Nairobi Wilson Havalimanı Uçak Bileti

Havaalanı

IATA

ICAO

Nairobi Wilson Havalimanı WIL HKNW

Nairobi Dönüşlü Uçak Biletleri

Nairobi Wilson Havalimanı Hakkında Bilgi

Nairobi, Kenya'nın en büyük kentidir. Aynı zamanda uzun yıllardan beri ülkenin başkenti statüsündedir. Şehrin nüfusu ise 3.375.000'dir. Şehirde İngilizce ve yerel lisan olan Svahili konuşulmaktadır. Para birimi ise Kenya Şilini olarak ifade edilmektedir. Sıcak bir iklime sahiptir ancak kentin bazı bölgelerinde ılıman iklim özellikleri de görülmektedir. Şehrin içinden Nairobi nehri geçmektedir. Halk arasında kentin ismi Enkara Nairobi olarak bilinmektedir. Bu isim, nehirden gelmektedir.

Kenya'nın başkenti Nairobi'de bulunan havalimanı, ilk olarak 1958 yılında inşa edilmiştir. Havalimanı, artan yolcu kapasitesini karşılamak amacıyla 1972 senesinde dünya bankasından bir fon almış ve bu fonu kullanmıştır. Böylelikle kargo uçakları için yeni bir terminal inşa edilmiştir. Bu hali ile daha modern ve kullanışlı hale gelen havalimanında 4 farklı ünite bulunmaktadır. Havalimanının belli bölümlerinde inşaat halen devam etmektedir. Böylelikle havalimanının kapasitesinin 20 milyona çıkarılması amaçlanmıştır.

Nairobi uçak bileti ile gerçekleştirdiğiniz seyahat sonrasında havalimanında yer alan birçok değişik imkandan faydalanmanız mümkündür. Bu noktada çocuklar için özel bir oyun bölümü tasarlanmıştır. Ayrıca bebek bakım odasına giderek, bebeğinizin her türlü ihtiyacını karşılayabilirsiniz. Döviz bozdurma ve ATM gibi olanaklar, finansal işlemler yapmak isteyen kişiler için hizmet vermektedir. Havalimanı içinde bir de posta ofisi yer almaktadır.

Restoran ve kafe imkanları son derece gelişmiştir. Nairobi uçak yolculuğu öncesinde ya da sonrasında bu mekanları kullanabilirsiniz. Müslümanlar ve Hristiyanlar için özel ibadet odaları mevcuttur. Araç kirama imkanından faydalanabilirsiniz. Ayrıca bagajınızı emanete koyma şansınız vardır. Farklı hediyelik eşyaları, yine burada bulunan mağazalardan satın alabilirsiniz. Daha ucuza eşya almak için duty free shop adı ile bilinen dükkanlar tercih edilebilir. Wifi hizmeti ise ücretli bir şekilde verilmektedir.

Şehir merkezine gitmek isteyen kişilerin en çok kullandığı araç otobüslerdir. Otobüsler havalimanı bünyesinde bulunan ünite 1 ve ünite 2 adı verilen bölümlerin önünden kalkmaktadır. Burada birçok farklı durak vardır. Kentin değişik yerlerine bu duraklardan gidilebilmektedir.

Yellow Citi Hoppa ve Green gibi önemli firmaların minibüsleri ile kent merkezine gitmek son derece basittir, ücretler ise daha uygundur. Ancak daha önce çıkan güvenlik sorunlarından dolayı son yıllarda bu yöntem çok fazla tercih edilmemektedir. Bu yüzden en güvenli yol olarak taksi tavsiye edilmektedir

Nairobi'de en yaygın ulaşım aracı otobüslerdir. Ancak bu otobüsler klasik olarak bildiğimiz taşıtlardan biraz daha farklıdırlar. çünkü otobüsler 14 koltuktan oluşmaktadır ve ismi de matatus olarak bilinmektedir. Otobüsü kullanmak ise son derece ucuzdur. Banliyö ve halk olmak üzere iki farklı otobüs seçeneği söz konusudur.

flight
ba-favicon-white