1
(12-65)
- +
(2-12)
- +
(0-2)
- +
(13-24)
- +
(65+)
- +
- +
AKILLI ARAMA TEKNOLOJİSİ İLE BİLETALL SEYAHAT ARAMA MOTORU HİZMETİNİZDE!
"Come on, Let’s Fly!"
easyJet

easyJet easyJet Uçak Bileti

Kuruluş Tarihi
1995
Firma Kısaltması
Easy
Firma Merkezi
Luton
IATA Kodu
U2
Çağrı Merkezi
+44 (330) 365 54 54
Uçak Sayısı
193
Firma Yorum Sayısı
25
Ortalama Kullanıcı Puanı
4,7/5
Nasıl Oy Verilir? Oy Ver

easyJet Hakkında

Easyjet, 1995 tarihinde Yunan girişimci Stelios Haji-Ioannou tarafından İngiltere’de kurulmuştur. Havayolunun kuruluş amacı müşterilerine en uygun fiyatlı uçuş deneyimini sunmaktır. Firmanın genel uçuş destinasyonları Avrupa’nın önemli kültür, iş ve eğlence merkezleri olup buralara gerçekleştirdiği düşük tarifeli uçuşları tanınmaktadır.

Easyjet, havacılık tarihinde önemli bir yeniliğe imza atarak bilet fiyatından yiyecek ve içecek gibi maliyetlerin alınmamasıdır. Yiyecek veya içecek alıp almamak müşterinin isteğine bırakılmış olduğundan bu sayede son bilet uçuş fiyatında önemli bir iskonto sağlanabilmektedir. Bunun yanında, isterlerse müşteriler havayolu tarafından hafif yiyeceklerden alabilmektedir. Easyjet, bu uygulamayı Avrupa kıtasında başlatan ilk havayolu firması olarak bilinmektedir.

Havayolu aynı zamanda diğer çoğu havayolu firması gibi bilet satışlarını çeşitli aracı kurumlar kullanarak yapmamasıdır. Easyjet için uçak bileti almak isteyen kişiler Biletall.com'dan biletlerini temin edebilmektedirler.

easyJet Online Check - in

Easyjet Havayollarına ait uçak biletlerinin kullanılabilmesi için havayolu firmasının belirtmiş olduğu süreler içerisinde check-in işlemlerinin yapılması gerekmektedir. Check in işlemi, gişeler üzerinden yapılabildiği gibi çevrimiçi olarak da rahatlıkla yapılabiliyor. EasyJet avantajlarından yararlanarak seyahat edecek olan yolcular çevrimiçi check-in işlemlerini gerçekleştirmek için sitedeki uygun alanlara bilet bilgilerini girmelidirler. Yolcular soy isimlerini ve bilet (PNR) kodlarını girerek kısa sürede online check-in işlemlerini gerçekleştirebilmektedir.

 • Online Check in Sırasında Koltuk Seçimi ve Yemek Siparişi

Easyjet Havayolları online check-in işlemleri sırasında yolcular istedikleri takdirde seyahat edecekleri koltuk seçimini de online olarak yapabilmektedir. Ayrıca yine check-in işlemleriyle birlikte seyahat sırasında istenilen yemeklerin tüketilebilmesi için yemek siparişi de verilebilmektedir.

