Stuttgart Havalimanı Uçak Bileti

Havaalanı

IATA

ICAO

Stuttgart Havalimanı STR EDDS

Stuttgart Havalimanı Hakkında Bilgi

Almanya'nın Baden-Württemberg eyaletinde yer alan Stuttgart, özellikle yabancı misafirlerin cazibe merkezi olmuş bir şehirdir. 10. yüzyılda kurulmuş olan şehir tarihi dokusunu bozulmadan korumayı başarmıştır. Şehir özellikle yeşil tabiatı, hayvanat bahçesi, botanik parkı ve ünlü gece hayatı ile tanınmaktadır. Konaklama için sorun yaşanmayan şehirde, istenilen konfor ve ücret çerçevesinde birçok otel bulmak mümkündür.

Stuttgart uçak bileti alarak hava yolu ile şehre gelenler, buradan unutulmaz anılarla dönmektedir. Stuttgart tarih dolu bir şehirdir ve geçmişte birçok imparatorluğun bir parçası olmuştur( Roma İmparatorluğu, Württemberg Krallığı, Alman İmparatorluğu, Weimar Cumhuriyeti ve Nazi Almanya'sı ).Tüm bu medeniyetlerden kalan eserlerin çoğu halen gezilebilecek durumdadır. Şehrin gezilecek önemli yerleri ise merkezinde ve merkeze yakın iç bölgelerdedir.

Stuttgart Havalimanı, tarihinin büyük bölümünü Amerikan ordusuyla paylaştı. 1939'da başka bir Alman Havalimanı'nın yerini alarak kurulan Stuttgart, 1945-1948 yılları arasında Amerikan kontrolü altındaydı. Soğuk Savaş devam ederken, aynı zamanda ABD'nin helikopter operasyonları için de kullanıldı. Günümüzde havalimanında ABD ordusunun, Alman devlet polisinin helikopter bölümü ile paylaştığı küçük bir üssü bulunuyor.

Stuttgart Havalimanı, 2013 yılında vefat eden Stuttgart Manfred Rommel'in eski belediye başkanının ismini almıştır. 2014 yılında Stuttgart Havalimanı, ACI tarafından yılda 5 ila 10 milyon yolcu aralığında iyi Avrupa havalimanı ödülüne layık görülmüştür. Stuttgart Havaalanı, Stuttgart şehrinin ve komşu belediyelere hizmet veren başlıca uluslararası havalimanı özelliği taşımaktadır. Havalimanına Biletall.com'un Stuttgart ucuz uçak bileti ile gelenler, hava limanının tarihi ile bilgilere buradan ulaşabilirler.

Stuttgart şehrine ziyaret planlayan misafirler, planladıkları uçuş günlerine ait Stuttgart uçak saatleri ile ilgili tüm bilgilere Biletall.com'dan ulaşabilirler. Biletall.com'da aynı zamanda istedikleri rotada uçuş yapan tüm şirketlerin Stuttgartuçak bileti fiyatları da kolaylıkla incelenebilir ve fiyatların karşılığında verilen hizmetler öğrenilebilir. Havalimanı, aynı çatı altında bulunan ve doğudan batıya doğru uzanan 4 yolcu terminalinden oluşmaktadır. Bu terminallerden ülke içine ve dışına büyük hava yolu şirketlerinin uçuşları bulunmaktadır.

Havalimanında yolcular için gerekli olan her türlü konfor düşünülmüştür. Gümrüksüz alışveriş mağazalarından kıyafet ve hediyelik eşya satışı yapan ünlü markaların ürünlerinin bulunduğu mağazalara kadar, her türlü alışveriş mağazası bulunmaktadır. Havalimanında ayrıca yeme ve içme ihtiyacını karşılamak maksadı ile hazırlanmış yirminin üzerinde restoran ve bar mevcuttur. Acil sağlık yardımı için modern bir sağlık merkezi bulunan havalimanında, masaj salonu, ATM, casino ve para biriminin kolayca değiştirildiği banka şubeleri de bulunmaktadır. Stuttgart uçak biletleri alarak havalimanına gelen yolcular, 13 km uzaklıkta olan şehir merkezine yaklaşık 15 dakikalık bir yolculukla ulaşabilirler.

Stuttgart'a yapacakları ziyarette hava yolunu seçenler, Biletall.com'un en ucuz Stuttgart uçak bileti kampanyalarından faydalanabilirler. Havalimanından şehir merkezine gitmek için yolcuların değişik alternatifleri bulunmaktadır.

Türkiye Stuttgart rotasında seyahat edeceklerin internette yaptıkları aramaların başında Stuttgart saat farkı sorusu geliyor. Türkiye, Stuttgart'tan bir saat ileride bulunuyor. Stuttgart havalimanından toplu taşıma araçlarını kullanarak şehir merkezine ulaşmak isteyenler için değişik otobüs firmaları ve belediye otobüsleri bulunuyor. 10 ile 15 dakika arasında sefer yapan otobüs firmaları ile yolculuk 15 dakika civarlarında gerçekleşiyor ve bilet ücretleri ise 1,30 Euro oluyor. otobüslerin kalkış durakları ise 1 numaralı terminalin çıkışında bulunuyor.

Havalimanından şehir merkezine taksi ile ulaşmak isteyenler zaman kaybetmeden bu araçlara ulaşabilirler. Stuttgart şehir merkezine havalimanından 24 saat kesintisiz taksi servisi vardır. Taksiler 1. Terminalden kalkmaktadır ve önceden rezervasyon yapılabilen Taxi Auto Zentrale servisi de bulunmaktadır (tel : (0711) 551 0000; www.taxi-auto-zentrale.de). Havalimanına uçuş yapmadan önce yapılacak rezervasyon ile beklemeden bu hizmetten faydalanılmaktadır.

Havalimanından şehir merkezine gitmek isteyen misafirler. özellikle kalabalık sayıları veya daha özel ve konforlu bir seyahat için hava limanındaki araç kiralama şirketlerini kullanabilirler. İstenilen özelliklerdeki araçlardan vakit kaybetmeden yararlanmak için Stuttgart uçak bileti rezervasyon işlemleri yapılırken araç rezervasyonunun da yapılması faydalı olacaktır. Bu hizmetten faydalanacak olan misafirlere. şirketler tarafından şoförlü, şoförsüz ve süreli olarak araç kiralama hizmet çeşitliliği de sunulmaktadır.

Biletall.com'da bulunan Stuttgart uçak seferleri içinden seçimlerini yapıp şehre gelenler için popüler ulaşım aracı trenler olmaktadır. Konforlu bir gezi yapmak isteyenler 1,30 Euro'luk fiyatla oldukça fazla yeri gezebiliyorlar.

Stuttgart Havalimanı Havayolları

flight
ba-favicon-white