1
(12-65)
- +
(2-12)
- +
(0-2)
- +
(13-24)
- +
(65+)
- +
- +
AKILLI ARAMA TEKNOLOJİSİ İLE BİLETALL SEYAHAT ARAMA MOTORU HİZMETİNİZDE!
"Here's To Looking Up."
IndiGo

IndiGo IndiGo Uçak Bileti

Kuruluş Tarihi
2005
Firma Kısaltması
IGO
Firma Merkezi
Gurgaon
IATA Kodu
6E
Çağrı Merkezi
+91 (0) 124 435 25 00
Uçak Sayısı
181
Firma Yorum Sayısı
3
Ortalama Kullanıcı Puanı
4,5/5
Nasıl Oy Verilir? Oy Ver

IndiGo Hakkında

IndiGo havayolları, Gurgaon'da bulunan ve Delhi'deki Indira Gandhi Uluslararası Havalimanı ana merkezinden çalışan bir Hintli düşük maliyetli taşıyıcıdır. Ayrıca Mumbai'deki Chhatrapati Shivaji Uluslararası Havaalanı ve Kolkata'daki Netaji Subhas Chandra Bose Uluslararası Havalimanı'nda ikincil merkezleri bulunmaktadır. 2005 yılında kurulan havayolu, 33 yurt içi uçuş noktasına sahiptir. Nepal, Tayland, Singapur, Umman ve Birleşik Arap Emirlikleri ise uluslararası rotalarıdır. Filosu, her biri tek bir Economy Class kabin ile yapılandırılmış olan 181 uçaktan oluşmaktadır.

IndiGo uçak bileti ile yaklaşık 200 uçağa sahip bir firmanın günlük yüzlerce uçuşunu bulma imkanına sahip olursunuz. Ayrıca firmada düşük maliyetli Economy Class seferlerine yer verildiği için, sınıfsız ve tarafsız yaratılan bir ortam ilkesi ile uçmuş olursunuz. Firmanın ana politikası, tarafsız ve sınıfsız bir yolculuğu müşterilerine sunabilmektir. Yolcuların oturma bölümleri arasında perde veya kabin ayrımları yoktur, ancak ekstra mesafe sağlayan ön bölüm koltuklarına yer verilmiştir. Bu nedenle IndiGo havayollarında uçan her müşteri eşitlik ilkeleriyle hakkına sahip olurlar.

IndiGo uçak bileti fiyatları için eşitlik ilkesini benimseyen firmayla uçabilmeniz yalnızca Biletall.com'daki satışlarla mümkün olabilmektedir. Tarafsız bir ortam, eşitlik ilkesi ve rahat bir yolculuk gerçekleştirmek için tercih etmeniz gereken firma IndiGo'dur.

Hindistan'ın en iyi düşük maliyetli taşıyıcısı ödülünü 2007'de alan IndiGo, ayrıca ekstra premium avantajlar da sağlayabiliyor. Uçak içi eğlence konusunda herhangi bir hizmeti bulunmayan firmada, isterseniz sağlanan Hello 6E adlı dergileri okuyabilirsiniz. Düşük maliyetin benimsenmesi nedeniyle uçak için eğlence programlarına IndiGo havayollarında rastlamak mümkün olmamaktadır.

IndiGo uçak bileti rezervasyon ile Hindistan'da 30'dan fazla sefere ve belli Asya ülkeleri üzerinde seferlere katılabilirsiniz. Dubai, Singapur, Umman, Nepal, Kuveyt ve Tayland üzerine yapılan seferler IndiGo havayollarının uçuşlarıyla konuklara sağlanabilmektedir. Firmanın uluslararası uçuş lisansına sahip olmasından dolayı bütün bu seferler 2011 senesinden bu yana gerçekleştirilebilmektedir.

IndiGo en ucuz uçak bileti ile bütün uçuşlarınız eşitlik ilkesinin benimsenmesinden ötürü Economy Class bünyesinde yapılacaktır. Ayrıca ekstra mesafe tercih ederseniz, belli koltuklarda ekstra mesafe sağlanabilmektedir. Bunların yanı sıra firmanın ek avantajlarda kullanılabilecek fazla ödemelerle verilebilen premium hizmetler sunduğu da görülmektedir.

