1
(12-65)
- +
(2-12)
- +
(0-2)
- +
(13-24)
- +
- +
Akıllı Arama Teknolojisi İle Biletall Seyahat Arama Motoru Hizmetinizde!
"The Wings of Morocco"
Royal Air Maroc

Royal Air Maroc Royal Air Maroc Uçak Bileti

Kuruluş Tarihi
1957
Firma Kısaltması
RAM
Firma Merkezi
Casablanca
IATA Kodu
AT
Uçtuğu Şehir Sayısı
58
Çağrı Merkezi
+212 (5224) 8 97 97
Uçak Sayısı
55
Ortalama Kullanıcı Puanı
4,8/5
Nasıl Oy Verilir? Oy Ver

Royal Air Maroc Popüler Uçak Seferleri

Casablanca - Tunus
Uçak Bileti
12 Kas 2020
İstanbul - Fez
Uçak Bileti
11 Kas 2020
İstanbul - Marrakeş
Uçak Bileti
30 Eki 2020
Dakar - İstanbul
Uçak Bileti
07 Kas 2020
Agadir - İstanbul
Uçak Bileti
30 Eki 2020
İstanbul - Cotonou
Uçak Bileti
09 Kas 2020
İstanbul - Dakar
Uçak Bileti
20 Kas 2020
İstanbul - Agadir
Uçak Bileti
19 Kas 2020
15 Kas 2020
İstanbul - Niamey
Uçak Bileti
24 Eki 2020
Niamey - İstanbul
Uçak Bileti
13 Kas 2020
Tangier - İstanbul
Uçak Bileti
15 Kas 2020
Douala - İstanbul
Uçak Bileti
18 Kas 2020
Valencia - Ouagadougou
Uçak Bileti
24 Eki 2020
İstanbul - Tangier
Uçak Bileti
15 Kas 2020
Casablanca - Doha
Uçak Bileti
28 Eki 2020
Ouagadougou - Valencia
Uçak Bileti
25 Eki 2020
Casablanca - Hartum
Uçak Bileti
26 Eki 2020
New York - Ordu
Uçak Bileti
20 Kas 2020
Fez - İstanbul
Uçak Bileti
20 Kas 2020
Fiyatlar önümüzdeki bir ay için en ucuz uçak bileti fiyatlarıdır. Anlık olarak değişiklik gösterebilir.

Royal Air Maroc Hakkında

Fas'ın ulusal hava yolu şirketi, 55 uçağı ile Avrupa, Amerika Birleşik Devletleri, Asya ve Afrika' ya tarifeli uçuşlar düzenlemektedir. Fas'ın en büyük hava yolu şirketi olan Royal Air Maroc, merkezi Casablanca- Anfa Uluslararası Havalimanı'nda bulunur. Royal Air Maroc şirketinin, bir kısmı uçağı Mohammed V Uluslararası Havalimanı'nda bulunur. Carter seferleri düzenleyen uçaklar, genelde bu hava limanından hareket eder. Düzenli olarak Kazablanka Anfa Havalimanı ile Mohammed Uluslararası Havalimanı arasında günlük seferler sıkça yapılır. 1953 yılında 2 havayolu şirketinin birleşmesiyle kurulan Royal Air Maroc, başlangıçta 6 uçakla bu yola çıkmıştır.

Compagnie Chérifienne de'l Air ve Compagnie Chérifienne de'l Transports Aériens Air Maroc şirketlerinden aldığı hisselerle büyük bir hava yolu şirketi kurulmuştur. 28 Haziran 1957'de Royal Air Maroc ismi ile hizmete başlayan havayolu şirketi, filosunda bulunan 6 adet uçağa, 4 adet DC- 4 uçağı ekleyerek; büyük bir filo kurmanın ilk adımını atmıştır. 70'lerden sonra Avrupa Birliği ile yaptığı anlaşmalardan sonra Avrupa Birliği hava sahasında uçma İzin almış ve yurtdışı uçuşlarına başlamıştır. Royal Air Maroc, şu an 43 yurtdışı uçuşu ile birçok ülkeye sefer düzenlemektedir. Uçak filosunda bir adet kargo uçağı bulunduran Royal Air Maroc, yaptığı anlaşmalar neticesinde kargo sektörüne de adım atmış bulunur.

