1
(12-65)
- +
(2-12)
- +
(0-2)
- +
(13-24)
- +
(65+)
- +
- +
Yeni bir şey deneyin!Tekrar Dene

Royal Air Maroc Royal Air Maroc
Uçak Bileti

"The Wings of Morocco"
Kuruluş Tarihi
1957
Firma Merkezi
Casablanca
Firma Kısaltması
RAM
IATA Kodu
AT
Uçak Sayısı
55
Uçtuğu Şehir Sayısı
51
Çağrı Merkezi
Ort. Kullanıcı Puanı
4,9/5
Royal Air Maroc

Royal Air Maroc Popüler Uçak Seferleri

Dakar - İstanbul
Uçak Bileti
08 Eki 2019
Casablanca - Novakşot
Uçak Bileti
25 Eyl 2019
30 Eyl 2019
İstanbul - Abidjan
Uçak Bileti
06 Eki 2019
İstanbul - Accra
Uçak Bileti
02 Eki 2019
İstanbul - Lagos
Uçak Bileti
02 Eki 2019
Sao Paulo - İstanbul
Uçak Bileti
09 Eki 2019
19 Eyl 2019
İstanbul - Agadir
Uçak Bileti
12 Eki 2019
İstanbul - Douala
Uçak Bileti
12 Eki 2019
Cezayir - Kayseri
Uçak Bileti
01 Eki 2019
İstanbul - Fez
Uçak Bileti
30 Eyl 2019
Ouagadougou - Valencia
Uçak Bileti
30 Eyl 2019
Agadir - İzmir
Uçak Bileti
18 Eyl 2019
İstanbul - Conakry
Uçak Bileti
01 Eki 2019
Ankara - Abidjan
Uçak Bileti
17 Eyl 2019
26 Eyl 2019
İstanbul - Banjul
Uçak Bileti
15 Eyl 2019
05 Eki 2019
Conakry - Mexico City
Uçak Bileti
22 Eyl 2019
Fiyatlar önümüzdeki bir ay için en ucuz uçak bileti fiyatlarıdır. Anlık olarak değişiklik gösterebilir.

Royal Air Maroc Hakkında

Fas'ın ulusal hava yolu şirketi, 55 uçağı ile Avrupa, Amerika Birleşik Devletleri, Asya ve Afrika' ya tarifeli uçuşlar düzenlemektedir. Fas'ın en büyük hava yolu şirketi olan Royal Air Maroc, merkezi Casablanca- Anfa Uluslararası Havalimanı'nda bulunur. Royal Air Maroc şirketinin, bir kısmı uçağı Mohammed V Uluslararası Havalimanı'nda bulunur. Carter seferleri düzenleyen uçaklar, genelde bu hava limanından hareket eder. Düzenli olarak Kazablanka Anfa Havalimanı ile Mohammed Uluslararası Havalimanı arasında günlük seferler sıkça yapılır. 1953 yılında 2 havayolu şirketinin birleşmesiyle kurulan Royal Air Maroc, başlangıçta 6 uçakla bu yola çıkmıştır.

Compagnie Chérifienne de'l Air ve Compagnie Chérifienne de'l Transports Aériens Air Maroc şirketlerinden aldığı hisselerle büyük bir hava yolu şirketi kurulmuştur. 28 Haziran 1957'de Royal Air Maroc ismi ile hizmete başlayan havayolu şirketi, filosunda bulunan 6 adet uçağa, 4 adet DC- 4 uçağı ekleyerek; büyük bir filo kurmanın ilk adımını atmıştır. 70'lerden sonra Avrupa Birliği ile yaptığı anlaşmalardan sonra Avrupa Birliği hava sahasında uçma İzin almış ve yurtdışı uçuşlarına başlamıştır. Royal Air Maroc, şu an 43 yurtdışı uçuşu ile birçok ülkeye sefer düzenlemektedir. Uçak filosunda bir adet kargo uçağı bulunduran Royal Air Maroc, yaptığı anlaşmalar neticesinde kargo sektörüne de adım atmış bulunur.