IndiGo Online Check - in

IndiGo'da web check in işlemlerinde bazı özellikleri belirlemeniz gerekmektedir. IndiGo uçak bileti fiyatları ile web check in işlemlerini kullanmanızla birlikte yiyecek siparişlerinde %15'e varan indirimler elde edebilmektesiniz. Böylelikle uçakta sunulan atıştırmalıkları web check in ile ayırttığınız zaman daha hesaplı fiyatlara alma şansınız olacaktır. Ayrıca koltuğunuzu işlemleriniz kapsamında ayırtmanız gerekmektedir, böylelikle isterseniz standart koltuklardan dilediğiniz bir koltukta yolculuk edebilir isterseniz de ekstra bir bedel ödeyerek fazladan yer sağlayan koltukları seçebilirsiniz.

Online Check in Sırasında Koltuk Seçimi ve Yemek Siparişi

IndiGo firmasının yemek menülerine yer vermesi söz konusu olmamaktadır, ancak dilerseniz ücretli satılan belli atıştırmalıkları web check in ile ayırtabilirsiniz. Böylelikle %15 indirimlerden de yararlanmış olursunuz. Coca Cola, meyve suları, kahve, çay çeşitleri, cips, sandviçler, kurabiye ve çerezler uçakta satılan yiyeceklerdir. Bunları önceden IndiCombo menüleri dahilinde ayırttığınız zaman %15 indirimle ödemiş olursunuz. Koltuğunuzu seçmeye de check in işlemleri dahilinde yer vermeniz gerekmektedir.

IndiGo Firmasını Seçmek İçin 7 Sebep

 1. Eşitlik ilkesine bağlı olarak tarafsızca Economy Class yolcusu olarak uçarsınız.
 2. Ücretli yiyecekleri önceden sipariş ederseniz %15 indirim elde edersiniz.
 3. Asya'da uçulabilecek 11 farklı rota sunmaktadır.
 4. Uçak ve rota kapsamında oldukça gelişmiş bir firmadır.
 5. Günlük 200'den fazla uçuş bulabilirsiniz.
 6. Planlamaları uçuşların gecikmesini engellemektedir.
 7. Bazı rotalara kesintisiz uçuşlar yapabilmektedir.

IndiGo Bagaj Hakkı ve Ücretlendirme

IndiGo'da tek bir mevki bulunduğundan, bagajlar her müşteride standart ilkelere bağlı olmaktadır.

 Ücretsiz Bagaj Hakkı Ne Kadar?

BAGAJ: 158 santim ölçülerindeki bir bagajı 32 kg'lık ağırlığa kadar taşıma hakkınız vardır. Uçuşların tarifeli kalkışından 6 saat öncesine kadar önceden ödenmiş fazla bagajı çağrı merkezi üzerinden rezerve edebilme imkanınız bulunmaktadır.

KABİN/EL BAGAJI: 55x35x25 santim ile 7 kg'a kadar el bagajı taşınabilmektedir.

 Fazla Bagajım Varsa Ne Kadar Ücret Öderim?

El bagajlarında aşan kg başına 525 INR, bavullarda ise beşer kg'lık birimler halinde ücret talep edilecektir. Bu ücretler 2.475 INR'den başlayıp 4.950 INR'ye kadar yükselmektedir. Taşınan bir sıvının maksimum hacmi 100 ml olmalıdır.

 Kayıp, Hasarlı, Eksik Ve Geç Teslim Edilen Bagaj

El çantası gibi kişisel eşyaların taşınmalarından müşteriler sorumlu olduğu için, kayıp veya hasar durumunda IndiGo firması sorumluluk kabul etmemektedir. Yolculuğunuz sona erdikten sonra bavul gibi kargo bagajlarını hasarlı olarak teslim alırsanız, bu durumda hak talebinde bulunamazsınız. Teslim alma esnasında hasar bildirimi gerçekleştirmeniz gerekmektedir. Kayıp bildirimlerinizi varış havalimanındaki IndiGo yetkililerine bildirmeniz gerekecektir. Bu durumda firma yetkilileri tarafından belli prosedür uygulamaları gerçekleştirilebilmektedir.

 Bagaj Kısıtlamaları Nelerdir?

IndiGo uçuşlarında fişekler, boş kartuşlar, cıva içerikli aparatlar, bütan oksijeni, sıvı azot, hoverboard gibi lityum aküleri bulunan araçlar, ositleyiciler, tahriş edici materyaller, mıknatıslanmış malzemeler, yabani ot öldürücüler, böcek öldürücüleri taşınamaz.

IndiGo Yiyecek, İçecek ve İkram

Önceden sipariş ile menülere yer verilmemektedir, fakat IndiGo'da ücretli sunulan atıştırmalıkları web check in ile %15 indirimle ayırtabilirsiniz.

