1
(12-65)
- +
(2-12)
- +
(0-2)
- +
(13-24)
- +
(65+)
- +
- +
AKILLI ARAMA TEKNOLOJİSİ İLE BİLETALL SEYAHAT ARAMA MOTORU HİZMETİNİZDE!
Helsinki

Finlandiya Uçak Bileti

Finlandiya Nüfusu
5 Milyon 495 Bin
Finlandiya Başkenti
Helsinki
Finlandiya Resmi Dili
Fince, İsveççe
Finlandiya Zaman Dilimi
GMT +3
Finlandiya Para Birimi
Euro (€)
Ortama Yemek Fiyatı
60 EUR
Finlandiya Telefon Kodu
+358
Ortama İçecek Fiyatı
25 EUR
İstanbul - Helsinki Uçuş Süresi
3 Saat 25 Dk
İstanbul - Helsinki Uçuş Mesafesi
2.153 Km

En Ucuz Türkiye - Finlandiya Uçak Seferleri

İzmir - Helsinki
Ukraine International Airline
20 Ağu 2020
30 Ağu 2020
Malatya - Helsinki
Türk Hava Yolları
13 Ağu 2020
Ankara - Helsinki
Ukraine International Airline
13 Ağu 2020
Diyarbakır - Helsinki
Türk Hava Yolları
07 Eyl 2020
15 Ağu 2020
İstanbul - Turku
Air France
04 Eyl 2020
Adana - Helsinki
Türk Hava Yolları
27 Ağu 2020
Konya - Helsinki
Türk Hava Yolları
27 Ağu 2020
Samsun - Helsinki
Türk Hava Yolları
16 Ağu 2020
Kayseri - Helsinki
Türk Hava Yolları
16 Ağu 2020
01 Eyl 2020
14 Ağu 2020
Mardin - Helsinki
Türk Hava Yolları
12 Ağu 2020

En Ucuz Finlandiya Kalkışlı Uçak Seferleri

Helsinki - Konya
Sun Express
13 Ağu 2020
11 Ağu 2020
Helsinki - Kiev
Air Baltic
01 Eyl 2020
Helsinki - İzmir
Ukraine International Airline
03 Eyl 2020
Helsinki - Adana
Sun Express
13 Ağu 2020
Helsinki - Diyarbakır
Türk Hava Yolları
01 Eyl 2020
Helsinki - İstanbul
Türk Hava Yolları
24 Ağu 2020
Helsinki - Antalya
Aeroflot Russian Airlines
31 Ağu 2020
Helsinki - Erzurum
Türk Hava Yolları
31 Ağu 2020
Helsinki - Mardin
Türk Hava Yolları
04 Eyl 2020
Helsinki - Tahran
Qatar Airways
09 Eyl 2020
Fiyatlar önümüzdeki bir ay için en ucuz uçak bileti fiyatlarıdır. Anlık olarak değişiklik gösterebilir.

Finlandiya Kalkışlı Uçuş Olan Popüler Şehirler

Finlandiya Kalkışlı Uçuş Olan Popüler Ülkeler

Finlandiya’ya Nasıl Gidilir?

Finlandiya Türkiye saat farkı yoktur. Finlandiya Kuzey Avrupa’da bir ülke olduğu için ülkemizden araba ile Finlandiya’ya gitmek günler alabilir. Bu yüzden Finlandiya’ya gidecek olan herkes uçak ile gitmektedir. İstanbul Atatürk Havalimanı’ndan Finlandiya’ya günlük 100’den fazla uçuş gerçekleşir. Bu uçuşların tamamına yakını aktarmalı olsa da direkt olanları da vardır. Direkt olan uçuşlarda Finlandiya Türkiye uçuş süresi 3 saat 25 dakikadır. Finlandiya Türkiye uçak seferleri Aegean Airlines, Aeroflot, Air France, AtlasGlobal, British Airways, Finnair, Lufthansa, OLYMPIC AIR, Qatar Airways, TAP Portugal, Türk Hava Yolları, Ukraine Intl Airlines firmaları iki ülke arası uçuş gerçekleştiren bazı hava yolu firmalarıdır.

