1
(12-65)
- +
(2-12)
- +
(0-2)
- +
(13-24)
- +
- +
Akıllı Arama Teknolojisi İle Biletall Seyahat Arama Motoru Hizmetinizde!
"FLY MORE"
Bulgaria Air

Bulgaria Air Bulgaria Air Uçak Bileti

Kuruluş Tarihi
2002
Firma Kısaltması
airbg
Firma Merkezi
Sofya
IATA Kodu
FB
Uçtuğu Şehir Sayısı
13
Çağrı Merkezi
+35 (902) 402 04 00
Uçak Sayısı
800
Ortalama Kullanıcı Puanı
4,7/5
Nasıl Oy Verilir? Oy Ver

Bulgaria Air Popüler Uçak Seferleri

Varna - Sofya
Uçak Bileti
27 Eki 2020
Milano - Sofya
Uçak Bileti
20 Eki 2020
Sofya - Berlin
Uçak Bileti
03 Kas 2020
Sofya - Larnaca
Uçak Bileti
15 Eki 2020
Sofya - Milano
Uçak Bileti
17 Eki 2020
Larnaca - Sofya
Uçak Bileti
07 Kas 2020
Varna - Brüksel
Uçak Bileti
20 Eki 2020
Londra - Varna
Uçak Bileti
21 Eki 2020
Paris - Sofya
Uçak Bileti
21 Eki 2020
Varna - Londra
Uçak Bileti
21 Eki 2020
Sofya - Amsterdam
Uçak Bileti
04 Kas 2020
Paris - Varna
Uçak Bileti
14 Eki 2020
Frankfurt - Sofya
Uçak Bileti
18 Eki 2020
Varna - Dusseldorf
Uçak Bileti
20 Eki 2020
Varna - Hanover
Uçak Bileti
27 Eki 2020
Sofya - Hanover
Uçak Bileti
15 Eki 2020
Varna - Berlin
Uçak Bileti
08 Kas 2020
Varna - İstanbul
Uçak Bileti
18 Eki 2020
Varna - Hamburg
Uçak Bileti
01 Kas 2020
Varna - Ankara
Uçak Bileti
19 Eki 2020
Fiyatlar önümüzdeki bir ay için en ucuz uçak bileti fiyatlarıdır. Anlık olarak değişiklik gösterebilir.

Bulgaria Air Hakkında

Bulgaria Air, sadece Bulgaristan vatandaşlarının değil aynı zamanda Türk vatandaşlarının en çok kullandığı hava taşımacılık şirketidir. Türklerin bir çoğunluğunun Bulgaristan göçmeni olduğu düşünülürse diğer hava yolu şirketlerinden az kullanıldığından bahsedilemez.

Başlıca uçakları Airbus A319, Airbus A320, Embraer 190 olmak üzere 412 yolcu kapasitesi ile 2002 yılından beri uçuşlarına aralıksız devam etmektedir. Bulgaristan Türkiye seferleri arasındaki uçuş sayısı da oldukça fazladır.

Bulgaria Air Online Check - in

Bulgaria Air uçak biletlerinizin alınması sonrasında dilerseniz saatlerce sırada beklemeden rahatlıkla online olarak check-in yaptırabilirsiniz. Check-in yapılan biletlerin iptal edilme ya da değiştirme gibi işlemleri yapılamaz. O bilet kabul edilmiş sayılır ve onaylanır. Sonrasında saat değişikliği ya da beklemeye alma gibi bir işlem söz konusu olmaz. Bu durumda biletiniz yanar. Ücretini de geri alamazsınız. Kullanılmış bilet olarak geçer.

 • Online Check-in Sırasında Koltuk Seçimi ve Yemek Siparişi

Bulgaria Air tıpkı gişelerde yapılan check-in gibi istediğiniz koltuğu seçme şansına sahipsiniz. Yemek listeniz de hizmetinize sunulur.

Bulgaria Air Firmasını Seçmek İçin 7 Sebep

 1. Bulgaria Air, uçuş ve seferleri oldukça fazla dilediğiniz zaman rahatlıkla yer bulabileceğiniz çok yönlü bir firmadır.
 2. Sorunsuz ve güvenliği uçuş ağı ile gönül rahatlığıyla sizi dilediğiniz havaalanına bırakmanın bilincinde ilerler.
 3. Bulgaria Air uzman kadro ve profesyonel pilotları ile müşterilerine özel olduklarını hissettirir.
 4. Bulgaria Air uçak biletleri satın alırken kredi kartlarınızın imkânlarından da yararlanabilirsiniz.
 5. Hem ekonomi hem de business koltuklarından size en uygun olanı seçebilirsiniz. Bütçenize uyumlu uçuşlar Bulgaria Air ile mümkündür.
 6. Misafirlerine sunulan menü oldukça iştah açıcı ve güvenilir gıdalardan oluşması ile tamamlanır.
 7. Yaşlı, çocuk, bebek, hamile, hasta yolcular için ekstra özen gösterilerek taleplerinize olumlu dönüşler sağlanır. İhtiyaç duyulan ürünler temin edilir. Sizin ve hastanızın konforu için detaylara önem verilir. Refakatçi edemeyeceğiniz şartlarda sizin yerinize bir kişi olmak üzere refakatçi ayarlaması yapılır.