Royal Air Maroc Online Check - in

Online check-in işlemleri, bazı havalimanları için bir süreliğine kaldırılmış olsa da genel olarak uçuş saatine 48 saat kala online check-in işlemleri başlar. Amsterdam, Londra, İsviçre, İstanbul, Los Angeles, Sidney, Brüksel, Paris, Beyrut, Milano, Roma, Zurich, Stockholm, Frankfurt havalimanlarında online check-in yapılır. Avrupa'daki birçok havalimanında e-bilet uygulamasına geçildiğinde telefona indirilen QR kodu ile biniş kartı olmadan uçağa binilebilir

 • Online Check-in Sırasında Koltuk Seçimi ve Yemek Siparişi

Royal Air Maroc havayolu şirketinde online check-in işlemi sırasında koltuk seçimi Business class koltukları dışında ücretsiz olarak gerçekleştirilir. Genel olarak uçaklardaki koltuk sıralaması 82 cm'lik mesafeler ile dizayn edilmiştir. Koltuk donanım özelliğine göre farklı ücretler alınabilir. Yemek siparişi check-in işlemi ile birlikte yapılabilir. Yemek siparişlerini verecek olan yolcuların, 48 saat öncesinden bu işlemi gerçekleştirmiş olmaları gerekir. Dünya mutfaklarının sergilendiği Royal Air Maroc uçaklarında; diyet yemekleri, vejetaryen yemekleri, vegan yemekleri de listede bulunur.

Royal Air Maroc Firmasını Seçmek İçin 7 Sebep

 1. Royal Air Maroc şirketiyle uçmak ve dünyadaki 43 noktaya ulaşabilmek bu havayolu şirketinin yolcuları için büyük bir ayrıcalıktır
 2. Royal Air Maroc Hava Yolları'na ait uçakların ortalama yaşı 8' dir. Genç uçak filosu ile göklerde güvenli yolculuk sağlayan şirket yeni sipariş etti uçaklarla daha da büyümeyi hedeflemiştir.
 3. 32.000 fit'te, yolcularını lezzetli yemekler ile ağırlayan havayolu şirketi bütün ikramlarını ücretsiz olarak vermektedir.
 4. Deneyimli personelleri hem havalimanında hem de uçakta Royal Air Maroc şirketinin yolcularını, oldukça nazik karşılamaktadır. Misafirperver kabin ekibi seyahat boyunca yolcuların yanında olmaya özen gösterirler.
 5. Royal Air Maroc havayolu şirketi, "Fas'ın Kanatları" sloganıyla, Fas merkezli uçuşlarda ya da aktarma uçuşlarında, makul bilet fiyatları ile bütçeyi sarsmadan, tatil yapma imkanı verir.
 6. Royal Air Maroc şirketinin, web sitesinde yer alan yardım isteği ile hasta yolcuların alandan uçağa kadar refakat edilmesi ve yine varış noktasında aynı hizmeti alınması için bir ekip oluşturmuştur.
 7. Royal Air Maroc, uçuş programı ile binlerce mil kazanarak bedava uçak bileti rezervasyon işlemleri yapılabilir.

   

Royal Air Maroc Bagaj Hakkı ve Ücretlendirme

 • Ücretsiz Bagaj Hakkı Ne kadar?

Bagaj: Yurtiçi uçuşlarda ve yurtdışı uçuşlarda, ekonomik sınıf; 23 kg serbest bagaj, 7 kg el bagajı hakkı bulunur. Business Class'da ise 32 kg kontrol edilmiş serbest bagaj, 10 kg el bagajı hakkına sahiptirler.

