1
(12-65)
- +
(2-12)
- +
(0-2)
- +
(13-24)
- +
- +
Akıllı Arama Teknolojisi İle Biletall Seyahat Arama Motoru Hizmetinizde!
"Designed for you, or The Nordic Way"
Finnair

Finnair Finnair Uçak Bileti

Kuruluş Tarihi
1923
Firma Kısaltması
FIN
Firma Merkezi
Helsinki
IATA Kodu
AY
Uçtuğu Şehir Sayısı
10
Çağrı Merkezi
+358 (981) 808 00
Uçak Sayısı
59
Ortalama Kullanıcı Puanı
4,9/5
Nasıl Oy Verilir? Oy Ver

Finnair Popüler Uçak Seferleri

30 Eki 2020
Ivalo - İstanbul
Uçak Bileti
02 Kas 2020
New York - Madrid
Uçak Bileti
02 Kas 2020
Toronto - Barselona
Uçak Bileti
13 Kas 2020
Oslo - Hong Kong
Uçak Bileti
03 Kas 2020
Stockholm - Hong Kong
Uçak Bileti
04 Kas 2020
Bangkok - Oslo
Uçak Bileti
31 Eki 2020
Gothenburg - Erbil
Uçak Bileti
06 Kas 2020
Helsinki - Tahran
Uçak Bileti
10 Kas 2020
Stockholm - Hangzhou
Uçak Bileti
04 Kas 2020
Stockholm - Guangzhou
Uçak Bileti
31 Eki 2020
Pekin - İstanbul
Uçak Bileti
08 Kas 2020
Fiyatlar önümüzdeki bir ay için en ucuz uçak bileti fiyatlarıdır. Anlık olarak değişiklik gösterebilir.

Finnair Hakkında

1923 yılından bu yana 2. Dünya Savaşı’nı gören ve zor günler geçiren geniş ağlı bir şirkettir. Dünyanın en eski 5. hava yolu firmasıdır. Helsinki şehrinin hava merkezi olarak biliniyor. Yıllık 9,2 milyon yolcu taşımacılığı yapan ve 59 tane filo sahibi olan geniş ağla sahip şirkettir. Uçuş güzergahlarını aynı zamanda Asya ve Avrupa’ ya kadar taşımıştır. Eski ve geniş ağlı bir hava firması olması nedeni ile Onewolrd Airline ortaklığına dahil edilmiş ve üyesi olmuştur.

2010 yılında yapılan değişiklikler ile firmanın ismi değişmiştir. Eski savaş anılarının hatırlanmaması ve daha renkli çalışma alanı oluşturmak için üniformalara kadar değişikliğe gidilmiştir. 2014 yılında alım yaptığı personel sayısı ile istihdam sağlamıştır. Hava yolunun bütçe ortaklığına %55 hisse ile Finlandiya hükümeti de ortak olmuştur. İATA kodu AY olarak biliniyor. 41 ülkeden uçuş güzergahı sayesinde 86 destinasyon bölgesine uçuşlar düzenliyor.

Finnair Online Check - in

Hava yolu firmasının yolcuları için sunduğu ve onların uçuş gişe işlemlerini daha rahat yapabilmeleri için geliştirmiş oldukları bir sistemdir. Uçak bileti alacağınız ve saatleri ile günlerini aynı anda göreceğiniz işleme sahiptir. Check-in sayesinde bilet alabilir, koltuk yerinizi belirleyebilir, iç ve dış hat uçuşlarını takip edebilir, uçuş sırasında seyahat edecek olduğunuz sınıfı belirleyebilir ve bunun gibi birçok işlemi check-in yaparak önceden kayıt altına almış olursunuz.

 • Online Check-İn Sırasında Koltuk Seçimi ve Yemek Siparişi

Business ve Economy Class yolcularına özel uçuş öncesi ve sırasında sipariş ve isteklerini kısa yoldan bildirecekleri bir sistemdir. Özel içecek ve yiyecek siparişleri, yolcuların seyahat etmek istedikleri koltuğu seçmesi gibi işlemler yapılıyor.

