1
(12-65)
- +
(2-12)
- +
(0-2)
- +
(13-24)
- +
(65+)
- +
- +
Yeni bir şey deneyin!Tekrar Dene

Oman Air Oman Air
Uçak Bileti

"Modern Vision. Timeless Traditions."
Kuruluş Tarihi
1993
Firma Merkezi
Maskat
Firma Kısaltması
OMA
IATA Kodu
WY
Uçak Sayısı
51
Uçtuğu Şehir Sayısı
54
Çağrı Merkezi
Ort. Kullanıcı Puanı
4,8/5
Oman Air

Oman Air Popüler Uçak Seferleri

Abu Dabi - İstanbul
Uçak Bileti
16 Eyl 2019
Delhi - Tahran
Uçak Bileti
25 Eyl 2019
Tahran - Londra
Uçak Bileti
03 Eki 2019
Casablanca - Kahire
Uçak Bileti
07 Eki 2019
İstanbul - Ahmedabad
Uçak Bileti
24 Eyl 2019
İstanbul - Singapur
Uçak Bileti
05 Eki 2019
Medine - Kayseri
Uçak Bileti
12 Eki 2019
Dubai - Casablanca
Uçak Bileti
12 Eki 2019
İstanbul - Mombasa
Uçak Bileti
09 Eki 2019
İstanbul - Phuket
Uçak Bileti
01 Eki 2019
Zanzibar - İstanbul
Uçak Bileti
26 Eyl 2019
İstanbul - Hanoi
Uçak Bileti
04 Eki 2019
Jakarta - İstanbul
Uçak Bileti
10 Eki 2019
Doha - Casablanca
Uçak Bileti
17 Eyl 2019
Bangkok - Adana
Uçak Bileti
20 Eyl 2019
Casablanca - Doha
Uçak Bileti
16 Eyl 2019
İstanbul - Bujumbura
Uçak Bileti
02 Eki 2019
İstanbul - Adelaide
Uçak Bileti
17 Eyl 2019
İstanbul - Melburn
Uçak Bileti
19 Eyl 2019
İstanbul - Sidney
Uçak Bileti
13 Eki 2019
Fiyatlar önümüzdeki bir ay için en ucuz uçak bileti fiyatlarıdır. Anlık olarak değişiklik gösterebilir.

Oman Air Hakkında

Umman Air Umman’ın uluslararası havayoludur ve merkezi Muskat şehrinde bulunmaktadır. 1993 yılında kurulmuş ve yurtiçi ve yurtdışı yolcu taşıma hizmeti yürütmekte ayrıca bölgesel hava taksi hizmeti ile charter uçuşları yapmaktadır. Arap hava taşımacılığının organizasyonunun bir üyesi olarak çalışmaktadır.

Oman Air Umman uluslararası hizmetleri 1970 yıllarında kurulmuştur. Daha sonra sivil havacılık alanlarında yer hizmetleri, daha sonraki yıllarda uçak mühendisliği bölümünü kurdu. Sivil havacılık sektöründe uluslararası hangarlar, atölyeler, uçak içi yolcu ikramları hizmetlerinde bulundu. 1981 yılında anonim şirketi oldu. Daha sonra 13 uçak satın alarak Oman Air hizmetlerine başladı.

Yolcu taşıma hizmetlerine başlayan Oman Air ilk uçuşunu 1993 yılı Mart ayında Boeing 737-300 model uçak ile Maskat’tan Salalah şehrine yapmıştır. Temmuz ayında ise ilk uluslararası uçuşunu Dubai’ye yapmıştır.

Oman Air Online Check - in

Oman Air biletleri şirket tarafından belirlenmiş olan noktalardan, havaalanı gişelerinden ve online sistemler üzerinden check-in yapılabilmektedir. online sistemler üzerinden check-in işlemleri son yirmi dört saat ile doksan dakika arasında yapılmasına izin verilmektedir. havaalanlarındaki sayaçlar üzerinden yapılacak check-in işlemleri ise kalkıştan 60 dakika önce kapanacak olduğundan en az bir saat öncesinden yapılması gereklidir. Online sistemler üzerinden check-in işlemi yapan yolcu adı soyadı ve bilet PNR numarasını istenilen bölümlere giriş yaparak gerçekleştirebilir.

 • Online Check in Sırasında Koltuk Seçimi ve Yemek Siparişi

Oman Air havayolları müşterilerine check in esnasında koltuk seçim hakkı vermektedir. Grup olarak seyahat edecek olan kişiler koltuklarını yan yana seçebilirler. Ayrıca uzun uçuş mesafeli uçuşlar için özellikle business class bölümü yolcuları check in esnasında yemek siparişlerini hazırlayabilir ve sisteme girebilir.

