1
(12-65)
- +
(2-12)
- +
(0-2)
- +
(13-24)
- +
- +
Akıllı Arama Teknolojisi İle Biletall Seyahat Arama Motoru Hizmetinizde!

Maldivler Uçak Bileti

Maldivler Nüfusu
418 Bin
Maldivler Başkenti
Male
Maldivler Resmi Dili
Dhivehi
Maldivler Zaman Dilimi
GMT +5
Maldivler Para Birimi
Rufiyaa (MVR)
Ortama Yemek Fiyatı
40 EUR
Maldivler Telefon Kodu
+960
Ortama İçecek Fiyatı
15 EUR
İstanbul - Male Uçuş Süresi
8 Saat 30 Dk
İstanbul - Male Uçuş Mesafesi
6.090 Km

En Ucuz Türkiye - Maldivler Uçak Seferleri

İstanbul - Male
Qatar Airways
09 Eki 2020
Adana - Male
Pegasus
07 Eki 2020
İzmir - Male
Pegasus
01 Eki 2020
Elazığ - Male
Pegasus
15 Eki 2020
Kayseri - Male
Pegasus
21 Eki 2020
Antalya - Male
Pegasus
01 Eki 2020
Lefkoşa - Male
Pegasus
24 Eki 2020
21 Eki 2020
Hatay - Male
Pegasus
16 Eki 2020
Van - Male
Pegasus
05 Eki 2020
Ankara - Male
Qatar Airways
08 Eki 2020
Kars - Male
Pegasus
15 Eki 2020
13 Eki 2020
İstanbul - Gan Island
Qatar Airways
16 Eki 2020

En Ucuz Maldivler Kalkışlı Uçak Seferleri

Male - İstanbul
Qatar Airways
10 Eki 2020
Male - Dubai
Emirates
03 Eki 2020
Male - Londra
Qatar Airways
08 Eki 2020
Male - Antalya
Swiss International Air Lines
08 Eki 2020
Male - Ordu
Qatar Airways
08 Eki 2020
Male - Adana
Qatar Airways
14 Eki 2020
Male - Doha
British Airways
29 Eki 2020
Male - Karachi
Türk Hava Yolları
06 Eki 2020
Male - Ankara
Qatar Airways
17 Eki 2020
Male - Toronto
Qatar Airways
07 Eki 2020
Male - Calgary
Etihad Airways
25 Eki 2020
Fiyatlar önümüzdeki bir ay için en ucuz uçak bileti fiyatlarıdır. Anlık olarak değişiklik gösterebilir.

Maldivler Kalkışlı Uçuş Olan Popüler Şehirler

Maldiv Adaları’na Nasıl Gidilir?

Maldiv Adaları’na İstanbul Atatürk Hava Limanından ya da Sabiha Gökçen’den direkt ulaşım sağlamak mümkün değil. Öncelikle Doha ya da Dubai’ye uçmak, ardından da Maldivler’in başkenti olan Male’ye geçmek gerekiyor. Maldiv Adaları uçak bileti genellikle Fly Dubai, Türk Hava Yolları, Emirates, Saudia,  Royal Brunei ve Azerbaycan Hava Yolları tarafından karşılanıyor. Maldiv Adaları’na gitmek isteyenlerin genellikle ilk tercihi öncelikle Dubai’ye gitmek oluyor. Ayrıca yılın belli zamanlarında Türk Hava Yolları yurtdışı uçak bileti kampanyaları sayesinde Maldiv Adaları ucuz uçak bileti bulmak mümkün.

En ucuz Maldiv Adaları uçak bileti eylül, ekim, kasım ve aralık aylarında bulunuyor. Ancak ocak ayından sonra bilet fiyatlarında bir artış görülüyor. Özellikle ağustos ayı Maldiv Uçak biletlerinin en pahalı olduğu ay. Bu nedenle Maldiv Adaları Türkiye uçak bileti satın almadan önce tüm ayları kontrol etmekte fayda bulunuyor.

Maldivler Vize Şartları Neler?

Maldivler Vize İstiyor mu?
Hayır
Maldivler Vizesiz Kalınabilecek Süre
30 Gün
Maldivler Vize Şartları

Maldiv Adaları Türk vatandaşları için vizesiz seyahat imkânı sağlıyor. Ancak 30 günü aşan seyahatleriniz için vize almanıza gerek bulunuyor. Kalacağınız zamana bağlı olarak vize ücretleri değişiklik gösteriyor.

