Sydney Havalimanı Uçak Bileti

Havaalanı

IATA

ICAO

Sydney Havalimanı SYD YSSY

Sydney Havalimanı Hakkında Bilgi

Sydney Avustralya'da bulunmaktadır. Bu şehir Avustralya'nın hem en büyük hem de popülasyon bakımından en kalabalık şehridir. Bu nedenle şehir kapsamında geçerli olan ulaşım olanakların daha da büyük önem arz etmesi söz konusudur. Yerli halk konusunda araştırma yapıldığı zaman bu şehrin asıl tarihi sahibinin Aborjinler olduğu görülmektedir. İngiliz Kolonisinin eline geçmesi ile beraber Avustralya'nın tamamında hakim olan unsur İngiliz kültürü olacaktır.

Sydney'in 19. yüzyılda gelişiminin doruk noktasına ulaşmasının sebebi ise altın rezervinin keşfedilmesidir. Bu olayın akabinde nüfus konusunda çok büyük bir patlama meydana gelmiştir.Sadece hava yolu bakımından değil aynı zamanda deniz taşımacılığı konusunda da çok iddialı bir duruşun söz konusu olduğu ek olarak belirtilmelidir.

Sydney havalimanı dünyanın aralık vermeden çalışan en büyük ticari havalimanı olarak adlandırılmaktadır. Avustralya'nın en yoğun havalimanı olma özelliğini de içerisinde bulundurmaktadır. Havalimanı kapsamında 46 adet iç hatlar 43 adet de dış hatlara dahil olan destinasyon mevcuttur.

Yolcu taşımacılığının yanı sıra kargo taşıma sürecinde de hizmet verilmektedir. 2012 senesinde 444.419 ton kargo taşıma başarısına imza atarak bu alanda en iddialı olan seçeneklerden biri olduğunu ortaya koymaktadır. Havalimanı kapsamında hizmet veren toplamda 3 adet yolcu terminali bulunmaktadır. Uluslar arası hatlarda hizmet veren terminal diğer ikisinden ayrı bir yerde bulunmaktadır. Bu nedenle yolcuların zorluk çekmemesi için ring servisleri düzenlenmektedir.

Bütün bu olanakların hem güvenilir hem de tan donanımlı bir yolculuk yapılması için uygun alt yapıyı sağlamaktadır. Havalimanı kapsamında yer alan dinlenme odalarında bir sonraki uçuşunuza kadar beklerken bir diğer yandan da restoranlarda karnınızı doyurabilirsiniz. Hem dünya mutfağından hem de bölgesel yemeklerden farklı örnekler verilmektedir.

Sydney'e gelen turistlerin en sık tercih ettikleri seçeneklerin balında gelmektedir. özellikle önceden rezervasyon ve ayarlama yaptırıldığı zaman dilediğiniz alanda ve saatte arabanızı teslim alma imkanını ede edebilirsiniz. Fakat bu şekilde yol tutarlarınızı da sizin tarafınızdan ödenmesi gerektiği unutulmamalıdır.

Belirli aralıklar ile hizmet veren ring servisleri sayesinde hem terminaller arasında hem de şehir merkezine giderken hizmet alabilirsiniz. ödenmesi gereken tuta bakımından incelendiği zaman bu olanağın ücretinin çok daha makul olduğu göze çarpan detaylardan bir diğeridir. Terminal 1 ve 2nin önünden kolaylıkla ring seferlerinden faydalanabilirsiniz.

Şehir kapsamında genel olarak ya tren ya da otobüsler tercih edilmektedir. Toplu taşıma kullanmak istemeyen kişilerin ise en sağlıklı tercihleri bisiklet olmaktadır. ülkenin genelinde bisiklet kullanımı ile alakalı büyük bir hassasiyet söz konusudur. Şehri tanımak isteyen kişiler için de en mantıklı alternatiflerden bir tanesidir.

Sydney Havalimanı Havayolları

flight
ba-favicon-white