Siz de ekonomik fiyata Finlandiya uçak bileti almak istiyorsanız Biletall.com’dan ziyaret edebilirsiniz. Hatta Finlandiya uçak bileti rezervasyon işlemleri ile biletinizi Finlandiya biletinizi çok daha ekonomik bir fiyata alabilirsiniz. Ülkemizde pek çok kişi hem iç hatlar hem de dış hatlar uçuşunda Türk Hava Yollarını tercih etmektedir. Siz de THY ayrıcalığı ile uçmak istiyorsanız Biletall.com’dan Finlandiya uçak bileti THY araması ile en uygun bileti bulabilirsiniz. Finlandiya uçak bileti fiyatları firmadan firmaya, uçuşun saatine göre ve aktarma durumlarına göre değişebilmektedir.

Finlandiya Türkiye uçak saatleri sabahın erken saatlerinden gece geç saatlere kadar olabilmektedir. Finlandiya Türkiye uçak bileti fiyatları da uçuşun saatine göre değişebilmektedir. Schengen vizenizle birlikte siz de uygun Finlandiya Türkiye uçak biletleri için Biletall.com’dan avantajlı fiyatlarından yararlanarak biletinizi alabilirsiniz.

Finlandiya Vize Şartları Neler?

Finlandiya Vize İstiyor mu?
Evet
Finlandiya Vize Ücreti
80 EUR
Finlandiya Vize Şartları

Finlandiya uçak bileti ile Finlandiya’ya gidecek olan yolcuların Finlandiya vizesi çıkartmaları gerekmektedir. Finlandiya’ya gidecek olan bireyler Schengen vizesi ile seyahatlerini gerçekleştirebilirler. 0-5 yaş arasındaki çocuklar için vize istenmezken 6-11 yaş arasındaki çocuklar için ise vize ücreti 200 TL’dir.

Finlandiya vizesi için başvuru yaptıktan sonra 15 gün içerisinde vizeniz çıkmaktadır ancak konsolosluk bazı durumlarda sizlerden ek belge isteyebilmektedir. Böyle bir durumda ise vizenizin size ulaşması 1 ayı bulabilmektedir.

Finlandiya vizesi ücreti 330 Türk Lirası. Eğer 0-5 yaş arasında çocuğunuz varsa onlar için ücretsiz.

Finlandiya’ya Gitmek İçin En Uygun Zaman

En Ucuz Mevsim
Sonbahar
En Ucuz Ay
Eylül
En Ucuz Gün
Cuma
En İyi Mevsim
Yaz
En İyi Ay
Temmuz

Finlandiya oldukça soğuk bir ülke olarak bilinir. Ülkede kış aylarında hava sıcaklığı -40 derecelere kadar düşebilmektedir. Yazın kuzeyde güneş hiç batmaz güneyde ise tamamen batmadan tekrar doğar. Kışın ise kuzey tamamen karanlıktır güneyde ise sadece birkaç saat güneş görülür.

Finlandiya Hakkında Bilgiler

Ülke Hakkında Bilgiler

Finlandiya Avrupa’nın en güvenli, modern, eğitimli, yeşil ve ferah ülkelerinden birisidir. Ülkede 188 bin adet göl ve pek çok ada bulunmaktadır.

Finlandiya’nın Başkenti

Finlandiya’nın başkenti ülkenin en güneyinde bulunan Helsinki şehridir. Baltık Denizi’ne kıyısı olan şehir turistler tarafından çok sevilmektedir.

Finlandiya’nın Nüfusu – Finlandiya’nın Resmi Dili

Finlandiya’nın nüfusu yaklaşık olarak 6 milyondur. Ülkemize göre nüfusu çok az olan Finlandiya’da Fince ve İsveççe konuşulmaktadır.

Finlandiya’nın Para Birimi

Avrupa Birliği üyesi olduğu için ülkede Euro kullanılmaktadır.

Finlandiya’da Saat Kaç?

Finlandiya Türkiye saat farkı yaz aylarında yoktur. Kış aylarında ise saat farkı 1 saattir.

Finlandiya’da Ne Ucuz? Finlandiya’da Gelirken Ne Getirilir?

