Luton Havalimanı Uçak Bileti

Havaalanı

IATA

ICAO

Luton Havalimanı LTN EGGW

Luton Havalimanı Hakkında Bilgi

İngiltere'nin Bedfordshire kontluğunda bulunan Luton şehri İngiltere'nin başkenti Londra'nın 50 km kadar kuzeybatısında yer almaktadır. Luton şehrinin yüz ölçümü ise 43.35 km olup kentin nüfusu 203.000'dir.

Luton şehri uzun yıllar boyunca şapka ihracatı yaptığı için şapkaları ile ün kazanmıştır. Luton şehrinde yapılan Türk festivali Luton'nun gündeminde olarak çok konuşulan konulardan birisi olmaktadır. Türk festivali Luton şehrinin büyük parkı olan Stockwood parkında düzenlenmiştir. Luton Türk Kültür ve Eğitim Merkezi ve Luton belediyesi iş birliği ile düzenlenen festivalde Türk kültürünü tanıtmak için yöresel halk oyunları Türk yemekleri ve Türkiye'ye özgü olan lokum, kuru yemiş, Türk kahvesi, kebap, baklava, el işi stantları kuruldu. Luton'da Türk festivali bu yıl ikinci kez yapıldı. Türkiye'den birçok kişi Luton'a gidip bu festivale katılmak için Luton uçak bileti araştırması yapılmaktadır.

İngiltere'nin Luton kentine hizmet veren bir havalimanı kentin 2,8 km batısında yer almaktadır. Londra üç hava alanı bulunuyor. Londra'ya yakın olan Luton Havalimanı'dır. Bu havalimanı 2016 yılında 14.645.000 yolcu sayısı ile İngiltere'nin beşinci yoğun havalimanıdır. Luton Havalimanı'ndan kent merkezine ve Londra'ya ulaşım yapmak için pek çok ulaşım araçları bulunmaktadır. Luton'a gitmek isteyen misafirler Luton ucuz uçak bileti için Biletall.com'dan destek alabilmektedirler.

Biletall.com'dan rahat bir şekilde Luton uçak biletleri işlemlerini tamamlayan misafirler Luton havalimanının hizmetlerinden yararlanabilmektedir. Aynı zamanda yolcular Luton uçak saatleri konusunda da herhangi bir sıkıntı yaşanmamaktadır. Luton havaalanında yer alan restoranlardan yararlanan yolcular birbirinden lezzetli yöresel yemekleri yiyebilmektedir. Aynı zamanda Luton havaalanı içerisinde bulunan büfelerden çeşitli alış verişler de yapılabilmektedir.

Yolcular Luton'dan evlerine dönerken Havaalanında hizmet veren alış veriş mağazalarından sevdiklerine hediyeler alabilmektedir. Hava alanı Luton şehrine yaklaşık olarak 50 km uzaklıkta yer almaktadır. Havaalanından şehir merkezine 15 ile 30 dakika arasında gidebilmektedirler. Misafirler Luton şehir merkezine gitmek için ulaşım hizmeti veren toplu taşıma araçlarından yararlanabilmektedirler. Luton Havaalanında yer alan dış ve iç hatlar olmak üzere iki ayrı bölüm vardır. Dış hatlardan yurt dışı uçuşlar gerçekleştirilirken iç hatlar bölümünden ise İngiltere'nin diğer şehirlerine uçuşlar yapılmaktadır. Biletall.com'dan Luton uçak bileti fiyatları düzenli bir şekilde yolculara sunulmaktadır.

Luton'a gitmek isteyenler en ucuz Luton uçak bileti için Biletall.com'da üzerinden gerekli araştırmaları yaparak sunulan birçok kampanyadan yararlanabilmektedirler.

Luton havaalanına iniş yapan yolcular şehir merkezine gitmek için yolcular için ulaşım hizmeti sunan toplu taşıma araçlarını kullanabilmektedirler. Bu araçlar ile Luton şehir merkezine yaklaşık 15 ile 30 dakika arasında ulaşılabilmektedir. Luton'a gidecek olan yolcular için önemli konulardan birisi de Luton saat farkı olmaktadır. Türkiye ile Luton arasında 1 saatlik bir saat farkı bulunmaktadır.

Luton misafirlerinin bir başka ulaşım alternatifi ise taksilerdir, taksiler ile Luton şehir merkezine çok daha kolay gidilmesine rağmen taksi ücretleri diğer seferlere göre daha pahalı olduğu için tavsiye edilmemektedir, Ancak acil bir durum olması durumunda hızlı ulaşım sağlamak için taksiler kullanılabilir, taksiler ile diğer ulaşım araçlarına göre daha hızlı ve konforlu bir şekilde ulaşım sağlanabilmektedir,

Luton misafirleri uçaktan iniş yaptıktan sonra dilerlerse havaalanında bulunan araç kiralama ofislerinden araç kiralayarak Luton'u diledikleri gibi gezebilmektedirler, Araçların hemen hemen hepsi konforlu olup oldukça lük araçlardır, Kiralık araç ofislerinden pahalısından uygun fiyatlara kadar kiralık araç bulmak mümkün, Luton'a seyahat edecek olan misafirler erken dönemde Luton uçak bileti rezervasyon işlemleri yaptırmaları gerekmektedir,

Kendileri için uygun olan ve Luton uçak seferleri hakkında araştırmalar yapan yolcular Luton uçak bileti işlemlerini bitirmeleri ile birlikte Biletall.com'dan Luton ile ilgili detaylı bilgiler elde edebilmektedirler. Bu bilgiler içerisinde önemli konulardan birisi de Luton şehir içi ulaşım seçenekleridir.

Luton gelen misafirlerin şehir merkezini gezmeleri için otobüsler ideal seçim olmaktadır. Otobüsler Luton şehrinde oldukça konforlu ve ekonomiktir. Otobüs fiyatları yetişkinler için 12 Pound ve çocuklar için ise 6 Pound olmaktadır.

Luton Havalimanı Havayolları

flight
ba-favicon-white