1
(12-65)
- +
(2-12)
- +
(0-2)
- +
(13-24)
- +
(65+)
- +
- +
AKILLI ARAMA TEKNOLOJİSİ İLE BİLETALL SEYAHAT ARAMA MOTORU HİZMETİNİZDE!
"Enjoy Flying!"
VietJet Air

VietJet Air VietJet Air Uçak Bileti

Kuruluş Tarihi
2007
Firma Kısaltması
VietJet
Firma Merkezi
Hanoi
IATA Kodu
VJ
Çağrı Merkezi
+84 (283) 526 68 68
Uçak Sayısı
57
Firma Yorum Sayısı
1
Ortalama Kullanıcı Puanı
4,6/5
Nasıl Oy Verilir? Oy Ver

VietJet Air Hakkında

Uluslararası düşük maliyetli havayollarından birisi olarak Vietnam'ın Hanoi bölgesinde kurulmuştur. 2007 senesinden itibaren yeni çağın havayolu firması olarak uçuş operasyonları devreye giren firmanın farklı bölgelere hizmet vermesi söz konusu olmaktadır.

VietJet Air uçak bileti ile uçulabilecek varış noktası sayısı 53'tür. Bu noktaların kapsamına Vietnam'da 23 nokta ve uluslararası anlamda da 10 uluslararası destinasyona yer verilmektedir. Firmanın Ho Chi Minh şehrinde Tan Son Nhat Uluslararası Havalimanı'yla Hanoi'deki Noi Bai Uluslararası Havalimanı'nı merkez olarak kullandığı görülmektedir. Buradan yapılan uçuşlar Vietnam'daki 20'den fazla noktayla, uluslararası 10 destinasyonu içermektedir.

VietJet Air uçak bileti fiyatları için Biletall.com'dan araştırma yapabilirsiniz. Yapacağınız aramalar sonucunda VietJet Air'in biletlerini bütün destinasyonları içerecek şekilde bulabilir ve gidilecek rotalar hakkında daha detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz.

VietJet Air'le yapılan uçuşlarında Bangkok, Singapur, Hong Kong, Busan, Yangon, Osaka, Taipei, Kaohsiung gibi Asya kıtasını kapsayan farklı yerlere uçma şansınız vardır. Seçeceğiniz Asya kıtası odaklı uçuşlarınızı VietJet Air bünyesinde gerçekleştirebilirsiniz.

VietJet Air uçak bileti rezervasyon ile Hanoi'den Osaka'ya veya Yeni Delhi'ye direk uçuşlar bulabilirsiniz. Destinasyonlara dair uçuş süreleri direkt uçuşlar sayesinde kısaldığı için, ulaşılmak istenen rotalara planlanan zamanlar çerçevesinde seyahat etmeniz VietJet Air ile sağlanmaktadır. Her rotanın size onlarca direkt uçuş vaat etmesi, VietJet Air'i seçmenin doğru bir karar olduğunu göstermektedir.

VietJet Air en ucuz uçak bileti ile firmanın düzenlediği seferlere hesaplı bir şekilde bilet bulabileceksiniz. Asya'da kültür turizmi odaklı yapılacak gezileriniz için ekstra avantajlar sağlanmaktadır. Ayrıca firmanın mevsimlik uçak kiralama servisleri sunmasından ötürü, seyahat acenteleri aracılığıyla charter seferlere erken dönemlerde bilet bulabilirsiniz.

VietJet Air Online Check - in

VietJet Air, çevrimiçi ortamda check in yapma seçenekleriyle birlikte servisleri kullanmaya hak tanımaktadır.

VietJet Air uçak bileti fiyatları ile tatil veya iş seyahati amaçlı gitmek istediğiniz rotalara ulaşabilmektesiniz. Bunun için rezervasyonunuzu yaptırmalı ve ardından çevrimiçi check in hizmetlerinden yararlanmalısınız. Mevcut koltuk seçimi, uçuş bilgileri, fonksiyonlar ve yemek siparişlerinizi çevrimiçi check in işlemleriyle sahip olabilmektesiniz. Ayrıca yemek siparişlerinizi önceden oluşturduğunuz zaman %20 indirimlerden de yararlanabilirsiniz.

 Online Check in Sırasında Koltuk Seçimi ve Yemek Siparişi

VietJet Air'in politikaları kapsamında yolcular koltuk ve yemek seçmek istiyorlarsa, bu durumda çevrimiçi check in hizmetlerinden yararlanmalıdırlar. Yemek seçiminizi kalkıştan 36 saat öncesinde gerçekleştirdiğinizde, %20'ye varan menü indirimleri de elde edebilmektesiniz. Bu nedenle istediğiniz bir menüyü ve koltuğu ayırtmak için, VietJet Air'in çevrimiçi check in işlemlerini 36 saat önceden kullanmalısınız.