Finlandiya seyahatinizden döneceğiniz zaman yakınlarınızı sevindirmek için hediye almak istiyorsanız Finlandiya’da pek çok hediye bulabilirsiniz. Finlandiya’da geyikler oldukça fazladır ve halk için de önemi büyüktür. Geyiklerin etinden, sütünden ve derisinden sıklıkla yararlanmaktadırlar. Siz de dönüşte yakınlarınıza Finlandiya’nın göllerini, adalarını ve geyiklerini temsil eden heykeller, geyik derisinden yapılma pek çok kıyafet alabilirsiniz. Finlandiya uzak bir ülke olduğu için pek çok kişi Finlandiya Türkiye arası uçakla kaç saat sorusunu sormaktadır. Ülkeler arası yazları saat farkı olmamasına rağmen uçakla aktarmasız seyahatler 3 buçuk saat civarındadır.

Finlandiya Nerede?

Finlandiya’ya Uçmak İçin 5 Sebep

• Muhteşem Kutup Aurorası
• Uzun Yaz Günleri
• Manzaralar
• Festivaller
• Noel Baba
 1. Finlandiya Kuzey Avrupa’da bir ülke olduğu için hatta Kuzey Avrupa’nın da en kuzeyinde yer aldığı için yazları neredeyse hiç güneş batmamaktadır. Kışın ise güneş neredeyse hiç doğmamaktadır. Kış aylarında eğer şanslıysanız kutup aurorasını görme ve fotoğraflama imkanına sahip olabilirsiniz. Binlerce turist sadece bu anı görebilmek için bile her yıl Finlandiya’ya gelmektedir.
 2. Yaz ayları kuzeyde güneş hiç batmamaktadır güneyde ise 1-2 saatliğine batmakta ancak tamamen karanlık olmadan tekrar güneş doğmaktadır. Siz de bu uzun yaz günlerinde Finlandiya’da güneşin batmamasını fırsata çevirerek doyasıya tatil yapabilir bol bol gezebilirsiniz.
 3. Finlandiya’da 188 bin adet göl bulunmaktadır. Bu kadar göl içinde de pek çok ada bulunmaktadır. Siz de Finlandiya gezinizde göl ve adaların birbiriyle olan muhteşem uyumunu fotoğraflayabilir ve bu manzaraların keyfini çıkarabilirsiniz.
 4. Finlandiya’da tiyatro, konser, tango, opera ve müzik festivalleri sıklıkla düzenlenmektedir. Bu açıdan Finlandiya bir festival cennetidir.
 5. Çocukluğumuzda yılbaşında bize hediye getirecek diye beklediğimiz Noel Baba hepimizin hayallerinde yer almıştır. Finlandiya’da küçük bir köyde ünlü çakma Noel Baba’yı görebilir ve bir an için de olsa çocukluk yıllarınıza dönebilirsiniz.

Finlandiya’nın En Güzel Şehirleri

Biletall.com’da Finlandiya en ucuz uçak bileti için arama yapıp biletinizi aldıktan sonra muhteşem bir ülke olan Finlandiya seyahatinize başlayabilirsiniz.

Helsinki

Helsinki Finlandiya’nın başkenti olması ile birlikte ülkenin en büyük ve en çok nüfusa sahip olan kentidir. Şehirdeki mimari sizleri büyüleyebilir. Hatta binaların çoğu açık renk granit taşlardan yapılmıştır ve bu yüzden de ülkeye Kuzey’in beyaz kenti denilmektedir.

Turku

Turku şehri Finlandiya’nın en eski şehridir ve şehirde gezerken tarihi yapıları görüp hayran kalmamanız mümkün değil. Turku çok önemli bir kültür başkentidir hatta Avrupa’nın kültür başkenti olarak seçilmiştir de. Sonradan Helsinki Turku’dan daha değerli ve önemli bir şehir olsa da Turku tarihiyle ve genç nüfusu ile Finlandiya için en önemli şehirlerden birisidir. Nüfusunun çoğu genç olan Turku’da pek çok üniversite öğrencisi bulunmaktadır.