easyJet Firmasını Seçmek İçin 7 Sebep

 1. Easyjet açık ara Avrupa’nın en ucuz havayolu firmasıdır. Bilet fiyatına yiyecek ve içecek dahil etmeden, ayrıca hiçbir aracı kurum kullanmadan bilet satışı kullanmadan bilet satışı yapması bunun en önemli nedenlerindendir. Bunun dışında havalimanlarında dönüş süresini yarım saat ile sınırlı tutarak havalimanında uygulanan vergi yükünü de azaltmaktadır.
 2. Dünyanın en büyük uçak filolarından birisine sahip olan Easyjet Havayolları, yolcuları için dünyanın birçok noktasına çok sayıda uçak seferi seçeneği sunmaktadır. Havayolu firması, günün her saati, gerek yurtiçi, gerekse yurtdışı onlarca uçak seferi ile aralıksız olarak yolcularına hizmet vermeye devam etmektedir.
 3. Easyjet Havayolları personellerinin tamamı aynı hizmet kalitesi ve anlayışını benimsediği için uçak seyahati ile ilgili sürecin başından sonuna kadar tüm personeller yolcularını memnun etmek adına yapılması gereken tüm hizmetleri vermektedir.
 4. Easyjet Havayolları ile seyahat eden yolcular easyJet Flight Club ayrıcalıklarından da yararlanabilmektedir.
 5. Easyjet Havayolları özellikle erken tarihli bilet alımlarında yolcularına ekonomik fiyatlarla uçak yolculuğu deneyimi yaşatmaktadır. Gerek yurtiçi, gerekse yurtdışı birçok noktaya erken bilet avantajlarından yararlanarak çok uygun fiyatlarla uçak bileti alınabilmektedir.
 6. Havayolu şirketi yolcularının seyahatleri sırasında yiyecek ve içecek ihtiyaçlarını da en kaliteli besinler aracılığı ile karşılamalarını sağlamaktadır. Bu yiyecek ve içecekler bilet fiyatına dâhil edilmese de çok yüklü bir tutar oluşturmamaktadır.
 7. Easyjet Havayolları, İngiltere’nin en büyük, Avrupa’nın dördüncü büyük havayolu firmasıdır. Ulaşılabilirlik anlamında ise en iyi havayollarından olan Easyjet, bu şekilde müşterilerine en yüksek güveni tesis etmektedir.

easyJet Bagaj Hakkı ve Ücretlendirme

Easyjet  bagaj hakkı ile de yolcularına ayrıcalıklı hizmetler sunuyor.

 • Ücretsiz Bagaj Hakkı Ne Kadar?

Easyjet Havayolları, yolcuları için kabin ve check in bagaj hakkı olmak üzere şu hakları tanıyor;

Bagaj: Kargo bölümünde taşınacak bagajlar için kişi başına 20 kg ağırlık sınırlaması vardır. Daha fazla ağırlık isteyen müşteriler için ekstra fiyatlandırma geçerlidir. Bu fiyatlandırmaya Easyjet Havayolları web sitesinden ulaşılabilir.

Kabin/El Bagajı: Easyjet Havayolları, ücretsiz kabin bagajı konusunda bazı sınırlamalar koymuştur. Buna göre kabin bagajı en fazla 56*45*25 boyutunda olabilir. Burada herhangi bir ağırlık kısıtlaması konulmamaktadır. Ayrıca firma duruma göre kabin bagajını uçağın kargo bölmesine koyma hakkına da sahiptir.

 • Fazla Bagajım Varsa Ne Kadar Ücret Öderim?

Yurtdışı: Yurtdışı fazla bagaj ücretlendirmesi seyahat edilecek olan destinasyona göre farklılıklar göstermektedir. Ortalama olarak ise 11 sterlin, çevrimiçi bilet satın alındığında 7 sterlin olarak sabit tutar belirlenmiştir.

 • ABD Bagaj Kuralları

Easyjet Havayolları tarafından ABD'ye gerçekleştirilen seyahatlerde ise Economy sınıfı yolcuları kabinde 8 kg, check in için 23 kg, Business sınıfı ise kabinde 8 kg, check in için 32 kg bagaj hakkı bulunmaktadır.

 • Kayıp, Hasarlı, Eksik Ve Geç Teslim Edilen Bagaj

Easyjet Havayolları, yolcularının bagajlarını büyük bir özenle taşımaktadır ancak yine de herhangi bir olumsuzluk durumunda yolcular böyle bir durumla karşılaştıklarında Easyjet Havayollarına ait Kayıp ve Buluntu Eşya Ofisi'ne başvurabilmektedir.

 • Bagaj Kısıtlamaları Nelerdir?

Easyjet Havayolları seyahatlerinin sırasında kabin içinde zehirli spreyler, çakmak, biber gazı, para çantaları, radyoaktif madde içeren ekipmanlar ve sivri uçlu cisimler taşımak yasaktır. Ancak kesinlikle yasak olan biber gazı vs gibi maddelerin dışındaki eşyalar yolcuların kayıtlı bagajlarında taşınabilmektedir.

EasyJet : Business Class

Easyjet Havayolları yolcularına farklı sınıflarda seyahat etme olanağı sunmakla birlikte Business Class sınıfındaki yolcularına daha farklı ve önemli ayrıcalıklar göstermektedir.

