Köln Bonn Havalimanı Uçak Bileti

30co

açık

30 Haziran 16:28

Havaalanı

IATA

ICAO

Köln Bonn Havalimanı CGN EDDK

Köln Bonn Havalimanı Hakkında Bilgi

Avrupa'nın ve Almanya'nın en büyük havalimanlarından bir tanesi olarak bilinen Köln Bonn Havalimanı, Almanya'da yirmi 24 boyunca açık kalan birkaç havalimanından bir tanesidir. Bonn şehri ise Köln'e oldukça yakın bir yerde bulunur. Konaklama imkanları yeterli denecek seviyededir. Havalimanına çok yakın oteller olduğu gibi, şehir merkezine yakın oteller de mevcuttur. Kişilerin bu havalimanına inmekteki asıl amacı Köln'e gitmek ise havalimanı otellerinden yana tercihlerini kullanmaları yerinde olacaktır.

Orta büyüklükte bir kent olan Bonn, simgeleşmiş yapıları ve keyifli sokakları ile son zamanlarda pek çok turistin gözdesi haline gelmiştir. Aynı zamanda bu kentte ulaşım imkanları da son derece gelişmiştir. Ortasından geçen ırmak ise bu kente bambaşka bir hava katmak adına fazlasıyla yeterli olmuştur. Tüm bunlar ve çok daha fazlası için pek çok insan Bonn uçak bileti araştırmasına başlamıştır. En uygun uçak bileti fiyatları ise Biletall.com'da yer almaktadır.

Köln Bonn Havalimanı, ilk olarak askeri eğitim maksadı ile kullanılmaya başlanmıştır. İlk eğitim uçağı bu havalimanından 1913 yılında havalanmıştır. Uzunca bir süre eğitim uçuşları masadıyla için kullanılmış olan havalimanı, İkinci Dünya Savaşı'nda da çok önemli anlara şahitlik etmiştir. özellikle İngiliz ordusu tarafından da bir dönem kontrol altında tutulmuş olan bu havalimanı askeri açıdan da pek çok zaman büyük önem arz etmiştir.

1951 yılında ise bu havalimanından ilk sivil uçuş gerçekleşmiştir. O günden bu yana Köln Bonn Havalimanı potansiyelini günden güne artırmaya devam etmiş ve nihayetinde Avrupa'nın en büyük potansiyele sahip havalimanlarından bir tanesi haline gelmiştir. Bonn ucuz uçak bileti için araştırma yapılabilecek en makul adres ise şüphe yok ki Biletall.com'dur.

Bonn uçak biletleri rezervasyonları Biletall.com'dan icra edildikten sonra havalimanı içerisinde yer alan hizmetleri de kişiler bilmek istemektedir. Havalimanı içerisinde pek çok imkan mevcuttur ve Köln Bonn Havalimanı son derece modern ve son derece geniş bir binaya sahiptir. Bu bina içerisinde büfeler, lokantalar, kafeler ve döviz büroları yer almaktadır.

Döviz bürolarında çok sayıda para birimini yerel para birimi olan Euro'ya dönüştürmek mümkün olabilecektir. Ancak bu müesseselerden bazıları, bilhassa yeme içme mekanları günün her saati açık olmayabilir. Bundan dolayı Bonn uçak saatleri konusunda da dikkatli olunmasında yarar vardır.

Havalimanı, Bonn ile Köln şehirlerinin ortak havalimanıdır. Bonn şehrine uzaklığı ise 15 kilometre kadardır. Bu mesafe yaklaşık olarak 30 dakikalık bir sürüş mesafesine denktir. Aynı zamanda Schengen içi ve Schengen dışı olmak üzere iki ayrı terminal mevcuttur. Bonn uçak bileti fiyatları Biletall.com'dan takip edildikten sonra rahatlıkla temin edilebilecektir.

Kişiler, en ucuz Bonn uçak bileti fırsatlarını Biletall.com'dan takip edebilirler. Akabinde biletleri alındıktan sonra havalimanından şehir merkezine ne şekilde ulaşabileceklerine dair de bir araştırma yapmak isterler. Bu alanda birden fazla ulaşım aracının bilgilerine ulaşabilirsiniz.

Köln Bonn Havalimanı ile şehir merkezi arasındaki ulaşımı sağlamak amacı ile pek tabii toplu taşıma araçlarından da istifade edilmesi söz konusu olabilir. Bu araçlardan istifade edilmesi için kullanılacak olan biletler normal şartlar altında şehir içinde yer alan hatlar ile birebir aynıdır. Bonn saat farkı da bu alanda dikkate alınmalıdır. Ne de olsa bu otobüsler yerel saate göre hareket etmektedir. En ekonomik seçeneğin toplu taşıma olduğunu ifade etmekte de yarar vardır.

Kişiler, taksi ile de ulaşımlarını son derece rahat bir şekilde sağlayabilirler. Ancak taksilerin en pahalı olduğu şehirlerden bir tanesinin Bonn olduğu da unutulmamalıdır. Bu nedenle taksi ile seyahat etmek ve bilhassa şehir merkezine havalimanından ulaşım sağlamak geniş bir bütçeyi gerektirecektir.

Köln Bonn Havalimanı içerisinde çok sayıda araç kiralama firmasına ait ofisler vardır ve bu ofislerin pek çoğu pasaport kontrolü sonrasında sıralı bir şekilde hizmet sunmayı beklerler. Bu ofislerden bazılarının hava yolu firmaları ile ortak kampanyalar düzenlemesi de söz konusudur.

İşte bu kampanyalardan istifade etmek için Biletall.com'un takip edilmesi yararlı olacaktır. Bu sayede Bonn uçak bileti rezervasyon işlemleri çok daha ucuza mal edilecektir. Ne de olsa ulaşım parasından ciddi oranda tasarruf sağlanmış olacaktır.

Gezginler bütçelerine en uygun olan Bonn uçak seferleri hakkında araştırmalar yaptıktan sonra arzu ettikleri sefere en uygun fiyatlar ile Biletall.com'dan bilet alabilirler. Biletlerini aldıktan sonra şehirde en sık tercih edecekleri ulaşım aracı metro olacaktır.

Raylı ulaşım pek çok Alman şehrinde olduğu gibi Bonn'da da son derece gelişmiştir. Ancak alınmış olan biletlerin duraklardaki otomatlarda onaylanması gerektiği de unutulmamalıdır. Biletler standart tarife olup, 1,90 Euro fiyattan satışa sunulmaktadır.

Köln Bonn Havalimanı Havayolları

ba-favicon-white