Borg El Arab Havalimanı Uçak Bileti

21co

parçalı az bulutlu

03 Haziran 07:07

Havaalanı

IATA

ICAO

Borg El Arab Havalimanı HBE HEBA

Borg El Arab Havalimanı Hakkında Bilgi

İskenderiye, Afrika kıtası ülkesi olan Mısır'ın Akdeniz sahilinde bulunan en büyük ikinci şehirlerinden birisidir. İskenderiye 4 milyondan fazla nüfusu ile Akdeniz'e sahili olan en kalabalık şehirdir. Mısır'ın en büyük limanlarından birisine sahip olan İskenderiye büyük bir sanayi merkezi konumundadır. Mısır'ın en büyük dış ticareti İskenderiye limanından sağlanmaktadır.

İskenderiye büyük İskender tarafından M.ö 332 yılında Rodoslu mimar Dinokrates tarafından hazırlanan şehir planına göre kurulmuştur. 1516 yılında Yavuz Sultan Selim tarafından fethedilerek Osmanlı topraklarına katılmıştır. 18. yüzyıl sonlarına doğru Napoleon komutasında Fransız kuvvetleri tarafından işgal edilmiştir. 1801 yılında Kör Yusuf Zuyaüddin Paşa tarafından yapılan kuşatma ile Fransızlar'dan geri alınmıştır. Dünya tarihinde birçok medeniyetin yaşadığı İskenderiye'de çok sayıda gezilecek yer bulunmaktadır. Günümüzde çok sayıda kişi İskenderiye'yi gezmek için İskenderiye uçak bileti fiyatlarını araştırmaktadır.

Borg El Arab Havaalanı İskenderiye'nin 40 km güney batısında yer alan Borg El Arab yerleşim bölgesinde bulunmaktadır. Borg El Arab Havaalanı Nil ırmağı yakınında bulunan bölgelere hizmet vermektedir. 2011 yılında Borg El Arab Havaalanı, İskenderiye'nin en büyük ve başlıca havaalanı olmuştur. Artan kargo hizmetleri ve yolcu taleplerine cevap verebilmek için, yeni yapılanmalar yaparak 2010 yılında yeni tesislere kavuşmuştur.

Yolcu terminal binasının yapısı tekne şeklinde tasarlanmış, üç katlı bir binadan oluşmaktadır. Yönetim binası ve yolcu binasından oluşmaktadır. Borg El Arab Havaalanı'nda gümrüksüz alışveriş merkezleri, yemek salonları, hava yolu şirketlerine ait ofisler, otopark alanları bulunmaktadır. Yapılan yeni yapılanmalar ile yıllık 1,2 milyon yolcu ihtiyacını karşılayacak kapasiteye çıkartılmıştır. İskenderiye'ye gitmek için İskenderiye ucuz uçak bileti ihtiyaçları Biletall.com'dan karşılanabilmektedir.

Afrika ülkesi Mısır'a ve Mısır'ın İskenderiye bölgesine seyahat etmek isteyen yolcular İskenderiye uçak biletleri işlemleri sonucunda Borg El Arab Havaalanı'na iniş yaptıktan sonra, ihtiyaçları için ve bekleme zamanlarında havaalanı içerisinde bulunan tesislerin tamamından istedikleri gibi faydalanabilirler. çeşitli nedenlerden dolayı İskenderiye uçak saatleri kısa sürelide olsa gecikmelerin yaşandığı görülebilmektedir.

Havaalanında bulanan yemek salonlarında yolcuların yemek ihtiyacını karşılayabilmek için çeşitli bölgelere ait yemek türleri bulundurulmakta ve yolcular istediği lezzetleri tadabilmektedir. Ayrıca havaalanında bulunulan zaman içerisinde, yolculara hizmet amacıyla yapılmış olan tüm alışveriş merkezleri, büfeler, salonlar ve ibadet yerleri rahatlıkla kullanılabilmektedir. Havaalanı ile İskenderiye şehir merkezi arası 40 km mesafededir ve 45-50 dakikalık yolculuk sonunda şehir merkezine varılmaktadır. Biletall.com'da İskenderiye uçak bileti fiyatları düzenli olarak satışa sunulmaktadır.

Mısır'a gitmek isteyenler en ucuz İskenderiye uçak bileti için Biletall.com'da bilet rezervasyonu yapabilir ya da biletlerini satın alabilirler. Borg El Arab Havaalanı'na gelen yolcular İskenderiye şehir merkezine ulaşabilmek için, havalimanından merkeze hareket eden birçok araç bulunmaktadır.

Borg El Arab Havaalanı'ndan Şehir merkezine ulaşım için toplu taşıma araçları ekonomik olmaları nedeniyle tercih edilmektedir. Yolcular gidecekleri yere göre hareket eden raylı ulaşım araçlarını ya da otobüsleri tercih ederler. İskenderiye'ye gidecek yolcular, İskenderiye saat farkı fazla olmadığı için saat farkı sorunu yaşamayacaklardır. Türkiye ile İskenderiye arasında 1 saatlik fark bulunmaktadır.

Borg El Arab Havaalanı terminal binası çıkış kapısına geldiğinizde İskenderiye şehir merkezine gidebilmek için çok sayıda Taksi bulabileceksiniz. Taksilerde taksi metre bulunması zorunludur ancak diğer Arap ülkelerinde olduğu gibi burada da pazarlık sıkça yapılmaktadır. Taksiye binmeden önce pazarlık yapılması daha ucuza gitmenize neden olur.

Borg El Arap Mısır'ın ve İskenderiye'nin en gelişmiş havaalanlarından birisi olduğu için burada yerli ve uluslararası araç kiralama şirketleri bulunmakta ve bu şirketlerden araç kiralayarak İskenderiye şehir merkezine rahatlıkla ulaşım sağlayabilir. Tüm gezilerinizi rahatlıkla yapabilirsiniz.

Ayrıca havaalanından kiralan araçlar istenildiği zaman şehir merkezindeki ofislere teslim edilebilmektedir. İskenderiye'ye turistik ziyarette bulunacak olanlar günler öncesinden İskenderiye uçak bileti rezervasyon işlemleri yapmalıdırlar.

Yurtdışı seyahati planlayan herkes İskenderiye uçak seferleri ile ilgili araştırmalarını Biletall.com'da yapabilmekte, buradan bilet rezervasyonu ve satın alma işlemi yapabilmektedirler. Yabancıların araştırma yapması gereken konular başında şehir içi ulaşım imkanları gelmektedir.

Şehir merkezi gezilerini yapmak için en ideal olanları otobüsler, raylı sistem araçları ve taksilerdir. Otobüs biletleri bir binim için 2 EGP'dir.

flight
ba-favicon-white