Muş Havalimanı Uçak Bileti

Havaalanı

IATA

ICAO

Muş Havalimanı MSR LTCK

Muş Havalimanı Hakkında Bilgi

Türkiye'ni doğusunda bulunan illerden birisi olan Muş, ilk Anadolu medeniyetlerinden birisi olarak dikkat çekmektedir.

Genel olarak Doğu Anadolu şivesi kullanılmaktadır. Muş halkının kendine has bazı kelimeleri de bulunmakatadır. Bu da zengin bir kültüre sahip olduğunun göstergesidir.

Muş halkı oldukça sıcakkanlı ve misafirperverdir. Siz de Muş uçak biletialarak Muş'u ziyaret ederek sempatik bir gezi gerçekleştirebilirsiniz.

1992 yılında hava trafiğine açılan Muş Havaalanıaskeri ve sivil kategoride yer almakta olan bir havaalanıdır. Bulunduğu bölge için oldukça önemli bir yere sahip olan Muş HavaalanıMuş merkezine 18 km, Bitlis şehrine 80 km, Hasköy ilçesine 20 km ve Sungu Beldesine 5 km uzaklıkta yer alarak hizmet vermektedir.

Muş Havaalanı'ndan her gün karşılıklı düzenlenen seferler ile İstanbul'a uçuşlar gerçekleştirilerek ulaşım sağlanmaktadır. önemli bir bölgede yer alarak ulaşımı sağlamakta olan Muş Havaalanıseneler içerisinde bakım ve yenilenme çalışmalarından geçmiş olup hizmet kalitesini arttırmış ve arttırmaya devam edecek projeler ile ilerlemeye devam etmektedir.

Yolcu kullanımına açık olan 815 metrekarelik alan içerisinde 60 araç kapasiteli bir otopark yer almakta ve bu otopark içerisinde 4 adet de engelli araç park yeri bulunarak engelli vatandaşlar da düşünülmüştür. Konumu sebebi ile ulaşım konusunda büyük öneme sahip olan Muş Havaalanı Türk Hava Yolları ve Anadolu Jet firmaları tarafından düzenlenen seferler ile hizmet vermektedir. Sefer yoğunluğu daha çok Muş ve İstanbul arasında olup Ankara seferleri de düzenlenerek hizmet verilmektedir.

Muş Havalimanıiçerisinde yolcu kullanımına açık olan 815 metrekarelik bir alan bulunmaktadır. Bu alanda yolcuların ihtiyaçlarını karşılayabilmesi için büfe, kafeterya ve lavabolar bulunmakta, sıkılmadan zaman geçirebilmeleri için bekleme salonu bulunmaktadır.

Bir de 60 araç kapasiteli bir otopark Muş Havaalanı içerisinde faaliyet göstermektedir.

Muş Havalimanınaulaşmak için tercihlerinize bağlı olarak seçenekler bulunmaktadır.

Taksiler yolculara kesintisiz bir şekilde 7/24 hizmet vermektedir. Ulaşımlarınızı hızlı ve konforlu bir biçimde gerçekleştirmek için sizlerde taksileri tercih edebilirsiniz.

Muş Havalimanı'na veya merkeze ulaşmak için tercih edebileceğiniz ulaşım araçlarından birisi de havaş servisleridir. Yaklaşık olarak 30 dakika içinde merkeze ulaşmakta olan bu servisler fiyat performans açısından gayet başarılıdır.

Servis veya taksileri tercih etmek istemeyenler kendilerine uygun araçları kiralayarak ulaşımlarını kendi isteğine göre gerçekleştirebilirsiniz.

Şehrin dört bir yanında duraklar bulunması nedeniyle otobüsler sık tercih edilmektedir.

Muş Havalimanı Havayolları

flight
ba-favicon-white