1
(12-65)
- +
(2-12)
- +
(0-2)
- +
(13-24)
- +
- +
Akıllı Arama Teknolojisi İle Biletall Seyahat Arama Motoru Hizmetinizde!
Delhi

Delhi Uçak Bileti

Delhi Para Birimi
Hindistan Rupisi (INR)
Delhi Zaman Dilimi
GMT +5.30
Delhi Şehri En İyileri
Masaj, Raj Ghat, Tandoori
Delhi Hava Durumu (25 Ekim) 32°C Açık
Delhi Hava Durumu (26 Ekim) 32°C Güneşli

En Ucuz Delhi Varışlı Uçak Seferleri

Dubai - Delhi
Fly Dubaı
21 Kas 2020
Maskat - Delhi
Oman Air
17 Kas 2020
Beyrut - Delhi
Middle East Airlines
20 Kas 2020
Ankara - Delhi
Türk Hava Yolları
20 Kas 2020
19 Kas 2020
Tahran - Delhi
Türk Hava Yolları
23 Kas 2020
Kathmandu - Delhi
Fly Dubaı
07 Kas 2020
Kayseri - Delhi
Pegasus
02 Kas 2020
Antalya - Delhi
Pegasus
02 Kas 2020
31 Eki 2020
Adana - Delhi
Türk Hava Yolları
03 Kas 2020
Köln - Delhi
Türk Hava Yolları
16 Kas 2020
İzmir - Delhi
Türk Hava Yolları
20 Kas 2020
New York - Delhi
Aeroflot Russian Airlines
30 Eki 2020
Fiyatlar önümüzdeki bir ay için en ucuz uçak bileti fiyatlarıdır. Anlık olarak değişiklik gösterebilir.

En Ucuz Delhi Kalkışlı Uçak Seferleri

Delhi - Taşkent
Air Astana
03 Kas 2020
Delhi - Dubai
Emirates
29 Eki 2020
Delhi - İstanbul
Air Astana
05 Kas 2020
Delhi - Londra
Türk Hava Yolları
26 Eki 2020
Delhi - Beyrut
Türk Hava Yolları
22 Kas 2020
Delhi - Tahran
Türk Hava Yolları
17 Kas 2020
Delhi - Maskat
Türk Hava Yolları
29 Eki 2020
Delhi - Kabil
Türk Hava Yolları
30 Eki 2020
Delhi - İzmir
Deutsche Lufthansa
28 Eki 2020
Delhi - Antalya
Deutsche Lufthansa
28 Eki 2020
Delhi - Adana
Türk Hava Yolları
27 Eki 2020
Delhi - Washington
British Airways
25 Eki 2020
Delhi - New York
Japan Airlines
30 Eki 2020
Fiyatlar önümüzdeki bir ay için en ucuz uçak bileti fiyatlarıdır. Anlık olarak değişiklik gösterebilir.

Delhi Kalkışlı Uçuş Olan Popüler Şehirler

Delhi Kalkışlı Uçuş Olan Popüler Ülkeler

Delhi Şehri İçin Faydalı Bilgiler

Delhi Havaalanları
Ülke Kodu
IN
Priz Voltajı ve Tipi
230v
Resmi Dil
Hintçe
Toplu Taşıma Fiyatı
50 INR
Yemek Fiyatı
150 INR
Alkolsüz İçecek Fiyatı
2 INR

Delhi’ye Gitmek İçin En Uygun Zaman

En Ucuz Mevsim
Yaz
En Ucuz Ay
Ağustos
En Ucuz Gün
Perşembe
En İyi Mevsim
İlkbahar
En İyi Ay
Mayıs

Ucuz Delhi uçak bileti kullanan kişilerin bilmesi gereken bir şey de, şehrin din çeşitliliği konusunda oldukça zengin bir yapıya sahip olmasıdır. Budizm, Müslümanlık, Hinduizm, Sih gibi bir çok dinin inanıldığı Delhi'de İnek kutsal bir hayvandır. Dünyada en kalabalık nüfusa sahip ülkede iklim koşulları bakımından en uygun ziyaret zamanı ilkbahar olarak bilinir.

 

Delhi Havalimanından Şehir Merkezine Ulaşım

Otobüs

Ortalama Fiyatı: 50 INR

Delhi Ulaşım Kurumu aracılığı ile işletilen otobüs hatları, Delhi'ye gelen yolcuları şehir merkezine ulaştırmak için 24 saat hizmet verir. İç hatlar ve dış hatlar duraklarında hazır bekleyen otobüslere terminal binasında iken rezervasyon yaptırıp, kalkış saatine göre araca binmek mümkünüdür. Tek yön bilet ücretini terminal binasından çıkmadan ödemek de verilen ayrıcalıklardan biridir.

