1
(12-65)
- +
(2-12)
- +
(0-2)
- +
(13-24)
- +
(65+)
- +
- +
AKILLI ARAMA TEKNOLOJİSİ İLE BİLETALL SEYAHAT ARAMA MOTORU HİZMETİNİZDE!
"Bringing the world to Africa and taking Africa to the world"
South African Airways

South African Airways South African Airways Uçak Bileti

Kuruluş Tarihi
1934
Firma Kısaltması
flysaa
Firma Merkezi
Johannesburg
IATA Kodu
SA
Uçtuğu Şehir Sayısı
3
Çağrı Merkezi
+27 (11) 978 28 88
Uçak Sayısı
64
Ortalama Kullanıcı Puanı
4,9/5
Nasıl Oy Verilir? Oy Ver

South African Airways Popüler Uçak Seferleri

03 Eyl 2020
23 Ağu 2020
Nossibe - İstanbul
Uçak Bileti
16 Ağu 2020
Fiyatlar önümüzdeki bir ay için en ucuz uçak bileti fiyatlarıdır. Anlık olarak değişiklik gösterebilir.

South African Airways En Çok Sefer Yaptığı Şehirler

South African Airways En Çok Sefer Yaptığı Ülkeler

South African Airways Hakkında

South African Airlines, Afrika Kıtası’ndaki en seçkin hava yolu firmaları arasında yer almaktadır. Aynı zamanda bu firma, yolcularına en seçkin hizmetleri sunması ile de ün kazanmış bulunmaktadır. Gerek yer hizmetleri, gerekse de uçak içi hizmetler ile South African Airlines çok özel bir standardı barındırmaktadır.

South African Airlines, çok sayıda uçuş noktasına da sahiptir. Bu uçuş noktaları arasında ilk olarak Avrupa yer almaktadır. Bunun yanı sıra Afrika Kıtası’ndaki muhtelif noktalar, Güney Afrika’nın diğer şehirleri, Amerika Kıtası ve Okyanusya ile Asya da sefer noktaları arasında yer almaktadır.

South African Airlines uçak bileti için Biletall.com’dan rezervasyon yapılması tartışmasız en kolay ve en güvenilir yol olarak değerlendirilmektedir. Rezervasyon kodu anında yolculara iletilmektedir.

South African Airlines uçak bileti fiyatları için Biletall.com’dan rezervasyon ne kadar erken yapılacak olur ise, fiyatlar da aynı oranda uygun olmaktadır. Bu nedenle tarihi esnek olan seyahatler genelde daha ucuza gelmektedir.

South African Airlines, uluslararası sivil havacılık otoriterleri tarafından düzenli bir şekilde denetime tabi tutulmaktadır. Bundan dolayı güvenlik bakımından en ufak bir eksiklik dahi söz konusu olmamaktadır.

South African Airlines uçak bileti rezervasyon işlemini tamamlayan yolculara iki ayrı kabin seçeneği sunulmaktadır. Bunların ikisi de konforlu olmak ile birlikte, Business Class konforu eşsizdir.

Hava yolu firmasının filosunda çok sayıda uzun menzilli uçma kabiliyeti bulunan uçak yer almaktadır. South African Airlines en ucuz uçak bileti alan yolcular çok uzak mesafeleri dahi aktarma olmadan kat edebilmektedir.

South African Airways Online Check - in

South African Airways yolcuları, uçuşa yirmi dört saat kaldıktan sonra check-in işlemlerini online olarak telefonları, tabletleri ya da South African Airways internet sitesi üzerinden rahatlıkla icra edebilmektedir.

 Online rezervasyon sonrasında, South African Airways tarafından sunulmakta olan ek hizmetler ve seçenek imkanlarına aşağıda yer verilmektedir.

 Online Check in Sırasında Koltuk Seçimi ve Yemek Siparişi

South African Airways, check-in sırasında yolcularına koltuk seçimi imkanı tanımaktadır. Buna ek olarak koltuk seçimlerinde acil çıkış kapısı sırası ya da buna benzemekte olan ekstra diz mesafeli koltuklardan ek ücret talep edilebilmektedir. Bunun yanı sıra konukların birtakım özel ihtiyaçları ya da dini inançları gereği özel yemek siparişi vermek istemeleri halinde de bu mümkün olabilecektir. Biletall.com’dan alınan biletlerin ardından check-in işlemlerinde bu seçenekler sunulacaktır.