Kabin/ El Bagajı: Ekonomik sınıf 7 kg, business class 10 kg olarak belirtilmiştir.

 • Fazla Bagajım Varsa Ne Kadar Ücret Öderim?

Yurtiçi: 10 kg için 10 € ödeyerek ekstra bagaj hakkı satın alınabilir.

Yurtdışı: 10 kg 20 € ödeme yapmak ve online olarak check in sırasında ödeme yaparak ekstra bagaj hakkı satın alınabilir.

 • ABD Bagaj Kuralları

Amerika Birleşik Devletleri'nin uyguladığı bazı kurallar çerçevesinde, ABD rotasına gidecek yolcuların, elektronik cihazlarının çalışır durumda olması gerekir. Terminal binasında, güvenlik görevlileri bu cihazları kontrol etmek zorundadır. Elektronik cihazlar el bagajında taşınmalıdır.

 • Kayıp, Hasarlı, Eksik ve Geç Teslim Edilen Bagaj

Kayıp, hasarlı, eksik bagajların olması durumunda, havalimanlarında ilgili birimlere mutlaka bildirilmesi gerekir. Royal Air Maroc, bu gibi durumlarda yolcu mağduriyetini gidermeye özen gösterir.

 • Bagaj Kısıtlamaları Nelerdir?

Sivil Havacılık Genel Kurallarına bağlı kalınarak, silah, delici alet ve risk teşkil edecek cihazların uçağa alınması yasaktır. 75'ml fazla sıvıların kabin el bagajında taşınması ön görülür.

Royal Air Maroc Yiyecek, İçecek ve İkram

Royal Air Maroc firmasında ikramlar ücretsizdir.

 • Economy Class İkramlar

Uzun menzilli uçuşlarda, belirli sürelerde, servis yapılır. Porselen tabaklar ile yapılan servislerde, iki çeşit yemek ve içecek verilir. Kısa menzilli uçuşlarda ise seyahat saatine uygun yemekler verilir.

 • Business Class İkramlar

Business Class yolcuları, önden aperatif ikramlar ile karşılanır. Sıcak olarak iki çeşit yemek ve içecek servisi yapılır. Özel menüler ile yolcu isteği doğrultusunda yemekler servis edilir.

 • Özel Yemek Servisi

Glutensiz yemekler, vegan yemekler, diyet yemekleri, vejetaryan yemekleri, özel çocuk ve bebek menüleri bulunur. Royal Air Maroc, balık menüleri ve sıcak yemek menüleri ile oldukça ünlüdür. Bütün servisler, porselen tabaklar ve şık sunumlar ile servis edilir.

Royal Air Maroc Business Class

 • Koltuk Diz Mesafesi

Business Class yolcularının kullandığı koltukların diz mesafesi yaklaşık olarak 82 cm'dir. Ayrıca 15 cm'lik esneme payı ile rahat bir seyahat vaat eder. Yatak olma özelliğine sahip, koltukların genişliği 57 cm'dir. Uzun menzil seyahatlerinde, terlik, çarşaf, yastık ve yorgan verilir. Business Class yolcularına farklı olduklarını hissettiren Royal Air Maroc hava yolu firması, masaj özellikli koltukları ile de hizmet vermektedir.

 • Yiyecek, İçecek ve İkram

Yolculuk esnasında iki çeşit sıcak yemek, tatlı ve soğuk içecek servis edilir. Seyahat süresinde belirli periyotlarda, ikramlar verilir. Uzun menzilli uçuşlarda, servis süreleri oldukça azdır. Yemek sonrası içecek ikramı öğle aralarında aperatif menüler servis edilir.

 • CIP Salon / VIP Lounge

Royal Air Maroc, business class yolcuları için VIP Lounge kullanma hakkına sahiptir. Business Class yolcularının, ister en önce isterlerse en son uçağa binme hakkı bulunur.

