1
(12-65)
- +
(2-12)
- +
(0-2)
- +
(13-24)
- +
(65+)
- +
- +
Yeni bir şey deneyin!Tekrar Dene

Singapore Airlines Singapore Airlines
Uçak Bileti

"A Great Way to Fly"
Kuruluş Tarihi
1972
Firma Merkezi
Singapur
Firma Kısaltması
Singapore Air
IATA Kodu
SQ
Uçak Sayısı
106
Uçtuğu Şehir Sayısı
23
Çağrı Merkezi
Ort. Kullanıcı Puanı
4,9/5
Singapore Airlines

Singapore Airlines Popüler Uçak Seferleri

Phuket - İstanbul
Uçak Bileti
11 Eki 2019
12 Eki 2019
Xiamen - İstanbul
Uçak Bileti
19 Eyl 2019
Melburn - İstanbul
Uçak Bileti
15 Eki 2019
Guangzhou - İstanbul
Uçak Bileti
19 Eyl 2019
İstanbul - Shenzhen
Uçak Bileti
12 Eki 2019
İstanbul - Bandung
Uçak Bileti
22 Eyl 2019
İstanbul - Nagoya
Uçak Bileti
04 Eki 2019
İstanbul - Phnom Penh
Uçak Bileti
23 Eyl 2019
İstanbul - Hiroshima
Uçak Bileti
20 Eyl 2019
İstanbul - Vientiane
Uçak Bileti
04 Eki 2019
Phnom Penh - İstanbul
Uçak Bileti
27 Eyl 2019
Frankfurt - Tampa
Uçak Bileti
21 Eyl 2019
03 Eki 2019
Cairns - İstanbul
Uçak Bileti
05 Eki 2019
Berlin - Denver
Uçak Bileti
21 Eyl 2019
Samsun - Nagoya
Uçak Bileti
05 Eki 2019
Trabzon - Osaka
Uçak Bileti
29 Eyl 2019
Gaziantep - Darwin
Uçak Bileti
23 Eyl 2019
Fiyatlar önümüzdeki bir ay için en ucuz uçak bileti fiyatlarıdır. Anlık olarak değişiklik gösterebilir.

Singapore Airlines Hakkında

28 Ocak 1972 tarihinde kurulan Singapore Hava Yollarının (SIA), Singapur'un en büyük hava yolu şirketlerinden biridir. Conde Nast Traveler'ın 'Dünyanın En İyi Hava yolu' Ödülü, Wall Street gibi sayısız ödül ve ödülün sahibi “Asya'nın En Beğenilen Şirketi” Ödülü'nü aldı ve Fortune Magazine'in Top 50 Dünyanın En Beğenilen Şirketleri'nde 18. sırada yer aldı.

1989'da, Singapore Hava Yolları Pasifik genelinde bir Boeing 747-400'ü işleten ilk hava yolu oldu. Ayrıca, 1998'de geniş gövdeli Boeing 777'yi ilk kez işletenler arasındaydı. 2004'te SIA, ilk A340-500 uçağı ile Singapur’dan Los Angeles’a kadar dünyanın en uzun kesintisiz ticari uçuşunu yaptı. Ayrıca Facebook ve Twitter gibi sosyal medya platformlarına genişleyerek markalaşma çabalarını genişletti. 2013'ten 2016'ya kadar, hava yolu şirketinin Dentsu Möbius ve daha sonra Zenith Singapur'un liderlik ettiği sosyal medyada, 529.000'den 5 milyonu aşan takipçiye ulaştı.

SIA, faaliyetlerini desteklemek için havacılık endüstrisinin çeşitli alanlarındaki bir dizi yan kuruluşa ve iştirak şirketine sahiptir. Bunlar, üç hava yolu şirketi (yani ikincil şehirlere bölgesel uçuşlar yapan SilkAir ve Scoot ile Tigerair), 46 tur operatörü, havacılık mühendisliği ve hava kargo hizmetleri alanlarında Tradewinds, SIA Engineering ve Singapore Airlines Cargo gibi çeşitli şirketler olarak sıralanabilir.

