1
(12-65)
- +
(2-12)
- +
(0-2)
- +
(13-24)
- +
- +
Akıllı Arama Teknolojisi İle Biletall Seyahat Arama Motoru Hizmetinizde!
Mumbai

Mumbai Uçak Bileti

Mumbai Para Birimi
Hindistan Rupisi (INR)
Mumbai Zaman Dilimi
GMT +05:30
Mumbai Şehri En İyileri
Bollywood, Dobi Ghat, Dhal
Mumbai Hava Durumu (28 Eylül) 28°C Parçalı Bulutlu
Mumbai Hava Durumu (29 Eylül) 28°C Sağanak Yağmur

En Ucuz Mumbai Varışlı Uçak Seferleri

Kahire - Mumbai
Emirates
25 Eki 2020
Adana - Mumbai
Türk Hava Yolları
01 Eki 2020
İzmir - Mumbai
Türk Hava Yolları
01 Eki 2020
Paris - Mumbai
Deutsche Lufthansa
27 Eki 2020
Konya - Mumbai
Türk Hava Yolları
03 Eki 2020
Tahran - Mumbai
Türk Hava Yolları
03 Eki 2020
Erbil - Mumbai
Türk Hava Yolları
07 Eki 2020
İstanbul - Mumbai
Türk Hava Yolları
24 Eki 2020
Erzurum - Mumbai
Türk Hava Yolları
03 Eki 2020
Basra - Mumbai
Qatar Airways
23 Eki 2020
Ankara - Mumbai
Deutsche Lufthansa
03 Eki 2020
Kahramanmaraş - Mumbai
Türk Hava Yolları
03 Eki 2020
Fiyatlar önümüzdeki bir ay için en ucuz uçak bileti fiyatlarıdır. Anlık olarak değişiklik gösterebilir.

En Ucuz Mumbai Kalkışlı Uçak Seferleri

12 Eki 2020
18 Eki 2020
Mumbai - Paris
Türk Hava Yolları
30 Eyl 2020
Mumbai - Londra
Türk Hava Yolları
28 Eyl 2020
Mumbai - Beyrut
Türk Hava Yolları
19 Eki 2020
Mumbai - Tahran
Türk Hava Yolları
03 Eki 2020
Mumbai - Konya
Türk Hava Yolları
28 Eyl 2020
Mumbai - Adana
Türk Hava Yolları
21 Eki 2020
Mumbai - Erbil
Türk Hava Yolları
23 Eki 2020
Mumbai - Toronto
Cathay Pacific Airways
28 Eyl 2020
Mumbai - Bangkok
Emirates
14 Eki 2020
Mumbai - Basra
British Airways
12 Eki 2020
Fiyatlar önümüzdeki bir ay için en ucuz uçak bileti fiyatlarıdır. Anlık olarak değişiklik gösterebilir.

Mumbai Kalkışlı Uçuş Olan Popüler Şehirler

Mumbai Kalkışlı Uçuş Olan Popüler Ülkeler

Mumbai Şehri İçin Faydalı Bilgiler

Mumbai Havaalanları
Ülke Kodu
IN
Priz Voltajı ve Tipi
230v
Resmi Dil
Hintçe
Toplu Taşıma Fiyatı
70 INR
Yemek Fiyatı
150 INR
Alkolsüz İçecek Fiyatı
50 INR

Mumbai’ye Gitmek İçin En Uygun Zaman

En Ucuz Mevsim
Yaz
En Ucuz Ay
Temmuz
En Ucuz Gün
Pazartesi
En İyi Mevsim
Sonbahar
En İyi Ay
Ekim

Mumbai şehrinde genel olarak iuson iklimi hakimdir. Bu nedenle haziran ve eylül ayları arasında muson yağmurları görülmektedir. Bunun haricinde kış mevsiminde yağış görülmez. Yazın ortalama sıcaklık 26 derece iken, kış zamanı sıcaklık değerleri ortalama 18 dereceyi görür. Çok sıcak ve çok soğuk etkileri olmamasından dolayı Mumbai şehri yılın her mevsimi rahatlıkla gezilir. Mumbai İstanbul uçak biletleri genel olarak yaz mevsimi için uygundur. 

