1
(12-65)
- +
(2-12)
- +
(0-2)
- +
(13-24)
- +
- +
Akıllı Arama Teknolojisi İle Biletall Seyahat Arama Motoru Hizmetinizde!
"Dream it, Live it"
Alitalia

Alitalia Alitalia Uçak Bileti

Kuruluş Tarihi
2009
Firma Kısaltması
AZA
Firma Merkezi
Fıumıcıno
IATA Kodu
AZ
Uçtuğu Şehir Sayısı
45
Çağrı Merkezi
+39 (06) 656 49
Uçak Sayısı
118
Ortalama Kullanıcı Puanı
5/5
Nasıl Oy Verilir? Oy Ver

Alitalia Popüler Uçak Seferleri

Roma - Palermo
Uçak Bileti
06 Kas 2020
Roma - Milano
Uçak Bileti
24 Kas 2020
Milano - Roma
Uçak Bileti
03 Kas 2020
Milano - Amsterdam
Uçak Bileti
23 Kas 2020
Roma - Paris
Uçak Bileti
16 Kas 2020
Atina - Brüksel
Uçak Bileti
20 Kas 2020
Atina - Madrid
Uçak Bileti
04 Kas 2020
Atina - Frankfurt
Uçak Bileti
03 Kas 2020
Sofya - İstanbul
Uçak Bileti
13 Kas 2020
Roma - Prag
Uçak Bileti
05 Kas 2020
Atina - Napoli
Uçak Bileti
23 Kas 2020
Amsterdam - Roma
Uçak Bileti
16 Kas 2020
Bari - İstanbul
Uçak Bileti
08 Kas 2020
Cagliari - İstanbul
Uçak Bileti
18 Kas 2020
İzmir - Turin
Uçak Bileti
09 Kas 2020
Atlanta - İstanbul
Uçak Bileti
06 Kas 2020
Kahire - Adana
Uçak Bileti
16 Kas 2020
Maskat - Milano
Uçak Bileti
03 Kas 2020
17 Kas 2020
23 Kas 2020
Fiyatlar önümüzdeki bir ay için en ucuz uçak bileti fiyatlarıdır. Anlık olarak değişiklik gösterebilir.

Alitalia Hakkında

Alitalia; 12 Ocak 2009 senesinde İtalya'nın Roma şehrinde kuruldu. 1 Ocak 2015 senesinde, şirket içerisinde bazı değişikliklere gidilerek yeniden yapılanma sürecine girildi.

Merkezi Roma'nın Fiumicino bölgesinde, Leonardo Da Vinci Uluslararası Havalimanı'nda bulunan havayolu şirketi, kurulduğundan bu yana iç hatlarda ve dış hatlarda düzenli uçuşlar düzenlemektedir.

Filosu son derece geniş olan Alitalia; SkyTeam ittifakının da bir üyesi konumundadır.

Alitalia Online Check - in

Alitalia uçak biletlerinin kullanılabilmesi için, havayolu şirketinin kuralları dahilinde, gereken süre içerisinde check-in işleminin yapılması gerekmektedir. Check-in işlemi, havalimanında bulunan gişelerden yapılabilmektedir. Ancak kullanım kolaylığı ve zaman tasarrufu açısından, check-in işleminin online olarak yapılması daha avantajlı olacaktır. Alitalia'yı tercih eden yolcuların, dakikalar içerisinde ve 3 adımda online check-in işlemlerini gerçekleştirmeleri mümkündür. Bilet ve yolcu bilgelerini online olarak girmeleri yeterli olacaktır.

 • Online Check-in Sırasında Koltuk Seçimi Ve Yemek Siparişi

Alitalia uçuşları için online check-in sırasında, uçuşa ve bilet türüne göre yemek siparişi verilebilir veya mümkün olmayabilir. Online check-in sırasında yolcular, seyahat edecekleri koltuk seçimini yapabilirler. Bunun yanı sıra, havayolu şirketi, ekstra konforlu koltuk hizmeti de sunmaktadır. Check-in işlemi esnasında, ekstra konforlu koltuk tercihi de yapılabilmektedir. Online yapılan check-in işlemlerinde, ekstra bagaja %50 indirim imkanı da sunuluyor.

