Kahramanmaraş Havalimanı Uçak Bileti

Havaalanı

IATA

ICAO

Kahramanmaraş Havalimanı KCM LTCN

Kahramanmaraş Havalimanı Hakkında Bilgi

Kahramanmaraş, Akdeniz Bölgesi'nde bulunan, yüzde yetmişbeşi dağlarla kaplı olan, 14.525 kilometrekarelik bir alanda 1.112.634 kişiyi barındıran bir kentimizdir. Karadeniz Bölgesi ile yarışacak düzeyde güzel yaylaları bulunan kent ülkemizin büyük 11. şehridir.

Kent su kaynakları bakımından da oldukça zengindir. öyle ki, bu konuda ülkemizde birinci, dünyada ise üçüncü sırada bulunmaktadır. Türkiye'nin büyük akarsularından olan Aksu, Ceyhan ve Tekir gibi birçok nehir bu bölgeden doğmaktadır.

1994 yılında temelleri atılan Kahramanmaraş Havaalanı yapımının tamamlanması ile 1996 yılında hizmet vermeye başlamış olup günümüzde hala hizmet faaliyetlerini sürdürmeye devam etmektedir. Toplamda 1350 metrekarelik alan üzerinde konumlandırılmış olan terminal binasının 540 metrekarelik alanı yolcuların kullanımına açık olup yolculara kaliteli hizmet verebilmek adına çalışmalar yapılmaya devam edilmektedir.

Sivil kategoride hizmet vermekte olan Kahramanmaraş Havaalanı yalnızca iç hatlar seferleri düzenleyerek hizmet vermektedir. Yolcu taşımacılığı konusunda kaliteli hizmet verebilmek amacı ile yenilenmeye devam eden Kahramanmaraş Havaalanı yıl içerisinde ortalama 228.689 yolcuya hizmet vermekte olan önemli bir havaalanıdır.

Yalnızca Kahramanmaraş değil komşu illere de hava yolu ulaşımı için hizmet vermekte olan Kahramanmaraş Havaalanı bu yönü ile de önem kazanmakta ve bölgede ayrı bir yere sahip olmaktadır. Şehir merkezine yakınlığı da havaalanını Türkiye'de şehir merkezlerine yakın havaalanları listesine sokmayı başarmış olan bir özellik olarak karşımıza çıkmaktadır.

Kahramanmaraş Havaalanı toplamda 1350 metrekare alana sahip bir terminal binası ile hizmet vermektedir.

Bu alan içerisinde 40 araç kapasiteli bir otopark, VIP salon, yolculara hizmet sunabilmek amacı ile açılmış bir kafeterya ve sağlık hizmetleri sunmak için sağlık hizmetleri ünitesi yer almaktadır.

Kahramanmaraş Havalimanı şehir merkezine 5 km uzaklıkta bir mesafeye sahiptir. Şehir merkezine bu denli yakın oluşu havalimanına ulaşımı oldukça kolaylaştırmaktadır.

Şehir merkezine sadece 5 km uzaklıkta bulunan havalimanına ulaşım için çok tercih edilen ulaşım yöntemi taksi olmaktadır.

Kahramanmaraş Havalimanı'na ulaşımızı sağlayabilmeniz adına kullanabileceğiniz bir diğer alternatif ise Havaş servisleri olmaktadır.

Eğer kentte bir süre kalmayı planlıyor iseniz havalimanı bünyesinde faaliyet gösteren firmalardan araç kiralayarak ulaşımınızı dilediğiniz gibi gerçekleştirebilirsiniz.

Kahramanmaraş'ta şehir içi ulaşımını sağlamak adına halkın çok kullandığı araçlar minibüslerdir. Uygun fiyatları ve sık sefer aralıkları ile kentin bir çok noktasına ulaşım imkanı sunmaktadırlar.

Kahramanmaraş Havalimanı Havayolları

flight
ba-favicon-white