Finnair Firmasını Seçmek İçin 7 Sebep

 1. Dünyanın en eski 5. Hava yolu şirketi olması nedeni ile birçok güvenilir ve tecrübeli uçuşlara imza atılmıştır. Pilot ve diğer uçak personellerinin düzenli çalışmaları ve deneyimleri sayesinde konforlu ve rahat uçuşlar sizleri bekliyor.
 2. 59 tane uçak filosuna sahip olan ve farklı tiplerde uçakların olduğu firmadır. Yolcu taşımacılığının yanında şehir merkezinin bayrak ağı olarak kabul edilmesinden dolayı ticari taşımacılığa da açık bir şirkettir.
 3. Finnair çalışma ve uçak personelleri ile yolcularına güvenli uçuşlar sunuyor. Havada hızlı müdahale edilebilecek ve olası durumlara karşı alınabilecek bütün önlemler uçuş öncesi personeller tarafından ayarlanır ve tedbiri alınır.
 4. Oneworl Airline üyeliği vardır. Aynı zamanda firma ile seyahat eden yolcular için Miles&Smiles ayrıcalıklarından faydalanmaları mümkündür.
 5. Yurt içi ve yurt dışı uçuş hatları ile milyonlarca yolcusuna hizmet veriyor. Bilet alma işlemlerinde beklemeden online gişe ile bilet alabilirsiniz. Gideceğiniz güzergahı uçuş uygulamasından belirleyebilir ve buna göre harekete geçebilirsiniz.
 6. Finlandiya uçuşları için alınan biletlerin iptal/ iade işlemleri içinde 7/24 online kalan çağrı merkezi vardır. Aynı zamanda çalışma gişelerinde yer alan personellerden yardım isteyerek biletlerin düzenleme işlemini erkenden yaptırabilirsiniz.
 7. Check in hizmeti ile yiyecek, içecek ve diğer kişisel ihtiyaçlar için istekte bulunabilirsiniz. Uçuştan önce değerli mal ve varlıklarınızı sigortalama işlemleri yaptırabilirsiniz.

   

Finnair Bagaj Hakkı ve Ücretlendirme

Finnair, hava yolu taşımacılığında yolcularına kolaylık sağladığı gibi taşıma için geniş bagaj hakkı sunuyor.

 • Ücretsiz Bagaj Hakkı Ne Kadar?

Yolcu sınıfına göre farklı bagaj hakkı ve sınırlaması vardır. Kabin ve check in olarak ayrılır.

Bagaj: İç hat ve dış hat seyahatine göre değişen bagaj hakları vardır. Economy sınıfı için belirlenen bagaj kapasitesi ve taşımada 30 kg hak verilmiştir. Business Class içinde bu bagaj hakkı 40 kg olarak belirlenmiştir. Olası ve farklı ihtiyaç durumlarına göre ekstra hak tanınan kabinler için ücret talep edilir.

Kabin/El Bagajı: Yanınıza alacağınız bavul ve diğer el bagajları için sınırlama vardır. Economy Class için bu sınırlama 1 adet bagaj 10 kg, Business Class için bu sınırlama 2 adet bagaj 20 kg olarak belirlenmiştir.

 • Fazla Bagajım Varsa Ne Kadar Ücret Öderim?

Yurtiçi: İç hat seyahatlerinde olası durumlarda taşınması gereken bagajlar için ekstradan kapladığı yere göre 1,44 Euro ile ücretlendirilir. Aynı zamanda bagajın ağırlığına göre bazı durumlarda alınan 1,80 Euro ücretlendirmesi bulunuyor.

Yurtdışı: Dış hat bagaj hakları ve yapılacak olan ekstra ödemeleri için gidilecek olan destinasyon bölgesi ile ilişkilidir. Fiyatlar ülkeden ülkeye değişebilir.