Sonbahar mevsimi oldukça ılıman ve yağışsız geçer. Gezmek için en ideal mevsim olarak sonbaharı söylemek mümkündür. Ekim, kasım, aralık aylarında Mumbai şehri yoğun bir şekilde turistlerini ağırlar. Mumbai şehrini yazın ziyaret etmek isteyen turistler, muson yağışlarını hesaba katarak hareket etmelidir. Yağışlı havalarda rahat edemeyeceğini düşünenler, sonbahar ve kış mevsimini tercih edebilirler. Diğer noktalarda olduğu gibi Mumbai İstanbul uçak bileti fiyatları bu dönemlerde artış gösterebilir.

 Hafta içi genellikle insanlar iş ile meşgul olmakta ve şehir hayatı da bu şekilde akıp gitmektedir. Özellikle yaz mevsiminde hafta içleri, şehrin daha sakin olduğu görülecektir. Ancak sonbahar mevsiminde hafta sonları çok yoğun bir turist akışı yaşanmaktadır.

Mumbai Havalimanından Şehir Merkezine Ulaşım

Mumbai Havalimanı'na ulaşan tüm yolcular, şehir merkezine geçmek için birçok farklı ulaşım yolunu deneyebilirler. Şehir merkezi ve havalimanı birbirine yakın olduğu için ulaşım konusunda sorun yaşanmaz.

Otobüs

Ortalama Fiyatı: 70 IRS

Havalimanı yolu ile aynı istikameti gösteren otobüsler ile ulaşım sağlanabilir. Yalnızca ulaşım diğer seçeneklere göre daha uzun sürecektir.
Havalimanı Servisleri
Belediye otobüsü ve taksi dışında bir toplu taşıma aracı bulunmamaktadır.
Taksi

Ortalama Fiyatı: 170 IRS

Mumbai şehrinde taksi ücretlerinin pahalı olduğu düşünülmektedir. Ancak kısa sürede ulaşmak isteyenler için tercih edilebilir bir alternatiftir.
Araç Kiralama
Mumbai Havalimanı içinde farklı birçok araç kiralama firması yer alır. İsteyen her yolcu, araç kiralama hizmetlerini seçerek şehir merkezine kolaylıkla ulaşım sağlayabilir.

Mumbai Havalimanı Nerede? İçerisinde Neler Var?

Duty Free
ATM
Restoran
Büfe
Araç Kiralama

Mumbai Havalimanı, şehir merkezine oldukça yakın bir yerde bulunmaktadır. Yaklaşık 8 km'lik mesafe bulunan bu iki nokta arasında yarım saatlik bir ulaşım süresi gerekecektir. Havalimanından şehir merkezine geçmek için otobüs ya da taksi tercih edilebilir.

Mumbai Havalimanı içerisinde zaman geçirilebilecek pek çok alternatif bulunmaktadır. Dinlenme salonlarında uçağın kalkış saati keyifle beklenebilir.

Mumbai uçak bileti rezervasyon işlemi sonrası zaman kalması durumunda alışveriş mağazaları da ziyaret edilebilir. Yemek yemek için birçok farklı restoran bulunmaktadır. Aynı zamanda havalimanından şehre geçişte araç kiralamak isteyenlere birçok araç kiralama firması yardımcı olacaktır.

Mumbai en ucuz uçak bileti seçenekleri için havalimanındaki farklı hava yolu şirketleri ile görüşülebilir. Birçok şehirden Mumbai İstanbul uçak bileti gibi direkt uçuşlar sağlanır. Firmalar arasında THY, Emirates ve Qatar Airways gibi isimlerin kampanyalarına mutlaka göz atılmalıdır.