Maldiv Adaları’na düzenlenecek 30 güne kadar olan seyahatler için vize alınmasına gerek bulunmuyor. Ücretsiz vize için ise Maldiv hükümeti otel ve uçak rezervasyonlarınızı görmek istemektedir.

Maldiv Adaları’na Gitmek İçin En Uygun Zaman

En Ucuz Mevsim
Sonbahar
En Ucuz Ay
Kasım
En Ucuz Gün
Çarşamba
En İyi Mevsim
Yaz
En İyi Ay
Ağustos

Maldiv Adaları özellikle balayı çiftleri tarafından çok sık tercih ediliyor. Dolayısıyla bu ada yaz mevsiminde yoğun bir turist akınına uğruyor. Ancak aralık ile nisan ayları arası genellikle kurak bir iklim hâkim oluyor. Dalma sporu ile ilgileniyorsanız nisan ayında Maldivleri ziyaret etmelisiniz. Çünkü deniz berrak olacaktır. Ayrıca ucuz bir tatil geçirmek için ise eylül, ekim ve kasım aylarını tercih edebilirsiniz. Bu aylarda Maldivlerde hala denize girilebiliyor. Ancak bazen yağış ve yoğun bulut söz konusu olabiliyor.

Maldivler Hakkında Bilgiler

Turizm açısından dünyanın vazgeçilmezi olan Maldiv Adaları nüfusunun yüzde 98’i Müslümandır. Ayrıca ülkede yaygın olarak İngilizce konuşulmaktadır. Turizm ve balıkçılık ülke ekonomisinin büyük bir parçasını oluştursa da, taşımacılık ve gemicilik de önemli bir pay edinmektedir. Ayrıca finans anlamında da hızlı adımlar atmaktadır.

Maldiv Adaları’nın Başkenti

Maldiv Adaları’nın başkenti Maa – le şeklinde telaffuz edilen Male şehridir.

Maldiv Adalarının Nüfusu – Resmi Dili

Maldiv Adaları’nın nüfusu yaklaşık 420 bine yakındır. Ülkenin resmi dili Dhivehi olsa da İngilizce yaygın olarak konuşulmaktadır.

Maldiv Adaları Para Birimi

Maldiv Adaları’nda kullanılan para birimi Maldiv Rufiyası’dır. 1 Maldiv Rufiyası yaklaşık 0.38 Türk Lirası’dır.

Maldiv Adaları’nda Saat Kaç?

Maldiv Adaları’nda saat Türkiye saatine göre 2 saat ileridir. Yani Türkiye’de saat 13:20 iken Maldivler’de 15:20’dir.

Maldiv Adaları’nda Ne Ucuz? Maldiv Adaları'ndan Gelirken Ne Getirilir?

Maldiv Adaları’nda turizm kadar balıkçılık da çok önemlidir. Bu nedenle hediyelik eşya anlamında ahşap, boyalı balıklar satılmaktadır. Tanesi 2 Maldiv Rufiyası’na kadar olan bu balıklar Maldivler ’den getirilebilecek en uyun ve güzel hediyelik eşyadır. Ayrıca el sanatları anlamında gelişmiş yerel halk hediyelik gemi yapımında da ustadır.

Maldivler Nerede?

Maldiv Adaları’na Uçmak İçin 5 Sebep

• Balayı
• Okyanus
• Deniz Ürünleri Mutfağı
• Ekonomik Konaklama
• Plajları
 1. Maldiv Adaları güzelliği ile büyüleyen bir atmosfere sahip. Berrak okyanus ve tertemiz havası ile nefes kesen Maldivler mavinin bin bir tonu ile balayı çiftleri için romantik bir tatil sunuyor.
 2. Suyun dinlendirici özelliğinibelki de en iyi Maldivler ’de hissetmek mümkün. Çünkü masmavi ve berrak okyanus suyu hem yüzmek için girdiğinizde, hem de yalnızca izlediğinizde sizlere mükemmel bir dinginlik verecek.
 3. Midye, bin bir çeşit balık, Ahtapot gibi deniz ürünlerini yemek için Maldivler ‘de herhangi sıradan bir lokantaya girmek yeterli. Üstelik son derece uygun ramaklara tıka basa doymanız da garanti.
 4. Ülkede kullanılan para birimi Türk Lirası’na göre bir hayli düşük. Bu nedenle de konaklamadan seyahate kadar çok fazla para harcamayacağınız garanti. Üstelik bazı bungalovlarda tahmininizden de az rakamlara konaklayabilirsiniz.
 5. Maldivler ’in büyüsüne kapılmak ve tertemiz tropikal havasını içinize çekmek için uçsuz bucaksız kumsallarını, cennetten bir köşe gibi sizi bekleyen koy ya da plajlarını değerlendirebilirsiniz.