Şirket, tüm hizmet sınıflarındaki uçuş içi menülerde, uluslararası üne sahip şeflerden oluşan bir panel tarafından oluşturulan gurme yemekler sunmakta ve tüm müşteriler, endüstrinin en geniş film seçenekleri (müzik ve oyunlar) sunan en son teknoloji ürünü uçuş içi eğlence sistemlerinin keyfini çıkarmaktadır.

Singapore Airlines Online Check - in

Singapore Hava Yolları ile seyahat etmek maksadı ile Biletall.com'dan bilet temin eden yolcular, uçuş biletlerinin geçerli olmasını sağlamak için, Singapore Hava Yolları sitesinin online check-in bölümlerinden faydalanarak, aldıkları biletin üzerindeki site tarafından istenen bilgileri doldurmak sureti ile online olarak Check-in işlemlerini yapabilirler. Bu işlemlerde önemli olan husus şirketin sınırladığı süre içinde check in işleminin yapılmasıdır.

 • Online Check-in Sırasında Koltuk Seçimi ve Yemek Siparişi

Singapore Hava Yollarını tercih ederek online olarak uçuş bileti alanlar, online check in işlemlerini yaparken, uçağın içindeki koltukların doluluk durumunu resimli olarak görebilir ve buna göre arzu ettikleri koltuk seçimini yapabilir ve sürekli olarak güncellenen çok çeşitli yemek menülerinden kendileri ve aileleri için tercih yapabilmektedir. Yolcular yaptıkları seçimlere ve uçacakları sınıflara uygun olarak ödemelerini de online olarak gerçekleştirerek indirimlerden de faydalanabilmektedirler.

Singapore Airlines Firmasını Seçmek İçin 7 Sebep

 1. Singapore Hava Yolları, Fransız lüks yat tasarımcısı Jean-Jacques Coste tarafından tasarlanan çılgın süitleriyle ünlüdür. Bu özel süitlerde (sürgülü kapı ve panjur ile birlikte) rahat koltukların yanı sıra ayrı yataklar da bulunmaktadır ve özel banyoya sahiptir. Bu konfora sahip olmak isteyen özellikle uzun mesafeli seyahat yapacaklarının tercihlerinin başında Singapur Hava yolları yer almaktadır.
 2. Singapore Hava Yolları'nın uçuş esnasında hizmet veren personeli, dünya çapında kabul görmüş ve en az 4 ay süren eğitimleri sonucunda, güler yüz, servis, sorun çözme ve hizmet kalitesinin yanında yemek seçimi bilgileri dahil, dünyanın en iyi hizmet veren personeli olarak sayılmaktadır. Bu hizmet kalitesi yolcuların şirketi tercihlerini oldukça olumlu yönde etkilemektedir.
 3. Singapore Hava Yolları'nın oldukça yeni olan ve son teknoloji ile donanımlı uçak filosu da en önemli tercih sebeplerindendir.
 4. Şirketin dünya çapında büyük ün yapmış on aşçı tarafından hazırlanan lezzetli yemekleri ve kaliteli içki ve içecekleri de çok fazla beğeni almaktadır.
 5. Singapore Hava Yolları'nın, uçuş emniyet ve güvenliği ise dünyada üst sıralarda yer almaktadır. Güvenli ve emniyetli uçuşu önceleyenler bu şirketi ilk sırada tercih etmektedir.
 6. Şirket, havaalanı hizmetleri ile de farklılığını ortaya koyuyor ve lüks dinlenme yerleri, hızlı check in imkanı, transfer hizmetleri ve her türlü ihtiyacı karşılayabilen mekanları ile yolcuları kendisine çekmektedir.
 7. Singapore Hava Yolları'nın sefer sayısının ve uçtuğu noktaların çokluğu (özellikle uzun mesafeli) da tercih sebepleri arasında yer almaktadır.

Singapore Airlines Bagaj Hakkı ve Ücretlendirme

Singapore Hava yollarının, bagaj hakkı uygulaması oldukça avantajlı ve çeşitli kriterlerle olmaktadır

 • Ücretsiz Bagaj Hakkı Ne Kadar?