Metro

Ortalama Fiyatı: 150 INR

Delhi metrosu ile şehir merkezine ulaşım en kolay ve en hızlı şekilde gerçekleşir. Sadece 18 dakikada havaalanından şehir merkezine varmak mümkündür. 150 Hindistan Rupisi ödemek gerekir.

Taksi

Konforlu bir şekilde istenilen güzergaha gitmek için Delhi taksileri tercih edilir.

Havalimanı Servisleri

Havaalanı servisleri genellikle iç hatlar ve dış hatlar arasındaki ulaşımı sağlar. 20 dakika ara ile kalkan otobüsler iki terminal arası yolcu taşımacılığını ücretsiz olarak üstlenir.

Delhi Havalimanı Nerede? İçerisinde Neler Var?

Kafe
Duty Free
ATM
Restoran
Büfe
Araç Kiralama

Tam adı Yeni Delhi Indira Gandhi Uluslararası Havaalanı olarak anılır. Delhi uçak seyahatleri çin 2010 yılında üçüncü terminal inşasının bitmesi ile büyüyen havaalanı ülkenin en önemli limanlarının başında gelir.

100 milyon yolcu kapasitesine ulaşmaya çalışılan Delhi Havalimanı'nda, iki terminal arası ücretsiz servisler ile ulaşım sağlanır. Engelli yolcular için düşünülmüş asansörler ve tuvaletlerin yanında yine engelli yolculara özel hizmetler bulunur.

Metro ve otobüsler ile havalimanından şehir merkezine ulaşım yaklaşık olarak 25 dakika sürmektedir. Ayrıca havalimanın hemen yanında bulunan otellere ulaşım da oldukça kolaydır. Havaalanın içinde önemli markaların mağzaları bulunur. Ülkenin en büyük havaalanı olan Indira Gandhi Uluslararası Havaalanı her yıl milyonlarca yolcuyu ağarlar.

Delhi’ye Uçmak İçin 5 Sebep

 1. Delhi uçak bileti kullanan kişiler için bir bilgi de 1648 de Şah Cihan tarafından yaptırılan bu kale Hindistan bağımsızlık simgelerinden biridir. 15 Ağustos 1947' de bağımsızlığını elde eden Hindistan halkı ilk Hindistan bayrağını bu kaleye dikmiştir ve ilk Hindistan başkanı bu kalede konuşmasını yaparak tarihe geçmiştir. Dünyanın en görkemli sarayları arasında yerini alan Kızıl Kale, Hindistan halkı için de önemli bir yere sahiptir.
 2. Hindistan mimarı olarak anılan, Babür İmparatoru Şah Cihan emri ile inşasına başlanan ve 1644 yılında bitirilen Jama Masjid Hindistan'ın en büyük camisi olma özelliğine sahiptir. 3 büyük kapı, 4 kulesi ve 2 minaresi olan camide minare yüksekliği 40 metreyi bulur. Delhi şehir merkezine çok yakın mesafede olan bu camiyi görmek isteyenler, namaz saatleri dışında ücretsiz bir şekilde camiyi gezme imkanını yakalayabilirler.
 3. Özel baharatlar ile hazırlanan etli yemekleri, geleneksel tatlıları ve Hindistan'ın adı ile eşleşen özel acı sosları... Hindistan'a gidip geleneksel mutfaklarda pişirilen özel yemekleri tatmak ve Türk mutfağına olan yakınlığını görmek gerekir. Delhi sokaklarında hizmet veren restoranlarda her bölgeye ait yemekler ve tatlılar bulmak mümkündür.
 4. Delhi'ye uçak bileti alarak kültürel bir tatil yapmak isteyenlerin, bu şehirde tarihi yeniden canlandırmaları mümkündür. Dini açıdan oldukça çeşitli dinlerin mensuplarının yer aldığı şehirde; tapınaklar, camiler, külliyeler, saraylar ve görkemli yapıları görmek mümkündür. Hindistan Tarihi en eski tarih, Moğollar Dönemi, İngiliz Dönemi, Gandhi ve Bağımsızlık ve son dönem olarak incelenir.
 5. Hindistan masaj tekniklerini uygulayan özel salonlar bulmak ve tatil sırasında canlanmak, ruhsal dinginliği yakalama imkanı bulan ziyaretçiler sıklıkla masaj salonlarına uğrar. Ayrıca Yoga merkezleri ile de sağlık turizmine de açık bir şehirdir.