Bulgaria Air Bagaj Hakkı ve Ücretlendirme

Bulgaria Air seçeceğiniz uçak sınıfına göre bagaj hakkı tanımaktadır.

 • Ücretsiz Bagaj Hakkı Ne Kadar?

Bagaj limitiniz business ya da ekonomi için belirlenen limitle belirlidir. Biletin düzenlenmiş olduğu tarife durumu değiştirebilir. Örneğin; El bagajı için bilet satın alan müşteri için el bagajı hakkı tanınır.

Bagaj: Ekonomi sınıfında belirlenen bagaj sınırı 10 kg kapasitelidir. Ayrıca el bagajı olarak 55*40*23 cm ölçülerinde alınabilir. Belirtilmiş ebatlarında dışında yük taşımak isterseniz önceden bildirilmeli ve ücretini ödemelisiniz.

Kabin/El Bagajı: Belirlenmiş ebat aralıklarında ve kilo bazlı olarak değişebilir.

 • Fazla Bagajım Varsa Ne Kadar Ücret Öderim?

Yurtiçi: 23 kg ile 158 cm olarak belirlenmiş iç hatlarda yön başı 15 EUR’dur.

Yurtdışı: Uluslararası yine 23 kg ve 158 cm’ kadar belirlenmiş aralıklarda yön başı 20 EUR’dur.

 • Bulgaria Bagaj Kuralları

Belirtilen ebatların dışına çıkmış bagajlar için Bulgaria hava alanının belirtmiş olduğu kurallar geçerli sayılır. Kontrolü sağlanan bagajlar uçuşa geçilmeden önce bilet satın aldığınız ya da düzenlettiğiniz noktadan alınabilir. Ödemelerde kullandığınız kartlar size herhangi bir ekstra bagaj avantajı sağlamaz.

 • Kayıp, Hasarlı, Eksik Ve Geç Teslim Edilen Bagaj

Hasarlı ya da eksik bulduğunuz ürününüz için, eşyalarınızı bagaj departmanından almak istediğiniz noktada hasar raporu tutturmalısınız.Raporda detaylı olarak adres bildirilmeli ve havayoluna dilekçe olarak e-mail atılmalıdır. Mailinizde mutlaka hasar raporu, onarımının olmadığına dair detaylı açıklama, uçuş kartınız, bagaj etiketleriniz, banka hesap bilgileriniz ve neden hasarlı ya da eksik olduğunu belirtmenizin gerekçesi yazılmalıdır.

 • Bagaj Kısıtlamaları Nelerdir?

Taşınması ve havayolları tarafından yasaklanan ürünler mevcuttur. Patlayıcı özelliği olan ürünler, ateşli silahlar, evcil hayvan kategorisinde sadece kedi ve köpek olarak kabulü sağlanır. Sıvı alımında diğer kargolara verebilecek hasardan dolayı uygun paketleme yapılmayan ürünler için de bagaj izni verilmiyor. Limitinizi aşan her bagaj için ekstra ücret ödemek durumunda kalıyorsunuz.

Bulgaria Air Yiyecek, İçecek ve İkram

Bulgaria Air seçmiş olduğunuz uçak biletlerinin sınıfına göre ikramları da değişmektedir. Bütçenize göre şekillenen sınıflar ikramlarda da farklı gruplara ayrılıyor.

 • Economy Class İkramlar

Economy class ikramlar catring firmasının sunmuş olduğu farklı menü seçenekleri ile değişmektedir. Fakat standart olarak verilen ikramların içerisinde kek ve meyve suyu vardır.

 • Business Class İkramlar

Business Class yolcusu için aynı şekilde catring firmasının belirlemiş olduğu menü verilerek içerisinden dilediğinizi seçebilirsiniz. Farklı olarak sarma, sigara böreği ve atıştırmalıklar verilir. Bunun yanında bir seçenek olmak şartıyla yemek seçebilirsiniz. İlave seçimlerde ilave ücret ödersiniz.

 • Özel Yemek Servisi

Bebeği olan anneler için mama servisi ya da özel ihtiyaçları olan yolcuya göre ikramlar değişmektedir. Bilet alımı ya da rezervasyon yapılırken bildireceğiniz ekstra istekler ücret olarak standart dışı ise yine karşınıza ekstra ücret çıkacaktır.

