Salt Lake City Havalimanı Uçak Bileti

Havaalanı

IATA

ICAO

Salt Lake City Havalimanı SLC KSLC

Salt Lake City Havalimanı Hakkında Bilgi

Salt Lake City, Amerika Birleşik Devletleri'nde bulunan Utah eyaletinin başkentidir. kalabalık belediyelerden biridir. Amerika'daki birçok önemli noktaya yakın bir şehirdir. Las Vegas'a, ünlü Büyük Kanyon'a, Ulusal Milli Parkı'na yakın bir şehirdir. Bu şehir içerisinde çok fazla gezilecek bir bölge yoktur ancak çevresindeki bu gezi yerlerine mutlaka uğranmalıdır. Dindar bir şehir olarak geçmektedir ayrıca doğal güzelliklere sahip bir kenttir. çevresinde dağların bulunmasının yanı sıra şehir belli bir düzen ile kurulmuştur. Sahip olduğu bu düzen şehrin özel bir şehir olduğunu göstermektedir. Birçok ulaşım seçeneği olsa da benzin fiyatları ucuz olduğu için herkesin bireysel arabası bulunmaktadır. Gezilecek doğal alanları daha fazladır. Salt Lake City uçak bileti alarak Salt Lake City Uluslararası Havalimanı'na ulaşım sağlanabilmektedir. Ardından şehir merkezine hızla gidilebilir.

Salt Lake City Uluslararası Havalimanı kurulmadan önce şehre ulaşım farklı bölgelerden sağlanıyordur. 1911 yılında boş bir alana Wright Kardeşler getirilerek deniz uçağı tanıtılmıştır. Sonrasında ise bu bölge çeşitli uçakların tanıtımının yapıldığı yer olarak belirlenmiştir ayrıca depolama alanı olarak da kullanılmıştır. 1925 yılında ise özel şirketler anlaşma yaparak bu bölgeden kargo uçaklarını kaldırmaya başlamıştır. Bu firma 1 yıldan kısa bir süre sonra yolcuları da Salt Lake City'den Los Angeles'a uçurmaya başlamıştır. Ancak 2. Dünya Savaşı gelince bu bölge bir askeri üs olarak kullanılmaya başlanmıştır. çoğu askeri uçak burada konumlandırılmıştır. Savaş bittikten sonra ise uçuşlar tekrar başlatılmıştır. Belli yıl aralıklarla havalimanının genişletilmesi işlemleri yapılmıştır. Salt Lake City ucuz uçak bileti aldıktan sonra bu havalimanına uçuş sağlanmaktadır.

Salt Lake City Uluslararası Havalimanı şehir merkezine 6 km uzaklıkta bulunan bir havalimanıdır. Salt Lake City uçak biletleri alınmasının ardından hızlı şekilde şehre ulaşım sağlanabilmektedir. Biletall.com'dan çeşitli bilet bilgilerine ulaşılabilmektedir. Salt Lake City uçak saatleri bilgileri de doğru ve hızlı şekilde öğrenilebilmektedir. Havalimanına gelindiğinde veya bekleme durumları söz konusu olduğunda hem ihtiyaçları hem de istekleri karşılamak için havalimanında birçok nokta bulunmaktadır. Duty Free Mağazaları sayesinde alışveriş yapmak mümkün olmaktadır.

Amerika'ya ait ürünler alınabilir, hediyeler satın alınabilir. Büfeler ile restoranlar bulunmaktadır. Bu yerlerde yemek ve içecek tüketilebilir. Geleneksel tatlar keşfedilebilmektedir. Havalimanında her dine ait ibadet odaları bulunmaktadır. Dini gereklilikler buralarda yerine getirilebilmektedir. Postane ve ATM'ler de havalimanında yer alan imkanlardır. Para yatırma ve çekme işlemleri yapılabilmektedir. Biletall.com'dan Salt Lake City uçak bileti fiyatları konusunda genel bir bilgi elde edilebilmektedir. Böylece bütçeye uygun biletler alınarak şehre gelinebilmektedir.

Biletall.com'dan en ucuz Salt Lake City uçak bileti fiyatları öğrenilebilmektedir. Bilet temin edildikten sonra Salt Lake City Uluslararası Havaliman'ına gelinir. Buradan şehir merkezine ulaşmak ise oldukça kolaydır.

Salt Lake City Uluslararası Havalimanı'ndan şehir merkezine gitmek için kullanılabilecek toplu taşıma araçları otobüsler ve tramvaylardır. Uygun fiyatlı ulaşım araçlarıdır. Her biri yaklaşık 2,50 dolar bilet fiyatına sahiptir. fazla 15 dakika içerisinde şehir merkezine ulaşım sağlanmaktadır. Salt Lake City saat farkı da çoğu turist tarafından merak edilmektedir. Türkiye, Salt Lake City'den 9 saat ileridedir. Ona göre gidilmelidir.

Bagaj teslim alanında yer alan taksilere binilebilir. Şehir merkezine gidişlerde tercih edilecek uygun bir ulaşım seçeneğidir. Yaklaşık 10- 15 dakika içerisinde şehir merkezine ulaşım gerçekleştirilebilmektedir. taksiler ortalama bir fiyata sahiptir. Bazı eyaletlere göre daha uygun fiyatlıdır. özellikle bagaj taşıma sorunu olanlar taksileri kullanabilmektedir.

Araç kiralama yoluyla da hem şehir içerisinde ulaşım hem de havalimanından şehir merkezine gerçekleştirilecek olan ulaşım sağlanabilmektedir. Araçları kiralamak için ise havalimanında yer alan araç kiralama firmalarına başvurulabilir. Kişi kendi bütçesine uygun olan aracı kiralamaktadır. Salt Lake City uçak bileti rezervasyon yaptırırken ayrıca araç kiralama rezervasyonları da yaptırılabilmektedir. Böylece uçaktan iner inmez kiralanan araç hemen temin edilebilir.

Turistler Salt Lake City uçak seferleri doğrultusunda bilet alıp şehre gelirse popüler şehir içi ulaşım aracı olarak tramvayları kullanabilmektedir. Bilet fiyatı 2,50 Dolar'dır. Birçok ağı bulunduğu için sık tercih edilmektedir. Ancak tramvay kalkış saatlerine dikkat edilmelidir, geliş sürelerine de emin olunmalıdır.

Salt Lake City Havalimanı Havayolları

flight
ba-favicon-white