Philadelphia Havalimanı Uçak Bileti

Havaalanı

IATA

ICAO

Philadelphia Havalimanı PHL KPHL

Philadelphia Havalimanı Hakkında Bilgi

Pensilvanya eyaleti, ABD'nin kuzeybatı bölgesinde yer almaktadır. New York ile komşu durumunda olan bu eyalet, yılın farklı aylarında sürekli olarak düzenlenen etkinliklerle birlikte turistlerin uğrak yeri konumundadır.

Philadelphia, Pensilvanya'daki büyük kent olma özelliğini taşımaktadır. Ayrıca ABD'deki 5. büyük kent olma özelliğine de sahiptir. Amerikan Devrimi'nde önemli bir yeri olan Philadelphia'nın, Amerika tarihindeki önemi büyüktür. Washington'un inşası sırasında Amerika'nın ilk başkenti Philadelphia olmuştur ve Amerika Birleşik Devletleri Anayasası'nın imzalandığı kenttir. Pensilvanya uçak bileti araştırmaları, Philadelphia kentinin bu tarihi önemi nedeniyle sık sık gerçekleştirilmektedir.

Pensilvanya'nın Philadelphia kenti merkeziyle kurulan Philadelphia Uluslararası Havaalanı, 1925'li yıllarda Pensilvanya Ulusal Muhafızları'nın eğitim alanı olarak kullanılmaktaydı. Daha sonra havalimanı olarak atanan bu yapının 1940'lı senelere kadar herhangi bir terminal binası bulunmuyordu. İlk terminal binası inşa edildikten sonra Amerika kapsamında uçuşlar düzenlenmeye başlamıştır. 1947-1950'li yıllar arasında başka pistler de eklenerek havalimanının kapsamları genişletilmiştir. Böylelikle uluslararası bir havalimanı olması konusunda ilk adımlar atılmıştır.

İkinci Dünya Savaşı sırasında Philadelphia Havaalanı Birinci Hava Kuvvetleri'nin eğitim sahası olarak kullanılıyordu. Bu nedenle havalimanının askeri bir yapıya da sahip olduğu söylenebilmektedir. Pensilvanya ucuz uçak bileti işlemlerinin yapılması için Biletall.com'daki aramalar kullanılabilmektedir. Kapsamlı olarak yapılan aramaların tamamı size uygun fiyatları sunmak için bulunmaktadır.

Konforlu bir uçuşun ardından Philadelphia Havaalanı'na inebilmeniz, Pensilvanya uçak biletleri rezervasyonlarının Biletall.com'da yapılmasıyla mümkün olabilecektir.

Günlük yüzlerce sefere ev sahipli yapan Philadelphia Havaalanı'nda, Pensilvanya uçak saatleri kapsamındaki seferleri bulmak konusunda hiçbir sıkıntı yaşanmamaktadır. Havaalanı içerisindeki büfeler, mağazalar, restoranlar ve kafeler de size hizmet etmek için hazır beklemektedirler. Vergiden muaf olan mağazalarda alışveriş yaparak ucuz alışverişin keyfini çıkarabilirsiniz. Ayrıca yemek molası ve dinlenme molası için Philadelphia Havaalanı'nın kafe, büfe ve restoranlarını tercih edebilirsiniz. Philadelphia kentinin merkezine yaklaşık 20 km uzaklığa sahip olan Philadelphia Havaalanı'ndan ulaşım dakikalar içerisinde tamamlanabiliyor. Uçuşunuzu ister dış hatlardan isterseniz de iç hat seferleriyle tamamlayın, şehrin merkezine inmeniz bir hayli kolay olacaktır.

Biletall.com'un Pensilvanya uçak bileti fiyatları araştırmalarınızda size bütün detayları belirtmesi söz konusu olacağı için Philadelphia Havaalanı'na kaç saat yolculuk süresi bulunduğunu, varış saatinizi, aktarmalı uçuşa yer verilip verilmediğini kolaylıkla öğrenebileceksiniz.

ABD'nin tarihinde büyük bir öneme sahip olan Philadelphia kentine, en ucuz Pensilvanya uçak bileti fiyatlarıyla ve Biletall.com'daki gerekli araştırmalar ile uçabileceksiniz.

Toplu taşıma araçları olarak otobüs, metro, tramvay gibi seçenekleriniz bulunmaktadır. Türkiye ile Philadelphia arasında 7 saatlik yerel saat farkı bulunduğundan, Pensilvanya saat farkı kapsamında Philadelphia Havaalanı'na iniş yaptığınızda saatlerinizi ayarlamalısınız.

Philadelphia Havaalanı'nın şehir merkezine inmek isteyen misafirler için taksi servislerine yer vermesi söz konusudur. Yolculuklarda ilk açılış tarifesi olarak 2,70 USD belirlenmekte ve her milde ödenmesi gereken fiyat 2,25 USD artmaktadır.

Philadelphia'da araç kiralama hizmetlerinin fiyatlarını havaalanı bünyesinde öğrenebilmeniz mümkündür. Ayrıca, Pensilvanya uçak bileti rezervasyon ile bilet alırken Philadelphia Havaalanı'nın içinde bulunmakta olan araç kiralama firmalarını araştırabilirsiniz. Böylelikle hem fiyatlar konusunda bir fikriniz olur hem de aracınızın sizi hazır bir şekilde beklemesini sağlayabilirsiniz.

Pensilvanya uçak seferleri araştırmalarınızda sizin için ekonomik seferleri bulabilir ve Philadelphia Havaalanı'na sorunsuzca inebilirsiniz. Ayrıca tur rehberlerinin içeriklerini inceleyerek şehir hakkında detaylı bilgiler alabilmeniz de mümkün olacaktır.

Philadelphia Havaalanı'ndan şehrin merkezine ulaşmak ve şehrin merkezinden yine Philadelphia Havaalanı'na ulaşmak konusunda çeşitli alternatiflere sahip olabileceksiniz. Ancak metro ağı, minibüsler, otobüsler ve tramvaylar şehirdeki ekonomik ulaşım olarak öne çıkmaktadırlar. Kartlarla tek biniş gerçekleştirebileceğiniz gibi, jeton alarak daha ekonomik yolculuklar yapabilirsiniz. Şehrin belli bölgelerini kapsayan metro ağı 12'den fazla durak arasında ulaşım gerçekleştirmenizi sağlayacaktır. Ayrıca metro ile ulaşamadığınız bölgelere 121 adet otobüs istikametiyle varabileceksiniz. Metro, tramvay ve otobüslerde ücretler tek binişler için 2 USD'dir. 14.50 USD'yle 10 jeton alarak 8 kez seyahat edebilme imkanınız olacaktır ve bu da daha ekonomik bir yöntemdir.

Philadelphia Havalimanı Havayolları

flight
ba-favicon-white