South African Airways Firmasını Seçmek İçin 7 Sebep

 1. Konforlu uçaklar ile başarılı bir uçuş deneyimi sunmaktadır.
 2. Güvenlik uygulamaları daima en üst seviyede bulunmaktadır.
 3. Aktarma olmaksızın uçtuğu çok sayıda nokta bulunmaktadır.
 4. Üstün kalitede bir Business Class deneyimi sunmaktadır.
 5. Rötar ve sefer iptalleriyle neredeyse hiç karşılaşılmamaktadır.
 6. Yemek servisleri son derece başarılı bir şekilde gerçekleştirilmektedir.
 7. Son model uçaklar ile uçuşun tadını çıkarmak mümkün olabilmektedir.

South African Airways Bagaj Hakkı ve Ücretlendirme

South African Airways, yolcularına ücretsiz uçak altı ve kabin bagajı imkanı sunmaktadır.

 Ücretsiz Bagaj Hakkı Ne Kadar?

BAGAJ: South African Airways, ekonomi sınıfı yolcularına 23; Business yolculara ise 32 kilogram bagaj hakkı tanımaktadır.

KABİN/EL BAGAJI: Hava yolu firması tarafından yolculara tanınmakta olan kabin bagajı hakkı 8 kilogramdır. Ekonomi sınıfında bir, Business Class’ta ise iki ayrı el bagajı imkanı mevcuttur.

 Fazla Bagajım Varsa Ne Kadar Ücret Öderim?

Uçulan noktaya göre değişkenlik arz etmekle beraber 20 USD ile 230 USD arası değişkenlik arz eden fiyatlar söz konusudur.

 Kayıp, Hasarlı, Eksik Ve Geç Teslim Edilen Bagaj

South African Airways, kayıp ve geç teslim edilen bagajlar ile ilgili anında ya da en geç yeni gün içerisinde yer hizmetleri görevlileri ya da müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeyi tavsiye etmektedir. Bu durumda bagajlar ivedilikle bulunmaya çalışılmaktadır. Buna ek olarak yolculara South African Airways tarafından ayrı bir koda da verilmektedir. Buna ek olarak yolcuların kıyafet ya da kişisel bakım malzemeleri gibi kişisel ihtiyaçları da belirli bir limit doğrultusunda günlük olarak karşılanmaktadır. Bu masraflar için ekonomi sınıfında günlük masraf üst limiti 75 USD; Business Class’ta ise 100 USD’dir.

 Bagaj Kısıtlamaları Nelerdir?

Bagajlar hakkındaki ilk kısıtlama, yolcuların lityum içerikli pilleri hakkındadır. Lityum pillerin uçak altı bagajında taşınabilmesi mümkün olmamaktadır. Mutlak suretle el bagajlarında taşınması gerekmektedir. Buna ek olarak kabin bagajlarındaki sıvı kısıtlamaları da mutlak suretle dikkate alınmalıdır. Şayet kabinde tek bir ambalaj içerisinde 100 mililitreyi aşmakta ise uçak altı bagajında taşınması gerekmektedir. South African Airways tarafından uygulanmakta olan bir diğer bagaj prosedürü ise radyoaktif, yanıcı ve patlayıcı maddeler taşıyanları alakadar etmektedir. Bu maddeler gerek kabin bagajında gerekse uçak altı bagajında taşınamamaktadır.

South African Airways Yiyecek, İçecek ve İkram

South African Airways, yolcularına önceden sipariş edilmiş yemek seçenekleri sunmaktadır. Aynı zamanda uçak içerisinde ücretsiz ikram seçenekleri de bulunmaktadır.

 Economy Class İkramlar

Ekonomi sınıfında yolculara son derece lezzetli sıcak ve soğuk yemek seçenekleri ikram edilmektedir. Ancak kısa mesafeli uçuşlarda sıcak ve soğuk yemeklerin yerine atıştırmalık seçenekler ile sıcak ve soğuk içecekler sunulmaktadır.

 Business Class İkramlar

South African Airways Business Class yolcuları için özel yemek seçimi imkanı da tanımaktadır. Porselen tabaklarda özenle hazırlanan yemekler keyifli bir şekilde tadılabilmektedir.