 • Koltuk Diz Mesafesi

Masaj özelliğine sahip olan Business Class sınıfındaki koltuklar aynı zamanda yatar pozisyona getirilebiliyor. Ayrıca koltuklar arasındaki diz mesafesi de Business Class sınıfında daha fazladır.

 • Yiyecek, İçecek ve İkram

Business Class sınıfındaki yolcular havada uçan aşçılar tarafından hazırlanan birbirinden lezzetli yemekleri ve içecekleri ikram olarak tüketebilmektedirler.

 • CIP Salonu / CIP Lounge

Easyjet Havayolları Business Class yolcuları uçakların kalkmasını beklerken CIP Salonu avantajlarından yararlanabilmektedir. Easyjet Havayolları Lounge hizmetleri sayesinde yolcular ister uçuş öncesi, ister uçuş sonrası ve aktarma beklerken duş, yemek ve eğlenceli aktiviteler gibi olanaklardan yararlanabilmektedir.

Easyjet : EasyJet Flight Club

Easyjet Havayolları'nın farklı ve özel yolcu programı olan Flight Club ile havayolu firmasını tercih eden yolcular özel avantajlardan yararlanabiliyor. Ödül bilet, Easyjet Havayolları Lougne, rezervasyon önceliği ve ekstra bagaj hakkı bu avantajlardan birkaç tanesidir.

Ayrıca, aynı saat, tarih ve varış noktasında Easyjet havayolları hariç başka bir firmadan daha ucuza uçuş bileti adlıysanız, Easyjet size %10 oranında indirim kuponu vermektedir. Ayrıca uçak firması yolcularına ek koltuk altı çantası olanağı da sağlamaktadır.

easyJet Seferleri, Rezervasyon ve Bilet Al

Dünyanın sayılı havayolu firmalarından birisi olan Easyjet Havayolları bünyesinde her gün yurtiçi ve yurtdışı olmak üzere yüzlerce sefer düzenlenmektedir. Havayolu firması başta İngiltere olmak üzere Almanya, Belçika, Danimarka ve Fransa gibi dünyanın önemli ülkeleri dahil onlarca ülkeye uçak seferleri düzenlemektedir.

 • Easyjet Seferleri: Easyjet Havayolları her gün çok sayıda uçak seferleri düzenleyerek havayolu ulaşımı konusunda profesyonel olarak hizmet vermektedir. Havayolu şirketi dünya üzerinde toplam 31 ülkenin farklı noktalarına düzenli olarak sefer düzenlemektedir.
 • Easyjet Rezervasyon: Easyjet Havayolları'na ait uçak seferlerinin biletlerine online olarak rezervasyon yapılabilmektedir.
 • Easyjet Bilet Al: Havayolu firması tarafından düzenlenen uçak seferleriyle seyahat etmek için ihtiyaç duyulan uçak biletleri de Biletall.com'dan alınabilmektedir.

easyJet Bilet İptal/İade Prosedürü

Easyjet Hava Yolları'na ait olan uçak biletlerinin iptal ya da iade edilmesi gerektiği durumlarda havayolu firmasının çağrı merkezi ya da Biletall.com ile iletişime geçilmesi gerekmektedir. Havayolu firması Business Class biletlerinin iadesinde uçuş saatinden 12 saat ya da daha uzun sürede işlem yapılması durumunda %10 kesinti ile iade alır. Uçuşa 1-2 saat kala yapılan iade işlemlerinde ise %30 kesinti yapılmaktadır. Ancak tüm koşullarda yolculara biletleme servis ücreti iade edilmemektedir. Yurtdışı uçuşlar için iptal ve iade işlemi yapılmamakta, sadece vergi ücreti iade edilmektedir.

Bazı durumlarda Easyjet yolcuları uçağa alınmama, gecikme ve iptal gibi durumlarla karşılaşabiliyorlar. Bu durumla karşılaşan yolcuların AB mevzuatları gereceğince 600 Euro tutarına kadar tazminat alma hakkı vardır. Bu hakkın doğması için uçağın kalkış saatinin en az 3 saat rötar yapması ya da uçuşun iptal edilmesi gerekmektedir.