Mumbai’ye Uçmak İçin 5 Sebep

 1. Mumbai şehri oldukça köklü bir geçmişe sahiptir. M.Ö. 1. yüzyılda Budistler’in yerleşmesi ile birlikte başlayan tarihi, Portekiz ve İngiliz sömürgelerinden sonra bugünkü halini almıştır. Mumbai uçak bileti fiyatları yılın her mevsiminde değişmekle birlikte genel olarak uygundur.
 2. Mumbai'de Hindistan ülkesine özgü doğal alanlar ve geniş yeşillikler keşfedilmeye değer. Bu alanlar yerlilerinin nefes almak için sık sık ziyaret ettiği yerleri temsil ediyor.
 3. Mumbai şehrinde Hint usulü yapılan ve dünyaca meşhur olan yöresel yemekler de dikkat çekiyor. Mumbai uçak bileti Qatar Airways veya diğer firmalardan alınarak mutlaka gezi rotasına meşhur restoranları da dahil edilmelidir.
 4. Mumbai şehrinde oldukça farklı etkinliklere rastlamak mümkün olacaktır. Her yıl ocak ayında gerçekleştirilen Mumbai Festivali, şehrin kültürünü tanımak için mutlaka katılım sağlanması gereken bir etkinliktir. Bununla birlikte Banganga ve Elephanta Festivalleri de müziğe ve eğlenceye doyuracak eğlenceler arasında yer alıyor. Dwali Festivali ise, Mumbai şehrinin ışık festivali olarak biliniyor.
 5. Mumbai içerisinde yerlilerinin yapmakta olduğu yöresel ve el emeği çok fazla eşyaya, kıyafete ve aksesuara rastlamak mümkündür. Bu şehirde alışveriş oldukça ekonomik fiyatlarla yapılabilir. Bunun için öncelikle en ucuz Mumbai uçak bileti bakılabilir ve keyifli bir tatile alışveriş turu da dahil edilebilir.

Mumbai Hakkında

Hindistan'ın en kalabalık şehirlerinden birisi olan Mumbai, Maharaşta Eyaleti'nin de başkenti olarak bilinir. Nüfus kalabalığı ile dünyanın en kalabalık 10 şehrinden birisidir. 16. yüzyılda Portekizliler tarafından fethedilmiş ve ''güzel şehir'' anlamını taşıyan Bombahai ismiyle anılmıştır. Daha sonra İngilizler’in sömürgesi olan bu şehir Mumbai adını almıştır. Kültürel ve tarihi yönden büyük değerlere sahip olan bu şehir için keyifli bir gezi planlanabilir. Bunun için de farklı sezonlarda Mumbai uçak bileti aranabilir. Özellikle kampanyalı dönemlerde indirimli Mumbai uçak bileti seçenekleri yakalanabilir.

Mumbai şehrinde oldukça yoğun şekilde ticaret ve endüstri alanında çalışmalar yapılmaktadır. Ancak buna rağmen, şehirdeki birçok bireyin alım gücü düşüktür. Doğal alanları olduğu kadar, yüksek gökdelenleri, müzeleri, katedral ve camileri ile de dikkat çeken bir şehirdir. Mumbai ucuz uçak bileti aramalarına başlayarak herkes güzel bir tatil rotası çizebilir.

Hindu, Müslüman, Budist ve Hristiyan toplumların yoğunlukta yaşadığı Mumbai şehri, çok farklı din ve kültürlere kucak açmış bir yerleşim yeridir. Bu anlamda oldukça farklı yaşam biçimlerini gözlemlemek de mümkün olacaktır. İnsanların günün büyük bir çoğunluğunu sokaklarda geçirmesi, her zaman yaşamın burada hareketli olduğunu göstermektedir. Mumbai uçak bileti THY ve Qatar Airways gibi farklı hava yolu şirketlerinden yılın farklı zamanları için temin edilebilir.

Mumbai Nerede?

Mumbai Şehir İçi Ulaşım Bilgileri

Belediye Otobüsleri
70 IRS
Taksi
20 IRS/Km
Tramvay
160 IRS
Popüler Şehir İçi Ulaşım Aracı

Hem ekonomik olması hem de Mumbai şehrinin her noktasına ulaşılmasını sağlaması nedeniyle, belediye otobüsleri en popüler ulaşım aracı olarak kabul edilmektedir.