Alitalia Firmasını Seçmek İçin 7 Sebep

 1. Alitalia, İtalya'nın bayrak taşıyıcı havayolu şirketlerinden bir tanesidir. Bu anlamda, kaliteyi ve konforu sunma konusunda kendisi ile yarışmaktadır.
 2. Şirketin tüm filosu, en güvenli uçaklardan oluşmakta ve görev yapan pilotlar son derece tecrübeli pilotlar arasından seçilmektedir.
 3. Alitalia, uçuşlarında, dileyen yolcular için ekstra konforlu koltuk imkanı sunmaktadır. Bu koltuklar, online check-in işlemi sırasında seçilebilmektedir.
 4. Alitalia, ekstra bagajı olan yolcuları için birçok kolaylık sunmaktadır. Özellikle online check-in yapılması halinde yarı yarıya indirim imkanı yakalanabilir.
 5. Alitalia, kendisi tarafından iptal edilen uçuşlarda, belirli kurallar dahilinde yolcularına tazminat ödemesi yapmaktadır. Ayrıca yolcularını mağdur etmemek adına konaklama ve diğer imkanları da sunmaktadır.
 6. Şirket, SkyTeam üyesidir ve belirli sınıflarda yolculuk eden yolcularını havalimanlarındaki SkyTeam salonlarında ağırlamaktadır.
 7. Alitalia ile yolculuk yapmayı tercih eden kişiler, İtalyan mutfağının en başarılı yemeklerini tatma fırsatını yakalarlar.

Alitalia Bagaj Hakkı ve Ücretlendirme

Alitalia, kendisini tercih eden yolcuları için farklı bilet tiplerine göre bagaj imkanları sunmaktadır. Aynı zamanda belirli şartlar dahilinde, ekstra bagajlar için de avantajlı indirimler yapılmaktadır.

 • Ücretsiz Bagaj Hakkı Ne Kadar?

Alitalia, yolcuları için check-in ve kabin bagaj hakkı olmak üzere iki farklı ücretsiz bagaj hakkı sunmaktadır.

Bagaj: Alitalia, ücretsiz bagaj haklarını bilet tipine göre belirlemiştir. Light biletlerde ücretsiz bagaj hakkı bulunmaz. Economy biletlerde 1 adet maksimum 23 kg.'luk bagaj imkanı bulunur. Premium Economy, Business ve Comfort (Roma-Milan) biletlerinde her biri maksimum 23 kg. olmak üzere 2 adet ücretsiz bagaj hakkı mevcuttur. Bazı noktalarda Business Class'a özel 32 kg. bagaj hakkı bulunur.

Kabin / El Bagajı: Alitalia, tüm bilet tipleri ve tüm uçuş sınıfları için kabin içerisinde maksimum 8 kg. ağırlığında, 1 adet ücretsiz bagaja izin vermektedir.

 • Fazla Bagajım Varsa Ne Kadar Ücret Öderim?

Yurtiçi: Fazla bagajı olan yolcular, gidecekleri noktalara göre değişen ekstra bagaj ücretleri öderler. Ekstra bagaj ücretleri 25 €'dan başlamaktadır. Online check-in yapılması halinde, ekstra bagajlar için %50 indirim hakkı kazanılabilir.

Yurtdışı: Alitalia yolcuları, ekstra bagajları için gidecekleri yere göre değişen ve 25 €'dan başlayan ücretler öderler. Yolcular, online check-in yapmaları halinde, ekstra bagaj ücretlerinde yarı yarıya indirime sahip olurlar. Alitalia Buseiness Connect kart sahipleri için de ekstra bagaj avantajları bulunmaktadır.

 • ABD Bagaj Kuralları

Alitalia tarafından ABD'nin çeşitli bölgelerine gerçekleştirilen uçuşlarda, bilet tipi ve uçuş sınıfına göre değişen bagaj sınırlandırmaları bulunur. Check-in bagaj için her biri 23 kg. olmak üzere maksimum 2 adet, kabin bagaj için en fazla 1 adet ve 8 kg.'luk sınır bulunmaktadır.

 • Kayıp, Hasarlı, Eksik Ve Geç Teslim Edilen Bagaj

Alitalia, yolcularının bagajlarının güvenliği için her önlemi almıştır. Ender de olsa yaşanabilecek sıkıntılarda, Alitalia yolcularına yardımcı olur. Bagajın kayıp, hasarlı veya eksik olması durumunda, havalimanına iner inmez, Alitalia Kayıp Bagaj ofisine başvuru yapmak gereklidir. Yaşanan sıkıntı ile alakalı rapor tutulacaktır ve yolcuya bir referans numarası verilecektir. Bu referans numarası ile hem şirketin internet sitesi üzerinden, hem de çağrı merkezleri ile bağlantı kurularak, süreç takip edilebilir. Bagajı kaybolan tüm yolculara, Alitalia tarafından, temel ihtiyaçların bulunduğu bir kit verilir. Kayıp olan bagaj 45 gün içerisinde bulunarak sahibine teslim edilmemişse, tamamen kayıp olarak kabul edilebilir.