Delhi Hakkında

Hindistan'ın başkenti olan Delhi, tarihi oldukça çeşitli olan şehirde bulunan tarihi eserler zengin bir kültürün mirasçısı olduğunu gözler önüne sermiştir. Qutub Kompleksi ve Hümayun Türbesi, UNESCO Kültür Mirası Listesinde yerini alır.

Tarih boyunca sömürge ülkesi olarak kalan, oldukça kalabalık Hindistan, 1911 tarihinde Yeni Delhi'yi başkent olarak seçmiştir. Yeni Delhi şehrinin inşası yaklaşık olarak 20 yıl sürmüştür. Mistik bir yapısı olan bu şehirde hala kast sistemi ilkeleri hüküm sürer. Din adamlarının Brahmanlar olarak anıldığı şehirde toplumun en üst sınıfını oluştururlar.

Toplumun 2. sınıfını oluşturan askerler ve yöneticileri takip eden 3. sınıf ise tüccarlar ve köylüler olarak bilinir. 4. grup olarak adlandırılan sınıfta ise işçiler ve hizmetliler yer alır. Kast Sistemi'nin en alt sınıfına Bir de dahil edilmeyen köleler ülkede hiçbir şekilde değer görmezler. Kast Sistemi'nin yaratmış olduğu sınıf ayrılıkları ülkenin gelişimini kötü yönde etkilemiştir.

Buna rağmen bir kültür beşiği olan Hindistan’ın başkenti yeni Delhi kozmopolit bir yapıya sahiptir.

Ganj nehri ölülerin yakılıp bu nehri atılmasıyla gerçekleşen cenaze merasimleri oldukça dikkat çekicidir.

Delhi Fotoğraf Galerisi

Delhi Nerede?

Delhi Şehir İçi Ulaşım Bilgileri

Belediye Otobüsleri
25 INR
Taksi
12 INR/Km
Popüler Şehir İçi Ulaşım Aracı

Delhi şehri merkezinde ulaşım hem metro hem de otobüsler ile gerçekleşir. Metro hızlı bir şekilde ulaşım sağlar iken belediyeye ait otobüsler daha yavaştır. Metro ulaşım ağı şehir merkezinin hemen hemen her yerine ulaşım sağlar. Otobüs hatları ile de Delhi şehrini baştan aşağı gezmek mümkündür.

Diğer Şehir İçi Ulaşım Araçları

Üç tekerlikli motorlar ile taksi gibi kullanılan araçlar oldukça makul ücretler ile ulaşım sağlanır. Şehir içi kısa mesafelerde bu araçların kullanımı oldukça rahattır.

Delhi Vize Şartları

Hindistan Vize İstiyor mu?
Evet
Hindistan Vize Süresi
180 Gün
Hindistan Vize Ücreti
43 USD
Hindistan Vize Detayları
Diplomatik pasaport hariç diğer tüm pasaportlardan vize isteyen Hindistan, vize başvurularınışahsen yapmaktadır. Vize başvurunuz ortalma 2-3 gün içerisinde sonuçlanacaktır.

Delhi’de Gezilecek Yerler

Raj Ghat
Hümayun Türbesi
Hint Kapısı
Jain Tapınağı
Gandhi Müzesi
Raj Ghat

Ülkeye bağımsızlığı getiren ve 1948 yılında öldürülen, Mahatma Gandhi'nin temsili mezarının olduğu yerdir. Hindistan inanışına göre ölülerin yakıldığı geleneğe uyularak, Lider Gandhi'nin de cesedi yakılıp Ganj Nehrine atıldı. Bu temsili anıt binlerce ziyaretçiye kucak açar. Raj Ghat'a metro ile ulaşım zor olduğu için belediyeye ait otobüslerin kullanılması gerekir.

Hümayun Türbesi

Moğol döneminden kalma inşaatına 1565' de başlanıp, 1972 yılında tamamlanan türbe Unesco Kültür Mirası olmuştur. Türbe içerisinde Babür Hükümdarı Hümayun'un mezarı bulunur.

Hint Kapısı

42 metre yüksekliğinde olan zaferi temsil eden yapı, Birinci Dünya Savaşında ölen 70 bin askerin isimleri yazılıdır. 1921'de yapımına başlanan anıt, Delhi'nin sembollerinden biridir.

