1
(12-65)
- +
(2-12)
- +
(0-2)
- +
(13-24)
- +
(65+)
- +
- +
AKILLI ARAMA TEKNOLOJİSİ İLE BİLETALL SEYAHAT ARAMA MOTORU HİZMETİNİZDE!
"Reach Further."
Vietnam Airlines

Vietnam Airlines Vietnam Airlines Uçak Bileti

Kuruluş Tarihi
1956
Firma Kısaltması
Flyvietnam
Firma Merkezi
Hanoi
IATA Kodu
VN
Uçtuğu Şehir Sayısı
3
Çağrı Merkezi
+84 (24) 3832 03 20
Uçak Sayısı
86
Ortalama Kullanıcı Puanı
4,6/5
Nasıl Oy Verilir? Oy Ver

Vietnam Airlines Popüler Uçak Seferleri

Phnom Penh - Hanoi
Uçak Bileti
02 Ağu 2020
Hanoi - Seul
Uçak Bileti
15 Tem 2020
Hanoi - Hong Kong
Uçak Bileti
15 Tem 2020
Fiyatlar önümüzdeki bir ay için en ucuz uçak bileti fiyatlarıdır. Anlık olarak değişiklik gösterebilir.

Vietnam Airlines En Çok Sefer Yaptığı Şehirler

Vietnam Airlines En Çok Sefer Yaptığı Ülkeler

Vietnam Airlines Hakkında

Vietnam Airlines, 1956 senesinde kurularak Vietnam'da sivil havacılık konusunda operasyonlar yürütmeye başlamıştır. 1989 senesi itibariyle devletin yönetimi altına giren Vietnam Airlines, Vietnam'daki en gelişmiş havayolu firması olarak tanınmaktadır. 17 farklı ülkede 64 rotaya sahip olan Vietnam Airlines'la uçabileceğiniz bölge sayısı bir hayli fazladır.

Vietnam Airlines uçak bileti ile 17 farklı ülkedeki rotalara uçmak istiyorsanız, Biletall.com'u ziyaret ederek biletinizi ayırtabilirsiniz. Yapılacak aramalar size Vietnam Airlines'in uçtuğu rotaları incelemeniz konusunda yardımcı olur ve 17 ülkeye düzenlenen seferlerde yerinizi ayırtabilirsiniz. 64 farklı rotaya gerçekleştirilen uçuşlar sayesinde gelişmiş teknolojinin uçaklarıyla uçmanın rahatlığını yaşarsınız.

Vietnam Airlines uçak bileti fiyatları için yapılacak bütün aralamalara Biletall.com'da yer verilmektedir. Bu nedenle biletinizi ayırtma ve gidilecek bölgeyi seçme konusunda kolay işlemler gerçekleştirebilirsiniz.

Vietnam Airlines'ın uçuşları 17 farklı ülkeyi kapsamaktadır. Böylelikle Okyanusya, Güneydoğu Asya, Doğu Asya ve Avrupa gibi farklı bölgelere seyahat edebilme şansınız olacaktır. Günlük yaklaşık 300 uçuş düzenleyen havayolunun biletleri de kolay bir şekilde haftanın her gününde bulunabilmektedir. Yurt içinde 21 ve uluslararası olarak 43 farklı bölgeye yapılan seferler, size farklı kıtalara uçma imkanı sağlayacaktır. Ayrıca Vietnam Airlines'in ağ kapsamı Kuzey Amerika'ya kadar uzandığı için, gidilecek rota kapsamında ağları geniş bir güzergah listesine yer vermektedir.

