Hartsfield Jackson Atlanta Havalimanı Uçak Bileti

Havaalanı

IATA

ICAO

Hartsfield Jackson Atlanta Havalimanı ATL KATL

Atlanta Dönüşlü Uçak Biletleri

Hartsfield Jackson Atlanta Havalimanı Hakkında Bilgi

Atlanta 463,878 nüfusu ile Georgia eyaletinin başkenti ve kalabalık şehridir. Metropol alanının ekonomik, kültürel merkezi ve Amerika Birleşik Devletleri'nin dokuzuncu büyük bölgesidir. Ulaşım ağları nedeni ile uluslararası öneme sahip olan şehir, 1998 yılından bu yana ABD'nin birinci derecede ulaşım merkezidir. Finans, ticaret, araştırma, medya, teknoloji, eğitim, eğlence ve sanatta önemli etkileri bulunan, bir dünya kentidir.

1996 yılında olimpiyatlara ev sahipliği yapmış olan şehir, artık global bir kent görünümündedir. Martin Luther King çocuk Ev'i tarzında çok sayıda tarihi müzeye ev sahipliği yapan Atlanta, Amerika Birleşik Devletleri'nde yılda 35 milyon ziyaretçisi ile fazla turist çeken yedinci şehirdir. Şehirde yer alan Georgia Akvaryumu, dünyada ki büyük kapalı akvaryumdur. Coca Cola'nın tarihini sergileyen bir müze olan Coca Cola Dünyası, gezilecek yerler arasındadır. Bunun dışında eski bir film sarayı olan Fox Tiyatrosu, CNN Atlanta Merkezi, Stone Mountain Park, fazla turist çeken yerler içerisinde bulunmaktadır. Birçok kişi Atlanta'yı görmek için Atlanta uçak bileti araştırması yapmaktadır.

Atlanta'ya gitmek için uygun olan zaman, Nisan sonundan başlayarak Ağustos ayına kadar olan süredir. Bu arada kent içerisinde, çok sayıda açık hava etkinlikleri yapılmakta ve konserler verilmektedir. Aralık ayında şehri ziyaret etmek isteyen kişiler, Stone Mountain Park içerisinde kayak yapma imkanına da sahip olmaktadır. Atlanta şehrinde yazlar nemli ve çok sıcak, kışılar ise ılık geçmektedir. Ocak ayında ortalama sıcaklık 6 derece, temmuz ayında ise 32 derece civarındadır.

1925 yılında Atlanta Speedway isminde, 287 dönümlük terk edilmiş olan bir otomobil yarış pistinin, 5 yıl süresince belediye başkanı tarafından kiralanması ile kurulmuştur. Kuruluşundan itibaren yoğun bir havaalanı olmuş,1940 yılında ABD hükümeti tarafından, askeri Havaalanı olarak ilan edilmiştir. 1942'de ismi Atlanta Belediyesi Havalimanı olarak değiştirilmiş ve sivil hayata geçmiştir.

1957'de ilk jet uçağının inişine sahne olan havaalanı, 1971 yılında o yıl ölen Atlanta Belediye Başkanı'nın ismini de ek olarak almış ve adı William B. Hartsfield Atlanta Havalimanı olmuştur. İlerleyen zamanda ismi William B. Hartsfield Atlanta Uluslararası Havalimanı olarak değiştirilmiştir. 1977'de uçakların iniş pistleri genişletilmiş ve 2001'de üzerine 5. pist yapılmıştır.

2014'de ATL'nin ikinci büyük havaalanı şirketi olmuş ve 2003'te ölen Belediye Başkanı Maynard Jackson'un da ismini alarak, bu kez adı Hartsfield-Jackson Atlanta Uluslararası Havalimanı olarak son halini almıştır. Atlanta'ya gitmek isteyerek, Atlanta ucuz uçak bileti için Biletall.com'dan araştırma yapan ziyaretçiler, havalimanı konusunda da gerekli bilgilere erişebilmektedirler.

