1
(12-65)
- +
(2-12)
- +
(0-2)
- +
(13-24)
- +
(65+)
- +
- +
Yeni bir şey deneyin Tekrar Dene

Lefkoşa Uçak Bileti

Para Birimi
Türk Lirası (TRY)
Zaman Dilimi
GMT +2
Lefkoşa Şehri En İyileri
  • Gece Hayatı
  • Barbarlık Müzesi
  • Şeftali Kebabı
Lefkoşa

En Ucuz Lefkoşa Yurtiçi Uçak Seferleri

Adana - Lefkoşa
Atlasglobal
02 Kas 2019
01 Kas 2019
13 Kas 2019
Antalya - Lefkoşa
Anadolu Jet
30 Eki 2019
İzmir - Lefkoşa
Anadolu Jet
23 Eki 2019
12 Kas 2019
06 Kas 2019
Ordu - Lefkoşa
Anadolu Jet
24 Eki 2019
Samsun - Lefkoşa
Anadolu Jet
04 Kas 2019
Kayseri - Lefkoşa
Türk Hava Yolları
12 Kas 2019
05 Kas 2019
Trabzon - Lefkoşa
Türk Hava Yolları
04 Kas 2019
Şırnak - Lefkoşa
Anadolu Jet
20 Eki 2019
Van - Lefkoşa
Pegasus
11 Kas 2019

En Ucuz Lefkoşa Yurtdışı Uçak Seferleri

Kiev - Lefkoşa
Pegasus
08 Kas 2019
Dusseldorf - Lefkoşa
Atlasglobal
24 Eki 2019
Londra - Lefkoşa
Atlasglobal
13 Kas 2019
22 Eki 2019
Frankfurt - Lefkoşa
Türk Hava Yolları
13 Kas 2019
20 Eki 2019
13 Kas 2019
31 Eki 2019
Milano - Lefkoşa
Türk Hava Yolları
02 Kas 2019
20 Eki 2019
30 Eki 2019
Floransa - Lefkoşa
Alitalia Linee Aeree Italiane
10 Kas 2019
Aşkabat - Lefkoşa
Türk Hava Yolları
25 Eki 2019
Abuja - Lefkoşa
Emirates
25 Eki 2019
Fiyatlar önümüzdeki bir ay için en ucuz uçak bileti fiyatlarıdır. Anlık olarak değişiklik gösterebilir.

Lefkoşa Kalkışlı Gidilebilecek Popüler Şehirler

Lefkoşa Kalkışlı Gidilebilecek Popüler Ülkeler

Lefkoşa Şehri İçin Faydalı Bilgiler

Ülke Kodu
CYT
Priz Voltajı ve Tipi
230v
Resmi Dil
TÜRKÇE
Toplu Taşıma Fiyatı
7 TL
Alkolsüz İçecek Fiyatı
8 TL

Lefkoşa’ya Gitmek İçin En Uygun Zaman

En Ucuz Mevsim
Kış
En Ucuz Ay
Ocak
En Ucuz Gün
Pazartesi
En İyi Mevsim
Yaz
En İyi Ay
Temmuz

Ucuz Lefkoşa uçak bileti alarak adaya uçmakta belirli dönemlere dikkat etmek gerekmektedir. Lefkoşa’da iklim bu anlamda belirleyici bir özelliktir. Lefkoşa, yaz aylarında en fazla turisti ağırladığı dönem olup misafirlerin iyi bir yaz tatili geçirmelerini sağlamaktadır. Lefkoşa, kış aylarında ise durgundur. İklimi gereği ocak ayında çok fazla yağış almaktadır. Lefkoşa, yaz aylarında tatil için ideal olup kış aylarında genellikle yağışlı, serin ve sakindir.

Lefkoşa Havalimanından Şehir Merkezine Ulaşım

Lefkoşa uçak bileti ile seyahat eden yolcular havalimanından şehir merkezine gitmek için farklı ulaşım araçlarından yararlanabilmektedir.