 Economy Class İkramlar

Menü tekliflerine IndiGo'da yer verilmemektedir. Bunun için check in işlemlerinde kahve, Coca Cola, çay çeşitleri, sandviçler, meyve suları, cips, kurabiyeler gibi ücretli atıştırmalıkları indirimli ayırtabilirsiniz. Ayrıca her müşteriye su ücretsiz olarak sağlanmaktadır. 1 saatten kısa süren yerel yolculuklarda sıcak içecek veya yiyecek imkanları bulunmamaktadır.

 Business Class İkramlar

IndiGo'nun uçakları tarafsızlık ilkesine göre tek bir Economy Class kabiniyle oluşturulmuştur. Bu yüzden Business Class gibi ayrı mevki uçuşlarına firma bünyesinde rastlanmamaktadır.

 Özel Yemek Servisi

Özel yemek servisi oluşturma imkanı IndiGo'da yer almamaktadır. Ancak sunulan ücretli yiyeceklerin arasında vejetaryen gibi ürünleri bulabilir ve check in işlemleriyle bu ürünleri %15 indirimle ayırtabilirsiniz. Diğer yer verilen ürünler standart atıştırmalıklar ile sandviçlerdir. Bu ürünleri check in sırasında inceleyebilirsiniz.

IndiGo: Business Class

IndiGo'da tarafsız uçuş ilkesi benimsenmektedir. Bu yüzden firmanın Business Class yolculukları yoktur.

 Koltuk Diz Mesafesi

Koltuk-diz mesafesinde standart ölçülere yer verilmektedir, ancak ön sıra koltukları seçmeyi tercih ederseniz ekstra mesafeye sahip olabilirsiniz. Firmanın çoğu koltuğu standarttır ve 18 inç genişlikler ile 30 inç mesafeye bu koltuklarda yer verilmektedir. Ekstra mesafeli koltuklar hakkında firmadan daha detaylı bilgi alma imkanınız bulunmaktadır.

 Yiyecek, İçecek ve İkram

İkramlık olarak alabileceğiniz yiyecek veya içecek IndiGo'da bulunmamaktadır. Her yolcuya ücretsiz içme suyu sağlanmaktadır, diğer bütün ürünler ücretli olarak satıştadır. Eğer online olarak yiyecek ayırtırsanız, uçakta satın alacağınız fiyatlara göre %15 indirim elde edebilirsiniz.

 CIP Salonu / CIP Lounge

Business Class yolculuklarının bulunmaması sebebiyle, IndiGo'da özel salon gibi seçenekleri bulma imkanınız olmayacaktır.

IndiGo Seferleri, Rezervasyon ve Bilet Al

IndiGo'nun tarafsızlık ilkesini benimseyen birçok uçuş yaptığı görülmektedir. Bu uçuşlara katılmak istiyorsanız, biletinizi erkenden ayırtmalısınız. Böylelikle daha avantajlı fiyat seçeneklerini mutlaka bulabileceksiniz. Ayrıca firmanın filosunun büyüklüğü göz önüne alındığı zaman günlük 200'ü aşkın seferin düzenlenmesi söz konusu olabilmektedir. Bu sayede aramalarınız istediğiniz uçuşlar için bir bilet imkanını size kesinlikle sunacaktır.

 IndiGo Seferleri

IndiGo'da bulunan 181 uçak ve 52 adet noktaya yapılan seferler, günlük 200'ü aşkın seferleri sizlere sunmaktadır. IndiGo uçak seferleri için satıştaki biletleri bulmak bu yüzden son derece kolaydır. Gidilecek onlarca rotanın sizi Asya'nın farklı bölgelerine götürmesine IndiGo ile izin verebilirsiniz.

 IndiGo Rezervasyon

IndiGo'ya rezervasyonlarınızı Biletall.com'daki arama seçenekleriyle yapabilmektesiniz. Ayrıca aramalar kapsamında IndiGo'nun gerçekleştirdiği her uçak operasyonunu da listeleme avantajınız olacaktır.

 IndiGo Bilet Al

Satıştaki biletleri Biletall.com'dan ayırttığınız zaman, IndiGo'yla ekonomik bir şekilde uçarsınız. Firmanın eşitlik ilkesi kapsamında rahat bir uçuş gerçekleştirmek, erken dönemlerde yapılan rezervasyon işlemleriyle mümkün olabilecektir. Bu yüzden biletinizi erken dönemde Biletall.com'dan ayırtmayı ihmal etmemelisiniz.

IndiGo Bilet İptal/İade Prosedürü

Rezervasyonunuzun iptali IndiGo havayollarında iç hat uçuşlarından en az 2 saat önce, uluslararası uçuşlar için 4 saat önce yapılmalıdır. IndiGo'ya yapılan iade işlemleri 7-10 iş günü içinde gerçekleştirilir ve iptal kesintilerinin uygulanmasından sonra size kalan fiyatın ödemesi yapılır. Firmanın iptal ve iade işlemlerinde kesinti yaptığı ücret 3.000 INR'dir.