Atlanta uçak saatleri konusunda, herhangi bir sıkıntı yaşanması söz konusu değildir. Ancak, havaalanına iniş yapan kişilerin, Türkiye'de zamanın, Atlanta'dan 7 saat ileri olduğunu göz önüne almaları ve Atlanta saat farkı konusunda dikkatli olmaları gerekmektedir. Atlanta uçak biletleri işlemleri çok kolay bir şekilde tamamlanmaktadır.

Biletall.com'da Atlanta uçak bileti fiyatları düzenli bir şekilde sunulmaktadır. Atlanta'ya gitmek isteyen kişiler, en ucuz Atlanta uçak bileti için Biletall.com'da araştırma yapmaları halinde, aşağıda yer almakta olan ulaşım bilgilerinden faydalanabilirsiniz.

Hartsfield-Jackson Atlanta Uluslararası Havalimanı'na iniş yapmış olan kişiler, toplu taşıma araçlarından yararlanarak, rahatlık ile şehir merkezine ulaşabilirler. Merkeze gitmek için sık kullanılan, Marta firmasına ait olan tren ve otobüslerdir. Toplu taşıma araçlarının merkeze varması 8 ile 10 dakika arasında bir zaman almaktadır.

Daha hızlı yoldan merkeze ulaşmak isteyen kişiler, taksi kiralayabilmektedir. Taksiler daha rahat, konforlu ve hızlı ulaşım sağlamakta, ancak ücretleri de o oranda fazla olmaktadır.

İsteyen kişiler, havaalanında yer alan araç kiralama firmalarından, otomobil kiralayabilmektedir, Bu sayede hem istedikleri yere, istedikleri zamanda gidebilecekleri gibi, hem de Atlanta'nın gezilecek ve görülecek yerlerine de rahatlıkla ulaşma imkanı bulacaklardır.

Araç kiralama servislerinde yer almakta olan tüm araçlar, sürüş rahatlığına sahip, konforlu araçlardır. Atlanta'ya seyahat edecek olan kişilerin erken dönemde Atlanta uçak bileti rezervasyon işlemlerini yaptırmaları gerekmektedir.

Kendilerine uygun olan Atlanta uçak seferleri hakkında Biletall.com'dan araştırma yapan kişiler, Atlanta uçak bileti işlemlerini bitirdikleri zaman hem uçak biletlerine sahip olacaklar, hem de Atlanta ile ilgili önemli bilgiler elde edeceklerdir. Bu bilgilerden önemlilerinden birisi de, Atlanta'da şehir içi ulaşım çeşitleridir.

Atlanta'da yerli halk şehir içi ulaşım için, genellikle kendi araçlarını kullanmaktadır. Atlanta şehrinde otobüs ve demiryollarını işletmekte olan Büyükşehir Atlanta Hızlı Transit Kurumu, yolcuları son derece ekonomik olarak taşımaktadır. Bu otobüslerde yolculuk edebilmek için, Breeze Card almak gerekmektedir. Kartın ücreti 2 Dolar'dır ve yeniden yükleme yapılabilmektedir. 10 yıl geçerlilik süresi olan kart, tek kişilik kullanım hakkına sahiptir.

Marta ile yapılan tek yolculuğun fiyatı 2,5 Dolar'dır ve transfer ücretleri de buna dahildir. Breeze kartlarını, havaalanı, tren istasyonları ve Lidbergh Center'den almak mümkündür. Otobüs ile seyahat etmek için, nakit ödeme de yapılabilmektedir. Ancak bu durumda Otobüslerde transfer yapılamamaktadır. Alternatif olan diğer bir seçenek ise, günlük sınırsız geçiş kartlarıdır. Bir gün için 9 Dolar, 4 gün için 19 dolar, 7 gün için 23,75 dolar olan bu kartlardan alarak, şehir içerisini ekonomik olarak gezmek mümkün olmaktadır.

Hartsfield Jackson Atlanta Havalimanı Havayolları

flight
ba-favicon-white