Otobüs

Ortalama Fiyatı: 7 TL

KIBHAS Lefkoşa’da başta olmak üzere Lefke, Güzelyurt, Girne, Gazimağusa bölgelerine Ercan Uluslararası Havalimanı’ndan ulaşım sağlamaktadır. Saat 05:00’te başlayan seferler 18:30’a kadar devam etmektedir. KIBHAS havalimanından Lefkoşa’ya gitmek için tercih edilen en ucuz ulaşım yoludur. Havalimanında KIBHAS’a ait araçların kalktığı özel bir peron vardır. Bu peronlardan Lefkoşa yönlü araç seçilerek havalimanından Lefkoşa’ya yaklaşık 30 dakikalık bir süre içinde kolaylıkla erişim sağlanır.

Taksi

Ortalama Fiyatı: 60 TL

Ercan Uluslararası Havalimanı’ndan başta başkent olan Lefkoşa’ya veya diğer Kıbrıs şehirlerine gitmek için kullanılan en yaygın ulaşım yoludur. Bu havalimanından Lefkoşa’ya gitmek için genellikle taksiler kullanılmaktadır. Ercan Uluslararası Havalimanı’nda 7/24 taksi hizmeti bulunup toplu taşıma araçlarına oranla biraz daha para ödenerek rahat bir şekilde havalimanından şehir merkezine varılabilir.

Araç Kiralama

Ercan Uluslararası Havalimanı’nda araç kiralama firmaları da yer almaktadır. Bu firmalardan Ayaz Rent A Car, Ercan Uluslararası Havalimanı’nın sponsoru niteliğindedir. Toplu taşıma ve taksi zaman zaman özellikle de yaz dönemlerinde yoğun turist aldığı için yetersiz kalmaktadır. Özellikle uçuş seferlerinin yoğun olduğu saatlerde toplu taşıma %100 doluluk oranı ile hareket etmektedir. Ancak araç kiralama yöntemi ile bu sıkıntıdan kurtulmak mümkündür. Ortalama fiyat 80 ile 150 lira arasında değişmektedir. Özellikle de 8-14 yolcuya kadar taşımalar 400 TL olup bu kişi başına ödeme yapıldığı takdirde karlı bir yoldur.

Lefkoşa Havalimanı Nerede? İçerisinde Neler Var?

Kafe
Duty Free
ATM
Restoran
Büfe
Araç Kiralama

Lefkoşa’da havayolu ulaşımı için kullanılan havalimanı Ercan Uluslararası Havalimanı'dır. Lefkoşa uçak bileti alınarak Lefkoşa’ya ve Kıbrıs’ın diğer şehirlerine erişim sağlanabilir.

Lefkoşa Ercan Havalimanı'nın şehir merkezine olan uzaklığı 23 km olduğu için havalimanından şehir merkezine 30 dakika gibi bir zaman diliminde ister taksi ister özel araç ister toplu taşıma ile ulaşım sağlanabilir.

Ercan Uluslararası Havalimanı, adını 1974 yılında Kıbrıs Barış Harekatın'da ölen Fehmi Ercan’ın soyadından almıştır. Ercan Uluslararası Havalimanı 1975 yılından itibaren hizmet vermeye başlamıştır. Aynı yıl içerisinde kısa pist ile hizmete girmiştir. 1976 yılında ana pist açılmıştır.

Ana pistin açılmasından itibaren Boeing 727 tipi uçaklar bu havalimanını kullanmaya başlamıştır. Havalimanının temel binaları 1977 yılında tamamlanabilmiştir. 2004 yılında ise bu havalimanına tam 19 trilyon yatırım yapılmıştır. Bu havalimanı hem Lefkoşa hem de Kıbrıs Adası için olağanüstü bir öneme sahiptir.

Ercan Uluslararası Havalimanı’nda iç ve dış hatlar terminali bulunmaktadır. Bunun yanı sıra otopark, restoran, kafeterya, free shop, atm, mescit, terminal binası, kargo binası yer almaktadır.

