1
(12-65)
- +
(2-12)
- +
(0-2)
- +
(13-24)
- +
(65+)
- +
- +
AKILLI ARAMA TEKNOLOJİSİ İLE BİLETALL SEYAHAT ARAMA MOTORU HİZMETİNİZDE!
"Discover Mauritius"

Air Mauritius Air Mauritius Uçak Bileti

Kuruluş Tarihi
1967
Firma Kısaltması
MAU
Firma Merkezi
Mauritius
IATA Kodu
MK
Çağrı Merkezi
+230 207 75 75
Uçak Sayısı
15
Firma Yorum Sayısı
1
Ortalama Kullanıcı Puanı
4,8/5
Nasıl Oy Verilir? Oy Ver

Air Mauritius Hakkında

Air Mauritius, küçük bir ada ülkesinin bayrak taşıyıcı hava yolu firması olmasına karşın son derece başarılı bir profil çizmektedir. Öyle ki çok kısa süre içerisinde yolcularının memnuniyetini en üst düzeye çıkarmaya ve ödüllü ikram servisleri sunmaya başlamış bulunmaktadır.

Bu hava yolu firmasının merkezi Port Louis, ya da başka bir deyiş ile Mauritius’un başkentindedir. Uçuşların neredeyse tamamı Port Louis kalkışlı ve varışlı olarak icra edilmektedir. Ancak firmaya ait codeshare uçuşlar da mevcuttur. Bu uçuşlar doğal olarak daha farklı meydanlardan icra edilmektedir.

Air Mauritius uçak bileti için Biletall.com’un kullanılması birçok avantaj sağlamaktadır. Biletall.com, yolculara hem uygun fiyatlı uçak biletleri sunacak hem de seçenek sayısı bariz şekilde çok olmaktadır. Bu sayede arzu edilen saatlerde bilet bulmak mümkün olabilmektedir.

Air Mauritius uçak bileti fiyatları ne kadar erken sürede Biletall.com üzerinden temin edilebilirse ücretler de o kadar düşük olmaktadır. Bundan dolayı tarihi fazla önem taşımayan seyahatlerde genelde çok daha uygun fiyatlı bilerler bulunabilmektedir.

Air Mauritius uçakları ve firması her daim denetim altındadır ve sivil havacılık otoriteleri tarafından her daim özenli bir şekilde incelenmektedir. Bu nedenle güvenlik bakımından en ufak bir noksanlık dahi söz konusu olmamaktadır.

Air Mauritius, Mauritius küçük bir ada ülkesi olduğundan dolayı ülke içi sefer icra etmemektedir. Ancak kısa mesafeli uçuşları mevcuttur. Bununla birlikte uzun mesafeli uçuşları da çok sayıda mevcuttur.

Yolcular için son derece konforlu kabin seçenekleri sunulmaktadır. Bu seçenekler arasında en yüksek niteliğe sahip olan, şüphe yok ki Business Class’tır. Bilhassa uzun sürmekte olan seyahatlerde Air Mauritius uçak bileti rezervasyon işlemini gerçekleştirilirken Business Class’tan yana tercih kullanılabilmektedir.

Firmanın uçak filosu da yeterli sayılacak ölçüdedir. Filosunda orta ve uzun menzilli uçuş kabiliyetine sahip olan uçakların yanı sıra kısa menzili uçaklar da yer almaktadır.

Firmanın son derece modern ve konforlu uçakları bulunmaktadır. Aynı zamanda uçak içerisinde sunulmakta olan hizmetler de son derece tatmin edici olarak ifade edilmektedir.

Hava yolu firması, pek çok kıtada faaliyet göstermektedir. Air Mauritius en ucuz uçak bileti sahipleri tüm uçuş noktalarına yüksek konfor ile ulaşma imkanı elde etmektedir.

Air Mauritius Online Check - in

Air Mauritius tarafından yolculara tanınmakta olan online check-in süresi uçağın kalkışından otuz saat önce başlayarak iki saat öncesinde sona ermektedir.

Online check in imkanı, Air Mauritius uçak bileti fiyatları ve yemek seçimi ile koltuk seçimi gibi hususlar detaylı bir şekilde belirtilmektedir.