 Özel Yemek Servisi

Uçak içerisinde yolcuların özel yemek talepleri de mümkün mertebe karşılanmaktadır. Buna ilişkin taleplerin ise uçuştan önce belirtilmesi yeterli olacaktır.

South African Airlines: Business Class

South African Airlines Business Class, üstün konforu ile eşsiz deneyimler sunmaktadır.

 Koltuk Diz Mesafesi

Business Class koltuklarında koltuk mesafesi uçak tipine göre 81 cm ile 1 metre 95 cm arasında değişkenlik arz etmektedir. Uçak tipi ve uçulan mesafe bu noktada etkili olmaktadır.

 Yiyecek, İçecek ve İkram

South African Airways, Business Class yolcularına Güney Afrika mutfağının en seçkin lezzetleri maharetli şeflerin elinden, porselen tabaklar ile sunulmaktadır.

 CIP Salonu / CIP Lounge

South African Airways yolcularına özel salonlar da pek çok hava meydanında mevcuttur. Aynı zamanda yolcuların Star Alliance salonlarında da uçuşlarını beklemesi mümkün olabilmektedir.

South African Airways Seferleri, Rezervasyon ve Bilet Al

South African Airways, son derece geniş bir uçuş ağına sahip bulunmaktadır. Aynı zamanda Star Alliance üyesi olan firma, her zaman için üstün konforda yolculuklar vaat etmektedir. Avustralya, Afrika ve Avrupa başta olmak üzere pek çok bölgeye icra edilmekte olan seferler yolcu memnuniyetini en üst seviyede sağlamak adına programlanmaktadır.

 South African Airways Seferleri

South African Airways, son derece geniş bir uçuş ağına sahip bulunmaktadır. South African Airlines uçak seferleri Avrupa’dan Avustralya’ya, hatta Afrika’nın çok sayıda noktasına kadar yılın her günü icra edilmektedir. Biletall.com’da bu seferlerin tamamı yer almaktadır.

 South African Airways Rezervasyon

Rezervasyon yapmak için yolcuların öncelikli tercihi her zaman için Biletall.com olmalıdır. Bu sayede yolcular hem son derece güvenli bir şekilde rezervasyon yapabilmekte hem de makul fiyatlı fırsatları yakalayabilmektedir. Biletall.com’da çok sayıda South African Airways bilet seçeneği yer almaktadır.

 South African Airways Bilet Al

South African Airways, Star Alliance mil programı üyesi olan yolcularının bu program kapsamında puan toplamasını sağlamaktadır. Aynı zamanda South African Airways için en uygun fiyatlı biletler her zaman için Biletall.com’da yer almaktadır.

South African Airways Bilet İptal/İade Prosedürü

South African Airways, bilet iptal ve değişikliklerinde zaman zaman tazminatlar talep etmektedir. Ancak esnek ve yarı esnek biletlerde bu tazminatlar ya hiç söz konusu olmamakta ya da çok cüzi miktarlarda talep edilebilmektedir.

South African Airways Diğer Önemli Bilgiler

Koltuk Özellikleri

South African Airways uçaklarındaki koltuk mesafeleri ekonomi sınıfı için genel olarak 78 cm’dir. Business Class koltuklarda ise 81 cm ile 1 m 95 cm arasında değişkenlik arz etmektedir.

 Bebek ve Çocuk Yolcular

Yolcular, bebeklerine bilet almadan South African Airways ile seyahat edebilmektedirler. Bu seyahatlerinde bebeklere bilet alınma zorunluluğu bulunmaması için bebek en fazla iki yaşında olmalıdır. İki yaşını doldurmuş olan bebekler için ayrı koltuk rezervasyonu yapılması gerekmektedir. Ayrı koltuk almadan seyahat etmekte olan iki yaşından küçük çocuklara ise “infant” adı verilmektedir ve bebek can yelekleri ile bebek emniyet kemerleri kabin ekibi tarafından takdim edilmektedir.

 Hamile Yolcular

Hamile yolcular için South African Airways tarafından uluslar arası prosedürler uygulanmaktadır. Bu bağlamda hamile yolcuların hamileliklerinin 28. haftasına dek herhangi bir rapor ya da belge ibraz etmesi zorunlu değildir. Ancak 28. hafta ile 35. hafta arasında mutlak suretle doktor tarafından onaylanmış, anne adayının uçmasında sakınca olmadığına dair rapor alınması icap etmektedir. Buna ek olarak 35. hafta sonrasında anne adayının uçuşa kabul edilmesi kural olarak imkan dahilinde olmamaktadır. Bu uygulamalar, tek çocuğa hamile olan anne adayları için uygulanmaktadır.