 • Finlandiya Bagaj Kuralları

Yolcuların konforlu ve kaliteli şekilde seyahat etmeleri için ekstra özel olarak hazırlanmış yolcu kabinleri vardır. Business Class ın daha fazla faydalandığı bu kabinler aynı zamanda bagaj olarak kullanılabilir. Alınan bagaj kuralında ise kişilerin vücut ağırlıkları da taşıma ücretleri eklenmiştir.

 • Kayıp, Hasarlı, Eksik ve Geç Teslim Edilen Bagaj

Hava yolu şirketine bu gibi durumlara sebep vermemek için önlemler daha önceden personeller tarafından alınıyor. Fakat kayıplarda ve eşya teslimlerinde kayıp ve buluntu bürolarını bilgilendirerek eşyalarınızı kolay şekilde bulabilirsiniz.

 • Bagaj Kısıtlamaları Nelerdir?

Yolcuların sağlık ve mal durumunu etkileyecek olan zehirli, kesici, patlayıcı, çizici, delici ve diğer kötü durumlara maruz bırakacak olan maddelerin uçağa alınması yasaklanmıştır. Bagaj kontrollerinde bu gibi maddelere ve eşyalara rastlandığında uçağa alınması doğrudan yasaklanır. Uçağın uçuş ayarlarını etkileyen radyoaktif bütün madde içeriklerinin taşınması kısıtlanmıştır.

Finnair Yiyecek, İçecek ve İkram

Firmanın yolcularının besin ve içecek ihtiyaçlarını gidermeleri için sunmuş olduğu özel servis hizmetleri bulunuyor. Hava aşçılarının ve çalışma personellerinin hazırlamış oldukları yiyecek ve içecek menülerini belli saat aralıkları ile ikram ederler.

 • Economy Class İkramlar

Finnair firması yıllık 9,2 Milyon yolcu taşıması ile birçok güzergahta hizmet veriyor. Ekonomi sınıfı içinde aynı hizmetler geçerlidir. Bilet indirimleri, uçuş esnasında ikramlar ve özel sipariş servisleri gibi her şeyi bulabilirsiniz. Sıcak ve soğuk yemekler menüye dahildir.

 • Business Class İkramlar

Özel yolcu sınıfı olarak bilinen, ikram ve hizmetlerden daha özel faydalanan yolcu sınıfıdır. Check in desteği ile özel siparişler, özel koltuklar ve yer değişiklikleri için online yardım alabilirler. Sıcak ve soğuk içecek ikramları ile özel tatları yakalayın.

 • Özel Yemek Servisi

Yolculukta yanınızda bulunan küçük çocuklar ve bebekler için özel hazırlatabileceğiniz mamalar bulunuyor. Business sınıf için özel servis detayları daha geniştir. Özel serviste bebeklerin içecekleri, yiyecekleri ve diğer ihtiyaçları için sipariş verebilirsiniz.

Finnair Hava Yolları: Business Class

Yolcuların kendilerini özel hissettikleri koltuklar, hizmetler, ikramlar ve karşılamalar ile keyifli bir yolculuk sizleri bekliyor. Business sınıf için yolculuk sigortası, özel koltuklar, menüler ve servisleri ile ayrıcalığı yaşamış olursunuz.

 • Koltuk Diz Mesafesi

Business yolcularının boy ve kilo durumlarına göre koltuk mesafesi belirlenebilen ve rahat yolculuk için koltukların ayarlanması gibi hizmetler vardır. Yatak halini alabilen koltuklar, dizlerin temas ederek sıkışmadığı modern koltuklar, ışıklandırması ve yakınlık mesafesi ile geniş, ferah, aydınlık bir yolculuk yapabilirsiniz.