VietJet Air Firmasını Seçmek İçin 7 Sebep

 1. Asya kıtasında uçabileceğiniz farklı destinasyonlar sunmaktadır.
 2. Donanımlı ve konforlu uçaklar size en iyi uçuşu sağlamak için tasarlanmıştır.
 3. Güvenli bir yolculuk gerçekleştirmeniz sağlanacaktır.
 4. Yemek siparişi verebilir ve indirimli fiyatlardan yararlanabilirsiniz.
 5. Sky Boss özellikleriyle ayrıcalıklar elde edebilirsiniz.
 6. Uluslararası destinasyonlara direkt uçuşlar bulunabilmektedir.
 7. Uçuşlarınız belirtilen saatler çerçevesinde tamamlanmaktadır.

VietJet Air Bagaj Hakkı ve Ücretlendirme

Bagajların boyutları ve ağırlıkları kapsamında VietJet Air'de standart politikalarla karşılaşacaksınız.

 Ücretsiz Bagaj Hakkı Ne Kadar?

BAGAJ: Müşteriler hangi bölümde uçuyor olurlarsa olsunlar, 32 kg'dan ağır çanta taşıyamazlar. Ayrıca boyut kapsamlarında bu bagajların 119x119x81 santim olma zorunluluğu bulunmaktadır.

KABİN/EL BAGAJI: El bagajlarına dair düzenlemeler yapan VietJet Air'de maksimum 7 kg'lık el bagajları taşınabilmektedir. Bu nedenle el çantalarında 30x20x10, laptop çantalarında 40x30x10 ve diğer büyük boyutlu el bagajlarında 114x60x11 santim kuralları uygulanmaktadır. Sky Boss müşterilerinin taşıdıkları 10 kg'lık bagajlar ücretsiz olarak sayılacaktır.

 Fazla Bagajım Varsa Ne Kadar Ücret Öderim?

32 kg ve boyut kapsamlarını aşan bagajlarda ekstra ücret alınacaktır. Bu nedenle doğru ağırlıkları taşıdığınızdan emin olmalısınız. Ekstra bagajlarda uygulanacak ücretler 30.000 VND ile 100.000 VND arasında değişmektedir.

 Kayıp, Hasarlı, Eksik Ve Geç Teslim Edilen Bagaj

Kontrol edilen bagajınız havalimanına iniş yaptığınız zaman bulunamadığında Kayıp ve Bulunan hizmetleriyle havaalanındayken iletişime geçmelisiniz. Firma personelleri tarafından kayıp bagaj bilgisi alınacak ve bagajlar için geri alma prosedürleri belirtilecektir. Ayrıca bagajın kaybolduğu kesin olarak belirlendiği zaman, VietJet Air'in kaybınızı telafi etmesi söz konusu olacaktır. El bagajlarının kaybolması bu kapsama dahil edilmemektedir.

 Bagaj Kısıtlamaları Nelerdir?

VietJet Air'in bagaj taşıma prosedürleriyle birlikte ateşli silahlar için olan mühimmatlar ve ateşli silahları, yanıcı sıvı yakıtları, biber gazı, e-sigaralar, patlayıcılar, sıkıştırılmış gazlar, elektro şok silahları, ısı üreten ürünler, pille çalışan mobilite cihazlar taşınamaz.

VietJet Air Yiyecek, İçecek ve İkram

VietJet Air'in seçilebilecek menüleri bulunmaktadır. Ayrıca uçuşlar dahilinde ikramlıklardan yararlanabilirsiniz.

 Economy Class İkramlar

VietJet Air'le uçacaksanız, bu durumda çevrimiçi check in işlemleriniz sırasında mutlaka 36 saat önceden yemek siparişinizi vermelisiniz. Çevrimiçi check in kullanarak yemek siparişini önceden oluşturan müşterilere %20 indirim hakkı tanınmaktadır. Yemek siparişi vermek istemiyorsanız, o zaman servis edilen belirli ikramlıkları alabilirsiniz.

 Business Class İkramlar

VietJet Air'in Sky Boss özellikli uçuşları sayesinde öncelikler ve rahata sahip olabilirsiniz. Yemek siparişi oluşturmak Sky Boss müşterileri için de geçerlidir ve 5 yıldızlı bir restoranın şefi tarafından hazırlanan özel 20 yemeği tadabilme imkanınız uçuş boyunca olacaktır. Sipariş oluşturmazsanız, ikramlıkları deneyebilirsiniz.