Bulgaria Air: Business Class

Bulgaria Air, yolcularının bütün konforu için çabalarken işini hakkı ile yapan ender uçak firmalarından biri.

 • Koltuk Diz Mesafesi

Tam olarak yatabilen, uzun diz mesafesi ile yolcularına konforlu bir uçuş sağlıyor.

 • Yiyecek, İçecek ve İkram

İkramlar catring firması tarafından özenle hazırlanan menüler ile gerçekleşir. Her ihtiyacınızı karşılayacak düzeyde olan menüler ile sorunsuz uçuş sağlarsınız.

 • CIP Salonu / CIP Lounge

Bulgaria Air bekleme salonunda evinizde gibi rahat edebilirsiniz. TV, internet ve konforun bir arada olduğu sistemde beklemekten hiç şikâyetçi olmayacaksınız.

 • Diğer Özellikler

Hasta yolcular, refakatçisi olmadan yolculuk yapacak çocuk yolcular, hamile ve yeni doğum yapmış anneler için oldukça detaylı olarak hazırlanmış uçuş destekleri mevcuttur.

Bulgaria Air Seferleri, Rezervasyon ve Bilet Al

Sayısızca uçuş düzenleyen Bulgaria Air, müşterilerinin memnuniyetini üst düzeyde tutmaktadır.

 • Bulgaria Air Seferleri: yurtiçi ve yurtdışı oldukça fazla uçuş seferleri ile müşterilerinin beklentilerini karşılamaktadır.
 • Bulgaria Air Rezervasyon: istemiş olduğunuz tarih aralığına göre durum değişmektedir. Varna ve Burgaz uçuşlarında Bulgaristan iç hatlarında bilet fiyatlarında %20 KDV ilave edilmektedir. Bulgaristan hava alanın sunmuş olduğu fırsatlar arasında merkez ofislerinde şahsi ya da telefon vasıtası ile rezervasyon oluşturabilmenizdir. Bilete gerek duymadan rezervasyonunuz gerçekleşir. Üstelik bunun için herhangi bir ücret ödemezsiniz. Rezervasyon için belirlemeniz gereken bir tarih söz konusudur. Sonrasında firma tarafından size kod verilir. Bu kod üzerinden işlemlerinizi gerçekleştirirsiniz.
 • Bulgaria Air Bilet Al: Rezervasyonunu yaptırmış olduğunuz uçak biletinizin hayata geçmesi için belirtilen tarih aralığında alınmalıdır. Süresi geçen biletler iptal olur. Biletlerinizi rezervasyonla eş zamanlı almak isterseniz online olarak ödemenizi yapabilirsiniz. Peşin ödeme yapabileceğiniz gibi kredi kartınız ile master ya da visa ile ödemenizi kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz. Farklı ödeme yöntemleri olan havale/eft, diğer bankalara ait ödeme şekilleri ile de işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Bulgaria Air Bilet İptal/İade Prosedürü

Bulgaria Air hava yolundan almış olduğunuz bileti iade etme ya da açığa alma gibi durumlarda Biletall.com adresi ile ya da firmanın ilgili çağrı merkeziyle irtibata geçmelisiniz. Uçuşa birkaç saat kaça iptal ettirmeniz durumunda %30 ceza uygulanır. Dolayısıyla ödemiş olduğunuz ücreti de geri alma şansına sahip değilsiniz. Açığa almak istediğinizde ücreti ödersiniz fakat biletiniz beklemede olur. Bir dahaki bilet almak istediğinizde ücret ödemeden daha önce açığa almış olduğunuz bilet üzerinden işlem yaparsınız. Bu şekilde biletinizi kaybetme durumu olmadan bir sonraki uçuşunuzun ücretini garanti altına almış olursunuz.

Bulgaria Air Diğer Önemli Bilgiler

 • Koltuk Özellikleri

Koltukların bacak hizaları geniştir. İri yapılı kişiler dahil rahatlıkla yolculuk yapabilir. Lamba, internet, kulaklı ve tv ekranı mevcuttur. Usb vasıtası ile dilediğiniz filmi de izleyebilirsiniz.

 • Bebek ve Çocuk Yolcular

Bebekler ve çocuklar çok daha özeldir. Güvenlik seviyeleri üst derecede tutularak koltukları ayarlanır. Çocuk ve bebekler için ekstra hizmetler de söz konusudur.

 • Hamile Yolcular

Hamilelik süresi içerisinde hamileliğin 36. Haftası ve sonrası için doktor raporuna ihtiyaç duyulur. Risk içeren durumlarda da aynı şart geçerlidir.

 • Hasta ve Engelli Yolcular

Hasta, yaşlı ve bakıma muhtaç yolcular için Bulgaria Air tarafından özel refakatçiler tedarik edilebilir. Yolcunun yanında refakatçisi var ise en uygun koşullar sağlanarak uçuşları ayarlanır. Doktor raporu gerektiren ve ek gıda takviyesi alan hastalar için de özel istekleri yerine getirilir.