Vietnam Airlines uçak bileti rezervasyon ile uçarken farklı uçuş seferlerine ve farklı sınıflara dair fiyatlar uygulandığını görebilirsiniz. Yurt içi gerçekleştirilen seferlerde bu sınıflar 4, uluslararası gerçekleştirilen seferlerde de 7 farklı mevkiye yer verilmektedir. Böylelikle bütçenizi zorlamayan bir bilet türü seçebilir ve 17 farklı ülkenin dilediğiniz bölgelerine seyahat etme avantajına sahip olursunuz. Vietnam Airlines'in kapsamındaki bu yolcu sınıfları sizlere rahat ve konforlu bir uçuş sağlamasının yanı sıra, özel ayrıcalıkları da beraberinde getirecektir. Örneğin uçak içi eğlenceler eğlenceli ve maksimum konforlu bir yolculuk gerçekleştirmeniz için vardır.

Vietnam Airlines en ucuz uçak bileti ile havayolunun kapsadığı 17 farklı ülkeye uçabilirsiniz. Okyanusya, Doğu Asya, Güneydoğu Asya, Avrupa ve Kuzey Amerika bu rotaların kapsamındadır. Böylelikle seçeceğiniz mevkiye göre rahat bir yolculuk geçirebilir ve firmanın sağladığı rota ağı sayesinde farklı konumlara direkt veya aktarmalı uçuşlar gerçekleştirebilirsiniz. Doğu Asya ve Güneydoğu Asya bölgelerine gerçekleştirilen seferlerin birçoğu aktarmasız olarak yapılmaktadır.

Vietnam Airlines Online Check - in

Vietnam Airlines, internetteki check in işlemleriyle koltuk ayırtabilme seçeneğini misafirlerine sunmaktadır.

Vietnam Airlines uçak bileti fiyatları içerikleri arasında gerçekleştirdiğiniz incelemeler sırasında, firmadan check in işlemleri yaptırabilmektesiniz. Online check in işlemleri hem masaüstü platformlarda hem de mobil site kapsamında telefon ve tabletlerde gerçekleştirilebiliyor. Koltuğunuzu ayırtacağınız kabinin iç tasarımını görebilir, özel yemek seçeneklerini değerlendirebilir ve ön yemek siparişiyle birlikte uluslararası yapacağınız uçuşlara özel yemekler isteyebilirsiniz.

 Online Check in Sırasında Koltuk Seçimi ve Yemek Siparişi

Kabin içi bilgileri, koltuğun konumunu, yemek siparişi seçeneklerini Vietnam Airlines'in online check in seçenekleriyle gerçekleştirebilirsiniz. Ayrıca eğer alternatif yemek sipariş etmek istiyorsanız, bunu yine online check in işlemleriniz sırasında gerçekleştirmeniz gerekecektir. Vejetaryen menüler, Hint menüleri gibi farklı opsiyonlara bu özel menü sipariş sistemiyle sahip olabilmektesiniz. Her uçuşta yemek siparişi sistemine yer verilmediğinden, uçuşa dair yemek siparişi avantajının olup olmadığını da check in işlemleriniz sırasında görüntüleyebilirsiniz.

Vietnam Airlines Firmasını Seçmek İçin 7 Sebep

 1. Farklı 17 ülkeye düzenlenen seferleri bulunmaktadır.
 2. Uçaklar emniyetli uçuşlar için tasarlanan özel bir filoyu kapsamaktadır.
 3. Günde 300'den fazla uçuş yapması nedeniyle her an bilet bulabilirsiniz.
 4. Özel yemek siparişi imkanlarını check in hizmetlerinde görüntüleyebilirsiniz.
 5. Uçacağınız farklı mevkilere yer verilmektedir.
 6. Uçak içi eğlenceleriyle birlikte, rahat ve birçok noktaya aktarmasız uçabilirsiniz.
 7. Okyanusya'dan Avrupa'ya kadar uzanan geniş bir uçuş ağına sahiptir.

Vietnam Airlines Bagaj Hakkı ve Ücretlendirme

Vietnam Airlines, seçtiğiniz mevkiye göre farklı bagaj prosedürleri uygulayacaktır.

 Ücretsiz Bagaj Hakkı Ne Kadar?