Royal Air Maroc Online Check - in

Online check-in işlemleri, bazı havalimanları için bir süreliğine kaldırılmış olsa da genel olarak uçuş saatine 48 saat kala online check-in işlemleri başlar. Amsterdam, Londra, İsviçre, İstanbul, Los Angeles, Sidney, Brüksel, Paris, Beyrut, Milano, Roma, Zurich, Stockholm, Frankfurt havalimanlarında online check-in yapılır. Avrupa'daki birçok havalimanında e-bilet uygulamasına geçildiğinde telefona indirilen QR kodu ile biniş kartı olmadan uçağa binilebilir

 • Online Check-in Sırasında Koltuk Seçimi ve Yemek Siparişi

Royal Air Maroc havayolu şirketinde online check-in işlemi sırasında koltuk seçimi Business class koltukları dışında ücretsiz olarak gerçekleştirilir. Genel olarak uçaklardaki koltuk sıralaması 82 cm'lik mesafeler ile dizayn edilmiştir. Koltuk donanım özelliğine göre farklı ücretler alınabilir. Yemek siparişi check-in işlemi ile birlikte yapılabilir. Yemek siparişlerini verecek olan yolcuların, 48 saat öncesinden bu işlemi gerçekleştirmiş olmaları gerekir. Dünya mutfaklarının sergilendiği Royal Air Maroc uçaklarında; diyet yemekleri, vejetaryen yemekleri, vegan yemekleri de listede bulunur.

Royal Air Maroc Firmasını Seçmek İçin 7 Sebep

 1. Royal Air Maroc şirketiyle uçmak ve dünyadaki 43 noktaya ulaşabilmek bu havayolu şirketinin yolcuları için büyük bir ayrıcalıktır
 2. Royal Air Maroc Hava Yolları'na ait uçakların ortalama yaşı 8' dir. Genç uçak filosu ile göklerde güvenli yolculuk sağlayan şirket yeni sipariş etti uçaklarla daha da büyümeyi hedeflemiştir.
 3. 32.000 fit'te, yolcularını lezzetli yemekler ile ağırlayan havayolu şirketi bütün ikramlarını ücretsiz olarak vermektedir.
 4. Deneyimli personelleri hem havalimanında hem de uçakta Royal Air Maroc şirketinin yolcularını, oldukça nazik karşılamaktadır. Misafirperver kabin ekibi seyahat boyunca yolcuların yanında olmaya özen gösterirler.
 5. Royal Air Maroc havayolu şirketi, "Fas'ın Kanatları" sloganıyla, Fas merkezli uçuşlarda ya da aktarma uçuşlarında, makul bilet fiyatları ile bütçeyi sarsmadan, tatil yapma imkanı verir.
 6. Royal Air Maroc şirketinin, web sitesinde yer alan yardım isteği ile hasta yolcuların alandan uçağa kadar refakat edilmesi ve yine varış noktasında aynı hizmeti alınması için bir ekip oluşturmuştur.
 7. Royal Air Maroc, uçuş programı ile binlerce mil kazanarak bedava uçak bileti rezervasyon işlemleri yapılabilir.

   

Royal Air Maroc Bagaj Hakkı ve Ücretlendirme

 • Ücretsiz Bagaj Hakkı Ne kadar?

Bagaj: Yurtiçi uçuşlarda ve yurtdışı uçuşlarda, ekonomik sınıf; 23 kg serbest bagaj, 7 kg el bagajı hakkı bulunur. Business Class'da ise 32 kg kontrol edilmiş serbest bagaj, 10 kg el bagajı hakkına sahiptirler.

Kabin/ El Bagajı: Ekonomik sınıf 7 kg, business class 10 kg olarak belirtilmiştir.

 • Fazla Bagajım Varsa Ne Kadar Ücret Öderim?

Yurtiçi: 10 kg için 10 € ödeyerek ekstra bagaj hakkı satın alınabilir.

Yurtdışı: 10 kg 20 € ödeme yapmak ve online olarak check in sırasında ödeme yaparak ekstra bagaj hakkı satın alınabilir.

 • ABD Bagaj Kuralları

Amerika Birleşik Devletleri'nin uyguladığı bazı kurallar çerçevesinde, ABD rotasına gidecek yolcuların, elektronik cihazlarının çalışır durumda olması gerekir. Terminal binasında, güvenlik görevlileri bu cihazları kontrol etmek zorundadır. Elektronik cihazlar el bagajında taşınmalıdır.

 • Kayıp, Hasarlı, Eksik ve Geç Teslim Edilen Bagaj

Kayıp, hasarlı, eksik bagajların olması durumunda, havalimanlarında ilgili birimlere mutlaka bildirilmesi gerekir. Royal Air Maroc, bu gibi durumlarda yolcu mağduriyetini gidermeye özen gösterir.

 • Bagaj Kısıtlamaları Nelerdir?

Sivil Havacılık Genel Kurallarına bağlı kalınarak, silah, delici alet ve risk teşkil edecek cihazların uçağa alınması yasaktır. 75'ml fazla sıvıların kabin el bagajında taşınması ön görülür.

Royal Air Maroc Yiyecek, İçecek ve İkram

Royal Air Maroc firmasında ikramlar ücretsizdir.

 • Economy Class İkramlar

Uzun menzilli uçuşlarda, belirli sürelerde, servis yapılır. Porselen tabaklar ile yapılan servislerde, iki çeşit yemek ve içecek verilir. Kısa menzilli uçuşlarda ise seyahat saatine uygun yemekler verilir.