Tampare

Şehirde 200’den fazla göl bulunmaktadır. Finlandiya’nın en büyük 3. şehri olan Tampare eskiden sanayi merkezi olmasına karşılık günümüzde bilgi teknolojisi, eğitim, araştırma, spor ve iş imkanları açısından çok önemli bir şehirdir. Finlandiya’nın en hızlı gelişen şehri olan Tampare Finler için çok önemli bir şehirdir.

Finlandiya’da Gezilecek Yerler

Finlandiya ucuz uçak bileti alırken en uygun bileti almaya çalışıyorsanız ve araştırma yapıyorsanız Biletall.com’dan göz atmanızı tavsiye ederiz. Biletall.com’da bulabileceğiniz Finlandiya en ucuz uçak bileti ile Avrupa’nın Kuzeyine, Finlandiya’ya uygun fiyata gidebilirsiniz.

Finlandiya’da Deniz Turizmi için Nerelere Gidilir?

Finlandiya Baltık Denizi’ne kıyısı olan bir ülkedir. Pek çok kişi Finlandiya gibi soğuk bir ülkede kışın bile denize girilebileceğini duymuştur. Evet Helsinki’de pek çok yerde kışın denize girebilirsiniz ancak kışın sahiller yaz aylarındaki kadar dolu olmamaktadır. Helsinki’de 10’dan fazla yerde denize girilebilmektedir.

Finlandiya’dan Ne Alınır? Alışveriş Yapılacak Yerler              

Geyikleri ile ünlü olan Finlandiya’da geyik boynuzundan yapılma hediyelik eşyalar, geyiklerin derisinden yapılma mont ve eldivenler ve elektronik aletler alabilirsiniz.

Finlandiya’nın Doğal Güzellikleri

Finlandiya Türkiye uçak bileti ile Finlandiya’ya geldikten sonra ilk görmeniz gereken manzara Kutup Aurora’sıdır. Kuzeyde kış aylarında şehirden uzak yerlerde görebileceğiniz Kutup Aurora’sı muhteşem bir manzaradır. Ayrıca ülkedeki binlerce göl ve ada ile yeşil ve mavinin her türlü tonunu görmeniz mümkündür.

Finlandiya’da Gezilecek Tarihi Yerler

Finlandiya tarihinde İsveç’in hakimiyeti altında kalmış bir ülkedir. Turku şehrinde İsveç döneminden kalma pek çok tarihi mimari bulunmaktadır. Şehir Finlandiya’nın en eski şehridir. Siz de gezinizde tarihi yerler gezmek istiyorsanız Turku şehrini gezebilirsiniz.

Finlandiya Gezi Rehberi

Finlandiya günümüzde eğitim seviyesi açısından Avrupa’nın en iyi ülkesidir. Ülkedeki insanlar çok kültürlü, samimi, sakin ve huzurludur. Finlandiya da hem ekonomik hem sağlık hem de eğitim açısından günümüzde en gelişmiş devletlerden birisidir. Binlerce göl ve adası ile bilinen Finlandiya’da sayısız doğal güzellik ve manzara ile karşılaşacaksınız.

Ülkenin nüfusu 6 milyona yakındır. Ülkede çoğu şey bizim ülkemize göre pahalıdır ancak ülke ekonomik olarak çok rahat ve Avrupa’nın en iyi ekonomisine sahip ülkelerden birisidir. Ülkede ulaşım genellikle trenler ile sağlanmaktadır. Gelişmiş bir tren ağına sahip olan Finlandiya’da çeşitli trenler bulunmaktadır. Bunlar gece treni, çok hızlı tren, hızlı tren, yavaş tren olarak sınıflandırılmaktadır. Siz de Finlandiya gezisinde trenlerle rahatlıkla ülke içinde seyahat edebilirsiniz.

Finlandiya’da Ne Yenir? Nesi Meşhur?

Kızarmış Somon Balığı Filesi
Somon Çorbası (Lohikeitto)
Kalakukko (Balıklı Ekmek)
Silakat (Balık Ringası)

Siz de Biletall.com’dan alabileceğiniz en ucuz Finlandiya uçak bileti ile Finlandiya’ya gelip buradaki enfes lezzetleri tadabilirsiniz.

