Helsinki Vantaa Havalimanı Uçak Bileti

Havaalanı

IATA

ICAO

Helsinki Vantaa Havalimanı HEL EFHK

Helsinki Vantaa Havalimanı Hakkında Bilgi

Finlandiya'nın başkenti olan Helsinki, ülkenin kalabalık ve büyük şehridir. Şehir açık renkli granit taş mimarisi ile yapılmış yapılardan oluşmakta ve kuzeyin beyaz kenti olarak anılmaktadır. Doğal alanları ile yeşili ve sahillerin mavisini iç içe barındıran Helsinki, Avrupa'da doğa ve denizin içi içe olduğu şehirlerden birisidir. Helsinki aynı zamanda çok sayıda uluslararası sosyal ve kültürel etkinliklere ev sahipliği yapmaktadır.

Baltık denizinin Finlandiya körfezinde kurulu bulunan şehir, adalar şehri olarak bilinir ve 315 adası bulunmaktadır. Nüfusu fazla kalabalık değildir. Espoo ve Vantaa bölgelerinin de eklenmesiyle metropol alanı oluşturulmuştur. Ortalama nüfusu bir milyon civarındadır. Helsinki'de Fince ve İsveççe resmi dil olarak kullanılmaktadır. Yaz olimpiyatları, Eurovision Şarkı yarışması gibi birçok etkinliğe ev sahipliği yapmıştır. Avrupa turuna çıkacağınızda ve Finlandiya gezisi planladığınızda Helsinki uçak biletiaraştırması yaparak ucuz bilet avantajlarını öğrenebilirsiniz.

Helsinki - Vantaa Havaalanı Finlandiya'nın Vantaa kentinde bulunmaktadır. Helsinki metropolitan bölgesinin ve Finlandiya'nın büyük ve ana havalimanı olarak çalışmaktadır. Havalimanının Vantaa merkezine uzaklığı 5 km, Helsinki'ye uzaklığı ise 17 km mesafededir. Havalimanı 1952 yılında olimpiyatlar için yapılmış ve günümüze kadar faaliyet göstermeye devam etmektedir.

İskandinav ülkeleri arasında dördüncü büyük havalimanı özelliğine sahiptir. Havalimanı kurumsal şirket Finavia tarafından işletilmekte ve 1999 yılında yapılan değerlendirmelere göre iyi havalimanı seçilmiştir. Avrupa'da dakik havalimanı olarak bilinmektedir. Yolcu ve kargo taşımacılığı hizmetleri verilen Helsinki - Vantaa havalimanından dünyanın birçok noktasına uçuşlar gerçekleştirilmektedir. Helsinki'ye gitmek isteyen yolcular Biletall.com'dan Helsinki ucuz uçak biletiiçin rezervasyon yaptırabilirler.

Havaalanı bilet satış noktalarından ya da Biletall.com'dan Helsinki uçak biletleriişlemlerini tamamlayarak biletlerini alan yolcular havaalanında bulunan tüm hizmetlerden faydalanmaya başlayabilirler. Havaalanında bulunan lokantalarda bölgesel ve çeşitli Avrupa mutfaklarına ait lezzetleri tadabilirler. Ayrıca sevdiklerine hediye almak isteyenler havaalanı içerisinde bulunan alışveriş merkezlerinden çeşitli hediyelik eşya satın alabilir, büfelerden bazı ihtiyaçlarını karşılayabilirler.

Helsinki şehir merkezine 17 km uzaklıkta bulunan havaalanından Helsinki şehir merkezine ulaşım toplu taşıma araçları ve taksi, araç kiralama gibi yöntemlerle sağlanmaktadır. Havaalanından şehir merkezine yaklaşık 15-20 dakika içerisinde ulaşılmaktadır. Dış hat hizmeti verilen havaalanında ülkemiz dahil dünyanın birçok noktasına günlük uçuş seferleri düzenlenmektedir. Finlandiya'ya uçuş için ekonomik Helsinki uçak bileti fiyatlarıBiletall.com'dan bulunmaktadır.

Helsinki'ye gidebilmek için en ucuz Helsinki uçak bileti Biletall.com'dan uçuş gününden çok önce rezervasyon yaptırarak alınabilmektedir. Birçok etkinliklerin yapıldığı Helsinki'de havaalanına indikten sonra şehir merkezine ulaşımı kolaydır.

Helsinki havaalanından şehir merkezine toplu taşıma araçları ile gitmek isteyenler, havaalanı çıkışında bulunan 615T ve 615 numaralı otobüsleri kullanarak 40 dakikada şehir merkezine ulaşabilirler. Otobüslerin seferleri her 15 dakikada bir yapılmaktadır. Helsinki'ye giden Türk vatandaşları Türkiye ile Helsinki saat farkı olmadığı için hiç zorluk çekmeyeceklerdir. Yaz saati diliminde her iki yerde de GMT +3 saat dilimi kullanılmaktadır.

Taksi ile ulaşım her zaman insanlar için hızlı ve kolay bir ulaşım alternatifi olmuştur. Helsinki Havaalanı'na iniş yaptıktan sonra şehir merkezinde gideceğiniz yeri bilmiyorsanız, zorluk yaşamadan istediğiniz adrese gidebilmek için havaalanı çıkışında bulunan taksilere binerek hızlı ulaşımı tamamlamış olursunuz.

Taksi ile ulaşım her zaman insanlar için hızlı ve kolay bir ulaşım alternatifi olmuştur. Helsinki Havaalanı'na iniş yaptıktan sonra şehir merkezinde gideceğiniz yeri bilmiyorsanız, zorluk yaşamadan istediğiniz adrese gidebilmek için havaalanı çıkışında bulunan taksilere binerek hızlı ulaşımı tamamlamış olursunuz.

Avrupa'nın güzel şehirlerinden olan Helsinki'yi gezmek istiyorsanız, ilk yapılacak işlemler arasında, Helsinki uçak seferlerive ücretleri hakkında bilgi edinmelisiniz. Helsinki'ye geldikten sonra şehir içi ulaşımın nasıl sağlanacağı ve ücretleri önemli konulardandır. Seyahat firmalarından bu konuda bilgi alabilirsiniz.

Helsinki şehir içi ulaşımda ideal ulaşım seçeneği her zaman otobüsler olmuştur. Şehir için ulaşım ücretleri olarak bilet makinasından alınan bilen ücretleri 2,20 Euro iken bileti otobüs içerisinden alacak olursanız 3 Euro ücret alınmaktadır.

Helsinki Vantaa Havalimanı Havayolları

flight
ba-favicon-white