 • Business Class İkramlar

Business Class yolcuları, önden aperatif ikramlar ile karşılanır. Sıcak olarak iki çeşit yemek ve içecek servisi yapılır. Özel menüler ile yolcu isteği doğrultusunda yemekler servis edilir.

 • Özel Yemek Servisi

Glutensiz yemekler, vegan yemekler, diyet yemekleri, vejetaryan yemekleri, özel çocuk ve bebek menüleri bulunur. Royal Air Maroc, balık menüleri ve sıcak yemek menüleri ile oldukça ünlüdür. Bütün servisler, porselen tabaklar ve şık sunumlar ile servis edilir.

Royal Air Maroc Business Class

 • Koltuk Diz Mesafesi

Business Class yolcularının kullandığı koltukların diz mesafesi yaklaşık olarak 82 cm'dir. Ayrıca 15 cm'lik esneme payı ile rahat bir seyahat vaat eder. Yatak olma özelliğine sahip, koltukların genişliği 57 cm'dir. Uzun menzil seyahatlerinde, terlik, çarşaf, yastık ve yorgan verilir. Business Class yolcularına farklı olduklarını hissettiren Royal Air Maroc hava yolu firması, masaj özellikli koltukları ile de hizmet vermektedir.

 • Yiyecek, İçecek ve İkram

Yolculuk esnasında iki çeşit sıcak yemek, tatlı ve soğuk içecek servis edilir. Seyahat süresinde belirli periyotlarda, ikramlar verilir. Uzun menzilli uçuşlarda, servis süreleri oldukça azdır. Yemek sonrası içecek ikramı öğle aralarında aperatif menüler servis edilir.

 • CIP Salon / VIP Lounge

Royal Air Maroc, business class yolcuları için VIP Lounge kullanma hakkına sahiptir. Business Class yolcularının, ister en önce isterlerse en son uçağa binme hakkı bulunur.

Royal Air Maroc Join Safar Flyer

Royal Air Maroc, uçuş programına Gold ve Platinum olarak kayıt olabilir. Bu uçuş programı ile bagaj esnekliği, VIP Lounge kullanma, ücretsiz vale gibi haklara sahip olabilir.

Royal Air Maroc Seferleri, Rezervasyon ve Bilet Al

 • Royal Air Maroc Seferi: 94 uçuş noktası bulunur.
 • Royal Air Maroc Rezervasyon: Royal Air Maroc uçak biletlerine rezervasyon yaptırmak için Biletall.com web sitesi, çağrı merkezi ve uygulamaları kullanılabilmektedir.
 • Royal Air Maroc Bilet Al: Royal Air Maroc tarafından düzenlenen uçuşlar için bilet almak isteyen yolcular, Biletall.com üzerinden online olarak biletlerini satın alabilirler.

Royal Air Maroc Bilet İptal/İade Prosedürü

Royal Air Maroc, promosyon biletlerde değişim yapma imkanı vermez. Esnek biletlerde ise %20'lik bir kesinti ile değişim yapılabilir. Rota değişikliği yapmak isteyen yolcuların bilet iadesinde, %30 oranında kesinti yapılır. Bilet alım işlemi sırasında, ekstra seyahat sigortası yaptıran yolcuların, bilet iptal ve iade işlemlerinde kesinti yapılmaz. Bilet ücretine ek olarak yapılan bu seyahat sigortaları genellikle seyahat acenteleri tarafından yapılır.

Royal Air Maroc Diğer Önemli Bilgiler

 • Koltuk Özellikleri

Royal Air Maroc genç filosunda bulunan uçakların, koltuk mesafeleri genellikle 82 cm olarak ayarlanmıştır. 150 müzik albümü, sesli Kuran-ı Kerim, 50 film ve tv programlarının yer aldığı koltuk arkası ekranlar, sınıf farkı olmadan bütün uçaklarda bulunur.

 • Bebek ve Çocuk Yolcular

0 24 aylık bebek yolcular Eğer koltuk işgal etmiyorlar ise ebeveynlerinin bilet ücretinin %10'nu kadar ücret alınır. 24 aylıktan büyük çocuk yolcular için koltuk mutlaka alınmalıdır. Uçuş sırasında, çocuklara uygun oyuncaklar ve yemek menüleri gibi hizmetler uçuş ekibi tarafından sağlanır. Refakatçisi olmayan çocuk yolcuların seyahat yapmasına izin verilir. Royal Air Maroc personellerinin gözetimi ile terminalden teslim alınan çocuk yolcular, varış noktasındaki yakınına kimlik beyanından sonra teslim edilir. Bu işlemler için ek ücret istenebilir.