Royal Air Maroc Join Safar Flyer

Royal Air Maroc, uçuş programına Gold ve Platinum olarak kayıt olabilir. Bu uçuş programı ile bagaj esnekliği, VIP Lounge kullanma, ücretsiz vale gibi haklara sahip olabilir.

Royal Air Maroc Seferleri, Rezervasyon ve Bilet Al

 • Royal Air Maroc Seferi: 94 uçuş noktası bulunur.
 • Royal Air Maroc Rezervasyon: Royal Air Maroc uçak biletlerine rezervasyon yaptırmak için Biletall.com web sitesi, çağrı merkezi ve uygulamaları kullanılabilmektedir.
 • Royal Air Maroc Bilet Al: Royal Air Maroc tarafından düzenlenen uçuşlar için bilet almak isteyen yolcular, Biletall.com üzerinden online olarak biletlerini satın alabilirler.

Royal Air Maroc Bilet İptal/İade Prosedürü

Royal Air Maroc, promosyon biletlerde değişim yapma imkanı vermez. Esnek biletlerde ise %20'lik bir kesinti ile değişim yapılabilir. Rota değişikliği yapmak isteyen yolcuların bilet iadesinde, %30 oranında kesinti yapılır. Bilet alım işlemi sırasında, ekstra seyahat sigortası yaptıran yolcuların, bilet iptal ve iade işlemlerinde kesinti yapılmaz. Bilet ücretine ek olarak yapılan bu seyahat sigortaları genellikle seyahat acenteleri tarafından yapılır.

Royal Air Maroc Diğer Önemli Bilgiler

 • Koltuk Özellikleri

Royal Air Maroc genç filosunda bulunan uçakların, koltuk mesafeleri genellikle 82 cm olarak ayarlanmıştır. 150 müzik albümü, sesli Kuran-ı Kerim, 50 film ve tv programlarının yer aldığı koltuk arkası ekranlar, sınıf farkı olmadan bütün uçaklarda bulunur.

 • Bebek ve Çocuk Yolcular

0 24 aylık bebek yolcular Eğer koltuk işgal etmiyorlar ise ebeveynlerinin bilet ücretinin %10'nu kadar ücret alınır. 24 aylıktan büyük çocuk yolcular için koltuk mutlaka alınmalıdır. Uçuş sırasında, çocuklara uygun oyuncaklar ve yemek menüleri gibi hizmetler uçuş ekibi tarafından sağlanır. Refakatçisi olmayan çocuk yolcuların seyahat yapmasına izin verilir. Royal Air Maroc personellerinin gözetimi ile terminalden teslim alınan çocuk yolcular, varış noktasındaki yakınına kimlik beyanından sonra teslim edilir. Bu işlemler için ek ücret istenebilir.

 • Hamile Yolcular

Uçak yolculuğu, genel olarak hamile yolcular için risk taşımaktadır özellik ve 28 haftadan sonra bu risk daha da artar. 28 ve 34. Haftada olan gebe yolculara, doktor raporu ile seyahat izin verilir.

 • Hasta ve Engelli Yolcular

" Özel Yardım İsteği" bölümünden başvuru yapılarak, hasta, yaşlı ve engelli yolcular, yer ekiplerinin refakatleri ile seyahat ederler.

 • Evcil Hayvanlar

Royal Air Maroc Hava Yolu Firması, evcil hayvanlardan sadece kedi, köpek ve kuş türlerine izin vermektedir. Bilet alım sırasında evcil hayvan ile seyahat edileceği bilgisi mutlaka verilmelidir. Safar Flyer Gold müşterileri, evcil hayvanları ile hiç bir ek ücret ödemeden seyahat gerçekleştirebilirler.

 • Seyahat Sigortası

Travel Guard seyahat sigortası ile anlaşması bulunur. Uçaklarını ve yolcularını bu seyahat sigortası ile garantiye almayı başaran hava yolu şirketi, uçuş boyunca yolcu güvenliğini ön planda tutar.