Oman Air Firmasını Seçmek İçin 7 Sebep

 1. Arap yarım adasının alt bölgesine sıcaklara gitmek isteyen yolculara en ucuz uçuş hakkı tanımaktadır. Kaliteli ve güler yüzlü hizmetlere karşılamaktadır.
 2. Geniş uçak filosu sayesinde sürekli olarak uçuşlar mevcuttur. İstanbul’dan haftanın her günü uçuşlar bulunmaktadır.
 3. Oman Air havayolu şirketi uçak içi ve yer hizmetlerinde eğitimli personeli sayesinde müşteri memnuniyetine önem vermekte ve müşteriler memnun kalmaktadır.
 4. Oman Air tüm müşterilerini Miles&Smiles sisteminin getirdiği avantajlardan yararlanmalarını sağlamaktadır.
 5. Oman Air Hava yolları en ucuza uçuşların yapıldığı hava yolu şirketidir. Yolcular erken rezervasyon ve bilet alışları ile biletlerini daha da indirimli olarak alacaklardır.
 6. Oman Air uçak içi hizmetleri ile yolcularına en lezzetli yemek servisini yapmaktadır. Yolcularına çeşitli yemek alternatifleri sunmaktadır.
 7. Oman Air özel yolcularına çeşitle avantajlar tanımaktadır. Özel yolcuları arasında her zaman engelli vatandaşlar ve çocuklar yer almaktadır. Engelli insanlara ve çocuklara bilet satışları en ucuz tarifeden yapılmaktadır.

Oman Air Bagaj Hakkı ve Ücretlendirme

Oman Air yolcularına bagaj işlemlerinde kolaylık tanımaktadır.

 • Ücretsiz Bagaj Hakkı Ne Kadar?

WY, müşterilerine uçuşları esnasında el bagajı ve bagaj olarak iki seçenek sunmaktadır.

Bagaj: Oman Air yolcularına tanıdığı bagaj hakkı seyahat ettikleri ülkelere göre değişiklik gösterebilir. Ancak izin verilen en fazla bagaj ağırlığı 32 kg olarak belirlenmiştir. 32 kg’dan fazla eşyası olan yolculardan kilogram başına ek ücret talep edilir.

Kabin/El Bagajı: Oman Air el bagajı kapasitelerinde economy bölümü yolcuları için 7 kg, business class bölümü yolcuları için 12 kg olarak belirleme yapmıştır.

 • Fazla Bagajım Varsa Ne Kadar Ücret Öderim?

Yurtiçi: Oman Air yurtiçi uçuşlar için bagaj ücretlerini sürekli güncellemekte ve genelde aşırı yük olmadıkça ücret almamaya çalışmaktadır.

Yurtdışı: Ortadoğu içi uçuşlar, Pekin, Nagoya uçlarında 32 kg’dan fazla yüke 40 dolar, ABD ve Kanada dahil tüm uçuşlara 32 kg’de sonrası için 60 dolar ek ücret almaktadır.

 • ABD Bagaj Kuralları

ABD ve Kanada ülkelerine yapılan yolculuklarda, economy class bölümündeki yolcular için kişi başı en fazla 23 kg ağırlığında 2 çantaya, business class bölümündeki yolculara ise 32 kg ağırlığında 2 çantaya kadar izin verilmektedir. boyutlar 158 cm (50*70*38)

 • Kayıp, Hasarlı, Eksik Ve Geç Teslim Edilen Bagaj

Oman Air havayolu şirketi ile yolculuk esnasında uçakta unutulan eşyalar veya kaybolan eşyalar için Maskat uluslararası havaalanında bulunan kayıp eşya ofisine müracaat edebilirsiniz. Ayrıca diğer ülkelerdeki kayıp eşya ofisleri de hizmet verecektir.

 • Bagaj Kısıtlamaları Nelerdir?

Tüm havayolu şirketlerinde olduğu gibi Oman Air’de güvenli uçuş sağlayabilmek ve yolcularının can güvenlikleri için bazı maddelerin uçakta bulundurulmasını yasaklamıştır. Bu maddeler arasında zehirli her türlü gaz, çakmak, kesici delici alet, her türlü silah, kimyasal maddelerin bulundurulması yasaktır. Para çantaları özel izinle taşınır ve özel kabin bölümlerine yerleştirilir.

Oman Air Yiyecek, İçecek ve İkram

Oman Air ile yapılan yolculuklar genellikle uzun yolculuklardır. Uzun yolculuk esnasında yolcuların yemek ihtiyacını karşılamak için dünyanın her yöresinden yemek çeşidi bulundurulmakta ve ikram yapılmaktadır.

 • Economy Class İkramlar

Oman Air havayolları economy class bölümündeki müşterileri için kek, sandviç, ve içecek türlerini ikram yapmaktadır. Yolcular içecekleri kendi tercihlerine göre seçebilirler.