 • Bagaj Kısıtlamaları Nelerdir?

Alitalia; patlayıcı, yanıcı, aşındırıcı ve kimyasal maddelerin taşınmasına izin vermez. Sıvı ve sprey formda olan malzemeler için uygun olmaları takdirde, belirli bir ambalajlama istenir. Silah, silaha benzeyen maddeler, sivri uçları olan eşyalar ve spor ekipmanı da olsa sopa tarzı eşyalar uçuşlara kabul edilmemektedir.

Alitalia Yiyecek, İçecek ve İkram

Alitalia, tüm yolcuları için birbirinden lezzetli ve kaliteli ikramlar sunmaktadır. Yolcular, uçuş sürelerine göre değişen menülerde, birinci sınıf İtalyan lezzetlerini tadabilirler.

 • Economy Class İkramlar

Kısa süreli uçuşlarda, içecek, sandviç ve tatlı ikramları yapılmaktadır. Kısa uçuşlarda, Economy sınıfı için özel yemek siparişi alınmamaktadır. Uzun uçuşlarda, Economy sınıfı için 2 ayrı yemek servisi yapılır. Bu servislerin birinde; başlangıç, ana yemek, meyve veya tatlı sunulur. İkinci serviste ise doyurucu atıştırmalıklar servis edilir. Sıcak ve soğuk içecekler birçok çeşit altında sunulur. 11 saatten fazla süren uçuşlarda üçüncü bir servis daha yapılmaktadır.

 • Business Class İkramları

Alitalia, Business Class uçan yolcular için geniş yemek menüleri sunar. Bu menülerde İtalyan mutfağının lezzetli yemekleri bulunur. Alitalia, aynı zamanda en iyi havayolu mutfağı ünvanını almıştır. Business Class sınıfında uçan yolcular menülerden zevkine göre seçim yapabilir.

 

 • Özel Yemek Servisi

Alitalia, sunduğu çeşitlilik ve kalite sayesinde, "En İyi Havayolu Mutfağı" ünvanını almıştır. Şirket, uçuşlarında özel yemek siparişi kabul etmektedir. Çeşitli tıbbi ihtiyaçlara göre seçim yapılabileceği gibi zevke göre geniş menüden tercihler yapılabilir. En geç uçuştan 24 saat önce özel yemek siparişleri verilmiş olmalıdır. Siparişler online olarak verilebilmektedir.

Alitalia: Business Class

Alitalia; yolcularına farklı sınıflarda ve farklı bilet tiplerinde uçma imkanı sunmaktadır. Business Class sınıfında uçmayı tercih eden yolcular içinse çok farklı ayrıcalıklar sunulmaktadır.

 • Koltuk Diz Mesafesi

Alitalia, koltuklarında yüksek konfor sunmaktadır. Diğer yandan yolculara, ekstra konforlu koltuk seçme şansı da sunulur. Online check-in esnasında, ekstra konforlu koltuk seçimi yapılabilir. Business Class yolcuları için özel deri koltuklar sunulur. Bu koltukların diz mesafesi son derece konforludur ve yatak pozisyonunu alabilirler.

 • Yiyecek, İçecek Ve İkram

Alitalia, "En İyi Havayolu Mutfağı" unvanına sahip olan mutfağı ile yolcularına birbirinden özel menüler sunmaktadır. Tıbbi ihtiyaçlara ve farklı zevklere göre hazırlanmış son derece geniş menülerden seçim yapılabilmektedir.

 • CIP Salonu / CIP Lounge

Alitalia Business Class yolcuları, özel konforlu salonlarda ağırlanırlar. SkyTeam ittifakının bir üyesi olan şirket, Business Class yolcularını, SkyTeam salonlarında özel olarak ağırlar. Bu salonlarda, duş, yemek, dinlenme ve çocuklar için imkanlar mevcuttur.

 • Diğer Özellikler

Business Class yolcuları, her biri maksimum 32 kg. olmak üzere 2 adet ücretsiz bagaj hakkına sahip olurlar. SkyTeam salonlarında ağırlanan yolcular, Alitalia Business Connect üyeliği sayesinde, birçok özel indirime sahip olurlar.