Lefkoşa’ya Uçmak İçin 5 Sebep

  1. Lefkoşa uçak bileti almak için en önemli sebeplerden birisi tarihi unsurlarıdır. Büyük Han, St Sophia Katedrali, St Nicholas Kilisesi, Venedik Sütunu, Girne Kapısı Lefkoşa’nın bazı tarihi unsurlarını teşkil eder. Zaten Lefkoşa tarihine baktığımız zaman ada daha milattan önceleri yerleşime açılmış olup Lefkoşa üzerinde bütün bu tarihi güzelliklere şahitlik edilebilir.
  2. Kanlıdere, Lefkoşa üzerinde bulunan çok önemli bir canlı gözlem yeridir. Burası adeta bir bitki ve hayvan cenneti niteliğindedir. Lefkoşa’ya seyahat edilerek farklı familyalara üye çok fazla bitki ve hayvan türü görülebilir veya incelenebilir.
  3. Lefkoşa üzerinde Kıbrıs yemek kültürü etkilidir. Şeftali kebabı, Kıbrıs köfte, piruhi, börülce, kolokas, hellim böreği şehrin önemli mutfak lezzetlerini oluşturmaktadır. Lefkoşa’ya gidilerek bu eşsiz lezzetler mutlaka denenmelidir.
  4. Lefkoşa, gece hayatı oldukça renkli ve meşhurdur. Lefkoşa bir nevi Las Vegas görünümündedir. Lefkoşa, ultra lüks otelleri ve gece mekanları ile dikkatleri üzerine çekmektedir.
  5. Lefkoşa, sadece basit bir başkent değildir. Burası KKTC’nin kalbi diyebileceğimiz bir noktasını oluşturmaktadır. Lefkoşa’nın diğer şehirlerden özelliği ikiye bölünmüş olmasıdır. Bu bölünme Yeşil Hat denilen bir hat doğrultusunda gerçekleştirilmiştir. Lefkoşa ziyaret edilerek bu farklılık yerinde görülebilir ve incelenebilir.

Lefkoşa Hakkında

Lefkoşa, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin en önemli şehri olup bu ülkenin başkentliğini yapmaktadır. Lefkoşa, adanın eğitim, kültür, sanayi ve ulaştırma merkezidir. Lefkoşa, coğrafi olarak Kıbrıs Adası’nın ortasında Mesarya Ovası’nın orta kısmında bulunmaktadır. İklimi olarak ise temmuz ve ağustos ayları en sıcak aylar olup ocak ve şubat aylarında ise Lefkoşa en soğuk dönemini yaşar. Şehrin en fazla yağış aldığı ay ise ocak ayıdır. Ayrıca Lefkoşa bu iklimi ile adanın en sıcak şehrini teşkil etmektedir.

Lefkoşa, bir ada şehri olması sebebi ile çok sayıda medeniyeti üzerinde barındırmıştır. Lefkoşa’nın ilk yerleşimine dair en eski belgeler Milattan Önce 3000-4000’i göstermektedir. Yapılan arkeolojik kazılar esnasında Milattan Önce 4. yüzyılda Ledra adı verilen bir medeniyetin yerleşik hayata geçtiği ispatlanmıştır.

Lefkoşa şehri, tam anlamıyla Milattan Önce 200 yılında kurulmuştur. Milattan sonra Bizans ile beraber şehir önce Bizans akınlarına sonra Arap akınlarına daha sonra ise çeşitli korsan akınlarına uğramıştır. Osmanlı dönemine kadar şehirde Venedik, Ceneviz ve Memluk hakimiyeti görülmekteydi.

Lefkoşa, Osmanlılar'ın eline 1570 tarihinde geçmiştir. Bu dönemden sonra ise adada Türk yerleşimleri ve Türk eserleri baş göstermiştir. Kıbrıs Cumhuriyeti ise 1960 yılında kurulmuştur. Cumhuriyet kurulduktan sonra Lefkoşa üzerinde Türk ve Rum çekişmeleri başlamıştır.