 Özel Yemek Servisi

Özel yemek servisinizi rezervasyonlarınız sırasında VietJet Air'e bildirmelisiniz. Yemek siparişi sistemini kullanarak 20 çeşit seçenekten istediğinizi sipariş etme imkanınız da vardır. Ünlü bir şefin elinden çıkma lezzetli yemekler uçuşlarınızı oldukça özellikli bir hale getirecektir.

VietJet Air: Sky Boss

VietJet Air'de Business Class uçuşları Sky Boss adını almaktadır ve bu müşteriler farklı özelliklere sahip olmaktadırlar.

 Koltuk Diz Mesafesi

Sky Boss müşterilerine özel olarak özel ve sessiz alanlar sağlayan kabinler oluşturulmuştur. Bu kabinlerde koltukların bazıları standart özellikli, bazıları da ekstra yer sağlayan imkanlara sahiplerdir. Ekstra yer sağlayan koltukları tercih ederseniz kabinlerin ön bölümlerindeki ilk 4-5 sıraya oturursunuz ve 36-38 inçlik bir alana sahip olursunuz.

 Yiyecek, İçecek ve İkram

İkramlıkların yanı sıra, önceden sipariş sistemleriyle VietJet Air'in menülerinden tercih edebilirsiniz. Ayrıca uçakta satılan belli hazır menülerden sipariş etme şansınız olacaktır.

 CIP Salonu / CIP Lounge

VietJet Air'in lüks bekleme salonları bulunmaktadır. Bu salonları Sky Boss müşterileri kullanabilmektedir ve bütün Sky Boss müşterilerine rahatlamak ve mevcut olanaklarla eğlenmek imkanı tanınmaktadır. Özel ve sessiz bir alan, lüks ortam, ücretsiz internet, gazete ve dergiler, atıştırmalıklar ve içecekler, profesyonel hizmet alabileceğiniz servis elemanları bu özel salonlar dahilinde sunulan hizmetlerdir.

VietJet Air Seferleri, Rezervasyon ve Bilet Al

VietJet Air'de düzenlenen uçuşlar sayesinde bilet bulmanız oldukça kolay olacaktır. Çünkü firmanın destinasyon kapsamı geniştir ve uçakları da yakın zaman içerisinde yenilendiği için konfor sunmaktadırlar. Asya kıtasının farklı noktalarını ziyaret etmeyi planlıyorsanız, VietJet Air en doğru tercihlerden bir tanesi olacaktır. Hem indirimli hizmetler hem de lüks bir yolculuk firmanın bünyesinde keyifli bir yolculuk geçirmeniz için vardır.

 VietJet Air Seferleri

VietJet Air'in Vietnam ve Asya kıtasının belli bölgelerine düzenlediği birçok seferi bulunmaktadır. VietJet Air uçak seferleri bulmak bu yüzden onlarca uçuş sayesinde oldukça kolay olacaktır. Bazı noktalara direkt gerçekleştirilen uçuşlarla birlikte zamandan ve paradan tasarruf etmeniz firmanın aracılığıyla sağlanmaktadır. Yani firmaya her gün sefer ve bilet bulmak, günlük 100'e yakın seferle kesinlikle mümkündür.

 VietJet Air Rezervasyon

Türkiye'den VietJet Air'in uçuşlarını seçebilmeniz Bileall.com ile mümkün olmaktadır. Her uçuşa dair fiyat güncellemeleriyle birlikte istediğiniz bileti anında bulabilme özgürlüğüne sahipsinizdir. VietJet Air'in güvenli ve konforlu uçuşlarına katılmak, bu sayede bir tık uzağınızdadır.

 VietJet Air Bilet Al

  Biletall.com'daki erken dönemlere dair hesaplı fiyatları değerlendirerek VietJet Air'e bilet alabilirsiniz. Bu nedenle yer ayırtma işleminizi erken dönemli olarak yaptığınız zaman karlı çıkar ve VietJet Air'in sağladığı düşük maliyetli uçuşlara hesaplı fiyatlar çerçevesinde katılmış olursunuz.

VietJet Air Bilet İptal/İade Prosedürü

VietJet Air'in iptal ve iade işlemleri prosedürlerine yer vermediği görülmektedir. Bu nedenle biletinizde yapabileceğiniz değişiklikler kalkıştan 3 saat öncesine kadar belirtildiği takdirde isim, tarih ve güzergah olarak değiştirilebilmektedir. Bu nedenle firmayla iletişime geçerek, bu değişikliklerde ödenecek ücretlerin kapsamını öğrenebilirsiniz.