 • Hamile Yolcular

Uçak yolculuğu, genel olarak hamile yolcular için risk taşımaktadır özellik ve 28 haftadan sonra bu risk daha da artar. 28 ve 34. Haftada olan gebe yolculara, doktor raporu ile seyahat izin verilir.

 • Hasta ve Engelli Yolcular

" Özel Yardım İsteği" bölümünden başvuru yapılarak, hasta, yaşlı ve engelli yolcular, yer ekiplerinin refakatleri ile seyahat ederler.

 • Evcil Hayvanlar

Royal Air Maroc Hava Yolu Firması, evcil hayvanlardan sadece kedi, köpek ve kuş türlerine izin vermektedir. Bilet alım sırasında evcil hayvan ile seyahat edileceği bilgisi mutlaka verilmelidir. Safar Flyer Gold müşterileri, evcil hayvanları ile hiç bir ek ücret ödemeden seyahat gerçekleştirebilirler.

 • Seyahat Sigortası

Travel Guard seyahat sigortası ile anlaşması bulunur. Uçaklarını ve yolcularını bu seyahat sigortası ile garantiye almayı başaran hava yolu şirketi, uçuş boyunca yolcu güvenliğini ön planda tutar.

Royal Air Maroc Ucuz Uçak Bileti İçin Seferler ve Bilet Fiyatları

Güzergah Bilet Fiyatları Ortalama Sefer Süresi
Oujda - Paris 652,63 TL 3 Saat 40 Dakika
Casablanca - Fez 859,21 TL 55 Dakika
Tangier - Amsterdam 908,25 TL 12 Saat 15 Dakika
Amsterdam - Tangier 937,29 TL 5 Saat 15 Dakika
Fez - Madrid 1.151,08 TL 15 Saat 20 Dakika
Kahire - Casablanca 1.514,38 TL 4 Saat 35 Dakika
Novakşot - Casablanca 1.819,31 TL 3 Saat 40 Dakika
Dakar - İstanbul 1.994,96 TL 15 Saat
Casablanca - Novakşot 2.056,06 TL 1 Saat 55 Dakika
Ouagadougou - İstanbul 2.139,64 TL 15 Saat 5 Dakika

Royal Air Maroc İle Seyahat Eden Yolcularımızın Yorumları

Çok İyi (21)
İyi (2)
Orta (0)
Kötü (0)
Çok Kötü (0)
%91
%9
%0
%0
%0
Ortalama Puan
4,9
23 Değerlendirme
Fiyatları bu sefer biraz pahalı geldi ama yine de güzeldi
Hollandaya giderken tercih etmiştik güzeldi teşekkürler
Koridorları küçük bulanlar var ama bizce sıkıntı yoktu keyifle yolculuk yaptık
Yurtdışına tatile gittiğim de kullanmıştım keyif aldım güzeldi
İkramları çok güzel biz severek tercih ediyoruz
Kaliteli hizmet sunuyorlar, aldıkları parayı kuruşu kuruşuna hakediyorlar.
Ben şahsen yemeklerini beğenmedim ama güzeldi
Kaliteli bir firma ve yolculuk arıyorsanız doğru adres Qatar
Herşey çok güzeldi fakat biraz geç geldi o kadar
Firmayla amerikaya yolculuk yapmıştım güzel geçmişti yolculuk teşekkürler
Olumlu yorum yapanları anlamıyorum biz başka firmadan mı bilet aldık yoksa
Personel ilgili camlar küçük falan değil gayet ideal
Fiyatlar diğer firmalara göre gayet uygun
Ben firmadan gayet memnun kaldım içecekleri çok kötü denilemez ama yenilenmeli
Severek tercih ettiğimiz firmalar arasında sizde deneyebilirsiniz
2
23
Devamını Göster
Kaynaklar Hakkında Bilgilendirme

Bu sayfada kullanılan görseller veya materyaller kullanıcılara daha doğru ve açıklayıcı bilgi vermek amacı ile çeşitli kaynaklardan sağlanmış olabilir. Bu materyaller hakkında bilgi almak için bize İletişim sayfamızdan ulaşabilirsiniz. Biletall.com Royal Air Maroc sayfasında sunulan veriler istatistik verileridir. Royal Air Maroc Firması kendine ait kuralları ve özellikleri istediği zaman değiştirme hakkına sahiptir. ( 15.09.2019 11:29:57 )

Dakar, (Tümü)
DKRT
SN
İstanbul, (Tümü)
IS1T
TR

Arayın, Uçak biletiniz için yardımcı olalım!

+90 (850) 360 32 58
Sizi Arayalım
Beni Ara
https://biletall-cdn.mncdn.com/img-v7/ortak/preloader.svg?v=66350
/
66350