 

Diğer Şehir İçi Ulaşım Araçları

Taksi şehir içerisinde yoğunlukla kullanılan diğer bir ulaşım aracıdır. Tren ise her noktaya ulaşamasa bile, belirli yerler için tercih edilebilir.

Mumbai Vize Şartları

Hindistan Vize İstiyor mu?
Evet
Hindistan Vize Süresi
180 Gün
Hindistan Vize Ücreti
43 USD
Hindistan Vize Detayları
Diplomatik pasaport hariç diğer tüm pasaportlardan vize isteyen Hindistan, vize başvurularınışahsen yapmaktadır. Vize başvurunuz ortalma 2-3 gün içerisinde sonuçlanacaktır.

Mumbai’de Gezilecek Yerler

Hindistan Kapısı
Viktorya Terminali
Maha Laxmi Tapınağı
Chowpatty Beach
Hacı Ali Camii
Şehrin Simgesi Haline Gelmiş Olan Hindistan Kapısı

İngiltere kralı adına 1924 senesinde yapılan bu kapı, bugün şehrin simgesi olarak tanınıyor. Koruma altında olduğu bilinen Hindistan Kapısı çevresi de, şehrin en işlek meydanıdır. Mumbai'nin özgürlük heykeli olarak da kabul edilir. Mumbai İstanbul uçak seferleri sonucunda her turist rotasına bu yeri mutlaka eklemeli.

Hindistan Mimarisinde Bir Değer Olan Viktorya Terminali

Şehrin en işlek noktalarından birisidir. Gotik Viktoryen usulü inşa edilen bu istasyon, UNESCO Dünya Mirası Listesi'nde yer almakta ve koruma altında tutulmaktadır. 1887 senesinden beri de varlığını ilk günkü gibi koruyan bir yapıdır.

Kültürel Gezinin Olmazsa Olmazı: Maha Laxmi Tapınağı

Malabar Tepeleri üzerinde yer alan Maha Laxmi Tapınağı, Mumbai halkı için oldukça değerlidir. Tapınağın genel olarak şans ve para getirdiğine inanılır ve her yıl binlerce turist tarafından ziyaret edilir.

Şehrin Mavisi ve Yeşili Burada: Chowpatty Beach

Mumbai şehrinde doğal güzellikler dendiği zaman akla ilk olarak Chowpatty sahili gelmelidir. Denizi ve muhteşem sahili ile her turiste keyifli zamanlar yaşatmaktadır. Çok yoğun rüzgar olmaması da, yılın her zamanı kullanılabilir olmasını sağlar. Mumbai İstanbul uçuş süresi sonrası yorgunluk atmak için bu sahile gelinebilir.

Hindistan Mimarisinden Değerli Bir Örnek: Hacı Ali Camii

Arap mimarisi ve Hindistan mimarisinin birleşiminden oluşan Hacı Ali Camii, Mumbai şehrinde yaşayan Müslümanlar için oldukça değerlidir. Hacı Ali'nin mezarı da cami içerisinde yer almaktadır.

Mumbai’de Ne Yenir? Nesi Meşhur?

Pav Bhaji
Vada Pav
Pani Puri
Dhan Sak

Mumbai şehri içerisinde oldukça farklı lezzetlere ulaşmak mümkün olacaktır. Hindistan ülkesine özgü yemekler mutlaka şehrin en meşhur restoranlarında denenmelidir. Kültürel bir gezi içerisinde yöresel tatları denemeden dönmek olmaz diyen herkes Mumbai lezzetlerini not etmeli. Mumbai İstanbul uçak seferi sonucu acıkan her birey, kendisine güzel bir Mumbai sofrası kurmalıdır:

Yöresel Yemekler Arasında En Ünlüsü: Pav Bhaji       

Sebzelerin ve farklı birçok baharatın haşlanarak bir araya getirilmesinden yapılan pav bhaji yemeği, öğle öğünlerinin vazgeçilmezi olarak biliniyor. Buraya gelen herkes mutlaka bu lezzeti denemeli.

