Batman Havalimanı Uçak Bileti

Havaalanı

IATA

ICAO

Batman Havalimanı BAL LTCJ

Batman Havalimanı Hakkında Bilgi

ülkemizin Güneydoğu Anadolu Bölgesi'nde yer alan Batman; Mardin, Siirt ve Diyarbakır ile sınır komşusudur. ülkemizde en çok petrol üretilen noktaların başında gelen Batman, tarihte de Mezopotamya bölgesinde yer alan medeniyetlere de ev sahipliği yapmış tarihi bir kenttir.

1998 yılında hizmete girmiş olan Batman Havalimanı'nın şehir merkezine olan uzaklığı 7 kilometredir. Bünyesinde bir adet iç hatlar terminal binası, bir adet VIP hizmet binası, itfaiye binası, apron ve 350 araçlık bir otopark bulunmaktadır. Havalimanı 2010 yılından beri Devlet Hava Meydanları İşletmesi (DHMİ) Genel Müdürlüğü tarafından işletilmektedir.

Havalimanı bünyesinde küçük alışverişlerinizi yapabileceğiniz büfeler, ATM'ler, restoran, bilet satış ofisleri ve araba kiralama ofisleri bulunmaktadır. Batman uçak bileti alarak uçuşunuzu tamamlayıp Batman Havalimanı'na indiğinizde havalimanından çıkmadan tüm ihtiyaçlarınızı karşılamanız mümkündür.

Batman kent merkezine sadece 7 km uzaklıkta olan Batman Havalimanı'ndan merkeze ulaşım için taksi, belediye otobüsleri veya araç kiralama alternatifleri değerlendirilebilir.

Batman Havalimanı'ndan merkeze hızlı ve konforlu bir şekilde ulaşmak istiyenlerin tercih etmesi gereken araçlar taksilerdir.

Yukarda saydığımız ulaşım alternatifleri haricinde biraz daha pahalı olsa da en konforlu ve esnek yöntem araç kiralamaktır.

Batman'da şehir içi ulaşım için en çok tercih edilen ulaşım aracı minibüsler olmaktadır. Ucuz fiyatları ve kısa bekleme süreleri nedeniyle zaten fazla büyük olmayan kentin her noktasına ulaşabilirsiniz.

Batman Havalimanı Havayolları

flight
ba-favicon-white