Lester B Pearson Havalimanı Uçak Bileti

Havaalanı

IATA

ICAO

Lester B Pearson Havalimanı YYZ CYYZ

Lester B Pearson Havalimanı Hakkında Bilgi

Kanada'nın en büyük ve cazip şehridir. Toronto, Ontario eyaletine bağlıdır. 16 milyon nüfusu ve kent özellikleriyle Dünya'nın en yaşanabilir şehirlerinden biri olarak seçilmiştir. 16. Yüzyılda kurulan kent, tarih boyunca değerini korumuş ve daima gözde olmuştur.

Festivalleri, eğlence, kültür, tarih ve mimari- doğal güzellikleri ile Dünya'nın her kıtası ve çeşitli ülkelerinden binlerce turist ağırlar. Güzelliği ile en özel şehirlerden biri olarak, Niagara ile cazibesini taçlandırır.

İlk olarak Malton Havaalanı olarak bilinen Toronto Pearson Havaalanı, 1939'da kuruldu ve hızla Kanada'nın en yoğun ve en önemli havalimanlarından biri haline geldi. Yaklaşık 20 yıl sonra, havaalanı, Toronto Uluslararası Havalimanı olarak biliniyordu. 1984 yılında, bir Kanadalı başbakanın ardından, Lester B.Pearson Uluslararası Havalimanıolarak yeniden isimlendirilmeye başlandı.

Greater Toronto HavalimanlarıKurumu (GTAA) tarafından yönetilen Pearson Havalimanı, son on yılda 4 milyar doların üzerinde yatırım yapıldığında önemli gelişmeler kaydetti. Sonuç olarak, Toronto, her yıl milyonlarca yolcuyla ilgilenebilecek modern terminaller ve iskeleler ile dünya standartlarında, ödüllü bir havalimanına (En İyi Küresel Havalimanı) sahiptir. Terminal 1'in daha fazla genişletilmesi, gelecek için planlanmaktadır.

Toronto'da havayolu ulaşımı için kullanılan alan Pearson Uluslararası Havalimanı'dır. Şehir merkezinin 17 mil kuzeyinde yer alan havalimanı 2 terminal ile hizmet veriyor. Limandan şehir içine ortalama 1 saatte erişim sağlanır.

Uluslararası standartlarda hizmet veren Pearson Havaalanında, Duty Free alışveriş olanakları, mağazalar, kitapçılar, hediyelik eşya dükkanları gibi pek çok seçenek bulunur.

Dünya mutfaklarından lezzetler sunan restoranlar, fast food cafe ve barlar, market ve büfeler yer alır. Havaalanında bagaj, emanet, sağlık merkezi, havalimanı tamamında ücretsiz internet hizmetleri bulunuyor.

Halk Otobüsü hizmetleri Toronto Transit Commission tarafından sağlanıyor. 192 Havalimanı Rocket, havaalanı ve Bloor- Danforth Metrosu üzerindeki Kipling İstasyonu arasında tüm gün hizmet sunuluyor.

Avis, Budget, Dollar/ Thrifty, Enterprise, Hertz ve National/ Alamo araba kiralama firmaları havalimanında hizmet veriyor. Terminallere bağlanan otoparkların ilk katında kontuarları olan araç kiralama alanlarından temin edilebilir. Ayrıca havalimanı dışındaki bölgelerde; Discount, E-Z Trans Canada, Fox ve Payless firmalarıyla hizmet verilir.

Turistler için en çok tercih edilen ulaşım aracı taksilerdir. Havalimanından kent merkezine 50- 55 Kanada Doları ücretle rahat ulaşım sağlanabilir. Şehir içinde metro, tramvay ve otobüs hatları oldukça geniş bir ağa sahip ve şehrin tüm bölgelerine kolay ulaşım sağlarlar.

Büyük otellerde konaklayan yolcular için, otellerin ücretsiz servisleri bulunuyor.

Lester B Pearson Havalimanı Havayolları

flight
ba-favicon-white