Schonefeld Havalimanı Uçak Bileti

Havaalanı

IATA

ICAO

Schonefeld Havalimanı SXF SXF2

Schonefeld Havalimanı Hakkında Bilgi

Kuzey Almanya'da yer alan Berlin, Almanya'nın başkenti ve büyük şehri konumundadır. Ayrıca bir eyalet kenttir. 2. Dünya Savaşı esnasında Batı ve Doğu'yu ayıran Berlin Duvarı yapılmış ardından yıkılmıştır. Şuan utanç duvarı olarak adlandırılmaktadır ve Berlin'in spesifik simgesi olarak bilinmektedir. İlk başlarda çok değerli bir kent olmasa da şimdilerde Avrupa'nın siyasi, ekonomik, kültürel merkezlerinden biri olarak adlandırılmaktadır.

Kültürü ve müzeleri dünya çapında önem taşıyor. Bu nedenle oldukça ilgi çekici merkezleri, gezilecek alanları bulunmaktadır. Şehirde birçok üniversite de yer alıyor. Eğitim alanında da birçok hizmet veren bir şehir konumundadır. Şehrin simgesi bir ayıdır. Barışı ve hoşgörüyü simgelediği söylenmektedir. Ancak her ilçenin kendine özel arması, bayrağı da bulunmaktadır. Şehri görmek isteyenler veya eğitim için gitmek isteyenler Berlin uçak bileti alarak Berlin Schönefeld Havalimanı'nda inebilir. Biletler için Biletall.com'dan yararlanmak mümkün olmaktadır. Kampanyalı ve avantajlı biletler için tercih edilebilmektedir.

Berlin Schönefeld Havalimanı'nın tarihi oldukça eskidir. İlk olarak 1934'de inşa edilmiştir. Uçak tesisine hizmet etme amacıyla kurulmuştur. Ancak 1945 yılında Sovyet Birlikleri tarafından yıkılmıştır. 1947 yılının sonlarında da tekrar onarım durumu söz konusu olmuştur. Hem sivil hem de askeri havacılık bu yılda Schönefeld Havalimanı'na taşınmıştır. Ancak 2000'li yıllarda Berlin'de üç havalimanının olması hem maliyet açısından hem de gürültü açısından rahatsızlık vermeye başladığı için Schönefeld kapatıldı.

Bu nedenle Schönefeld Havalimanı'nın 2019 yıllarının sonuna doğru tekrar açılması planlanmıştı. Ancak birtakım nedenlerden dolayı 2016'da tekrar hizmet vermeye başladı. Hala yolcu kapasitesini arttırarak Berlin'de hizmet vermeye devam ediyor. Kapalı olduğu süre boyunca piste bazı eklemeler yapıldığı için daha profesyonel hizmet vermektedir. Berlin ucuz uçak bileti aldıktan sonra Schönefeld Havalimanı'na uçuş sağlanabilir.

Berlin Schönefeld Havalimanı, Berlin için oldukça önemli bir havalimanıdır. Geniş yolcu kapasitesi ve her yere yapılan uçuşları sayesinde çoğu turistin tercih ettiği bir havalimanıdır. Berlin uçak biletleri Biletall.com'dan alınarak kolay şekilde ulaşım sağlanabilmektedir. Ayrıca Berlin uçak saatleri de buradan öğrenilerek uygun zamana bilet alınabilmektedir. Havalimanı şehre 18 kilometre uzaklıkta yer alıyor. Yaklaşık 40 dakika içerisinde şehir merkezine ulaşım sağlanabilmektedir.

Havalimanı içerisinde birçok merkez bulunmaktadır. Her açıdan ihtiyaç ve istekler karşılanabilmektedir. Havalimanında yer alan postane ve ATM'ler sayesinde para işlemleri, posta işlemleri halledilebilir. Büfeler ve restoranlar hem geleneksel hem de modern yiyecekleri sunmaktadır. Bir şeyler yemek ya da içmek burada mümkündür. Her dinin ibadet odaları havaalanında bulunmaktadır. Dini gereklilikler yerine getirilebilir. Duty Free Mağazaları bulunduğu için her anlamda alışveriş yapılabilmektedir. Berlin uçak bileti fiyatları Biletall.com'dan öğrenilebilir. Uygun bilet alınarak şehre ulaşım sağlanabilir.

Berlin şehrine ulaşım sağlamak isteyen kişiler en ucuz Berlin uçak bileti temin ederek ulaşımı gerçekleştirebilirler. Biletall.com'dan gerekli bilet bilgileri temin edilebilir. Bilet alındıktan sonra Berlin Schönefeld Havalimanı'na inidiş yaparak merkeze ulaşım seçenekleriniz şu şekilde olacaktır.

Berlin büyük ve hareketli bir şehir olduğu için toplu taşıma araçları oldukça yaygın şekilde kullanılmaktadır. Şehirde Schönefeld Uluslararası Havalimanı'ndan merkeze gitmek isteyenler toplu taşıma araçlarını tercih edebilirler. Otobüsler, S- Bahn trenleri tercih edilecek ulaşım seçenekleridir.

Oldukça hızlı ve ekonomik ulaşım seçenekleridir. Neredeyse her on dakikada bir ulaşım seçenekleri bulunmaktadır. Herhangi bir ulaşım sorunu yaşanmamaktadır. Berlin saat farkı da merak edilen faktörlerden biridir. Türkiye'den 1 saat geridedir.

Bir diğer kolay ulaşım yöntemlerinden biri de taksilerdir. Taksiler her ülkede daha konforlu, güvenilir ancak ekonomik olmayan ulaşım yöntemleri olarak bilinmektedir. Ancak Berlin'de taksilere farklı sebeplerden dolayı da ek ücret ödeme durumu söz konusu olabilmektedir.

Havalimanından binen yolcular ek ücret ödemektedir, valiz başına ek ücret alınmaktadır, daha fazla kişi olduğunda da ek ücret talep edilmektedir. Yani taksimetrede yazan ücretten daha fazlasını ödeme durumu söz konusu olabilmektedir. Taksiler havalimanında beklemektedir, o taksiler tercih edilmelidir.

En mantıklı, konforlu ve ekonomik ulaşım yöntemlerinden biri de Araç Kiralama olmaktadır Araç kiralaması yapılarak hem şehri gezmek mümkün oluyor hem de havalimanından şehir merkezine ulaşım, şehir merkezinden havalimanına ulaşım kolay şekilde sağlanabilir. Hızlı ve ekonomik bir yöntemdir. Kişiler isterse Berlin uçak bileti rezervasyon yaptırırken araçları kiralama durumunu da gerçekleştirebilir.

Şehirde popüler ulaşım aracı S-Bahn trenleridir. Hızlı, güvenilir ve ekonomik olduğu için yerliler de turistler de bu trenleri ulaşım için tercih etmektedir. Berlin uçak seferleri öğrenildikten sonra şehre gelindiğinde sık sık bu ulaşım aracı kullanılır.

flight
ba-favicon-white