John F Kennedy Havalimanı Uçak Bileti

32co

açık

20 Haziran 00:28

Havaalanı

IATA

ICAO

John F Kennedy Havalimanı JFK KJFK

John F Kennedy Havalimanı Hakkında Bilgi

Dünya'nın en değerli şehirlerinden biri olarak neredeyse dünya başkenti statüsündedir. Dünyanın en güçlü ekonomisine sahip şehri 20 milyon nüfusu meşhur Times Meydanı ile oldukça popülerdir. Niagara Şelaleleri, Rockefeller Binası, Empire State Binası, Birleşmiş Milletler Genel Merkezi ve sembolik yapıları ile değerlidir. Turizm açısından her kıtadan ziyaret edilen şehir olma özelliği ile çok göç olması ile global bir kent haline gelmiştir.

Amerika Birleşik Devletleri'nin 35. başkanı olan John Fitzgerald Kennedy'nin adının verildiği havalimanı, 1948 yılında hizmete açılmıştır. Kennedy'nin suikast sonucu öldürülmesinden sonra 1963 yılında 35. başkanın anısına, New York Havalimanı iken John F Kennedy olarak yeniden adlandırılmıştır.

Altı terminalle hizmet veren alan, dünyanın en maliyetli havalimanı olarak bilinir. 3 ve 6 numaralı terminaller, 2011 ve 2013 yıllarından yıkılarak, 2016'da yenilerinin yapımına başlandı. Terminallerin 2020'ye kadar yetiştirilmesi planlanıyor. Terminallerin birbiriyle bağlantısı, ücretsiz trenlerle sağlanıyor. Varış süresi yaklaşık 8 dakikadır.

New York John F. Kennedy Uluslararası Havaalanı, Manhattan'ın 24 km güneydoğusunda yer alır. Konum olarak New York'un Queens bölgesindedir. Şehir merkezinden ve kentin tüm bölgelerinden ulaşım sağlanan aşağı Manhattan civarındadır.

Manhattan uçak kampanyalarıyla şehre gelen yolcular, liman içi tüm terminallerde döviz büroları ve ATM'lerle, ücretsiz internet servisinden yararlanabilirler.

Restoran, cafe, fast food, bar ve kahve evleri gibi pek çok yeme- içme alanları bulunuyor. Amerikan mutfakları veya dünya mutfaklarından özel sunumlar yapan restoranlar, duty free mağazaları gibi olanaklar bulunur.

Giyim, kozmetik, aksesuar mağazaları, marka butikler ve hediyelik eşya dükkanları ile çok çeşitli mağazalar yer alıyor. Bagaj emanet hizmeti, kayıp eşya bürosu, sağlık merkezi, bebek bakım üniteleri ve ayakkabı boyama hizmetleri sunuluyor. Ayrıca ibadet alanı da bulunmaktadır.

Şehir merkeziyle olan bağlantı AirTrain olarak adlandırılan, raylı sistem metrolarla sağlanıyor.

The NYC Havalimanıer transfer sistemi, Grand Central ve Penn İstasyonları ile Merkez Otogara 30 dakikalık aralıklarla hizmet veriyor.

Manhattan'a taksilerin sabit ücreti vardır.

New York Pass kart kullanılarak şehrin birçok bölgesine metro ile ulaşım sağlanabilir. New York trafiğinde şehir içi ulaşım için genellikle metro tercih edilir. Ekonomik bilet fiyatları ve metro ağının ulaşımı sayesinde, turistik alanlarda gezilebilir. Tek binişlik veya sınırsız metro kartlar ile 2.75$'dan başlayan fiyatlarla kolay erişim sağlanabilir.

John F Kennedy Havalimanı Havayolları

ba-favicon-white