Singapore Hava yollarının, her sınıf uçuşa ayrı ağırlıklarda bagaj hakkı uygulaması bulunuyor.

Bagaj: Singapore Hava yolları, Ekonomi class yolcularından Fleksi kategorisinde uçuş yapanlara 35 kg. (PPS club üyelerine ilave 30 kg. ve KrisFlyer Elite Gold / Star Alliance Gold üyelerine ilave 20 kg.), standart ve lite kategorisinde uçuş yapanlara 30 kg. (PPS club üyelerine ilave 30 kg. ve KrisFlyer Elite Gold / Star Alliance Gold üyelerine ilave 20 kg.) bagaj hakkı tanırken, Premium Economy Class yolcularına 35 kg. (PPS club üyelerine ilave 35 kg. ve KrisFlyer Elite Gold / Star Alliance Gold üyelerine ilave 20 kg.), Business Class yolcularına 40 kg. (PPS club üyelerine ilave 40 kg. ve KrisFlyer Elite Gold / Star Alliance Gold üyelerine ilave 20 kg.) ile Suites ve First Class yolcularına ise 50 kg. (PPS club üyelerine ilave 50 kg. ve KrisFlyer Elite Gold / Star Alliance Gold üyelerine ilave 20 kg.) bagaj hakkı tanımaktadır.

Kabin/El Bagajı: Şirket el bagajlarına ise tüm uçuş sınıfları için 23 kg’ı geçmeyecek şekilde iki parça (PPS club üyelerine Suites ve First Class ile Business class için 2 adet 32 kg., diğer sınıflar için 23 kg. ve KrisFlyer Elite Gold / Star Alliance Gold üyelerine Suites ve First Class ile Business class için 1 adet 32 kg., diğer sınıflar için 23 kg. ilave) bagaj hakkı tanımaktadır.

 • Fazla Bagajım Varsa Ne Kadar Ücret Öderim?

Yurtiçi: Singapore Hava yollarının bagaj hakkını aşan yolcular için talep ettikleri ücretler, şirketin çağrı merkezi veya bilet satış sitelerinden öğrenilebilmektedir.

Yurtdışı: Şirket yurt içi fazla bagaj uygulamasının aynı koşullarını yurt dışı için de uygulamaktadır.

 • ABD Bagaj Kuralları

Şirketin ABD uçuşları için çok özel bir bagaj uygulaması bulunmamaktadır.

 • Kayıp, Hasarlı, Eksik Ve Geç Teslim Edilen Bagaj

Singapore Hava yolları ile uçuş yapıp bagajına ulaşamayan yolcuların, yer personeline başvurup bagaj detaylarını bildirmesi gerekmektedir. Eğer bagaj yine bulunamaz ise kayıp ofisine giderek gerekli formlar doldurulmalıdır. Bagaj izleme sistemi ile bagaj bulunduğu anda en kısa sürede yolcunun verdiği adrese ulaştırılıyor, eğer bulunamaz ise tazmin yoluna gidiliyor. Bagajda bir zarar oluş muş ise aynı ofise başvurularak zararın ödenmesi gerçekleştirilmektedir.

 • Bagaj Kısıtlamaları Nelerdir?

Singapore Hava Yolları, şirketin yolcu ve bagaj taşıma genel şartlarının yanı sıra geçerli Varşova ve Montreal Sözleşmelerinin veya diğer geçerli yasa ve yönetmeliklerin hükümlerine uygun olarak bazı bagaj sınırlamaları yapmaktadır (detaylı bilgi şirket sitesinde bulunmaktadır). Bagajların dış kısmı dikkatli kullanılmasına rağmen oluşabilecek kesikler, çizikler, sürtünmeler, oyuklar ve lekelere sebep olabilecek şekilde olanlar ile uygun şekilde ambalajlanmamış olanlar da kabul edilmemektedir.

Singapore Airlines Yiyecek, İçecek ve İkram

Singapore Hava Yolları yiyecek, içecek ve ikramlarında her sınıf uçuş için farklılıklar bulunmaktadır.