 • Evcil Hayvanlar

Evcil hayvanlar için belirlenmiş 8 kg limit vardır. FB 1431/1432 nolu uçuşlar içinse 6 kg’dır. Kafes için belirlenmiş ölçüler 48*35*22 şeklindedir. Bulgaria Air, sadece kedi ve köpek taşımaya onay veriyor. Biletinizi rezervasyon yaparken ya da satın alırken evcil hayvanınızın da uçuşa dâhil olacağını belirtmelisiniz. Aksi durumda kabul edilmeyecektir. Taşıma bedeli bagaja dâhil olmayıp 50 EUR ekstra ücret talep edilir.

 • Seyahat Sigortası

Bulgaria Air ile standart uçuşlarda zaten sigortalısınızdır. Fakat ekstradan biletinizi alırken sigorta yaptırabilirsiniz. Hayat sigortası gibi isteğinize bağlı sigortalar herhangi bir kazada yaralanmanız ya da ölüm halinde yakınlarınıza verilebilecek ücret, kaza halinde alabileceğiniz tazminattır. Çok yönlü koruyuculuğa sahiptir.

Bulgaria Air Ucuz Uçak Bileti İçin Seferler ve Bilet Fiyatları

Güzergah Bilet Fiyatları Ortalama Sefer Süresi
Varna - Sofya 333,05 TL 55 Dakika
Milano - Sofya 624,20 TL 3 Saat
Sofya - Berlin 691,59 TL 1 Saat 20 Dakika
Sofya - Larnaca 753,06 TL 2 Saat 5 Dakika
Sofya - Milano 772,86 TL 3 Saat
Larnaca - Sofya 925,27 TL 2 Saat 15 Dakika
Varna - Brüksel 927,55 TL 11 Saat
Londra - Varna 980,50 TL 14 Saat 55 Dakika
Paris - Sofya 996,52 TL 3 Saat 45 Dakika
Varna - Londra 1.050,31 TL 7 Saat 35 Dakika

Bulgaria Air Hakkında Sıkça Sorulan Sorular (SSS)

 • Bulgaria Air uçak bileti ne kadar?

  Bulgaria Air firmasının popüler seferlerinden en ucuzu Varna - Sofya olup, bilet fiyatı 333,05 TL'dir.
 • Bulgaria Air kaç yılında kuruldu?

  2002 yılında kurulmuştur.
 • Bulgaria Air firma merkezi neresidir?

  Firma merkezi Sofya şehrindedir.
 • Bulgaria Air IATA kodu nedir?

  FB uluslar arası IATA kodudur.
 • Bulgaria Air çağrı merkezi numarası kaçtır?

  Çağrı merkezi numarası +35 (902) 402 04 00

Bulgaria Air Firması Hakkında En Faydalı Yorumlar

Çok İyi (55)
İyi (25)
Orta (0)
Kötü (0)
Çok Kötü (0)
%69
%31
%0
%0
%0
Ortalama Puan
4,7
80 Değerlendirme
T*** G*** Ö***
6 Kasım Salı
Firma güzel dediler ama pişman oldum gibi sadece ikramları ve personelleri çok iyiydi
O*** K***
14 Ekim Pazar
Uçakta yolculuk yapmak çok keyifliyid sadece sıcaktı biraz gibi sanki,
Y*** Y***
3 Ekim Çarşamba
Firma gerçekten işini biliyor, yiyecekler bana uygun değil birtek
T*** Y***
28 Eylül Cuma
Firma gerçekten kaliteli hizmet sağlıyor fakat içecekler bana uygun değil
S*** R***
28 Ağustos Salı
Fiyatları hizmetleri falan hepsi on numara benden tam puan aldılar.
2
24
Devamını Göster
Yorum Yap
Kaynaklar Hakkında Bilgilendirme

Bu sayfada kullanılan görseller veya materyaller kullanıcılara daha doğru ve açıklayıcı bilgi vermek amacı ile çeşitli kaynaklardan sağlanmış olabilir. Bu materyaller hakkında bilgi almak için bize İletişim sayfamızdan ulaşabilirsiniz. Biletall.com Bulgaria Air sayfasında sunulan veriler istatistik verileridir. Bulgaria Air Firması kendine ait kuralları ve özellikleri istediği zaman değiştirme hakkına sahiptir. ( 14.10.2020 03:11:24 )

Sofya, (SOF)
SOF
BG
Amsterdam, (AMS)
AMS
NL

Arayın, Uçak biletiniz için yardımcı olalım!

+90 (850) 360 32 58
Sizi Arayalım
Beni Ara
https://biletall-cdn.mncdn.com/img-v7/ortak/preloader.svg?v=54961
/ True
54961