Maldiv Adaları’nın En Güzel Şehirleri

Maldiv Adaları Türkiye uçak seferleri Male’de son buluyor. Dolayısıyla Male’den sonra gitmek istediğiniz adayı tercih etmeniz gerekiyor. Bunların arasında yer alan, mavinin ve yeşilin her tonuna sahip Gili Lankanfushi Maldives adası Maldivler ‘in en güzel adası kabul ediliyor.

Gili Lankanfushi Maldives

Male’den sürat teknesi ile 20 dakikada ulaşılabilen Gili Lankanfushi Maldives adası güneş ve berrak suyu görenleri hayran bırakıyor. Üstelik bu adada lüks konaklama tesisleri bulmak da mümkün. Balayı masajından doğal saunalara kadar her detay bu bungalovlarda düşünülüyor. Maldiv adaları Türkiye saat farkı bu adaların hepsinde aynı. Adalarda bulunan konaklama noktaları genellikle okyanus üzerine yapılan ahşap yapılardan oluşuyor.

Constance Moofushi Maldives

Bembeyaz kumsalı ve lüks plajları ile akıllara durgunluk verecek bir tatil sunan Constance Moofushi Maldives yine lüks konaklama noktaları ile dolu bir ada. Ayrıca vücut masajı ve yoğa gibi dinlendirici aktivitelerden hoşlanıyorsanız Maldiv Adaları uçak bileti rezervasyon işleminizi şimdiden yaptırmalısınız.

Coco Palm Dhuni Kolhu

Coco Palm Dhuni Kolhu adası da 5 yıldızlı konaklama tesislerinde sizlere okyanus ile iç içe bir tatil keyfi sunuyor. Üstelik adanın tropikal havası sanki yıllardır buradaymışsınız hissi ile uyanmanızı sağlayacak.

Maldiv Adaları’nda Gezilecek Yerler

Maldivler adalardan oluşan bir ülke olduğu için her noktasında ayrı bir güzellik taşıyor. Okyanusun ve güneşin tadını çıkarmak isteyenlerin genellikle tercih ettiği bu ülke, gece hayatı arayanlar için uygun bir tatil yeri sayılmıyor. Çünkü adada tesis dışında alkol almak yasak.

Maldiv Adaları’nda Deniz Turizmi için Nerelere Gidilir?

Maldiv Adaları zaten deniz turizmi ile geçinen bir ülke. Dolayısıyla adaların tümünde deniz ürünleri ve sal gezilerine rastlamak mümkün.

Maldiv Adaları’ndan Ne Alınır? Alışveriş Yapılacak Yerler

Maldiv Adaları’nda alışveriş yapmak için başkent Male’deki küçük esnaf dükkânlarını ziyaret edebilirsiniz. Buralarda adada ihtiyaç duyacağınız havlu, bikini, şort, sinek ilacı, güneş kremi gibi ürünleri satın alabilirsiniz. Ayrıca hediyelik eşya almak için de yine seyyar olarak satış yapan yerel halktan alışveriş yapabilirsiniz. Adada alınacak en güzel hediyelik eşya renkli, el yapımı ahşap balıklardır.

Maldiv Adaları’nın Doğal Güzellikleri

Maldiv Adaları Türkiye uçuş süresi sonuna doğru okyanus üzerinde irili ufaklı adaları gördüğünüzde gözlerinize inanamayacaksınız. Turkuazın en güzel tonu ile harmanlanan yemyeşil adalar cennetten bir parça gibi karşılayacak sizi. Ayrıca sıcakkanlı ve sevecen halkı, lüks tesisleri, masajları ve yoga teknikleri ile doğanın tadını sonuna kadar çıkarmanıza olanak sağlayacak bir ülke.

Maldiv Adaları’nda Gezilecek Tarihi Yerler

Maldiv Adaları’nda bulunan, Sultan Şemsettin tarafından yapılan Mulee-aage şuanda başkanlık konutu olarak kullanılıyor. Yine adanın doğal yapısını yansıtan Hukuru Miskiiy Camisi de Sultanı İbrahim İskender tarafından 1656 yılında inşa ettirilmiştir.

Maldiv Adaları Gezi Rehberi

Eğer Maldiv Adaları en ucuz uçak bileti şeklinde bir arayışınız var ise sonbaharda gitmelisiniz. Endişelenmenize gerek yok. Çünkü adalar her mevsim sizlere dört dörtlük bir tatil keyfi sunmak için bekliyor. Ayrıca banka ve kredi kartlarınızı bu adalarda rahatlıkla kullanabileceğinizi de bilmenizde fayda bulunuyor.