BAGAJ: Economy Class mevkiinde bagajlar 32 kg ağırlığa ve 203 santim boyutlara yer vermektedir. Business Class müşterilerinde ise bagajlar iki adet 23 kg parçaya yer verebilmektedir.

KABİN/EL BAGAJI: Economy Class'ın 7 kg'lık 1 adet ve Business Class müşterilerinin 7 kg'lık 2 adet el bagajı taşıma hakları bulunmaktadır. Toplamdaki boyutlar 56x36x23 santimi aşmamalıdır.

Fazla Bagajım Varsa Ne Kadar Ücret Öderim?

 El bagajlarında veya ağır bagajlarda belirlenen boyutları aşmanız durumunda, bagajların uçuşa alınmaması söz konusu olabilmektedir. Bu nedenle Vietnam Airlines ile yapacağınız uçuşlarda ekstra bagajlar için ücret ödemeniz gerekmektedir. 23-32 kg arasındaki her parça başına ekstra 50 dolar talep edilmektedir.

Kayıp, Hasarlı, Eksik Ve Geç Teslim Edilen Bagaj

Vietnam Airlines da uygulanan prosedürlere göre bagajlarda gecikme, kayıp veya hasar yaşanırsa bu durumların bildirilmesi gerekmektedir. Bildirilen durumlar konusunda rapor tutulur ve gecikmeli bagajların 21 gün içerisinde size teslim edilmesi sağlanır. Ayrıca 21 günden gazla geciken bagajlar kayıp işlemlerine dahil edilecek ve buna göre farklı prosedürler uygulanacaktır.

Bagaj Kısıtlamaları Nelerdir?

Vietnam Airlines tarafından yasalar kapsamında taşınamayacak bazı ürünler bulunmaktadır. Bunlar el bombası, dinamit, havai fişek, klor, oksitleyiciler, cıva, radyoaktif malzemeler, çakmaklar, yanıcı sıvılar, alkol içerikli içecekler, kuru buz, yangın söndürücülerdir. Ayrıca Samsung Galaxy Note 7 sahibi müşterilerin bu cihaz ile uçaklara binmeleri yasaktır.

Vietnam Airlines Yiyecek, İçecek ve İkram

Vietnam Airlines da özel sipariş oluşturarak yemek servisinden yararlanabilirsiniz. Fakat bütün uçuşlarda bu özellik bulunmamaktadır.

Economy Class İkramlar

Economy Class yolcularının kahve, çay gibi ürünlerin yanı sıra çeşitli ikramlıklardan alma hakları bulunmaktadır. Ayrıca özel yemek siparişini Economy Class'taki yolcular da verebilmektedir.

Business Class İkramlar

Vietnam Airlines'ın Business Class uçuşlarının bazılarında yemek siparişinden yararlanabilmektesiniz. Ayrıca içecek çeşitlerinin ve ikramlıkların sunulduğu belli alternatiflerden de yararlanabilme imkanınız vardır. Yemek siparişlerinin kalkıştan en geç 24 saate kadar verilmesi gerekmektedir. Meyve tabakları, vejetaryen yemekler, Hindu yemekleri bu kapsamda yer alıyor.

Özel Yemek Servisi

Özel yemekler, özel olarak beslenen müşteriler için sunulabilmektedir. Ayrıca uçuşunuzun yemek siparişine yer verip vermediğini check in işlemleri sırasında kontrol edebilirsiniz. Özel menüleri düşük kalorili yemekler ve düşük yağlı yemekler gibi seçeneklere yer vermektedir.

Vietnam Airlines: Business Class

Business Class müşterileri uçuşta seçilen uçağa göre farklı özelliklere sahip olabilmektedirler.

Koltuk Diz Mesafesi

Bazı uçaklarda 28 kişilik Business Class kabinlerine yer verilmektedir ve 1x2x1 olan düzenleme sayesinde koltuklar yatak olarak kullanılabilmektedir. Bu koltuklar standart koltuk olarak da kullanılabilmektedir ve 52 inç koltuk diz mesafesi sağlamaktadırlar.