IndiGo Diğer Önemli Bilgiler

Koltuk Özellikleri

Koltuklar ilk sıra koltukları haricinde standart özelliklidirler. Bu nedenle 18 inç koltuk genişlikleri ile 30 inç mesafeye sahip olabileceksiniz. Ekstra koltuk genişliklerini firmaya danışmalı veya check in işlemleri sırasında kontrol etmelisiniz.

 Bebek ve Çocuk Yolcular

24 aylıktan küçük bebeklerin koltukta değil, bir yetişkinin kucağında seyahat etmesi gerekmektedir. Refakatçisiz çocukların uçakta yolculuk yapmalarına izin verilmektedir ve bu hizmete Flying Solo adı verilmektedir. Kabin görevlileri tarafından refakat edilen çocukların güvenli bir varış gerçekleştirmeleri sağlanmaktadır. 5-12 yaş aralığındaki çocuklara Flying Solo hizmeti alabilirsiniz. 13-18 yaş aralığındaki çocukların tek başına seyahat edebilmesine izin verilmektedir.

 Hamile Yolcular

IndiGo'yla uçabilmeniz için 28-36 hafta aralığına doğum uzmanından uçuşa uygunluk belgesi alınmalıdır. Komplike hamileliklerde 32. hafta da dahil olmak üzere uçuşlara katılamazsınız. 7 günden kısa bir zamana sahipseniz, bu durumda da IndiGo'yla uçmanız mümkün olmamaktadır.

 Hasta ve Engelli Yolcular

Tıbbi durum gerektiren yolcuların 72 saat önceden IndiGo'ya bildirilmesi gerekmektedir. Ayrıca engelli yolcuların rahat bir yolculuk yapabilmeleri için de uçuşta bilgilendirme yapılması gerekecektir.

 Evcil Hayvanlar

Rehber köpekle seyahat eden bir yolcunun IndiGo'ya çağrı merkezinden ulaşarak bu durumu bildirmesi gerekecektir. Eğitimli ve sertifikalı bir rehber köpek olduğu kanıtlandığında görme engelli yolcuların yanında seyahat edebilirler. Bunun haricinde uçağa evcil hayvan kabulü yapılmamaktadır.

 Seyahat Sigortası

IndiGo'da seyahat sigortası yerel ve uluslararası uçuşlarda bulunmaktadır. Ama yararlanmak istemeyen konuklar tercih etmeyebilirler.

IndiGo Hakkında Sıkça Sorulan Sorular (SSS)

 • IndiGo kaç yılında kuruldu?

  2005 yılında kurulmuştur.
 • IndiGo firma merkezi neresidir?

  Firma merkezi Gurgaon şehrindedir.
 • IndiGo IATA kodu nedir?

  6E uluslar arası IATA kodudur.
 • IndiGo çağrı merkezi numarası kaçtır?

  Çağrı merkezi numarası +91 (0) 124 435 25 00

IndiGo Firması Hakkında En Faydalı Yorumlar

Çok İyi (51)
İyi (46)
Orta (0)
Kötü (0)
Çok Kötü (0)
%53
%47
%0
%0
%0
Ortalama Puan
4,5
97 Değerlendirme
O*** S***
14 Haziran Cuma
çalışanları çok ilgili ve samimiydi
Ö*** A***
25 Nisan Perşembe
hosteslerin ilgisi çok iyiydi
P*** Y***
20 Haziran Perşembe
mutlaka denenmeli bu firma
2
3
Devamını Göster
Yorum Yap
Kaynaklar Hakkında Bilgilendirme

Bu sayfada kullanılan görseller veya materyaller kullanıcılara daha doğru ve açıklayıcı bilgi vermek amacı ile çeşitli kaynaklardan sağlanmış olabilir. Bu materyaller hakkında bilgi almak için bize İletişim sayfamızdan ulaşabilirsiniz. Biletall.com IndiGo sayfasında sunulan veriler istatistik verileridir. IndiGo Firması kendine ait kuralları ve özellikleri istediği zaman değiştirme hakkına sahiptir. ( 12.08.2020 02:51:46 )

Arayın, Uçak biletiniz için yardımcı olalım!

+90 (850) 360 32 58
Sizi Arayalım
Beni Ara
https://biletall-cdn.mncdn.com/img-v7/ortak/preloader.svg?v=57800
/ True
57800