Çeşitli olayların neticesinde 1963 yılında Yeşil Hat olarak bilinen şehri ikiye bölen bir çizgi çizildi. 1974 yılında ise bu çizgi kesinlik kazanmıştır. Görüldüğü üzere Lefkoşa şehri, dünyanın en eski şehirlerinden birisi olup üzerinde çok fazla tarihi ve doğal güzelliği bulundurmaktadır. Aynı zamanda şehrin bir ulaşım merkezi olması hem şehri hem de adayı değerli kılmaktadır.

Lefkoşa, bitki örtüsü bakımından zengin olup üzerinde çok fazla sayıda canlı barındırmaktadır. Şehir üzerinde 185 adet bitki türü bulunmaktadır. Bitkilerin yanı sıra kuş türü başta olmak üzere çok sayıda farklı hayvan türleri de şehir içerisinde yer almaktadır.

Lefkoşa Fotoğraf Galerisi

Lefkoşa Nerede?

Lefkoşa Şehir İçi Ulaşım Bilgileri

Popüler Şehir İçi Ulaşım Aracı

Lefkoşa’da genellikle yaygın olan iki tip ulaşım vardır. Bunlardan birisi taksi hizmetidir. Taksi Lefkoşa’da şehir içinde oldukça yaygındır. Diğer yandan araç kiralama da son derece uygun fiyatlı olup kalınan otel tarafından araç kiralama hizmeti verilebilmektedir. Araç kiralama fiyatları Lefkoşa’da benzin ve mazot uygun fiyatlı olduğundan fiyat bakımından oldukça uygun maliyetlidir.

Lefkoşa’da Gezilecek Yerler

Barbarlık Müzesi
Bedesten Aziz Nicholas Kilisesi
Selimiye Camii
Girne Kapısı
Kıbrıs Türk Etnografya Müzesi
Bir Ders Olarak Barbarlık Müzesi

Bilindiği üzere Lefkoşa, 1960’lı yıllarda geçirdiği talihsiz olaylar ile bilinmektedir. Bu yıllarda kanlı Noel adında bir baskın düzenlenmiş binbaşı olan Nihat İlhan’ın evinde eşi ve çocukları öldürülmüştür. Adada yaşanan bu olaydan sonra Nihat İlhan’ın evi bir müzeye dönüştürülmüştür. Küvette bulunan kan izlerinden kurşun izlerine kadar hiçbir şeye dokunulmamış insanların buraya gelerek yaşanan olaydan ders çıkarmaları hedeflenmiştir. Lefkoşa’ya gelerek bu ana tanıklık edilebilir.

Küçük Ayasofya: Bedesten Aziz Nicholas Kilisesi

Bedesten Aziz Nicholas Kilisesi, bir Katolik kilisesidir. Aslında küçük bir kilisedir. Ancak bu kilisenin sanatsal yönü önem arz eder. Büyük mermerli kemerli girişi görülmeye değerdir.

Gotik Mimarinin Simgesi: Selimiye Camii

Selimiye Camii’nin tarihi 1208’e kadar dayanmaktadır. 1208-1326 yıllarında Lüzinyanlar döneminde inşa edilmiştir. Bina çok gösterişli bir yapıya sahiptir. Bu camii mimarisi itibarı ile gotik mimarinin örneklerinden birini oluşturmaktadır. 1570 yılında Osmanlılar 2 adet minare ekleyerek bu Katolik kilisesini camiiye çevirmişlerdir.

Venedikliler’den Bir Eser: Girne Kapısı

Bu yapı 1567 yılında inşa edilmiştir. Lefkoşa’ya uçularak bu eser mutlaka ziyaret edilmelidir. Bu kapı şehre girişi sağlayan 3 kapıdan birisidir. Bu kapı önemli bir Venedikli mühendis olan Porta Del Proveditore tarafından yapılmıştır.

Kültürün Müzesi: Kıbrıs Türk Etnografya Müzesi

Bu müze Mevlevi tekke müzesi olarak bilinmektedir. Şehir merkezinde olan bu müze havalimanından da yaklaşık 35 dakika uzaklıktadır. Girne Kapısı’nın 100 metre uzağında bulunan bu müze oldukça geniş bir alana yayılmıştır. Mevlevi 17. yüzyılın bütün sanat değerlerini yansıtmaktadır.

