Osaka Havalimanı Uçak Bileti

Havaalanı

IATA

ICAO

Osaka Havalimanı ITM RJOO

Osaka Havalimanı Hakkında Bilgi

Osaka Japonya'ya gelen kişilerin uğramadan geçmemesi gereken alanların başında gelmektedir. Şehir büyüklüğü bakımından Japonya'nın 2. büyük şehri olduğu bilinmektedir. Kiraz çiçeği mevsiminde ziyaret edildiği zaman Osaka'nın çok daha hoş bir çehreye bürüneceği konusunda bilgi verilmektedir.

Ayrıca mutfak bakımından çok geniş bir çerçeveye sahiptir. Hatta Japon mutfağının en etkin noktası olarak bile tanımlamak mümkündür. Şehrin tarihi incelendiği zaman milattan önce beşinci yüzyıla kadar uzanan kalıntılara erişilmektedir. Bu şehri ziyaret eden kişilerin 16. yüzyıldan kalma Osaka Kalesi'ni ziyaret etmeden dönmemeleri gerekmektedir.

Kansai Uluslararası Havaalanının yapım aşamasında birçok aksaklıklar meydana gelmiştir. öncelikli olarak bölgenin ticaret hacminin giderek Tokyo'ya kayması sebebi ile burada bir havalimanının tasarlanması ve inşa edilmesi zorunluluk halini almıştır. Yer bakımından belirlemeler yapıldıktan sonra Kobe halkının bu konuya büyü bir tepki göstermesinin akabinde plan yeniden iptal edilmiştir. Son halini ise Osaka'da alan bu plan 1994 senesinde hayata geçirilmiştir.

Havalimanının yapım aşamasında en çok zorluk çıkaran faktörlerin başında deprem tehlikesi bulunmaktadır. Mühendislerin büyük depremlere bile mukavemet gösterebilecek bir yapı ina etmek için büyük çaba sarf ettikleri bilinmektedir. Sadece deprem değil aynı zamanda tayfunlara karşı da dirençli bir yapı ortaya çıkarmak için inşaat 1987 senesinde başlamıştır.

Yolcular için hazırlanan imkanlara bakıldığı zaman her türden yolcun ihtiyaçlarının kusursuz şekilde karşılanması için gerekli alt yapı hazırlanmıştır. Bütçe bakımından satın alınmak ya da faydalanılmak istenen servise göre değişim göstermektedir. Türkiye'de çok yüksek fiyatlardan alınabilecek olan bazı güzellik ürünleri havaalanlarında ücretsiz olarak satışa sunulmaktadır.

Yemek kültürünün odak noktalarından biri olan Osaka'ya yakışır bir restoran listesinin geçerli olduğunun da ayrıca belirtilmesi gerekmektedir. Ulaşım olanaklarından sağlık desteğine kadar her konuda gerekli önlemlerin alındığı görülmektedir. Danışma hizmeti sayesinde süreç içerisinde aklınıza takılan hususların yanıtını da kolayca alabilirsiniz.

Osaka kapsamında geçerli olan tren yollarının güzergahları oldukça karmaşık olduğu için elinizde yönlendirici bir belge olmasına dikkat etmelisiniz. İstasyonlarda genellikle durakları anlatan haritalara yer verilmektedir. Maibara'ya gitmek isteyen kişilerin kullanabilecekleri tren 130 dakika sonra kişileri diledikleri merkeze ulaştıracaktır. Daha yakın bir merkez olan Izumisano'ya gitmek ise toplamda 8 dakika sürecektir.

Otobüs ya da tren bekleyecek zamanınız olmadığını düşünüyorsanız taksiler sizin için daha makul seçenekler olacaktır. Osaka kapsamında taksi sistemi oldukça gelişkin olduğu için sıra bekleme gibi bir sorun ile karşı karşıya kalmayacağınız da belirtilmelidir.

Osaka kapsamında genellikle metro ve tren kullanılmaktadır. çok gelişmiş bir alt yapının söz konusu olması sebebi ile birkaç aktarma yaparak gitmek istediğiniz yere yürüme mesafesi dahi olmadan erişim sağlayabilirsiniz.

Osaka Havalimanı Havayolları

flight
ba-favicon-white