Samsun Çarsamba Havalimanı Uçak Bileti

Havaalanı

IATA

ICAO

Samsun Çarsamba Havalimanı SZF LTFH

Samsun Çarsamba Havalimanı Hakkında Bilgi

Karadeniz Bölgesi'nin en büyük şehirlerinden birisi Samsun'dur. Samsun yaşamak ve gezmek için ideal bir şehirdir.

Gerek deniz gerekse turistik yerleri başta olmak üzere her şeyden önemlisi Karadeniz yeşilliği ve temiz havasının denizle buluşmasıdır.

Samsun sahil şerini boyuna kurulmuş bir şehirdir. Aradığınız çoğu şeyi sahil şeridinde bulmanız mümkündür.

Samsun ilinde bulunan 1958 yılından beri hizmet vermekte olan havaalanının 1999 yılına kadar hizmet vermesinin ardından kurulan yeni havaalanı çarşamba Havaalanı'dır.

Eski havaalanının artık ihtiyaçları karşılayamaması ve teknolojik açıdan yetersiz kalmasının üzerine 1996 yılında inşasına başlanan Samsun çarşamba Havaalanı 1998 yılında Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel ve Başbakan Mesut Yılmaz'ın katılmış olduğu bir tören ile kullanıma açılmıştır.

Bu havaalanından ilk sefer ise 1999 yılının Ocak ayında gerçekleştirilmiştir. Beton bir piste sahip olan havaalanının pist uzunluğu 3000 metredir. 1999 yılında ilk açıldığında tarifeli iç hat ve tarifesiz dış hat seferleri düzenleyerek hizmet veren çarşamba Havaalanı günümüzde tarifeli dış hat seferleri de düzenleyerek hizmet vermeye devam etmektedir.

Samsun çarşamba Havaalanı seneler içerisinde sürekli gelişme göstererek hizmet kalitesini günden güne arttırmış olan bir havaalanıdır. Seneler içerisinde yapılan bakım ve yenileme çalışmaları ile havaalanı günümüzdeki modern haline kavuşmuş olup bu doğrultuda hizmet vermeye devam etmektedir. Havaalanı içerisinde yer alan 11000 metrekarelik alan üzerine kurulmuş olan kargo terminali bulunmaktadır.

Bu terminal Samsun Gümrük Müdürlüğü'ne bağlı olarak Metro Şirketler Grubu tarafından işletilmeye devam etmektedir.

Samsun çarşamba Havalimanı içerisinde uçuşunuzu beklerken yapabileceğiniz bireysel ya da yakınlarınız ile gerçekleştirebileceğiniz birçok aktivite bulunmaktadır.

Havalimanında yer alan internet hizmeti ile dilerseniz uçuşunuzu beklerken internette vakit geçirerek keyifli zaman geçirebilirsiniz ya da bu hizmet ile internet üzerinden halledebileceğiniz işlerinizi hallederek zaman kazanabilirsiniz.

Diğer yolcuları rahatsız etmemek kaydı ile bekleme salonlarında internete bağlanarak dizi, film izleyebilir ya da yine kulaklıklarınızla müzik dinleyebilirsiniz.

Bekleme salonlarında bireysel aktiviteler yaparak zamanınızı verimli ve eğlenceli bir biçimde değerlendirebilirsiniz.

Oldukça rahat ve nezih bir ortama sahip olan bu alanlarda kitap okuyabilir, dergi ya da gazetelere göz atabilir yahut sunulan internet hizmeti ile telefonlarınız ile internete bağlanarak buralarda vakit geçirebilirsiniz.

Bunun yanı sıra havalimanı içerisinde yer alan kafeteryada zaman geçirebilirsiniz. Yemek yeme, bir şeyler atıştırma yahut bir şeyler içme imkanı sunan oldukça temiz bir kafeteryada zaman geçirerek uçuşunuzu bekleyebilirsiniz.

Bu alan yakınlarınız ile sohbet ederek zaman geçirmek için de oldukça uygundur.

Samsun uçak bileti alarak havalimanına gelen yolcular rahatlıkla ulaşım sağlayabileceği birçok ulaşım seçeneği bulunmaktadır.

Maliyetli olsa da dilediğiniz zaman konforlu bir ulaşım sağlamak için taksiler tercih edilmektedir.

Havalimanı terminal binasının hemen yanında bulunan Havaş duraklarından Havaş servislerine binerek merkeze ulaşmanız mümkün. Aynı şekilde merkezde bulunan Havaş noktalarından servislere binerek havalimanına ulaşım sağlayabilirsiniz.

Havalimanı içerisinde bulunan ofislerden veya şehir merkezinde bulunan ofislerden araç kiralayarak ulaşım sağlayabilirsiniz.

En popüler ulaşım araçları otobüslerdir. Ulaşım ağı oldukça geniş olması ile beraber ekonomik olması da otobüsleri popüler yapan kriterler arasında yer almaktadır.

Samsun Çarsamba Havalimanı Havayolları

flight
ba-favicon-white