Yiyecek, İçecek ve İkram

Ücretsiz olarak içecek ve ikramlıklara standart olarak yer verilmektedir. Ayrıca özel menülerden uçuştan 24 saat öncesine kadar sipariş verebilmektesiniz.

CIP Salonu / CIP Lounge

Vietnam Airlines'ın özel salonları Lotus Lounge adını almaktadır ve lüks bir şekilde dekore edilmişlerdir. Business Class yolcular iş ve eğlence için olanak bulabildikleri bu salonlarda ücretsiz Wi-Fi, HD ekran televizyonlar gibi farklı imkanlara sahip olabilmektedirler.

Vietnam Airlines Seferleri, Rezervasyon ve Bilet Al

17 farklı ülkenin değişik rotalarına uçmanız için, Vietnam Airlines'ı seçebilirsiniz. Yapılan seferlerin birçok rotaya aktarmasız bir şekilde gerçekleştirilmesi sayesinde hızlı seyahatler yapabilirsiniz. Ayrıca Okyanusya'ya kadar uzanan seferlerle uluslararası uzun uçuşlar yapabilirsiniz.

 Vietnam Airlines Seferleri

Haftanın her gününde Vietnam Airlines uçak seferleri bulabilir ve Asya, Okyanusya, Kuzey Amerika gibi rotalara seyahat edebilirsiniz. 64 rotaya uçma imkanları sağladığı için, Vietnam Airlines geniş bir uçuş ağına sahip olarak değerlendirilmektedir.

Vietnam Airlines Rezervasyon

Biletall.com'daki aramalarla Vietnam Airlines'ın uçuş rotalarını bulabilirsiniz. Böylelikle biletinizi ayırtabilir ve havayolunun ayrıcalıklı uçuşlarına katılabilirsiniz. Uçuşlarda daha indirimli fiyatlara sahip olmak istiyorsanız, erken dönemde rezervasyon yaptırmalısınız.

Vietnam Airlines Bilet Al

Vietnam Airlines da yurt içi seferlerinde 4 ve uluslararası seferlerde 7 farklı mevki ile seyahat etme fırsatına yer verilmektedir. Böylelikle Biletall.com'un fiyatlarıyla birleştirilen avantajlar size hesaplı bir tatil sağlayacaktır.

Vietnam Airlines Bilet İptal/İade Prosedürü

Vietnam Airlines'tan aldığınız uçak biletini uçuşunuza 24 saat kala iptal edebilme olanağınız bulunmaktadır. İptal işleminde bilet ücretinin büyük bir bölümünü geri alabilirsiniz, fakat bu iade işlemi tercih edilen rotaya ve mevkiye göre farklılık gösterebilmektedir. Bu nedenle iptal işlemleri konusunda detaylı bilgileri Vietnam Airlines müşteri hizmetlerinden almanız gerekecektir.

Vietnam Airlines Diğer Önemli Bilgiler

Koltuk Özellikleri

Koltuklarda Economy Class sınıfının sahip olduğu genişlik 15-16 inç arasında değişmektedir. Ayrıca Business Class uçuşlarının 18 inç'ten başlayan koltuk genişlikleri bulunmaktadır.

Bebek ve Çocuk Yolcular

2 yaşını doldurmamış çocuklar aileleriyle birlikte Vietnam Airlines da uçabilirler, ancak çocuğun yanında mutlaka bir yetişkin bulunmalıdır. 2-12 yaş aralığındaki çocuklar refakatçisiz uçamazlar, bu nedenle Refakatçisiz Çocuk Hizmetleri bünyesinde uçabilirler. Hizmetten yararlanmak için mutlaka 3 gün öncesinden talep gerçekleştirilmelidir.

Hamile Yolcular

Anne adaylarının Vietnam Airlines da uçması 12-28 haftaya kadar doktor raporu gerekmeksizin sağlanabilmektedir. 32-36 hafta arasında doktor raporu alınmalıdır. Doğuma tahmini 7 gün kala ise anne adayları Vietnam Airlines ile uçamazlar.

