Dalaman (Muğla) Havalimanı Uçak Bileti

Havaalanı

IATA

ICAO

Dalaman (Muğla) Havalimanı DLM LTBS

Dalaman (Muğla) Havalimanı Hakkında Bilgi

Türkiye'nin saklı cennetlerinden birisi olan Muğla, özellikle yaz aylarında oldukça fazla turist çekmektedir.

Gerek mavi bayraklı plajları gerekse doğal güzellikleri ile ön planda olan tatil beldeleri arasında yer almaktadır. 

Türkiyenin kalabalık 25 şehiri arasında yer alan Muğla, Ege Bölgesi'nin önemli şehirleri arasında yer almaktadır.

Yaz taillerinizi süslendirmek için Muğla'ya gitmek isterseniz Muğla uçak biletinizi hemen alabilirsiniz.

1976 yılında yapımına başlanmış olan Dalaman Havaalanı1981 yılında hava meydanı olarak hizmete girmiştir daha sonra 1989 yılında havaalanı statüsüne yükselerek bu şekilde hizmet vermeye başlamıştır.

24 saat hizmet vermekte olan Dalaman Havaalanıuluslararası hizmet vermesinin yanı sıra askeri kullanıma da açık olarak hem sivil hem de askeri havaalanı kategorisinde yer almaktadır. 2006 yılında yenilenen dış hatlar terminali ile yıllık yolcu miktarında yükselme yaşanarak senelik ortalama 4.377.101 yolcu kapasitesine sahiptir.

Oldukça geniş bir alana sahip olan Dalaman Havaalanıbölgede yer alan uluslararası hizmet sunmakta olan iki havaalanından bir tanesi olarak hizmet vermektedir. Gün geçtikçe gelişerek daha kaliteli hizmet verme yolunda önemli adımlar atan Dalaman Havaalanı şehre yakınlığıile de Türkiye'nin şehir merkezine yakın havaalanları arasında yer almaktadır

Dalaman Havaalanıiçerisinde 1355 araç kapasiteli bir otopark bulunmaktadır. Bunun yanı sıra yolculara hizmet sunmak amacı ile kafeterya ve banka hizmetleri yer almaktadır.

VIP salon da terminal içerisinde yer alan alanlardan bir tanesidir. Sağlık durumlarında başvurabileceğiniz bir sağlık ünitesi de hizmet  vermektedir.

Muğla Dalaman Havaalanışehir merkezine ve havaalanına ulaşım oldukça rahattır. Havaalanına ulaşım konusunda kullanılan birçok seçenek bulunmaktadır.

Havalimanından Dalaman'a ulaşmak isteyenler için kullanışlı olan taksiler, Muğla merkeze ulaşmak için epey maliyetlidir. Dalaman merkezin havalimanına olan uzaklığı yaklaşık 7 kilometre olduğu için hesaplı bir ulaşım gerçekleştirabilirsiniz.

Dalaman Havalimanı'ndan bir çok noktaya havaş servisleri hizmet vermektedir. Aynı şekilde şehir merkezinin çeşitli noktaları ve Dalaman merkezde çeşitli noktalardan havaş servisleri havalimanına gitmek için hareket etmektedir.

Diğer seçeneklere göre daha maliyetli olması açısından pek tercih edilmese de araç kiralayarak ulaşımlarınızı gerçekleştirebilirsiniz.

Şehrin bir çok noktasına ulaşım sağlaması ve ekonomik olması açısından otobüsler sıkça tercih edilmektedir.

Dalaman (Muğla) Havalimanı Havayolları

flight
ba-favicon-white