VietJet Air Diğer Önemli Bilgiler

Koltuk Özellikleri

Koltuklar VietJet Air bünyesinde standarttır, ancak ön sıra koltuklara Sky Boss bünyesinde seyahat ederek oturma imkanınız olacaktır. Bu koltuklar size ekstra alan sağlarlar. Standart koltuklar 15-17 inç genişliklerle 29 inç mesafeye yer vermektedirler.

 Bebek ve Çocuk Yolcular

Refakatçisiz çocuk hizmetleri 2-12 yaş arasına hizmet vermemektedir. 2 yaş altındaki çocukların yetişkinlerin koltuğunda seyahat etmelerine izin verilmektedir. Ayrıca refakatçisiz çocuk hizmetlerini 12-14 yaş aralığındaki çocuklar için alabilme imkanınız vardır. 14 günlükten küçük bebeklerin uçuşta bulunmalarına izin verilmemektedir

 Hamile Yolcular

Hamile bayanlarda VietJet Air'le uçma koşulları 27. haftadan sonrasını kapsamaktadır. 27. haftadan 32. haftaya kadar sağlık raporunu 1 hafta önceden firmaya ilettiğiniz takdirde uçabilirsiniz. Ayrıca 32. haftayı geçen hamileliklerde uçuş yapmanız VietJet Air ile mümkün değildir.

 Hasta ve Engelli Yolcular

Engelli yolculara tekerlekli sandalye yardımı sağlanmaktadır ve bu hizmeti firmanın çağrı merkezleri ile bilet ofislerinden talep edebilirsiniz. 24 saat önceden bu talepler sonucunda belirli hizmetler alabilme şansınız olacaktır. Ayrıca check in kontuarlarından engelli ve hasta müşteriler öncelikli hizmet alabilmektedirler.

 Evcil Hayvanlar

Kabin içerisinde evcil hayvan taşıması hizmetleri VietJet Air tarafından verilmemektedir. Bu nedenle firmanın VietJet Air Cargo hizmetleriyle evcil hayvan taşımacılığından yararlanabilirsiniz. Verilen bu hizmetin kapsamlarında veteriner belgeleri firmaya sunulmalıdır. Taşıyıcı çanta boyutları ile ücretler hakkında bilgi almanız için firmanın çağrı merkezini aramanız gerekmektedir.

 Seyahat Sigortası

Seyahat sigortası daha güvenli bir yolculuk geçirmeniz ve endişe duymamanız için vardır. VietJet Air TravelCare hizmetinden yararlanmayı seçebilirsiniz.

VietJet Air Sıkça Sorulan Sorular (SSS)

 • VietJet Air kaç yılında kuruldu?
  2007 yılında kurulmuştur.
 • VietJet Air firma merkezi neresidir?
  Firma merkezi Hanoi şehrindedir.
 • VietJet Air IATA kodu nedir?
  VJ uluslar arası IATA kodudur.
 • VietJet Air çağrı merkezi numarası kaçtır?
  Çağrı merkezi numarası +84 (283) 526 68 68

VietJet Air Firması Hakkında En Faydalı Yorumlar

Çok İyi (47)
İyi (33)
Orta (0)
Kötü (0)
Çok Kötü (0)
%59
%41
%0
%0
%0
Ortalama Puan
4,6
80 Değerlendirme
P*** D***
20 Mayıs Pazartesi
uçağın tuvaletleri beklediğimden temizdi
2
1
Devamını Göster
Yorum Yap
Kaynaklar Hakkında Bilgilendirme

Bu sayfada kullanılan görseller veya materyaller kullanıcılara daha doğru ve açıklayıcı bilgi vermek amacı ile çeşitli kaynaklardan sağlanmış olabilir. Bu materyaller hakkında bilgi almak için bize İletişim sayfamızdan ulaşabilirsiniz. Biletall.com VietJet Air sayfasında sunulan veriler istatistik verileridir. VietJet Air Firması kendine ait kuralları ve özellikleri istediği zaman değiştirme hakkına sahiptir. ( 30.03.2020 04:33:41 )

Arayın, Uçak biletiniz için yardımcı olalım!

+90 (850) 360 32 58
Sizi Arayalım
Beni Ara
https://biletall-cdn.mncdn.com/img-v7/ortak/preloader.svg?v=39749
/ True
39749