Yani yanınızda yüklü miktarda nakit para götürmenize gerek bulunmuyor. Ancak geri dönüşünüz için bilet almadıysanız Maldiv Adaları Türkiye uçak saatleri için internete göz atmanızda fayda bulunuyor. Maldiv Adaları Türkiye uçak bileti fiyatları da gelişiniz için harcadığınız para ile hemen hemen aynı olacaktır. Ayrıca bu ülkede her daim yağmur riski ile karşı karşıya olacağınızı da bilmeli ve buna göre tedbirli davranmalısınız. Maldiv Adaları Türkiye uçak biletleri bu yağışlardan etkilenmez. Ancak yağışların yoğun yaşandığı sonbahar aylarında Türkiye’den Maldivlere uçuş daha ekonomiktir.

Şehir içi ulaşımda ise alışılmıştan uzak olarak daha çok boylar kullanılmaktadır. Paylaşımlı botlar ve deniz uçağı diye tabir edilen araçlar ulaşım konusunun büyük bir tarafını karşılamaktadır.

Maldiv Adaları’nda Ne Yenir? Nesi Meşhur?

Kurutulmuş Maldiv Balığı
Suşi
Ton Balığı
Tropikal Meyveler

Maldiv Adaları'ndan dönmeden önce muhakkak denemeniz gereken muhteşem tatlar bulunuyor.

Kurutulmuş Maldiv Balığını Yanınıza da Alabilirsiniz

Kurutulmuş ve tütsülenmiş olan Maldiv Balığı su ürünleri sevenlerin damağını şenlendiriyor. Hatta yanınıza dahi atıştırmalık olarak alabiliyorsunuz.

Uzak Doğu Mutfağından Suşi

Suşi gibi Uzak Doğu mutfağına ait geleneksel yemekleri Maldivler ‘de de bulabilirsiniz.

Ton Balığının Bin Bir Çeşidi

Adada yiyebileceğiniz yemeklerin başında ton balığı da geliyor. Üstelik kurutulmuş, tütsülenmiş ve haşlanmış seçenekleri ile.

Tropikal Meyveleri Tatmadan Dönmek Olmaz

Hindistan cevizi, ananas, avokado, greyfurt gibi tropikal meyveleri yerinde tatmak istemez misiniz?

Hindistan Cevizinin En Güzel Hali Male Atolünde

Male Atolünde Hindistan cevizinden yapılan ve ferahlatıcı bir özelliğe sahip olan, adaya has muhteşem bir içecektir.

Maldiv Adaları’nda Yenecek En Güzel Yemekler

Maldiv Adaları’nda genellikle su ürünleri menülerin başında yer almaktadır. Ancak Hint ve Japon mutfağına rastlamak da mümkündür. Özellikle adada yapılan muhteşem suşilerin tadına bakılmadan dönülmemelidir. Aynı şekilde adaya has olan kurutulmuş ton balığı da tadılası yemekler arasında yer almaktadır.

 

 

Maldivler Ucuz Uçak Bileti İçin Seferler ve Bilet Fiyatları

Güzergah Bilet Fiyatları Ortalama Sefer Süresi
Londra - Male 2.349,72 TL 13 Saat 20 Dakika
Karachi - Male 2.458,56 TL 23 Saat
İstanbul - Male 2.637,44 TL 12 Saat 25 Dakika
Katunay - Male 2.756,20 TL 1 Saat 25 Dakika
Abu Dabi - Male 3.359,96 TL 29 Saat 25 Dakika
Kuala Lumpur - Male 3.694,68 TL 7 Saat 50 Dakika
Adana - Male 3.871,72 TL 16 Saat 20 Dakika
Adana - Gan Island 3.879,41 TL 17 Saat 40 Dakika
Jakarta - Male 4.110,74 TL 7 Saat 25 Dakika
İzmir - Male 4.265,52 TL 15 Saat 5 Dakika
Abu Dabi - Gan Island 4.506,60 TL 8 Saat 20 Dakika
Elazığ - Male 4.720,73 TL 16 Saat 20 Dakika
Kayseri - Male 4.770,60 TL 22 Saat 45 Dakika
Konya - Male 4.828,64 TL 21 Saat 25 Dakika

Maldivler Uçak Bileti Hakkında Sıkça Sorulan Sorular (SSS)

 • Maldivler uçak bileti ne kadar?

  Maldivler varışlı popüler uçak seferlerinden en ucuzu İstanbul - Male olup, bilet fiyatı 2.637,44 TL'dir.
 • Maldivler uçuşu olan firmalar hangileridir?