Jain Tapınağı

Jain dinine ait bir ibadethanedir. Dışarıdan muhteşem bir görüntüye sahip olan tapınağı ziyaret günlük sadece 2 saat içerisinde yapılır. 16. Yüzyıldan kalma bu yapıt içerisinde fotoğraf ve video çekmek yasaktır.

Gandhi Müzesi

Ülkenin en büyük Lideri Mahatma Gandhi'nin kişisel eşyalarının sergilendiği müze, Gandhi Anıtının hemen karşında yer alır. Genel olarak Delhi Müzeleri pazartesi günleri kapalıdır.

Swaminarayan Akshardham

Hindu tapınaklarından biri olan ve görkemli mimarisi ile dikkat çeken tapınak 2005 yılında tamamlanmıştır. Bahçesi ve süs havuzu ile muhteşem bir görüntüye sahip olan tapınak, ibadet için en çok tercih edilen tapınaklardan biridir.

Delhi’de Ne Yenir? Nesi Meşhur?

Tandoori
Biryani
Raita
Aloo Bonda
Tandoori

Baharat ve tavuk etinin birleşiminin mangal üzerinde mühürlemesi ile yapılır. Naan ekmeği adı verilen ekmek ile servis edilir. Özel baharat sosları ile de muhteşem bir tat elde edilir. Hindistan'ın en meşhur yemeklerinden biridir.

Biryani

Bir pilav çeşidi olan Biryani tavuk, kırmızı et ve soğan domates gibi sebzeler ile pişirilen pirinç pilavıdır. Hindistan Mutfağı ile Türk Mutfağı benzerlik gösterir.

Raita

Bizde yapılan cacık mezesinin daha koyu kıvamda yapılışına verilen addır. Süzme ve tuzlu yoğurt ile yapılır.

Aloo Bonda

Patates, soğan ve yeşil biber ile yapılan bu yemek yine özel soslar ile lezzetlendirilir.

Konaklama İçin Delhi Otel Seçenekleri

Ucuz Delhi uçak bileti kullanan kişiler şehre geldiğinde konaklama yerleri aramaktadır. Şehirde oldukça yoğun bir konaklama ve otel çeşitliliği bulunur.

Novotel New Delhi Aerocity - An AccorHotels Brand
Merkezi bir konumda yer alan otel, 5 yıldızlı olup, yüzme havuzu, bar ve restoranları ile dikkat çeker. Spa merkezi, klimalı odalar, Hint motifleri ile süslü odalar, açık büfe restoranlar kısacası 5 yıldızlı otel olanaklarının tümünü bulmak bu otelde mümkün.
Asset No 2 Aerocity Hospitality District IGI Airport New Delhi, 110037 Yeni Delhi, Hindistan 7
Hyatt Regency Otel Delhi
Delhi'deki 5 yıldızlı otellerden bir diğeri olan otel, yüzme havuzları, fitness salonları ile hizmet verir.
Bhikaji Cama Place, Ring Road, 110066 Yeni Delhi, Hindistan
Le Méridien New Delhi
Kraliyet Sarayı'na yakın konumlu bu otel 5 yıldızlı otel konforu arayanların en çok tercih ettiği otellerden biridir. Kapalı açık yüzme havuzu, bar, restoran klimalı ve uydu yayınlı odalar ile hizmet verir. Fitness salonu, yoga salonları ve özel masaj salonları bulunur. Hindistan yemeklerinin yanında Çin yemekleri de bulunan otelde ev konforunu yakalamak mümkündür.
Windsor Place , 110001 Yeni Delhi, Hindistan

Delhi Uçak Bileti Fiyatları İçin Seferler

Güzergah Bilet Fiyatları Ortalama Sefer Süresi
Ankara - Delhi 2.928,95 TL 8 Saat 40 Dakika
İstanbul - Delhi 2.938,30 TL 22 Saat 20 Dakika
Kayseri - Delhi 3.849,06 TL 15 Saat 25 Dakika
Antalya - Delhi 3.867,48 TL 13 Saat 55 Dakika
Gaziantep - Delhi 3.904,33 TL 25 Saat 40 Dakika
Diyarbakır - Delhi 4.235,06 TL 27 Saat 35 Dakika
Adana - Delhi 4.336,72 TL 14 Saat 45 Dakika
Kahramanmaraş - Delhi 5.295,28 TL 9 Saat 25 Dakika

Delhi Uçak Bileti Hakkında Sıkça Sorulan Sorular (SSS)

 • Delhi uçuşu olan firmalar hangileridir?