Economy Esnek biletlerinin iadesinde uçuş saatinden 12 saat ya da daha fazla zaman varken işlem yapıldığında ise %20 kesinti ile iade alınmaktadır. Uçuşa 1-2 saat varken yapılan iade ve iptal işlemlerinde ise %40 kesinti yapılmaktadır. Dış hat uçuşlarına ait biletlerde ise iade ve iptal işlemi yapılmamakta, ancak yolculara vergi bedelleri iade edilmektedir.

easyJet Diğer Önemli Bilgiler

 • Koltuk Özellikleri

Maksimum konfor sağlayan koltuklar özelliğine göre masaj koltuğu olarak kullanılmaktadır. Ayrıca okuma lambası ve elektrik bağlantısı da koltukların özelliklerinden birkaç tanesidir.

 • Bebek ve Çocuk Yolcular

Bebek ve çocuklu ebeveynler çocukları için özel kemer kullanabilir ya da ayrı koltuk talep edebilirler. Uçağın yanına kadar bebek arabalarının kullanılabilmesi ve bebekler için mama siparişinin verilebilmesi bebek yolcuların ayrıcalıklarındandır.

 • Hamile Yolcular

28-35. hafta arasındaki dönemde olan hamile yolcular "uçakla seyahat edebilir " ibareli doktor raporu ile seyahat edebilmektedir. 36. haftadan sonra ya da iki bebek taşıyan ve 32.haftada olan anne adayları raporları olsa da uçamamaktadır.

 • Hasta ve Engelli Yolcular

Hasta ve engelli olan yolcular ise sahip oldukları hastalıklara göre kendi başlarına, doktor raporu ile ya da refakatçileri ile birlikte seyahat edebilmektedir.

 • Evcil Hayvanlar

Evcil hayvanı olan yolcular ekstra ücret ödeyerek taşınması yasak olmayan hayvanları özelliğine göre kabin ya da kargo bölümünde taşınmasını sağlayabilmektedirler.

 • Seyahat Sigortası

Havayolları ile seyahat eden yolcular havayolu şirketinin anlaşmalı olduğu Zurich Sigorta avantajlarından yararlanarak seyahat sırasında beklenmeyen durumlar için ücret karşılığında sigorta yaptırabilmektedir.

easyJet Hakkında Sıkça Sorulan Sorular (SSS)

 • easyJet kaç yılında kuruldu?

  1995 yılında kurulmuştur.
 • easyJet firma merkezi neresidir?

  Firma merkezi Luton şehrindedir.
 • easyJet IATA kodu nedir?

  U2 uluslar arası IATA kodudur.
 • easyJet çağrı merkezi numarası kaçtır?

  Çağrı merkezi numarası +44 (330) 365 54 54

easyJet Firması Hakkında En Faydalı Yorumlar

Çok İyi (68)
İyi (27)
Orta (0)
Kötü (0)
Çok Kötü (0)
%72
%28
%0
%0
%0
Ortalama Puan
4,7
95 Değerlendirme
İ*** T***
4 Kasım Pazar
İmkanlar çok iyi personel isteklerinize hızlı çözümler üretiyor
D*** T***
22 Eylül Cumartesi
Firma kaliteli personel güler yüzlü 1 2 saatlik yolculukta daha ne olsun
H*** D***
19 Ağustos Pazar
Firma herşeyi ile çok güzel imkan sağlıyor biz memnun kaldık
D*** Y***
28 Temmuz Cumartesi
Şikayet edenleri anlamıyorum, ben gayet keyifli yolculuk yaptım.
R*** Y***
18 Temmuz Çarşamba
Kaliteli hizmet sunuyor fakat personel biraz daha güler yüzlü olabilir
2
25
Devamını Göster
Yorum Yap
Kaynaklar Hakkında Bilgilendirme

Bu sayfada kullanılan görseller veya materyaller kullanıcılara daha doğru ve açıklayıcı bilgi vermek amacı ile çeşitli kaynaklardan sağlanmış olabilir. Bu materyaller hakkında bilgi almak için bize İletişim sayfamızdan ulaşabilirsiniz. Biletall.com easyJet sayfasında sunulan veriler istatistik verileridir. easyJet Firması kendine ait kuralları ve özellikleri istediği zaman değiştirme hakkına sahiptir. ( 14.08.2020 03:44:59 )

Arayın, Uçak biletiniz için yardımcı olalım!

+90 (850) 360 32 58
Sizi Arayalım
Beni Ara
https://biletall-cdn.mncdn.com/img-v7/ortak/preloader.svg?v=73531
/ True
73531