 • Yiyecek, İçecek ve İkram

Yemek ve içecek siparişleri için menüde yer alan ürünlerin sipariş verilmesi gerekiyor. Özel siparişlere açık olan check in hizmeti ile hava aşçılarının yapmış olduğu dünya yemeklerinden birini tercih edebilirsiniz.

 • CIP Salonu/ CIP Lounge

Uçak eğlence ve etkinlik kabini olarak biliniyor. Aynı zamanda kişisel bakım ve ihtiyaçların giderildiği bir kabindir. Uçağın hareket etmesini beklerken eğleneceğiniz oyun salonlarına ve diğer mini etkinliklere sahiptir. Duşa kabin özelliği de vardır.

Finnair Hava Yolları: Miles and Smiles

Miles and Smiles üyeliği olan yolcular ödüllü bilet hakkından faydalanabiliyor. Aynı zamanda indirimli bilet günlerinden faydalanabiliyor. Rezervasyonun hızlı alındığı, online gişe görevi görmesi nedeni ile online bilet alımlarına açıktır.

Finnair Seferleri, Rezervasyon ve Bilet Al

Firmadan uçuş biletini uygun fiyatlarda almak ve istediğiniz hatlarda seyahat etmek için mobil uygulamasını indirerek takip etmeniz yeterli olabilir. Günlük ve haftalık seyahat saatlerini bulacağınız ve iptal edilen seferleri bulacağınız online bir uygulamadır. Biletall.com sayfasından da firmaya ait olan iç ve dış hat biletlerini ayırtabilirsiniz.

 • Finnair Seferleri: 41 ülkeden sunmuş olduğu taşıma ağı ile dünyanın her yerine seferler düzenliyor. Güvenli ve hızlı sefer taşımacılığı ile 86 farklı bölgeye ulaşım sağlar.
 • Finnair Rezervasyon: Biletall.com adresinden rezervasyon işlemleri yapabilirsiniz.
 • Finnair Bilet Al: Çağrı merkezinden, mobil uygulamadan ve Biletall.com'dan işlemlerinizi halledebilirsiniz.

Finnair Bilet İptal/İade Prosedürü

Alınan sefer biletlerinin bazı sebepler nedeni ile iptal edilmesi gerekebilir ya da değiştirilmesi istenebilir. Bu gibi durumlarda iade edilmesi istenen biletlerin alınma günü ve saati göz önüne alınır. 12 saatten fazla olan uçuş saatinde yolcuların bileti için %5 kesinti uygulanır. Farklı bir durum ise uçağın kalkışına az bir süre yapılan bilet iptal işlemleridir. Bu durumda da %25 oranında kesinti yapılarak işlem iptal edilir.

Finnair Diğer Önemli Bilgiler

 • Koltuk Özellikleri

Titreşimli olan koltuklar masaj yapan özelliklere sahiptir. Koltuklardaki diz mesafesi boşluğu için ayarlanan düzenlemeler ve katlanabilir olması yolcuların seyahat sırasında kendilerini evlerinde gibi hissetmelerini sağlayacaktır.

 • Bebek ve Çocuk Yolcular

Çocuklarınız ile birlikte seyahat ediyorsanız; onlar içinde ayrı bir koltuk ayırtabilirsiniz. Uçak özel servis ve ikramlarından onlarında faydalanması için check in uygulayabilirsiniz.

 • Hamile Yolcular

28 ile 35 hafta aralığında olan hamile yolcular için doktordan rapor almaları gerekiyor. “Seyahat edebilir” ibresi olan raporun personele teslim edilmesi isteniyor.

 • Hasta ve Engelli Yolcular

Bedensel hareket problemi olanlar ve bakıma ihtiyacı olan kişiler için engelli kabinleri bulunuyor. Burada, diğer yolculara gösterilen sunum, ikram ve karşılama hizmetlerinin aynısı gösteriliyor.

 • Evcil Hayvanlar

Evcil hayvanların eğitim, temizlik, sağlık ve taşıması riskli olmayan türleri için hava yolu kargo sağlanır.