Alitalia: Alitalia BusinessConnect

Alitalia, müşteri sadakat programı adına BusinessConnect üyelik sistemini kurmuştur. Bu karta sahip olan müşteriler, her uçuşlarında mil puan kazanırlar. Bu biriken puanlarla, ücretsiz yurtiçi ve yurtdışı biletlere sahip olabilirler.

Bunun yanı sıra, çeşitli indirimlerden yararlanırlar. BusinessConnect kart sahipleri, ekstra bagaj indirimlerinden her defasında yararlanabilirler. Aynı zamanda, özel check-in masalarından işlemlerini hızla ve beklemeden gerçekleştirebilirler.

Alitalia Seferleri, Rezervasyon ve Bilet Al

Alitalia, iç hatlarda ve dış hatlarda, düzenli seferler düzenlemektedir. İtalya'nın farklı şehirlerine ve dünyanın çeşitli ülkelerine yapılan seferlerde farklı sınıflarda, indirimli biletler de sunulmaktadır.

 • Alitalia Seferleri: Alitalia, İtalya'da birçok şehre ve dünyanın birçok noktasına seferler düzenlemektedir. İç hatlarda ve dış hatlarda düzenli olarak her gün 100'ün üzerinde noktaya uçuşlar yapılmaktadır.
 • Alitalia Rezervasyon: Alitalia şirketinin, düzenlemiş olduğu tüm seferleri için Biletall.com üzerinden rezervasyon yapılabilmektedir. Rezervasyon iptalleri ve değişiklikleri de yine internet üzerinden yapılabilir.
 • Alitalia Bilet Al: Alitalia uçuşlarına dair rezervasyonlar online yapılabildiği gibi, bilet satın alma işlemleri de online olarak gerçekleştirilebilir. Ayrıca, check-in işlemleri de internet üzerinden ve mobil olarak yapılabilmektedir.

Alitalia Bilet İptal/İade Prosedürü

Alitalia, kendi iptal ettiği uçuşlarda, belirli kurallar dahilinde tazminat ödemesi yapar ve yolcularına konaklama imkanı sağlar. Yolcu tarafından iptal edilmek istenen biletlerde, bilet tipine göre prosedür uygulanır.

Bazı bilet tiplerinde iptal ve iade halinde bazı kesintiler uygulanabilir. Business Class biletlerde kesintisiz iade ve iptal imkanları sunulmaktadır. Biletlerde, tarih ve saat değişikliği uygun olduğu takdirde yapılabilir. Bilet değişiklik taleplerinde rota değişikliği yapılamaz.

Alitalia Diğer Önemli Bilgiler

 • Koltuk Özellikleri

Alitalia, tüm uçaklarında konforlu ve rahat koltuklar sunar. Ayrıca online check-in işlemlerinde, ekstra konforlu koltuk seçimi yapılabilmektedir. Business Class yolcuları ise özel deriden yapılmış ve yatak halini alabilen koltuklarda seyahat edebilirler. Tüm koltuklarda ideal diz mesafesi mevcuttur. Business Class'da ise diz mesafeleri son derece geniştir.

 • Bebek Ve Çocuk Yolcular

Alitalia uçuşlarında, 0-2 yaş arası bebekler için bebek ücreti ödenir. 3 yaşından gün almış olan çocuklar, çocuk sınıfında kabul edilir. 14 yaşından küçük olan çocuklar yalnız seyahat edemezler. Uçuş öncesinde bildirilmek kaydı ile bebek ve çocuklar için özel yemek siparişi verilebilir.

 • Hamile Yolcular

Gebeliği ilerlemiş olan yolcular, doktor raporu ile yolculuk edebilirler. Alınmış olan doktor raporu 7 günden eski olmamalıdır. Gebeliğinin son 1 ayı içinde olanlar, gebeliğinde bazı sorunlar yaşayanlar ve ikiz bebek bekleyen anne adayları, uçmak için MEDIF tıbbi bilgi formuna ihtiyaç duyarlar. Bu form olduğu takdirde uçağa kabul edilirler.

 • Hasta Ve Engelli Yolcular

Çeşitli hastalıklara göre değişen prosedürler uygulanmaktadır. Engelli ve hasta yolcuların durumlarına göre, refakatçi istenebilmektedir. Bunun yanı sıra, uçuş öncesi talep edilmesi halinde, refakatçi ve tekerlekli sandalye hizmeti verilmektedir.