 • Business Class İkramlar

Oman Air business class yolcuları için her türlü et yemekleri, sebze türleri, balık ürünleri, meyve çeşitlerinde ikramlarda bulunmaktadır. Business class yolcuları online check in yaparken isterlerse yemek siparişlerini de oluşturabilirler.

 • Özel Yemek Servisi

Oman Air ile yapılan seyahatlerde kafile olarak yapılıyorsa veya özel bir yolculuk ise yolcularına özel istekler üzerine yemek çeşitleri ve içecekler sunulacaktır.

Oman Air: Business Class

Dünyanın tüm havayolu şirketleri gibi Oman Air’de business class bölümündeki her yolcusuna önem vermekte ve özel hizmetler sunmaktadır.

 • Koltuk Diz Mesafesi

Oman Air filosunda yer alan uçakların en gelişmiş modeller olduğundan, yolcuların yolculuk esnasında rahat edebilmeleri için koltuk diz mesafelerini mümkün olan en geniş şekilde ayarlamıştır.

 • Yiyecek, İçecek ve İkram

Tüm yolcularına yemek ve içecek ikramında bulunmaktadır. Economy ve business class gruplarına göre ikram çeşitleri değişmektedir.

 • CIP Salonu / CIP Lounge

Oman Air genellikle uzun yolculukların yapıldığı bir havayoludur. Yolcularının rahatı ve memnuniyeti düşünülerek, uçuşta önce, aktarmalarda ve uçuş sonrasında, uçak gecikmelerinde sorun yaşamamak için bekleme salonları, duş alınabilecek imkanlar gibi hizmetleri bulunmaktadır.

 • Diğer Özellikler

Oman Air Miles&Smiles ile ek mil kazanma ve ucuz bilet temin hakkı vermektedir.

Oman Air: Miles and Smiles

Oman Air, Miles and Smiles sistemi ile yolcularına indirimli bilet, ek bagaj hakkı, lougne faydalanma hakkı gibi çeşitli fırsatlar sunmaktadır.

Oman Air Seferleri, Rezervasyon ve Bilet Al

Oman Air havayolları dünyanın 57 farklı noktasına 51 adet uçak filosu ile sürekli uçuşlar düzenlemektedir. Kanada, ABD, Pekin gibi en uzak ülkelere seferleri bulunmaktadır.

 • Oman Air Seferleri: İstanbul’a haftanın her günü uçuşu bulunan Oman Air 57 farklı noktaya en iyi hizmetleri ile seferler düzenlemektedir.
 • Oman Air Rezervasyon: Yolcular uçuş tarihlerini belirledikten sonra Biletall.com üzerinden rezervasyonların önceden yapabiliriler.
 • Oman Air Bilet Al: Oman Air’i tercih eden yolcular Biletall.com üzerinden biletlerini rahatlıkla alabilirler.

Oman Air Bilet İptal/İade Prosedürü

Oman Air yolcuları almış oldukları biletlerini, uçuş iptalleri ya da seyahatlerini erteleme gibi durumlarında iptal etmek veya iade etmek isteyebilirler. Bilet iptal edilmek istenildiğinde Oman Air müşteri destek hizmetleri ile iletişime geçmek gereklidir. Uçuşa uzun zaman varsa biletin alındı Biletall.com sitesi üzerinden iptal işlemleri gerçekleştirilebilir. İptal işlemlerinde geri ödemeler biraz zaman alabilir. Uçağın kalkmasına 12 saatten daha fazla zaman içerisinde iade edilecek bilet ücretlerinden %10 kesinti yapılır. Uçağın kalkmasına 2 saatten biraz fazla zaman varsa kesinti oranı %30 olacaktır. Uçuş saatinde gelemeyen yolculara hiçbir şekilde bilet ücreti ödemez.

İade işlemleri ile ilgili olarak Economy class yolcularının 12 saatten önce yaptıkları bilet iade işlemlerine %20 oranında bilet ücretinden kesinti yapılır. Uçağın kalkmasına kalan zaman iki saat ise iade işlemlerinde kesinti oranı %40 olarak belirlenmiştir.

Oman Air Diğer Önemli Bilgiler

 • Koltuk Özellikleri

Oman Air uzun yolculuklarda yolcularının sağlık açısından rahat edebilmeleri için koltuk seçiminde ergonomik yapıya dikkat etmişler ve her koltuğun masaj koltuğu konforunda olmasına, yolcunun istediğinde uyku pozisyonu alabilecek özellikte olmasına dikkat etmişlerdir.

 • Bebek ve Çocuk Yolcular

En önemli yolcular olan bebekler ve çocuklar için özel koltuklar bulundurmaktadır. Ailelerin rahat edebilmeleri için koltuklarda çocuk ve bebekler için emniyet kemeri bulundurmaktadır. Özel isteklerde bulunulduğunda çocuklar için özel koltuklar temin edilmektedir.

