Edinburgh Havalimanı Uçak Bileti

Havaalanı

IATA

ICAO

Edinburgh Havalimanı EDI EGPH

Edinburgh Havalimanı Hakkında Bilgi

İskoçya'nın başkenti olan Edinburgh, ülkenin en büyük ikinci şehridir. Denize yakın bir konumda yer alan bu şehir ülkenin en gözde yerlerinden biridir. Şehrin mimarisi, ekonomisi, eğitim hayatı ve kendine özgü olan havası Edinburgh'u ilgi çekici kılmaktadır. Kültürel düzeyi de oldukça yüksek bir şehirdir. Şehirde birçok üniversite bulunuyor, çoğu öğrencinin favorisi ve tercihidir. Ayrıca ekonomisinin iyi olması ile de ilgi çeker.

Gece hayatı çok canlı bir şehir olmasa da gün içerisinde gezecek birçok alan bulunur. Ayrıca şehirde birbirinden ilginç yapılar bulunuyor. çok eski bir şehir olduğunu mimariden ve şehrin dokusundan anlamak mümkündür. Kraliçelik sistemi ile yönetilen bu şehirde halk da oldukça kibar ve anlayışlıdır. Her ne kadar soğuk insanlar olarak adlandırılsa da bu onların saygı gösterme biçimidir. Şehri görmek, iş yapmak, üniversiteye gitmek için birçok sebeple tercih etmek mümkündür. Biletall.com'dan Edinburgh uçak bileti temin edilerek şehir gezilebilir.

Edinburgh Havalimanı oldukça eski bir tarihe sahiptir. 1916 yılında sadece küçük bir üs olarak açılmıştır. Ardından 1925'te büyütülmüş askeri uçakların uçuşuna hazır hale getirilmiştir. Dünya Savaşı esnasında sık sık kullanılan bir üs olmuştur. Savaş bittikten sonra ise hala askeri hava üssü olarak hizmet vermeye devam etti ancak 1940'lı yılların sonuna doğru ticari amaçla kullanılmaya başlandı. İlk olarak Londra Edinburgh arasında uçuşlar gerçekleştirildi.

1952 yılında ise havalimanı genişletilerek daha farklı hizmetler vermeye başladı. 1960 yılında da Havacılık Bakanlığı'na devredildi. Sonrasında havalimanında yenileme ve genişletilme projeleri gerçekleştirilmeye başlandı. 1977 yılında ise resmi olarak Kraliçe tarafından açılışı sağlandı. Edinburgh'a gitmek isteyenler bu havalimanını kullanabilirler. Edinburgh ucuz uçak bileti için ise Biletall.com internet adresine girilebilir. Kampanyalı biletler burada yer alıyor.

Edinburgh'a ulaşım sağlamanın en kolay yolu Edinburgh uçak biletleri almaktır. Biletall.com sayesinde uygun bilet alma imkanı söz konusu olmaktadır. Uygun Edinburgh uçak saatleri de Biletall.com sayesinde bulunabilir. Bilet aldıktan sonra ise havaalanına ulaşım sağlanır. Havalimanı ile şehir merkezi arasında 13 kilometre bulunur ve 10 dakika içerisinde ulaşım sağlanabilir. Toplu taşıma araçları ve Taksiler kullanılarak ulaşım gerçekleştirilebilir. Havalimanında beklerken zaman geçirmek için veya temel ihtiyaçları karşılamak için havalimanında birçok merkez bulunuyor.

Duty Free mağazaları sayesinde çeşitli şekilde alışverişler yapılabilir, şehrin ünlü olan hediyelik eşyaları alınabilir. Restoranda geleneksel yemekler tadılabilir, çay kahve içebilirsiniz. Büfeler sayesinde atıştırmalıklar alınabilir. Havalimanında her din için ibadethane bulunur. Din görevleri yerine getirilebilir. Postane sayesinde ulaşımı sağlanması gereken evrakların ulaşımı sağlanabilir. Kısaca havalimanı her açıdan ihtiyaçları karşılamaya yönelik oluşturulmuştur. Şehre gitmek isteyenler Edinburgh uçak bileti fiyatları konusunda genel bilgiyi Biletall.com'dan elde edebilirler. Hızlı ve doğru bilgiler alınabilir.

Edinburgh'a ulaşım için en ucuz Edinburgh uçak bileti kolaylıkla Biletall.com'dan temin edilebilir. Birçok kampanya yapıldığı için bu kampanyalar takip edilerek bilet alınabilir. Edinburgh Havalimanı'na inen kişiler şehir merkezine ulaşım için sizler için derlemiş olduğumuz ulaşım araçlarını kullanabilirsiniz.

Edinburgh Havalimanı'ndan şehir merkezine gidişlerde en sık tercih edilen araçlar toplu taşıma araçlarıdır. Toplu taşıma araçları Edinburgh'ta oldukça yaygın şekilde kullanılan araçlar içerisinde yer alıyor. 30 dakika boyunca süren bir yolculuk söz konusu olabiliyor. Edinburgh saat farkı da gezginler tarafından oldukça merak edilen durumlar arasındadır. Edinburgh Türkiye'den 2 saat geridedir.

Taksi de Edinburgh'a kullanılan ulaşım araçlarından biridir. Genelde herkes toplu taşımaları ekonomik olması sebebiyle tercih etse de taksiler konforlu oldukları için genelde kullanılırlar. Ayrıca daha hızlı olarak da görülebilir. Bavullar rahatlıkla taksilere koyulabilir, bu açıdan sorun yaşanmaz. Yaklaşık 25 dakika da ulaşım sağlanabilir.

Havalimanının avantajlarından biri de araç kiralama konusunda hizmet vermesidir. Eğer tüm şehri araç ile dolaşmak isteniyorsa havalimanından araç kiralaması yapılabilir. Böylece havalimanından şehir merkezine gidişler de daha uygun fiyatlı ve hızlı olabilir.

Herkes kendine uygun olan Edinburgh uçak seferleri konusunda bilgi alabilir. Şehre geldikten sonra en sık tercih edilen şehir içi ulaşım araçları otobüsler ve tramvaylardır. Hem hızlı hem de ekonomik olarak görülen bu ulaşım araçlarını kullanmak için bilet almak yeterlidir.

Şehir merkezinden şehrin diğer taraflarına kolaylıkla gidilebilmektedir. çocuklar için alınacak olan biletlere indirim de yapılabiliyor. Şehre gittikten sonra tramvay ve otobüslerde kullanılan ulaşım biletleri alınabilir. Sorunsuz şekilde ulaşım da gerçekleştirilebilir.

Edinburgh Havalimanı Havayolları

ba-favicon-white