Royal Air Maroc Ucuz Uçak Bileti İçin Seferler ve Bilet Fiyatları

Güzergah Bilet Fiyatları Ortalama Sefer Süresi
Paris - Tangier 807,16 TL 2 Saat 35 Dakika
Paris - Fez 814,91 TL 2 Saat 45 Dakika
Tunus - Casablanca 966,90 TL 2 Saat 50 Dakika
Marrakeş - Madrid 1.030,55 TL 23 Saat 20 Dakika
Fez - Madrid 1.037,59 TL 11 Saat 50 Dakika
Lizbon - Marrakeş 1.114,30 TL 8 Saat 20 Dakika
Casablanca - Oujda 1.153,41 TL 1 Saat 15 Dakika
Casablanca - Tunus 1.157,09 TL 2 Saat 35 Dakika
Tangier - Amsterdam 1.240,50 TL 10 Saat 30 Dakika
Oujda - Paris 1.297,22 TL 6 Saat 20 Dakika

Royal Air Maroc Hakkında Sıkça Sorulan Sorular (SSS)

 • Royal Air Maroc uçak bileti ne kadar?

  Royal Air Maroc firmasının popüler seferlerinden en ucuzu Casablanca - Tunus olup, bilet fiyatı 1.157,09 TL'dir.
 • Royal Air Maroc kaç yılında kuruldu?

  1957 yılında kurulmuştur.
 • Royal Air Maroc firma merkezi neresidir?

  Firma merkezi Casablanca şehrindedir.
 • Royal Air Maroc IATA kodu nedir?

  AT uluslar arası IATA kodudur.
 • Royal Air Maroc çağrı merkezi numarası kaçtır?

  Çağrı merkezi numarası +212 (5224) 8 97 97

Royal Air Maroc Firması Hakkında En Faydalı Yorumlar

Çok İyi (70)
İyi (21)
Orta (0)
Kötü (0)
Çok Kötü (0)
%77
%23
%0
%0
%0
Ortalama Puan
4,8
91 Değerlendirme
M*** S***
12 Eylül Perşembe
Normalde uyuyamam uçakta, bu sefer uyuyabildim sayenizde teşekkürler.
G*** T***
6 Ağustos Salı
Bu zamana kadar kullandığım en iyi hava yolu firmalarından birisi oldu.
B*** M*** K***
28 Ekim Pazar
Koridorları küçük bulanlar var ama bizce sıkıntı yoktu keyifle yolculuk yaptık
S*** B***
26 Ekim Cuma
Yurtdışına tatile gittiğim de kullanmıştım keyif aldım güzeldi
G*** S***
27 Eylül Perşembe
Kaliteli hizmet sunuyorlar, aldıkları parayı kuruşu kuruşuna hakediyorlar.
2
25
Devamını Göster
Yorum Yap
Kaynaklar Hakkında Bilgilendirme

Bu sayfada kullanılan görseller veya materyaller kullanıcılara daha doğru ve açıklayıcı bilgi vermek amacı ile çeşitli kaynaklardan sağlanmış olabilir. Bu materyaller hakkında bilgi almak için bize İletişim sayfamızdan ulaşabilirsiniz. Biletall.com Royal Air Maroc sayfasında sunulan veriler istatistik verileridir. Royal Air Maroc Firması kendine ait kuralları ve özellikleri istediği zaman değiştirme hakkına sahiptir. ( 24.10.2020 03:28:46 )

İstanbul, (Tümü)
IS1T
TR
Dakar, (Tümü)
DKRT
SN

Arayın, Uçak biletiniz için yardımcı olalım!

+90 (850) 360 32 58
Sizi Arayalım
Beni Ara
https://biletall-cdn.mncdn.com/img-v7/ortak/preloader.svg?v=68293
/ True
68293