Lefkoşa’da Ne Yenir? Nesi Meşhur?

Şeftali Kebabı
Kıbrıs Köfte
Piruhi
Börülce
Lefkoşa’nın Vazgeçilmez Lezzeti: Şeftali Kebabı

Lefkoşa uçak bileti alınarak Lefkoşa’ya özgü şeftali kebabı tadılabilir. Bu kebap koyunun iç zarından kıyma ve bunun yanında soğan ve maydanoz ile ızgarada pişirilmesi ile hazırlanmaktadır. Çok yumuşak bir kebap olan şeftali kebabı ismini yumuşak olmasından almaktadır. Bu kebabın Lefkoşa’da tatmadan lezzetini anlatmak mümkün değildir.

Kıbrıs Köfte

Kıbrıs köfte çayla birlikte tüketildiğinde doyurucu bir yemek ya da keyfi bir aperatiftir. Yapımında herhangi bir kıyma, rendelenmiş patates, soğan, maydanoz ve farklı baharatlar kullanılır.

Piruhi

Piruhi aslen Osmanlı mutfağına aittir. Daha sonra ise Lefkoşa’da sıkça tüketilen piruhi Kıbrıs’ın en çok tüketilen yemeklerinden birisi haline gelmiştir. Piruhinin yapımında un, yumurta, peynir, tereyağı ve ceviz kullanılır.

Börülce

Börülce aslen yeşil fasulyeye benzer. Ancak yeşil fasulyeden lezzet olarak daha farklıdır. Lefkoşa’da sıkça tüketilen börülce özellikle yeşillik ile beslenenler için besleyici bir gıdadır. Lefkoşa bileti alıp hele ki bir de vejetaryen iseniz börülce sizin için eşsiz bir lezzet olacaktır.

Bullez

Bullez genellikle patates kızartması ile karıştırılmaktadır. Ancak bullez kolokas bitkisi ile yapılmaktadır. Kolokas bitkisi kızartıldığında muazzam bir lezzete dönüşmektedir. Lefkoşa’da bullez mutlaka tadılmalıdır.

Konaklama İçin Lefkoşa Otel Seçenekleri

Ucuz Lefkoşa uçak bileti alınarak Lefkoş’a üzerinde bulunan ultra lüks otellerden butik otellere kadar pek çok seçenek değerlendirebilir.

Golden Tulip Nicosia Hotel And Casino
Bu otel, Lefkoşa merkezde yer alır. Ercan Uluslararası Havalimanı’na sadece 20 km uzaklıktadır. Otel 2009 yılında hizmete girmiştir. Tesis denize biraz uzaktadır. Ancak 139 odaya sahip olan otel fitnesstan jakuziye hatta casinoya kadar pek çok farklı aktivite otelde yer almaktadır.
Lefkoşa/Kıbrıs
Castelli Hotel
Castelli Hotel, merkezde yer alıp havalimanına yaklaşık 1 saat uzaklıktadır. Bu otel içerisinde otopark hizmeti ve internet erişimi ücretsiz olarak verilmektedir. Çok farklı oda tipleri olan bu otelde her odaya ait klima, kasa ve mini bar yer almaktadır.
Lefkoşa/Kıbrıs
Altius Boutique Hotel
Bu otel kent merkezine oldukça yakındır. Otelin en önemli özelliği sessiz ve sakin olmasıdır. Otelin önemli özelliklerinden biri ise Lefkoşa’nın ticaret merkezlerine yürüme mesafesinde olmasıdır. Otel 24 saat hizmet vermektedir. Otelin bütün odaları çağdaş eşyalar ile donatılmıştır.
Lefkoşa/Kıbrıs