Hasta ve Engelli Yolcular

Engelli yolculara tekerlekli sandalye, refakat gibi hizmetler ücretsiz olarak sağlanmaktadır. Kabin içerisinde refakat talep edilirse ekstra bir ücret talep edilmesi söz konusu olabilmektedir. Kör, sağır ve tıbbi yardıma gereksinim duyan yolcuların Vietnam Airlines’a 5 gün önceden bildirilmesi gerekmektedir.

Evcil Hayvanlar

Vietnam Airlines da evcil hayvan taşımak ekstra bagaj kapsamına gireceği için, ücretsiz bagaj olarak evcil hayvan taşıması yapılamayacaktır. Evcil hayvan taşıma konusunda Vietnam Airlines 24 saat önceden bilgilendirilmelidir ve 30x35x20 santim ölçülerine sahip bir taşıyıcı çanta kabul edilmektedir.

Seyahat Sigortası

Vietnam Airlines'ın seyahat sigortası bulunmaktadır, fakat yararlanma hakkı sizin seçiminize bırakılan bir özelliktir.

Vietnam Airlines Ucuz Uçak Bileti İçin Seferler ve Bilet Fiyatları

Güzergah Bilet Fiyatları Ortalama Sefer Süresi
Phnom Penh - Hanoi 1.108,24 TL 3 Saat 25 Dakika
Hanoi - Seul 2.072,60 TL 11 Saat 45 Dakika
Hanoi - Hong Kong 4.991,11 TL 22 Saat 55 Dakika

Vietnam Airlines Hakkında Sıkça Sorulan Sorular (SSS)

 • Vietnam Airlines uçak bileti ne kadar?

  Vietnam Airlines firmasının popüler seferlerinden en ucuzu Phnom Penh - Hanoi olup, bilet fiyatı 1.108,24 TL'dir.
 • Vietnam Airlines kaç yılında kuruldu?

  1956 yılında kurulmuştur.
 • Vietnam Airlines firma merkezi neresidir?

  Firma merkezi Hanoi şehrindedir.
 • Vietnam Airlines IATA kodu nedir?

  VN uluslar arası IATA kodudur.
 • Vietnam Airlines çağrı merkezi numarası kaçtır?

  Çağrı merkezi numarası +84 (24) 3832 03 20

Vietnam Airlines Firması Hakkında En Faydalı Yorumlar

Çok İyi (52)
İyi (36)
Orta (0)
Kötü (0)
Çok Kötü (0)
%59
%41
%0
%0
%0
Ortalama Puan
4,6
88 Değerlendirme
H*** K***
14 Eylül Cumartesi
şimdiye kadar denediğim en iyi firma
Ç*** H***
2 Nisan Salı
bagaj hizmetlerini çok beğendim
Ş*** P***
19 Mayıs Pazar
daha iyisini bulamadım
2
3
Devamını Göster
Yorum Yap
Kaynaklar Hakkında Bilgilendirme

Bu sayfada kullanılan görseller veya materyaller kullanıcılara daha doğru ve açıklayıcı bilgi vermek amacı ile çeşitli kaynaklardan sağlanmış olabilir. Bu materyaller hakkında bilgi almak için bize İletişim sayfamızdan ulaşabilirsiniz. Biletall.com Vietnam Airlines sayfasında sunulan veriler istatistik verileridir. Vietnam Airlines Firması kendine ait kuralları ve özellikleri istediği zaman değiştirme hakkına sahiptir. ( 14.07.2020 02:32:10 )

Hanoi, (HAN)
HAN
VN
Hong Kong, (HKG)
HKG
HK

Arayın, Uçak biletiniz için yardımcı olalım!

+90 (850) 360 32 58
Sizi Arayalım
Beni Ara
https://biletall-cdn.mncdn.com/img-v7/ortak/preloader.svg?v=47857
/ True
47857