Kızarmış Somon Balığı Filesi

Kuzey Avrupa ülkelerinin balıkçılık ile geçimlerini sağladıkları düşünülmektedir ancak ticari amaçla başka ülkelere balık satan tek ülke Norveçtir. Finlandiya’da da balıkçılık yapılmakta ancak balıklar genellikle ülke içinde tüketilmekte hatta bazen Norveç’ten ithal edilmektedir. Somon balığı ise ülkede en sevilen yemekler arasındadır. Kızarmış somon balığı filesi pek çok restoranda tadabileceğiniz bir lezzettir.

Somon Çorbası (Lohikeitto)

Somon balığını çok seven Finlandiyalılar bunun sadece yemeğini yapmakla kalmayıp çorbasını da yapmışlardır. Halk tarafından çok sevilen ve oldukça doyurucu özelliğe sahip olan somon çorbası turistler tarafından da çok sevilmektedir.

Kalakukko (Balıklı Ekmek)

Bizdeki balık ekmekten çok farklı olan kalakukko ekmek hamurunun içine balık ve sebzelerden oluşan için konması ve fırında pişmesi ile elde ediliyor. Tadı da bizim balık ekmekten biraz farklı olan bu yemek oldukça lezzetlidir.

Silakat (Balık Ringası)

Balık Finlandiya halkı tarafından çok sevilen bir yiyecektir. Silakat ise sardalyalara benzeyen küçük balıkların kızartılıp ve sebzelerin pişirilmesinin ardından birlikte servis edilmesi ile ortaya çıkan enfes bir yemektir.

Graavilohi (Çiğ Somon)

Somon balığından pek çok yemek ortaya çıkartan Finler somon balığını her zaman pişirmemektedir. Graavilohi olarak isimlendirilen bu yemek çiğ somonun tuzlanıp dereotu ile ekmeğin üzerine konması sonucu ortaya çıkan bir yiyecektir.

Finlandiya’da Yenecek En Güzel Yemekler

Finlandiya’da somon balığının pek çok çeşidini yiyebilirsiniz. Kızarmış somon balığı filesi, lohikeitto, kalakukko, silakat, graavilohi somon ile hazırlanan bazı yemeklerdir. Bunun yanında siyah sosis, köfte, çeşitli güveç yemekleri ve lahana yemeği de Finlandiya halkı tarafından oldukça sevilmektedir.

Finlandiya Ucuz Uçak Bileti İçin Seferler ve Bilet Fiyatları

Güzergah Bilet Fiyatları Ortalama Sefer Süresi
Jyvaskyla - Helsinki 325,30 TL 45 Dakika
Helsinki - Jyvaskyla 487,94 TL 45 Dakika
Stockholm - Helsinki 519,08 TL 55 Dakika
İzmir - Helsinki 579,44 TL 6 Saat 10 Dakika
Berlin - Helsinki 744,48 TL 3 Saat 45 Dakika
Varşova - Helsinki 760,31 TL 14 Saat 10 Dakika
Milano - Helsinki 807,27 TL 12 Saat 45 Dakika
İstanbul - Helsinki 830,90 TL 3 Saat 20 Dakika
Kiev - Helsinki 927,72 TL 14 Saat 40 Dakika
Münih - Helsinki 943,31 TL 4 Saat 10 Dakika
Dusseldorf - Helsinki 976,55 TL 12 Saat 35 Dakika
Paris - Helsinki 1.075,96 TL 13 Saat 5 Dakika
Malatya - Helsinki 1.243,93 TL 20 Saat 15 Dakika
Atina - Helsinki 1.350,07 TL 12 Saat 15 Dakika

Finlandiya Uçak Bileti Hakkında Sıkça Sorulan Sorular (SSS)

 • Finlandiya uçak bileti ne kadar?

  Finlandiya varışlı popüler uçak seferlerinden en ucuzu İzmir - Helsinki olup, bilet fiyatı 579,44 TL'dir.
 • Finlandiya uçuşu olan firmalar hangileridir?

  Air Baltic, Finnair, Klm, Pegasus, Türk Hava Yolları, Ukraine International Airline.
 • Finlandiya ülkesine kaç saatlik uçuşla gidilir?

  İstanbul - Helsinki arası 3 Saat 25 Dk uçuş süresi ile ulaşabilirsiniz.
 • Finlandiya ne zaman gidilmeli?