Lefkoşa Uçak Bileti Fiyatları İçin Seferler

Güzergah Bilet Fiyatları Ortalama Sefer Süresi
Adana - Lefkoşa 142,64 TL 24 Saat 45 Dakika
Gaziantep - Lefkoşa 165,50 TL 1 Saat
Hatay - Lefkoşa 165,50 TL 55 Dakika
Antalya - Lefkoşa 170,26 TL 1 Saat
İzmir - Lefkoşa 170,46 TL 1 Saat 20 Dakika
Ankara - Lefkoşa 181,50 TL 1 Saat 15 Dakika
İstanbul - Lefkoşa 181,50 TL 1 Saat 30 Dakika
Malatya - Lefkoşa 240,95 TL 15 Saat 30 Dakika

Seyahatlerinizde Yardımcı Olabilecek Lefkoşa ve Diğer Şehirler Hakkındaki Blog Yazılarımız

Okunması Gereken Dünyanın En İyi 22 Seyahat Kitabı
Okunması Gereken Dünyanın En İyi 22 Seyahat Kitabı
25 Eylül 2019
Seyahat etmek güzel, seyahat hakkında okumak ayrı güzel. Geçmişten günümüze seyahat hakkında, seyahat anıları hakkında bir sürü eser yazılmış. Bu yazımızda sizlere dünyanın en iyi 22 seyahat kitabında
İspanya'da Yapılacaklar! Bunları Yapmadan Dönmeyin!
İspanya'da Yapılacaklar! Bunları Yapmadan Dönmeyin!
19 Ağustos 2019
Yurt dışı turlarının en vazgeçilmezlerinden biri İspanya turudur. İspanya hava durumu yılın tüm zamanlarında neredeyse sıcak olduğundan, insanları cana yakın olduğundan ve her köşesi görsel bir şölen
Bu Yazın Nereye Gitsem Diyenlere Bir Önerimiz Var: Kaş
Bu Yazın Nereye Gitsem Diyenlere Bir Önerimiz Var: Kaş
12 Temmuz 2019
Son zamanların sosyal medya paylaşımlarını süsleyen, yazın hem yerli hem yabancı turistlerin gözdesi tatil yeri: Kaş. Kaş adeta Akdeniz’in mücevheri gibi. Doğallığı, güzelliği ve eskiden beri var oluş
Dünyanın En Sevilen Ülkelerinin Simgelerini Biliyor Musunuz?
Dünyanın En Sevilen Ülkelerinin Simgelerini Biliyor Musunuz?
09 Mayıs 2019
Biletall.com Blog ekibi olarak mimari özellikleri ve tarihi değerleri ile herkesin bildiği önemli simgeler infografiğini sizler için hazırladık. İşte ülkelerinden bile ünlü olan simgeler! Bilet

Lefkoşa Uçak Seyahati Hakkında Kullanıcılarımızın Yorumları

Çok İyi (5)
İyi (1)
Orta (0)
Kötü (0)
Çok Kötü (0)
%83
%17
%0
%0
%0
Ortalama Puan
4,8
6 Değerlendirme
Y*** C***
8 Kasım Perşembe
Ailece gittik, güzeldi keyif aldık zaten Türkyenin her yeri güzel
S*** M***
13 Ekim Cumartesi
Değişik insanlar tanıdık, güzeldi, biz keyif aldık karım ile birlikte.
2
6
Devamını Göster
Yorum Yap
Kaynaklar Hakkında Bilgilendirme

Bu sayfada kullanılan görseller veya materyaller kullanıcılara daha doğru ve açıklayıcı bilgi vermek amacı ile çeşitli kaynaklardan sağlanmış olabilir. Bu materyaller hakkında bilgi almak için bize İletişim sayfamızdan ulaşabilirsiniz. Lefkoşa Uçak Bileti sayfasında sunulan veriler istatistik verileridir. ( 20.10.2019 15:39:45 )

İstanbul, (Tümü)
IS1T
TR
Lefkoşa, (ECN)
ECN
TR

Arayın, Uçak biletiniz için yardımcı olalım!

+90 (850) 360 32 58
Sizi Arayalım
Beni Ara
https://biletall-cdn.mncdn.com/img-v7/ortak/preloader.svg?v=25249
/
25249