Tekirdağ Çorlu Havalimanı Uçak Bileti

Havaalanı

IATA

ICAO

Tekirdağ Çorlu Havalimanı TEQ LTBU

Çorlu Dönüşlü Uçak Biletleri

Tekirdağ Çorlu Havalimanı Hakkında Bilgi

Trakya samimiyetini bulabileceğiniz şehirler arasında yer alan Tekirdağ, tarih boyunca bir çok medeniyete ev sahipliği yapmış şehirler arasındadır.

2016 sayımlarına göre nüfüsü 972.875'tir. Tekirdağ, Marmara Denizi ve çanakkale'ye komşuluk yapmakla birlikte Kırklareli'ye ve karadenize de sınırı bulunmaktadır.

Tekirdağın 11 ilçesi bulunmaktadır. Bunlar; çerkezköy, çorlu, Ergene, Hayrabolu, Kapaklı, Malkara, Marmaraereğlisi, Muratlı, Saray, Süleymanpaşa ve Şarköy'dür.

çorlu Havaalanı'nın inşasına 1995 yılında Atatürk Havaalanı'nda yaşanan yoğunluğun hafifletilmesi için başlanmıştır. 1998 yılında inşası tamamlanan çorlu Havaalanı'nın açılışı ağustos ayında dönemin Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel tarafından yapılarak hizmete girmiştir.

O günden beri çorlu Havaalanı hem iç hatlar hem de dış hatlar seferleri düzenleyerek hizmet vermektedir. çorlu Havaalanı 7/24 uluslararası hava trafiğine açık bir havaalanı olarak hizmet vermeye devam etmektedir.

Trakya bölgesinde aktif olarak yolcu taşımacılığı hizmeti vermekte olan tek havaalanı çorlu Havaalanı olduğundan dolayı oldukça büyük öneme sahip olup bu bölgede aktif olarak hizmet vermektedir.

Atatürk Havaalanı'nın yoğunluğunu azaltma görevinin yanı sıra bölgesel anlamda da oldukça önemli bir yere sahiptir. Gelişmeye devam eden çorlu Havaalanı hem sivil hem de askeri havaalanı kategorisinde yer alan bir havaalanı olarak hizmet vermektedir.

çorlu Havaalanı içerisinde yolcuların ihtiyaçlarını karşılamak üzere tesisler oluşturmuştur. Yolcular yiyecek içecek ihtiyaçlarının karşılanabilmesi için Havalimanı içerisinde bir adet büfe yer almaktadır.

Bunun yanı sıra Havalimanı içerisinde 297 araç kapasiteli bir otopark da yolcuların hizmetine sunulmuş olup özel aracı ile gelmeyi tercih eden yolcular tarafından kullanılabilmektedir.

çorlu Havalimanı şehir merkezine 15 km uzaklıkta bir mesafede konumlanmıştır. Havalimanına ulaşım çoğunlukla otobüs ve servisler ile sağlanmaktadır.

Taksiler ile ulaşım sağlamak konforlu seçenek olacaktır. Taksi bulmak şehrin her yerinde oldukça rahattır.

Araç kiralama ofislerden bütçenize ve kendinize uygun araç kiralayarak ulaşım sağlayabilirsiniz.

Tekirdağ'da yoğun olarak otobüsler kullanılmaktadır. Otobüsler için Kent Kart alarak ulaşımlarınızı daha uygun fiyatlara gerçekleştirebilirsiniz.

flight
ba-favicon-white