 Hasta ve Engelli Yolcular

Hasta ve engelli yolculara özel hizmetler, Star Alliance üyesi South African Airways tarafından sunulmaktadır. Bu hizmetlerin rezervasyon sırasında talep edilmesi icap etmektedir. Biletall.com’dan rezervasyon yapmakta olan yolcuların mutlak suretle bu seçeneği işaretlemeleri gerekmektedir.

 Evcil Hayvanlar

South African Airways yolcuları, evcil hayvanlarını belirli şartlar dahilinde taşıyabilmektedir. Ancak evcil hayvanlara karşı sert politikalar uygulamakta olan ülkeler de bulunmaktadır. İngiltere bu ülkeler arasında yer almaktadır. Aynı zamanda evcil hayvanların mutlak suretle korunaklı taşıma çantalarında yer alması gerekmektedir. Keza agresif ya da çok hasta görünüme sahip evcil hayvanların da taşınması söz konusu olamayacaktır. Bununla birlikte evcil hayvanlardan talep edilecek olan ücretlerin de uçulan mesafeye göre değişkenlik arz ettiğini bilmek gerekmektedir.

 Seyahat Sigortası

Seyahat sigortası, yolcuların tamamen kendi inisiyatiflerine bırakılmış olan bir husustur. Şayet yolcuların bu yönde bir talepleri bulunmamakta ise ek ücret mukabilinde seyahat sigortası yapılma zorunluluğu da bulunmamaktadır.

South African Airways Ucuz Uçak Bileti İçin Seferler ve Bilet Fiyatları

Güzergah Bilet Fiyatları Ortalama Sefer Süresi
Johannesburg - Cape Town 1.847,71 TL 2 Saat 5 Dakika
Cape Town - Johannesburg 1.877,72 TL 1 Saat 55 Dakika
Nossibe - İstanbul 4.774,07 TL 22 Saat 45 Dakika

South African Airways Hakkında Sıkça Sorulan Sorular (SSS)

 • South African Airways uçak bileti ne kadar?

  South African Airways firmasının popüler seferlerinden en ucuzu Johannesburg - Cape Town olup, bilet fiyatı 1.847,71 TL'dir.
 • South African Airways kaç yılında kuruldu?

  1934 yılında kurulmuştur.
 • South African Airways firma merkezi neresidir?

  Firma merkezi Johannesburg şehrindedir.
 • South African Airways IATA kodu nedir?

  SA uluslar arası IATA kodudur.
 • South African Airways çağrı merkezi numarası kaçtır?

  Çağrı merkezi numarası +27 (11) 978 28 88

South African Airways Firması Hakkında En Faydalı Yorumlar

Çok İyi (73)
İyi (12)
Orta (0)
Kötü (0)
Çok Kötü (0)
%86
%14
%0
%0
%0
Ortalama Puan
4,9
85 Değerlendirme
D*** E***
6 Haziran Perşembe
tahinlerden hızlıydı yolculuk
M*** S***
2 Ağustos Cuma
personel çok tecrübeliydi
D***
11 Kasım Pazartesi
çok sevdik
2
3
Devamını Göster
Yorum Yap
Kaynaklar Hakkında Bilgilendirme

Bu sayfada kullanılan görseller veya materyaller kullanıcılara daha doğru ve açıklayıcı bilgi vermek amacı ile çeşitli kaynaklardan sağlanmış olabilir. Bu materyaller hakkında bilgi almak için bize İletişim sayfamızdan ulaşabilirsiniz. Biletall.com South African Airways sayfasında sunulan veriler istatistik verileridir. South African Airways Firması kendine ait kuralları ve özellikleri istediği zaman değiştirme hakkına sahiptir. ( 14.08.2020 02:29:57 )

Capetown, (CPT)
CPT
ZA
Johannesburg, (Tümü)
JNBT
ZA

Arayın, Uçak biletiniz için yardımcı olalım!

+90 (850) 360 32 58
Sizi Arayalım
Beni Ara
https://biletall-cdn.mncdn.com/img-v7/ortak/preloader.svg?v=73531
/ True
73531