 • Hamile Yolcular

Tüm hava yolları hamile yolcular için sağlık raporu istemektedir. Doktor raporunda uçak ile yolculuk yapmasında sakınca yoktur ibaresini belirtmesi istenmektedir. Hamile olan bayanlar için 28 – 35 haftalık olanlardan doktor raporu istenmekte ve rapora göre yolculuk yapmasına izin verilmektedir. Hamilelik 35. Haftayı geçmişse rapor olsa bile uçuşuna izin verilmez. Hamilelik ikiz ise 32. Haftadan sonra izin verilmez.

 • Hasta ve Engelli Yolcular

Engelli olanlar ve hasta yolcular için özel bölümler bulunmaktadır. Bu durumda olan insanlardan doktor raporu istenilmektedir. Bu durumda olanlara doktor ya da bir refakatçi eşlik etmek zorundadır.

 • Evcil Hayvanlar

Evcil hayvanların uçak ile taşımak isteyen yolculardan veteriner raporu istenilmekte ve özel kafesler içerisine özel bagaj bölümlerinde taşınmalarını izin verilmektedir.

 • Seyahat Sigortası

Travel Guard

Oman Air ile yolculuk yapan tüm müşteriler Travel Guard poliçesi ile güvence altına alınmıştır.Bilet alan tüm yolcular sigorta yapılmış sayılır.

Oman Air Ucuz Uçak Bileti İçin Seferler ve Bilet Fiyatları

Güzergah Bilet Fiyatları Ortalama Sefer Süresi
Dubai - Delhi 801,11 TL 7 Saat 40 Dakika
Abu Dabi - İstanbul 1.220,78 TL 7 Saat 40 Dakika
Doha - Katunay 1.311,19 TL 10 Saat 25 Dakika
Doha - Maskat 1.326,17 TL 2 Saat 30 Dakika
Chennai - Doha 1.411,00 TL 5 Saat 5 Dakika
Kahire - Moskova 1.438,20 TL 18 Saat 30 Dakika
Karachi - Tahran 1.447,23 TL 3 Saat 45 Dakika
Delhi - Tahran 1.449,79 TL 6 Saat
Paris - Dubai 1.511,33 TL 12 Saat 15 Dakika
Abu Dabi - Doha 1.553,17 TL 5 Saat

Oman Air İle Seyahat Eden Yolcularımızın Yorumları

Çok İyi (19)
İyi (4)
Orta (0)
Kötü (0)
Çok Kötü (0)
%83
%17
%0
%0
%0
Ortalama Puan
4,8
23 Değerlendirme
Deneyin bence pişman olmazsınız
Biletler gereksiz pahalı ama yapacak bir şey yok kalite belli
Firma kaliteli ona diyecek bir şey yok ama içecekleri biraz daha değiştirmeleri gerekmekte
Herşey güzeldi, yolculuk çok keyifliydi teşekkürler.
Uçakta uçtuğunuzu bile anlamıyorsunuz , ikramlar çok güzel
Firma güzel ve kaliteli tercih edilebilir
İçecekler dışında herşey güzeldi
Firma fiyat konuusn da kendini geliştirmesi gerekmekte.
İstanbula giderken binmiştik güzeldi teşekkürler
Hizmette sıkıntı yok personel güler yüzlü ikramlar güzel
Biz memnun kaldık fiyatları uygun personel güler yüzlü
Sunulan ikramlar çok güzel personel güler yüzlü
Antalyaya gelirken bu firmayı tercih etmiştim bundan sonra bu firmaya binebilirim
Aynı hizmeti alıpta memnun kalmayan insanları anlamıyorum sadece içecekler kötü
Firma gerçeken ilgili personel güler yüzlü biz memnun kaldık
2
23
Devamını Göster
Kaynaklar Hakkında Bilgilendirme

Bu sayfada kullanılan görseller veya materyaller kullanıcılara daha doğru ve açıklayıcı bilgi vermek amacı ile çeşitli kaynaklardan sağlanmış olabilir. Bu materyaller hakkında bilgi almak için bize İletişim sayfamızdan ulaşabilirsiniz. Biletall.com Oman Air sayfasında sunulan veriler istatistik verileridir. Oman Air Firması kendine ait kuralları ve özellikleri istediği zaman değiştirme hakkına sahiptir. ( 15.09.2019 17:51:27 )

İstanbul, (Tümü)
IS1T
TR
Sidney, (SYD)
SYD
AU

Arayın, Uçak biletiniz için yardımcı olalım!

+90 (850) 360 32 58
Sizi Arayalım
Beni Ara
https://biletall-cdn.mncdn.com/img-v7/ortak/preloader.svg?v=66350
/
66350