Bilbao Havalimanı Uçak Bileti

22co

parçalı bulutlu

31 Mayıs 18:07

Havaalanı

IATA

ICAO

Bilbao Havalimanı BIO LEBB

Bilbao Havalimanı Hakkında Bilgi

Bilbao, Avrupa Birliği ülkesi olan İspanya'nın kuzeyinde yer alır ve Bask bölgesinin başkenti olarak ekonomik faaliyetlerin yoğun olduğu nüfus açısından en gelişmiş şehir konumundadır. Atlantik okyanusunda Biskay körfezine kurulmuş bir şehirdir. Bilbao şehir merkezinden Nervion nehri geçmektedir. İspanya'nın önemli liman kentlerinden birisidir.

İspanya'da yoğun turist akınına uğrayan Bilbao şehrinde görülmesi gereken çok sayıda kültürel ve turistik yer bulunmaktadır. Bilbao Havalimanı'na iniş yapan yabancı misafirlerin rahatlıkla konaklayabilecekleri çok sayıda otel bulunmaktadır. Görülmesi gereken yerler arasında Guggenheim müzesi bulunmaktadır.

Yoğun turist akınına uğrayan müze özel titanyum kaplaması ile yapılmış ve 1990'ların en ünlü binası olmuştur. Titanyum kaplama güneş ışığında parlamakta ve balık pullarını andırmaktadır. Bilbao'ya gelmek için Bilbao uçak bileti araştırması yapmanız gerekmektedir.

Bilbao İspanya'daki Bask bölgesinin başkenti ve en önemli şehridir. Bilbao Havalimanı sivil hizmet veren bir havaalanıdır. İşletmecisi AENA şirketi olup tam faaliyet yılı 1955'dir. Rakımı 42 metredir. Havalimanın asfalt uzunluğu 2.000 metredir. 2017 yılı verilerine göre taşınan yolcu kapasitesi 4.277.610 kişi olarak ölçülmüştür. Bir önceki yıla göre yolcu sayısı yüzde 7 oranında artış göstermiştir.

Bilbao Havalimanı'na yılın her günü çok sayıda uçak iniş ve kalkış yaparak milyonlarca insanın seyahat etmesine aracılık yapmaktadır. Türkiye'den Bilbao Havalimanı'nı kullanarak İspanya'ya seyahat etmek isteyen yolcular, biletlerini daha ekonomik olarak alabilmek için günler öncesinden Biletall.com'dan rezervasyon yapmaktadır. Bilbao ucuz uçak bileti için Biletall.com uygun ve ekonomik olarak hizmet vermektedir.

İspanya seyahati planlayan ve Bilbao uçak biletleri alımlarını tamamlayan yolcular Bilbao Havalimanı'nda bulunan tüm hizmetlerden faydalanmaya başlayabilirler. Bilbao uçak saatleri Biletall.com'da yolculara eksiksiz olarak gösterilmektedir. Havalimanına gelen yolcular uçuş öncesinde ve uçuş sonrasında Bilbao Havalimanı'nda bulunan restoranlarda Avrupa'nın en güzel yemeklerini tadabilirler. Havalimanında bulunan kafeler, büfeler insanların vakit geçirebilecekleri bir şeyler alabilecekleri yerlerdir. Bilbao Havalimanı'nda her türlü hediyelik eşyayı bulabilirsiniz.

Bilbao şehir merkezine 12 km uzaklıkta bulunan Bilbao Havalimanı'ndan şehir merkezine 10 dakika gibi kısa bir süre içerisinde ulaşım sağlanmaktadır. Havalimanından şehir merkezine gitmek için çok sayıda alternatif bulunmaktadır. Toplu taşım araçları, Taksi, Araç Kiralama gibi yöntemlerden birisini seçilebilmektedir. Bilbao Havalimanı'nda iç hatlar ve dış hatlar olarak iki bölüm bulunmakta ve yurtiçi seyahat edenler iç hatlara, farklı ülkelere gidecek olanlar ise dış hatlara yönlendirilmektedir. Bilbao uçak bileti fiyatları en ekonomik olarak Biletall.com'dan düzenli olarak verilmektedir.

İspanya ve Bilbao şehrine seyahat etmek isteyenler en ucuz Bilbao uçak bileti teminini Biletall.com'dan online bilet satış araştırma yaparak ve günler öncesinden uçuş tarihlerini belirleyerek satın alabilirler ve ucuz bilet avantajından faydalanabilirsiniz.

Bilbao şehir merkezine havalimanından otobüs ile ulaşımı tercih edenler, havalimanı binası önünden kalkan otobüslere binerek, şehrin önemli merkezlerine gidebilirler. Otobüsler saat 06:15 ile 00:00 saatleri arasında hizmet vermektedir. 13 km'lik mesafeyi otobüsler durak durumlarına göre 15 -20 dakika arasında kat etmektedir. Türkiye ile Bilbao saat farkı 1 saattir. Bilbao, Türkiye'den 1 saat geride bulunmaktadır.

Bilbao Havalimanı'na indiğinizde havalimanı çıkış kapısı önünde taksiler sizi karşılayacaktır. Şehir merkezindeki istediğiniz noktaya 10 dakika içerisinde ulaştıracaktır. Bilbao'yu bilmeyen ve ilk kez gelenler için en iyi ulaşım aracı olarak taksiler tavsiye edilmektedir. Taksiler ödemeleri EUR olarak kabul etmektedir. Gelen yabancıların yanlarında EUR bulundurmaları sıkıntı yaşamalarını engelleyecektir.

Birçok ülke ve kentte olduğu gibi Bilbao Havalimanı'nda da araç kiralama hizmetleri verilmektedir. Gezi ya da ticari seyahat edenlerin en çok tercih ettikleri yöntem araç kiralama yöntemidir. Bilbao kentinde trafik yoğunluğu fazla olmadığı için araç kiralayarak istediğiniz yere daha rahat ulaşım sağlayabilirsiniz. Bilbao ziyaretleri için Biletall.com'dan önceden Bilbao uçak bileti rezervasyon işlemleri yaparak ucuz bilet sahibi olabilirsiniz.

Ekonomik bir seyahat isteyenler Bilbao uçak seferleri hakkında bilgi edindikten sonra Bilbao uçak bileti işlemlerini Biletall.com'dan rahatlıkla yapabilir ve Bilbao hakkında detaylı bilgi edinebilirler. Araştırılacak en önemli konu şehir içi ulaşım konusudur.

Şehir içi ulaşımda en ekonomik ulaşım seçeneği otobüslerdir. Otobüslerde normal bilet ücretleri 1,40 Euro, 65 yaşından büyükler için ise 0,57 Euro olarak belirlenmiştir. Şehrin her yerine düzenli olarak otobüs seferleri düzenlenmektedir.

Bilbao Havalimanı Havayolları

flight
ba-favicon-white