 • Economy Class İkramlar

Singapore Hava Yolları ekonomi class yolcuları için karşılama ikrarı ile öğle ve akşam yemekleri vermektedir.

 • Business Class İkramlar

Singapore Hava Yolları, Business Class yolcularına ise oldukça fazla çeşitte ve kalitede limitsiz ikramlarda bulunmaktadır.

 • Özel Yemek Servisi

Singapore Hava Yollarının yemek menüsü dünya çapında üne sahiptir ve bebeklerden yetişkinlere, hastalardan engellilere, vejetaryenlerden diyet yapanlara kadar değişik menüleri bulunmaktadır.

Singapore Hava Yolları: Business Class

Singapore Hava Yolları, Business Class yolcularına oldukça fazla konfor sağlayan hizmetler sunmaktadır.

 • Koltuk Diz Mesafesi

Koltuklar ve yataklar özel olarak hazırlanmış ve dünyadaki hava yolları şirketlerinin içinde en kaliteli ve yüksek teknolojik özelliklerle donatılmıştır.

 • Yiyecek, İçecek ve İkram

Yemekler dünyaca tanınmış şeflerin elinden çıkmış çeşit ve lezzet bolluğuna sahiptir. Bu sınıfta uçan yolcular için tüm ikramlar ücretsizdir.

 • CIP Salonu / CIP Lounge

Singapore Hava Yolları, CIP Salonlarında; yolcuların kendilerini özel hissettirecek her türlü imkan mevcuttur.

 • Diğer Özellikler

Kabinlerdeki elektronik cihaz ve banyo imkanları Business class yolcuları için özel olarak tasarlanmıştır.

Singapore Airlines Seferleri, Rezervasyon ve Bilet Al

Singapore Hava Yolları, ortak olduğu şirketler ile birlikte dünyada 5000’den fazla merkeze uçuşlar yapmaktadır.

 • SIA Seferleri: Singapore Hava Yolları günlük 239 sefer ile emsalleri arasında lider konumdadır.
 • SIA Rezervasyon: Singapore Hava Yolları bilet rezervasyonları, Biletall.com'dan online olarak ve çağrı merkezinden yapılabilmektedir.
 • SIA Bilet Al: Singapore Hava Yolları biletleri, internet üzerinden Biletall.com tarafından temin edilebilmektedir.

Singapore Airlines Bilet İptal/İade Prosedürü

Singapore Hava Yolları, bilet iptalleri konusundaki ödemelerini, yolcuların iptal veya değişiklik talep ettikleri zamanlara ve iptal sebeplerine uygun olarak gerçekleştirmektedir. Şirket kendi hava yollarından dolayı oluşan değişikliklerden dolayı yapacağı ödemelerde hiçbir kesinti uygulamaz iken, yolcuların değişiklik taleplerinde ise çok uygun oranlarda ücret kesintisi yapmaktadır.

Şirketin iade ve iptal işlemlerinde uyguladıkları kurallar ve kesinti oranları, online satış ve kendi sitesinde açıklanmaktadır.

Singapore Airlines Diğer Önemli Bilgiler

 • Koltuk Özellikleri

Singapore Hava Yollarının tüm koltukları ayrı konfor ve özellikler ile donatılmıştır. Ekonomi class ile uçanların bile diz mesafesi çok fazla ve müzik dinleme, oyun oynama ve film izleme imkanları mevcuttur. Daha üst sınıfların özellikleri ise daha farklıdır ve şirketin sitesinde görsel olarak da bulunmaktadır.

 • Bebek ve Çocuk Yolcular

Singapore Hava Yolları bebek ve çocuk yolcuları için de özel koltuk ve donanımlar bulundurmakta ve her yaşa uygun yemek ve mama çeşitleri de bulundurmaktadır.

 • Hamile Yolcular

Singapore Hava Yolları, hamile yolcular için uluslararası standartları uygulamakta ve mutlaka doktor raporu istemektedir.