 • Evcil Hayvanlar

Evcil hayvanlar, öncesinde rezervasyon yapılması halinde, check-in bagajında ve kabinde yolculuk yapabilir. Kabin içerisine kabul edilen evcil hayvanlar, taşıma çantası ile birlikte tartıldığında maksimum 8 kg. ağırlığında gelmelidir. Her evcil hayvan için aşı karnesi mutlaka istenir. Kuş sınıfında yer alan evcil hayvanlar, kuş gribi salgını nedeni ile getirilen kurallar neticesinde uçuşlara kabul edilmemektedir.

 • Seyahat Sigortası

Seyahat sigortası talep eden yolcular için Alitalia anlaşmalı firması sigorta yapılmasını sağlamaktadır. BusinessConnect kart sahipleri bu konuda çeşitli avantajlara sahiptir.

Alitalia Ucuz Uçak Bileti İçin Seferler ve Bilet Fiyatları

Güzergah Bilet Fiyatları Ortalama Sefer Süresi
Palermo - Roma 314,36 TL 1 Saat 10 Dakika
Catania - Roma 323,62 TL 1 Saat 20 Dakika
Roma - Palermo 365,27 TL 1 Saat 5 Dakika
Roma - Catania 456,29 TL 1 Saat 15 Dakika
Milano - Paris 480,04 TL 1 Saat 30 Dakika
Paris - Milano 489,83 TL 1 Saat 30 Dakika
Roma - Milano 509,76 TL 1 Saat 10 Dakika
Paris - Venedik 515,14 TL 9 Saat 50 Dakika
Roma - Londra 528,01 TL 1 Saat 55 Dakika
Milano - Roma 548,95 TL 1 Saat 15 Dakika

Alitalia Hakkında Sıkça Sorulan Sorular (SSS)

 • Alitalia uçak bileti ne kadar?

  Alitalia firmasının popüler seferlerinden en ucuzu Roma - Palermo olup, bilet fiyatı 365,27 TL'dir.
 • Alitalia kaç yılında kuruldu?

  2009 yılında kurulmuştur.
 • Alitalia firma merkezi neresidir?

  Firma merkezi Fıumıcıno şehrindedir.
 • Alitalia IATA kodu nedir?

  AZ uluslar arası IATA kodudur.
 • Alitalia çağrı merkezi numarası kaçtır?

  Çağrı merkezi numarası +39 (06) 656 49

Alitalia Firması Hakkında En Faydalı Yorumlar

Çok İyi (96)
İyi (3)
Orta (0)
Kötü (0)
Çok Kötü (0)
%97
%3
%0
%0
%0
Ortalama Puan
5,0
99 Değerlendirme
C*** A*** S***
30 Kasım Cuma
Firma bütün hizmetleri sağlıyor uygun fiyatlar fakat arada geç kalıyor o kadar
M*** T***
23 Kasım Cuma
Firma güzel , ilgili fakat arada bir içecekler konusun da sorun çıkıyor.
O*** Ü***
2 Kasım Cuma
Gerçekten kaliteli hizmet ve güler yüzlü personel biz çok beğendik
F*** S*** Ö***
10 Ekim Çarşamba
İçecekler biraz daha güzel olabilirdi onun dışındakiler güzel
M*** D*** Ö***
30 Eylül Pazar
Gerçekten güvenilir ve rahattır diye aldım. Güvenilir çıktı ama rahatlığı bulamadım.
2
26
Devamını Göster
Yorum Yap
Kaynaklar Hakkında Bilgilendirme

Bu sayfada kullanılan görseller veya materyaller kullanıcılara daha doğru ve açıklayıcı bilgi vermek amacı ile çeşitli kaynaklardan sağlanmış olabilir. Bu materyaller hakkında bilgi almak için bize İletişim sayfamızdan ulaşabilirsiniz. Biletall.com Alitalia sayfasında sunulan veriler istatistik verileridir. Alitalia Firması kendine ait kuralları ve özellikleri istediği zaman değiştirme hakkına sahiptir. ( 28.10.2020 04:45:41 )

Sofya, (SOF)
SOF
BG
İstanbul, (Tümü)
IS1T
TR

Arayın, Uçak biletiniz için yardımcı olalım!

+90 (850) 360 32 58
Sizi Arayalım
Beni Ara
https://biletall-cdn.mncdn.com/img-v7/ortak/preloader.svg?v=68293
/ True
68293