  Air Astana, British Airways, Deutsche Lufthansa, Klm, Pegasus, Türk Hava Yolları.
 • Delhi yurt dışı uçak bileti ne kadar?

  Delhi varışlı popüler yurt dışı uçak seferlerinden en ucuzu Dubai - Delhi olup, bilet fiyatı 927,19 TL'dir.
 • Delhi şehrine gitmek için en uygun zaman hangisi?

  Yılın en uygun zamanı Ağustos ayıdır.

Seyahatlerinizde Yardımcı Olabilecek Delhi ve Diğer Şehirler Hakkındaki Blog Yazılarımız

İlginç Bina Görmeyi Sevenler Buraya! Dünyanın En İlginç Binalarını Görmek İster misiniz?
İlginç Bina Görmeyi Sevenler Buraya! Dünyanın En İlginç Binalarını Görmek İster misiniz?
18 Eylül 2019
Bazıları klasik sever, bazıları şaşırtıcı! Eğer siz şaşırtıcı yapılardan hoşlanıyorsanız bu ilginç binalar sizin için. Bu şehirlere giderken fotoğraf makinelerini hazırlayın! Ters ev – Antalya D
YouTube için Seyahat Videoları Nasıl Hazırlanır? (Detaylı Rehber)
YouTube için Seyahat Videoları Nasıl Hazırlanır? (Detaylı Rehber)
20 Temmuz 2017
Youtube videoları blogunuzun kitlelerle bağlantı kurma potansiyelini gösterir. Bu yazıda Youtube için seyahat videolarının nasıl oluşturulacağıyla ilgili adım adım bir rehber hazırladık:   Vide
Mimarlara Göre Dünyadaki En Güzel 10 Yapı
Mimarlara Göre Dünyadaki En Güzel 10 Yapı
12 Haziran 2017
Yabancı ülkelere seyahat ettiğimizde kentin ünlü binalarına ilgi duyarız. Mimari tasarımlar bir fotoğraf gibi yapıldığı zamanın belli anlarını tarihe kaydederler. Fakat bir fotoğraftan farklı olarak,
Asla Ziyaret Edemeyeceğiniz 5 Şehir
Asla Ziyaret Edemeyeceğiniz 5 Şehir
31 Ocak 2016
Birçok seyahat sever ve tatilci için Dünya’nın her bir köşesi inanılmaz yerlerle doludur. Keşfedilecek bir yığın şehir ve ülke vardır. Her bir nokta kendine has güzellikler, doğa harikaları ve tarihi

Delhi Uçak Seyahati Hakkında En Faydalı Yorumlar

Çok İyi (74)
İyi (21)
Orta (0)
Kötü (0)
Çok Kötü (0)
%78
%22
%0
%0
%0
Ortalama Puan
4,8
95 Değerlendirme
M*** F*** Y***
23 Ekim Salı
Arkadaşım ile birlikte gitmiştik, güzel bir tatil oldu bizim için
M*** E***
22 Ekim Pazartesi
Vallahi bunca sene Türkiye de gezdim biraz da yurtdışı zamanı
D*** N*** K***
16 Eylül Pazar
Karım ile birlikte kamp için gitmiştik, orada hamile kaldı. Çocuk bekliyoruz
M*** B***
2 Ağustos Perşembe
Birgün kalma fırsatım oldu, bir daha gidebilir miyim bilmiyorum
A*** F*** Y***
21 Eylül Cuma
Otelde ki ikramlar, sokaklar, barları çok farkllııydı
2
6
Devamını Göster
Yorum Yap
Kaynaklar Hakkında Bilgilendirme

Bu sayfada kullanılan görseller veya materyaller kullanıcılara daha doğru ve açıklayıcı bilgi vermek amacı ile çeşitli kaynaklardan sağlanmış olabilir. Bu materyaller hakkında bilgi almak için bize İletişim sayfamızdan ulaşabilirsiniz. Delhi Uçak Bileti sayfasında sunulan veriler istatistik verileridir. ( 25.10.2020 02:39:34 )

İstanbul, (Tümü)
IS1T
TR
Delhi, (DEL)
DEL
IN

Arayın, Uçak biletiniz için yardımcı olalım!

+90 (850) 360 32 58
Sizi Arayalım
Beni Ara
https://biletall-cdn.mncdn.com/img-v7/ortak/preloader.svg?v=68293
/ True
68293