 • Seyahat Sigortası

Uçuş öncesi kişilerin kendi canlarını ve mallarını korumak için belli ücret karşılığında yaptırmış oldukları sigortadır.

Finnair Ucuz Uçak Bileti İçin Seferler ve Bilet Fiyatları

Güzergah Bilet Fiyatları Ortalama Sefer Süresi
St. Petersburg - Alanya 1.358,53 TL 16 Saat 40 Dakika
Ivalo - İstanbul 1.755,85 TL 33 Saat 20 Dakika
New York - Madrid 1.962,25 TL 13 Saat 15 Dakika
Toronto - Barselona 2.586,98 TL 18 Saat 20 Dakika
Oslo - Hong Kong 3.174,23 TL 18 Saat 55 Dakika
Stockholm - Hong Kong 3.358,19 TL 18 Saat 55 Dakika
Bangkok - Oslo 3.507,12 TL 6 Saat 40 Dakika
Gothenburg - Erbil 4.243,72 TL 17 Saat 10 Dakika
Helsinki - Tahran 4.293,79 TL 15 Saat 25 Dakika
Stockholm - Hangzhou 5.300,99 TL 24 Saat 5 Dakika

Finnair Hakkında Sıkça Sorulan Sorular (SSS)

 • Finnair uçak bileti ne kadar?

  Finnair firmasının popüler seferlerinden en ucuzu St. Petersburg - Alanya olup, bilet fiyatı 1.358,53 TL'dir.
 • Finnair kaç yılında kuruldu?

  1923 yılında kurulmuştur.
 • Finnair firma merkezi neresidir?

  Firma merkezi Helsinki şehrindedir.
 • Finnair IATA kodu nedir?

  AY uluslar arası IATA kodudur.
 • Finnair çağrı merkezi numarası kaçtır?

  Çağrı merkezi numarası +358 (981) 808 00

Finnair Firması Hakkında En Faydalı Yorumlar

Çok İyi (83)
İyi (8)
Orta (0)
Kötü (0)
Çok Kötü (0)
%91
%9
%0
%0
%0
Ortalama Puan
4,9
91 Değerlendirme
S*** Ö***
30 Eylül Pazar
Personel her türlü sorun ve şikayetle ilgileniyor çok iyiler
H*** T***
22 Eylül Cumartesi
Ben memnun kaldım şahsen içecekler biraz sıkıntılıydı o kadar
K*** T***
12 Eylül Çarşamba
Keyifliydi şahsen ben memnun kaldım. İçecekler bana göre değildi.
A*** B***
11 Eylül Salı
Firma çok kaliteli biz keyif aldık şahsen hava biraz kötüydü o kadar
M*** H*** G***
2 Ağustos Perşembe
Şikayet edenleri anlamıyorum, ben gayet keyifli yolculuk yaptım.
2
24
Devamını Göster
Yorum Yap
Kaynaklar Hakkında Bilgilendirme

Bu sayfada kullanılan görseller veya materyaller kullanıcılara daha doğru ve açıklayıcı bilgi vermek amacı ile çeşitli kaynaklardan sağlanmış olabilir. Bu materyaller hakkında bilgi almak için bize İletişim sayfamızdan ulaşabilirsiniz. Biletall.com Finnair sayfasında sunulan veriler istatistik verileridir. Finnair Firması kendine ait kuralları ve özellikleri istediği zaman değiştirme hakkına sahiptir. ( 16.10.2020 05:25:51 )

Göteborg, (Tümü)
GOTT
SE
Erbil, (EBL)
EBL
IQ

Arayın, Uçak biletiniz için yardımcı olalım!

+90 (850) 360 32 58
Sizi Arayalım
Beni Ara
https://biletall-cdn.mncdn.com/img-v7/ortak/preloader.svg?v=54961
/ True
54961