  Aeroflot Russian Airlines, British Airways, Gulf Air, Pegasus, Qatar Airways, Türk Hava Yolları.
 • Maldivler ülkesine kaç saatlik uçuşla gidilir?

  İstanbul - Male arası 8 Saat 30 Dk uçuş süresi ile ulaşabilirsiniz.
 • Maldivler ne zaman gidilmeli?

  Yılın en uygun zamanı Ağustos ayıdır.
 • Maldivler başkenti neresidir?

  Başkent Male şehridir.
 • Maldivler para birimi nedir?

  Ülkenin resmi para birimi Rufiyaa (MVR)
 • Maldivler nüfusu kaçtır?

  Nüfusu 418 Bin kişidir.

Seyahatlerinizde Yardımcı Olabilecek Maldivler ve Diğer Şehirler Hakkındaki Blog Yazılarımız

Sizi Başka Bir Evrene Işınlayacak 10 Su altı Restoranı
Sizi Başka Bir Evrene Işınlayacak 10 Su altı Restoranı
26 Haziran 2020
Restoranlar sahip oldukları farklı konseptler sayesinde müşterilerden tam not alıyor. Aynı, sıradan ve basit şekiller ile tasarlanan restoranlar genellikle çok fazla ilerlemeden yerinde saydıkları gör
Burcunuza Göre Balayında Nereye Gitmelisiniz? [İnfografik]
Burcunuza Göre Balayında Nereye Gitmelisiniz? [İnfografik]
18 Mayıs 2020
Eğer balayı için nereye gideceğinizden emin değilseniz kararı yıldızlara bırakmaya ne dersiniz? İkimizin burcu farklı derseniz, yazımızı ilk okuyanın burcu geçerlidir! ☺️ Koç Zodyak
14 Şubat’ta Sevgiliniz ile Gidebileceğiniz Romantik Ülkeler
14 Şubat’ta Sevgiliniz ile Gidebileceğiniz Romantik Ülkeler
08 Şubat 2020
14 Şubat her sene milyonlarca insan tarafından farklı yöntemlerle kutlanıyor. Sevdiğini alıp romantik bir yemeğe çıkaran da var, bu günde evlilik teklifi eden ya da evlenen de. Birbirlerine hediye ver
2020 Yılında Vizesiz Gidebileceğiniz Asya Ve Avrupa Ülkeleri
2020 Yılında Vizesiz Gidebileceğiniz Asya Ve Avrupa Ülkeleri
29 Ocak 2020
Eğer tatil zamanlarınızı siz de yurt dışında geçirmek niyetindeyseniz ve vize problemi başınızı arıtıyorsa tam da sizin için geldik! Bu yazı ile o hep başınızı ağrıtan, günün sonunda istemsizce ert

Maldivler Uçak Seyahati Hakkında En Faydalı Yorumlar

V*** T*** Y***
19 Ekim Cuma
Male
Tur rehberimiz çok ilgili ve eğlenceli biriydi bize heryeri tanıttı
Z*** D*** G***
8 Eylül Cumartesi
Male
Valla çok güzel, gidilip görülmesi gereken yerlerden birisi bence
S*** Ç***
5 Eylül Çarşamba
Male
Farklı yerleri seviyorum görmeyi de gezmeyi de burasıda onlardan birisi bence
A*** C*** Ö***
26 Ağustos Pazar
Male
Gerçekten muazzam bir yer sevgilim ile gitmiştim çok keyif aldık
Y*** H*** Ç***
14 Ağustos Salı
Male
Farklı bir yerde tek başınıza tatil yapmak kadar kyifli başka bir şey yok.
2
6
Devamını Göster
Kaynaklar Hakkında Bilgilendirme

Bu sayfada kullanılan görseller veya materyaller kullanıcılara daha doğru ve açıklayıcı bilgi vermek amacı ile çeşitli kaynaklardan sağlanmış olabilir. Bu materyaller hakkında bilgi almak için bize İletişim sayfamızdan ulaşabilirsiniz. Maldivler Uçak Bileti sayfasında sunulan veriler istatistik verileridir. ( 1.10.2020 03:45:59 )

İstanbul, (Tümü)
IS1T
TR
Male, (Tümü)
MLET
MV

Arayın, Uçak biletiniz için yardımcı olalım!

+90 (850) 360 32 58
Sizi Arayalım
Beni Ara
https://biletall-cdn.mncdn.com/img-v7/ortak/preloader.svg?v=54961
/ True
54961