Phuket Havalimanı Uçak Bileti

32co

kapalı

30 Haziran 09:00

Havaalanı

IATA

ICAO

Phuket Havalimanı HKT VTSP

Phuket Havalimanı Hakkında Bilgi

Taylan'ın en büyük adası olma unvanını elde etmiş olan Phuket, kendi başına bir eyalet statüsündedir. Bu statüde olan başka bir ada bulunmamaktadır. Adanın turist potansiyeli oldukça yüksektir. Her sene yaklaşık olarak 5 milyon kişi adayı ziyaret etmektedir. Asya'da yer alan ve egzotik kültürlerden hoşlanan bir merkez arayan kişiler için Phuket bulunmaz bir fırsat niteliğindedir.

Phuket bir ada eyalet olmasına rağmen çevresinde de büyük küçük 39 adet ada bulunmaktadır. Tatilin bir parçası olarak buralara da gitme imkanınız vardır. Lokal olarak hizmet veren tekneler ile bu adaları ziyaret ederek oradaki ortamın da nabzını tutma imkanını elde edebilirsiniz.

Tayland'da yer alan yolcu sayısı bakımından en kalabalık 3. havaalanı olma unvanını da elinde tutmaktadır. Bu havalimanının yüksek yolcu talebi görmesi bölgenin uluslar arası bir tatil noktası olmasıdır. Havalimanı kapsamında yer alan Terminal 2 uluslar arası uçuşlara ev sahipliği yapmaktadır. Terminal 3 ise iç hatlar konusunda hizmet vermektedir.

Phuket havalimanında yapılan yenilemeler ve eklemeler ile beraber sistem daha da donanımlı bir hale getirilmiştir. Bu şekilde havalimanının yolcu kapasitesinde de büyük bir artış meydana gelmiştir. Her geçen gün anlaşma içerisinde olunan firmaların sayısı artış gösterdiği için nitelik bakımından da uluslar arası öneme sahip olur boyuta gelmektedir. Havalimanı 24 saat boyunca hizmet vermektedir. Her saat 30 adet uçuş kaldırma imkanı bulunmaktadır. Bu kapasitenin ilerleyen senelerde daha geniş bir seviyeye geleceği tahmin edilmektedir. Phuket'e gelen yolcuların büyük kısmı Asya Pasifik ve Avrupa uçuşlarını kullanmaktadır. Bu şekilde genel yolcu profilinin oluşturulması da daha kolay bir hale getirilmektedir.

Tatile gelen kişilerin bu süreç içerisinde ihtiyaç duyabilecekleri bütün noktaların temin edilmesi konusunda büyük bir çaba sarf edilmektedir. Yemek kültürü bakımından farklı bir dokuya sahip olan Tayland'da zorluk çekilmemesi için havalimanında farklı kültürlere ve damak tatlarına hitap edecek seçeneklere de yer verilmektedir.

Ayrıca gümrük vergisi olmaksızın satın alabileceğiniz farklı ürünler ve hediyelikler satın alabileceğiniz marketler de bulunmaktadır. Bu bölgeyi bilmeyen kişilerin zorluk çekmemesi için farklı dillerde yardımcı olabilen danışmanlık hizmetleri de bulunmaktadır.

Şehir merkezine erişmek için toplu taşıma araçlarını kullanabilirsiniz. Toplu taşıma araçları ile ulaşım gerçekleştirildiği zaman maliyet konusunda büyük bir düşüş meydana gelmektedir.

Şehir merkezine erişim sağlarken toplu taşıma ya da ring kullanmak istemeyen kişiler için sağlanan Taksi hizmeti TaxiMeter olarak nitelendirilmektedir, Havalimanı çıkış kapılarında bu hizmete kısa bir süre ulaşma imkanınız bulunaktadır,

Şehir içi ulaşım kapsamında genellikle Otobüs kullanılmaktadır. Seferlerin sıklaştırılması turistlerin ilgisine balı olarak gerçekleştirilmektedir. Otobüse alternatif gösterilebilecek herhangi bir toplu taşıma aracı söz konusu değildir. Fiyatlarının uygunluğu sebebi ile bu alternatifin sıklıkla kullanıldığı da eklenmelidir.

Phuket Havalimanı Havayolları

ba-favicon-white