Charles De Gaulle Havalimanı Uçak Bileti

Havaalanı

IATA

ICAO

Charles De Gaulle Havalimanı CDG LFPG

Charles De Gaulle Havalimanı Hakkında Bilgi

Paris'e Hoş Geldiniz Avrupa'nın en güzel şehirlerinden biri olarak Paris birçok özelliği ile çok sayıda turisti kendine çekmektedir. Romantik havası, görkemli yapıları, mimarisi, büyük parkları, kafeleri ve sanat eserleri ile Paris çok sayıda insan için büyüleyicidir.

Paris denildiğinde moda ve sanat da akla gelmektedir; bu iki alanda Avrupa'nın ve dünyanın önde gelen şehirlerindendir. Ayrıca Paris mutfağı ile de çok ünlüdür ve şehirde birbirinden lezzetli yemekleri ile çok çeşitli restoran bulunmaktadır.

Charles de Gaulle Havaalanı'nın orijinal adı Paris Nord'dur. Charles de Gaulle Havaalanı'nın 1966 yılında yapımına başlandı ve 1972 yılında yolculara açıldı. İsmi ise bu dönemde Charles de Gaulleolarak değiştirildi.

Terminal 1 çağdaş tasarımı ile dikkat çekmiştir. 2009 yılında dünyanın en işlek 6.havaalanı olmuştur. Ayrıca uçuş trafiğinde dünyada 7. ve kargo trafiği açısından da 5.olmuştur. Büyük ve karışık bir havalimanı olarak değerlendirilmektedir. Aslında 9 terminali var gibi durmasına rağmen resmi olarak 3 terminale sahiptir. Terminal 2 kurulduğu günden bu yana oldukça genişletildi ve 7 küçük terminal yapısına sahip oldu. Charles de Gaulle Havaalanı şu anda Avrupa'da Londra Heathrow Havalimanı'ndan sonra en işlek havaalanıdır.

Charles de Gaulle Havaalanı'nda yolcuların faydalanabilecekleri çok sayıda mağaza ve hizmet vardır. ATM'ler ve döviz büroları her terminalde bulunmaktadır. Restoranlarda hem dünya mutfaklarından hem de Fransız mutfağından yemekler sunulmaktadır. Terminal 1 ve Terminal 2 ‘de çalışma alanları bulunmaktadır ve ayrıca özel şarj noktaları vardır. Havaalanındaki mağazalar çok çeşitlidir. Tıbbi hizmetlerin yanı sıra masaj ve güzellik salonları da terminallerde yer almaktadır. İnternet erişiminin ilk 15 dakikasından ücretsiz olarak yararlanılabilir. çocukların vakit geçirmeleri için oyun alanları mevcuttur.

Havaalanından Paris merkezine otobüsle gidilebilmektedir. Hem Terminal 1 hem de Terminal 2'den otobüsler kalkmaktadır. 3 terminale Roissy Bus servis sunmaktadır; aktarma yapılmadan yaklaşık 1 saat içinde merkeze ulaşılabilir.

Tren ile havaalanından merkeze gidilebilmektedir. Trenle yolculuk daha ekonomiktir. 3 ayrı tren seçeneği bulunmaktadır. RER, TGV ve CDGVAL trenleri ile Paris merkeze ulaşım sağlanabilmektedir.

Terminal 1 ve 2'de çeşitli araba kiralama merkezleri yer almaktadır. Bu terminallerde şirketlerin ofisleri bulunurken, 3. terminalde de bir araba kiralama masası vardır.

Paris şehrinde toplu taşıma sistemini RATP yönetmektedir. Bu sistemdeki araçlar raylı sistem yani RER, metro ve otobüstür. 3 aracın da bilet fiyatları aynıdır. Ulaşım için 5 güne kadar olan yolculuk kartlarından satın alınabilmektedir.

Paris'te en popüler olan şehir içi ulaşım araçları da bunlardır. Otobüs, metro ve raylı sistem sayesinde şehrin birçok yerine gidilmektedir. Ayrıca ekonomik bir alternatif olarak turistlere cazip gelmektedir.

Charles De Gaulle Havalimanı Havayolları

flight
ba-favicon-white