Patates Püresi Yemek Olursa: Vada Pav

 Birçok kültür için yan yemek olarak bilinse de, Mumbai şehrinde vada pav adlı patates püresi, çeşitli baharatlarla tatlandırılarak yemek şeklinde sunulmaktadır. Hemen hemen her restoranında da görülebilir.

Kızartmanın Hint Usulü Versiyonu Olan Pani Puri

Sebze ve et kızartmalarının karıştırılması sonucu oluşturulan pani puri yemeği, Mumbai şehrinin en meşhur tatlarından birisidir. Özellikle akşam yemeklerinde ve misafirliklerde sık sık tüketilir.

Mumbai Salatasında En İyisi: Dhan Sak

Mumbai şehrinde salata sıklıkla tüketilen bir öğündür. Salata çeşitleri arasında mantarı ve biberi ile dikkat çeken dhan sak salatası en meşhuru olarak bilinir.

Mumbai Usulü Mercimek Yemeği: Alu Matar

Mercimek yemeğinin birçok sebze ve baharatla çok daha doyurucu hale getirilmesi sonucu elde edilen alu matar yemeği, mutlaka denenmeli. Kahvaltılarda bile tüketilen bu yemek, şehrin en besleyici lezzetidir.

Konaklama İçin Mumbai Otel Seçenekleri

Mumbai şehri içerisinde konaklama adına uygun gelebilecek farklı otel seçeneklerine rastlamak mümkün olacaktır.

Sofitel Mumbai BKC
Mumbai şehrinin en iyi otellerinden birisidir. Beş yıldızlı otel imkanları sunmakla birlikte çok merkezi bir konumda yer alır. Özellikle sonbahar mevsimi için erken rezervasyon şarttır.
C 57, BKC Rd, Bandra Kurla Complex, Bandra East, Mumbai, Maharashtra 400051, Hindistan
Hilton Mumbai Hotel
Özellikle havalimanına yakın bir şekilde konaklamak isteyenler için en uygun tesislerin başında geliyor. Mumbai Havalimanı'na yürüme mesafesinde olan bu otel, beş yıldızlıdır ve oldukça lüks imkanlara sahiptir.
Sahar Airport Rd, Ashok Nagar, Andheri East, Mumbai, Maharashtra 400099, Hindistan
Hotel Amber
Mumbai şehir merkezine oldukça yakın bir tesistir. Bu nedenle yılın her mevsimi yoğundur. Mumbai İstanbul saat farkı hesaplamasına göre belediye otobüsü ya da taksi ile geçilebilir.
S11 JN Marshall Building, Near Akruti Orchid Park, Saki Naka, Andheri East, Mumbai, Maharashtra 400072, Hindistan

Mumbai Uçak Bileti Fiyatları İçin Seferler

Güzergah Bilet Fiyatları Ortalama Sefer Süresi
Adana - Mumbai 3.075,00 TL 14 Saat 25 Dakika
İzmir - Mumbai 3.092,37 TL 12 Saat 45 Dakika
Konya - Mumbai 3.199,56 TL 14 Saat 10 Dakika
İstanbul - Mumbai 4.481,74 TL 6 Saat 10 Dakika
Erzurum - Mumbai 4.909,93 TL 14 Saat 55 Dakika
Ankara - Mumbai 10.043,78 TL 25 Saat 50 Dakika
Kahramanmaraş - Mumbai 31.794,05 TL 29 Saat 10 Dakika
Kahire - Mumbai 2.954,85 TL 9 Saat 35 Dakika

Mumbai Uçak Bileti Hakkında Sıkça Sorulan Sorular (SSS)

 • Mumbai uçuşu olan firmalar hangileridir?

  British Airways, Deutsche Lufthansa, Egyptair, Emirates, Qatar Airways, Türk Hava Yolları.
 • Mumbai yurt dışı uçak bileti ne kadar?