 • Hasta ve Engelli Yolcular

Singapore Hava Yolları engelli ve hasta yolcuların, her türlü ihtiyacına cevap verecek tarzda tasarlanmış koltuk ve aparatlara sahiptir.

 • Evcil Hayvanlar

Singapore Hava Yolları, yönetmeliklere uygun olarak taşınmasına izin verilen evcil hayvanların taşınmasına bagaj bölümünde özel olarak hazırlanmış bölgede izin vermektedir.

 • Seyahat Sigortası

Singapore Hava Yolları, tüm yolcularını anlaşmalı sigorta firmasının güvencesi altında sigorta etmektedir.

Singapore Airlines Ucuz Uçak Bileti İçin Seferler ve Bilet Fiyatları

Güzergah Bilet Fiyatları Ortalama Sefer Süresi
Stockholm - Moskova 746,51 TL 3 Saat 15 Dakika
Phuket - İstanbul 1.899,27 TL 2 Saat 45 Dakika
Kuala Lumpur - İstanbul 2.149,05 TL 10 Saat
Xiamen - İstanbul 2.444,57 TL 18 Saat 35 Dakika
Melburn - İstanbul 2.688,22 TL 14 Saat
Guangzhou - İstanbul 2.817,80 TL 21 Saat 5 Dakika
İstanbul - Shenzhen 2.844,09 TL 21 Saat 20 Dakika
İstanbul - Bandung 2.896,85 TL 26 Saat 15 Dakika
İstanbul - Nagoya 2.940,10 TL 43 Saat 35 Dakika
İstanbul - Phnom Penh 3.008,50 TL 19 Saat 10 Dakika

Singapore Airlines İle Seyahat Eden Yolcularımızın Yorumları

Çok İyi (20)
İyi (3)
Orta (0)
Kötü (0)
Çok Kötü (0)
%87
%13
%0
%0
%0
Ortalama Puan
4,9
23 Değerlendirme
Herşey için teşekkür ederiz, keyifli bir yolculuktu
Geç geldi ama olsun problem yok. Gece uçuşuydu zaten
Hizmetlerinde hiçbir sıkıntı yok fakat fiyatlar biraz daha uygun olabilirdi
Parasını sonuna kadar hakeden bir firma biz çok memnun kaldık
Kaliteli hizmet arayanların adresi burası olmalı bence
Herşey çok güzeldi teşekkür ederiz, biz çok keyif aldık yolculuktan
Ben şahsen memnun kaldım herşey çok güzeldi teşekkürler.
Firma ilgili ve disiplinli biraz geç geldi o kadar
Herşey çok güzeldi fakat uçak biraz daha erken gelse daha güzel olacaktı
Koltuklara laf edenler var biz çok menun kaldık şahsen
Firmaya olumsuz yorum yapmayı gerektirecek bir şey yok biz çok memnun kaldık güzeldi
Kaliteli bir firma bi yarım saat geç geldi o kadar
Biz memnun kaldık fiyatlar biraz daha iyi olabilirdi sadece
Firma fiyat konusun da biraz daha esneklik sağlamalı diye düşünüyorum
Herşey çok güzeldi teşekkür ederiz
2
23
Devamını Göster
Kaynaklar Hakkında Bilgilendirme

Bu sayfada kullanılan görseller veya materyaller kullanıcılara daha doğru ve açıklayıcı bilgi vermek amacı ile çeşitli kaynaklardan sağlanmış olabilir. Bu materyaller hakkında bilgi almak için bize İletişim sayfamızdan ulaşabilirsiniz. Biletall.com Singapore Airlines sayfasında sunulan veriler istatistik verileridir. Singapore Airlines Firması kendine ait kuralları ve özellikleri istediği zaman değiştirme hakkına sahiptir. ( 19.09.2019 10:24:03 )

Phuket, (HKT)
HKT
TH
İstanbul, (Tümü)
IS1T
TR

Arayın, Uçak biletiniz için yardımcı olalım!

+90 (850) 360 32 58
Sizi Arayalım
Beni Ara
https://biletall-cdn.mncdn.com/img-v7/ortak/preloader.svg?v=66350
/
66350