  Yılın en uygun zamanı Temmuz ayıdır.
 • Finlandiya başkenti neresidir?

  Başkent Helsinki şehridir.
 • Finlandiya para birimi nedir?

  Ülkenin resmi para birimi Euro (€)
 • Finlandiya nüfusu kaçtır?

  Nüfusu 5 Milyon 495 Bin kişidir.

Seyahatlerinizde Yardımcı Olabilecek Finlandiya ve Diğer Şehirler Hakkındaki Blog Yazılarımız

Koronavirüs Salgınıyla Mücadele İçin 46 Ülkeye Uçuşlar Durduruldu
Koronavirüs Salgınıyla Mücadele İçin 46 Ülkeye Uçuşlar Durduruldu
21 Mart 2020
Gün geçtikçe etkilerini göstermeye devam eden korona virüsü salgını kapsamında, ülkemizde tedbirler alınmaya devam etmekte. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı’nın yaptığı son açıklama ile 46 ülkeye uçuşla
2020 Schengen Vize Ücretleri ve Gerekli Evraklar
2020 Schengen Vize Ücretleri ve Gerekli Evraklar
10 Şubat 2020
Yurt dışı tatil planlayanların aklını bolca meşgul eden bir konu vize alma. Nasıl vize alırım, ne kadar sürer, ne kadar ödemem gerekir en önemli sorulardan. Ama merak etmeyin, hepsini cevaplayacağız.
Gülümseyin Çekiyoruz: Dünyanın En Mutlu Ülkeleri
Gülümseyin Çekiyoruz: Dünyanın En Mutlu Ülkeleri
15 Şubat 2019
   Yeterli miktarda Serotonin (Mutluluk Hormonu) salgılandığında kişilerin ruh hali ve davranışları pozitif yönde etkilenir. Şimdi bunun bir de toplumlar düzeyinde gerçekleştiğini düşünün. Doğal
Buz Otellerle Tanışın! Dünya'nın En Etkileyici Buz Otelleri
Buz Otellerle Tanışın! Dünya'nın En Etkileyici Buz Otelleri
07 Ocak 2019
Oteller, seyahat ettiğimiz yerlerdeki olası konaklama sorunlarına kolay bir çözüm üretiyor. Bu nedenle yaygın bir şekilde tercih ediliyorlar. Dünya üzerinde birçok otel türü mevcut. Bunlardan biri de

Finlandiya Uçak Seyahati Hakkında En Faydalı Yorumlar

E*** S***
18 Ekim Perşembe
Helsinki
Halinize şükredeceğiniz yerlerden birisi gidin ve insanlığın kırılma noktasını kendiniz görün
S*** E***
6 Ekim Cumartesi
Helsinki
Çok farklı bir şehir ve çok farklı bir yapısı var gerçekten gidilip görülmesi gerekn
O*** S***
30 Eylül Pazar
Helsinki
Futbol anlayışlarını pek benimseyemedim fakat yinede güzel biryer
S*** K***
11 Ağustos Cumartesi
Helsinki
Birbirnden güzel hizmet veren yerler var gidin ve gezin bir kere dünyaya geliyorsunuz
İ*** B***
3 Ağustos Cuma
Helsinki
Birbirinden farklı hayvanları ilk defa burada gördüm.
2
6
Devamını Göster
Kaynaklar Hakkında Bilgilendirme

Bu sayfada kullanılan görseller veya materyaller kullanıcılara daha doğru ve açıklayıcı bilgi vermek amacı ile çeşitli kaynaklardan sağlanmış olabilir. Bu materyaller hakkında bilgi almak için bize İletişim sayfamızdan ulaşabilirsiniz. Finlandiya Uçak Bileti sayfasında sunulan veriler istatistik verileridir. ( 11.08.2020 05:14:00 )

İstanbul, (Tümü)
IS1T
TR
Helsinki, (Tümü)
HELT
FI

Arayın, Uçak biletiniz için yardımcı olalım!

+90 (850) 360 32 58
Sizi Arayalım
Beni Ara
https://biletall-cdn.mncdn.com/img-v7/ortak/preloader.svg?v=57800
/ True
57800