  Mumbai varışlı popüler yurt dışı uçak seferlerinden en ucuzu Kahire - Mumbai olup, bilet fiyatı 2.954,85 TL'dir.
 • Mumbai şehrine gitmek için en uygun zaman hangisi?

  Yılın en uygun zamanı Temmuz ayıdır.

Seyahatlerinizde Yardımcı Olabilecek Mumbai ve Diğer Şehirler Hakkındaki Blog Yazılarımız

Dünya Turu Yapmak Mı İstiyorsunuz? (İnfografik)
Dünya Turu Yapmak Mı İstiyorsunuz? (İnfografik)
24 Ocak 2020
Seksen Günde Devr-i Alem'i Örnek Alalım! Hatırlamayanlar için Seksen Günde Devr-i Alem: Phileas Fogg hayalının her saniyesini planlar ve dakik olmanın her koşulun üstesinden gelebileceğine İna
Yıldız Dağı Kayak Merkezi
Yıldız Dağı Kayak Merkezi
03 Kasım 2019
Yıldız Dağı Kayak Merkezi Hakkında Yıldız Dağı Sivas’ın kuzeyinde bulunmaktadır. 2552 metre yüksekliğe sahip olan Yıldız Dağı şehir merkezine 58 kilometre uzaklıktadır. Yıldız Dağı Kasım ayının o
Dünyanın En Büyüleyici Tren İstasyonları
Dünyanın En Büyüleyici Tren İstasyonları
08 Ekim 2018
Artık çoğu insan hızından ötürü uçağı tercih ediyor olsa da seyahat tutkunlarını büyüleyen tren rotaları da bulunuyor. Tren ile seyahat oldukça eski zamanlara dayansa da günümüzde oldukça konforlu yol
Biraz Yüksekten Bakalım: Sıra Dışı 10 Gökdelen
Biraz Yüksekten Bakalım: Sıra Dışı 10 Gökdelen
29 Ekim 2016
Hayata bu kadar yüksekten bakmak kimileri için biraz ürkütücü olsa da, bir an için ayaklarınızın yerden kesildiğini hissedeceğinizbir yerde bulunmak ve her şeye tepeden bakmak istemez miydiniz? Kendin

Mumbai Uçak Seyahati Hakkında En Faydalı Yorumlar

Çok İyi (83)
İyi (15)
Orta (0)
Kötü (0)
Çok Kötü (0)
%85
%15
%0
%0
%0
Ortalama Puan
4,8
98 Değerlendirme
G*** O***
4 Ağustos Cumartesi
Farklı bir yerde tek başınıza tatil yapmak kadar kyifli başka bir şey yok.
F*** S***
27 Haziran Çarşamba
Sizlerde benim gibi doğa hastasısıysanız kesin gitmeniz gereken bir yer.
A*** Ü***
20 Haziran Çarşamba
Herşey çok güzeldi ,teşekkür ederiz sevgilimle çok keyif aldık
H*** N*** K***
16 Haziran Cumartesi
Gidin ve görün, en azından 1 gün geçirin hastası oluyorsunuz
K*** M*** A***
13 Haziran Çarşamba
Biz tatil için tercih ettik ve memnun kaldık
2
6
Devamını Göster
Yorum Yap
Kaynaklar Hakkında Bilgilendirme

Bu sayfada kullanılan görseller veya materyaller kullanıcılara daha doğru ve açıklayıcı bilgi vermek amacı ile çeşitli kaynaklardan sağlanmış olabilir. Bu materyaller hakkında bilgi almak için bize İletişim sayfamızdan ulaşabilirsiniz. Mumbai Uçak Bileti sayfasında sunulan veriler istatistik verileridir. ( 28.09.2020 17:12:56 )

İstanbul, (Tümü)
IS1T
TR
Bombay, (BOM)
BOM
IN

Arayın, Uçak biletiniz için yardımcı olalım!

+90 (850) 360 32 58
Sizi Arayalım
Beni Ara
https://biletall-cdn.mncdn.com/img-v7/ortak/preloader.svg?v=54961
/ True
54961