Online Check in Sırasında Koltuk Seçimi ve Yemek Siparişi

Air Mauritius, bir low cost hava yolu firması olarak tanınmamaktadır. Bundan dolayı da yolcularına pek çok imkanı sunmaktadır. Aynı zamanda yolcuların arzu ettikleri koltukları check-in işlemleri sırasında seçebilmesi de mümkün olabilmektedir. Buna ek olarak acil çıkış kapısı gibi ekstra diz mesafesi sunmakta olan koltukların rezerve edilmesi ek ücrete tabi olabilmektedir. Yolculara özel yemek seçenekleri de sunulmaktadır. Bu yemek seçenekleri arasından kimi zaman çocuk ve bebek menüleri, kimi zaman dini inançlara uygun yemekler, kimi zaman ise sağlık sorunlarından dolayı hazırlanan menüler tercih edilmektedir.

Air Mauritius Firmasını Seçmek İçin 7 Sebep

 1. Konforlu uçakları ile adından söz ettirmektedir.
 2. Ödüllü yemek servisleri ve ünlü şefleri bulunmaktadır.
 3. Mauritius’tan aktarmasız olarak uçtuğu çok sayıda nokta mevcuttur.
 4. Uçuş öncesi formalitelerinde pek çok alanda kolaylık sağlamaktadır.
 5. Seferlerin tamamı vaktinde kalkar ve zaman kaybı yaşatmamaktadır.
 6. Business Class konforu her şeye bedel olarak ifade edilmektedir.
 7. Yeni ve güvenli uçaklar ile hizmet vermektedir.

Air Mauritius Bagaj Hakkı ve Ücretlendirme

Air Mauritius bagaj konusunda yeterli hakları yolcularına tanımaktadır.

Ücretsiz Bagaj Hakkı Ne Kadar?

BAGAJ: Uçak altı bagajı olarak yolculara tanınmakta olan hak 32 kilogramdır. Bagajlar en fazla 2 parça olabilir.

KABİN/EL BAGAJI: El bagajı hakkı olarak Air Mauritius, yolcularına 7 kilogram üst sınır hakkı tanımaktadır.

Fazla Bagajım Varsa Ne Kadar Ücret Öderim?

Air Mauritius, ek bagajlar için son derece yüksek bir ücret talep etmektedir. Bu ücretler 200 Euro’nun günlük kur üzerinden yerel para birimine çevrilmiş hali kadardır.

Kayıp, Hasarlı, Eksik Ve Geç Teslim Edilen Bagaj

Bagaj konusunda Air Mauritius her zaman için yolcularını memnun etmeyi amaçlamaktadır. Bu bağlamda ilk olarak yolcuların bagajları geciktiği durumlarda alanlardaki görevliler ile iletişime geçmesi gerekmektedir. Akabinde bagajlar en kısa zamanda görevli tarafından bulunarak yolcuya teslim edilmektedir. Bu mümkün olmaz ise yolculara bir takip kodu takdim edilecek ve bavul kaybından kaynaklanan zararlar da firma tarafından uluslararası sivil havacılık kuralları tarafından getirilmiş olan zorunluluklara uygun bir şekilde karşılanmaktadır. Nihayetinde hasarlı bagajların tazmini de aynı prosedüre tabi tutulmaktadır.

Bagaj Kısıtlamaları Nelerdir?

Bagajlarda ilk olarak lityum içerikli pillerin yer alıp almadığına dikkat edilmesi icap etmektedir. Zira lityum içerikli pillerin mutlak suretle kabin bagajında saklanması gerekmektedir. Buna ek olarak ister kabin bagajında, ister uçak altı bagajında olsun; yanıcı ve patlayıcı maddeler ile radyoaktif maddelerin taşınmasına müsaade edilmemektedir. Uluslararası alanda uygulanmakta olan kabin bagajında sıvı kısıtlamasına da dikkat edilmesinde yarar vardır. Nihayetinde kabin bagajlarında herhangi bir kesici ya da delici alet Air Mauritius tarafından kabul edilmemektedir. Bu aletler içerisinde dikiş iğnesi dahi yer almaktadır. Son olarak, Galaxy Note 7 cihazları Air Mauritius seferlerinde bütünüyle yasaklanmış bulunmaktadır.

Air Mauritius Yiyecek, İçecek ve İkram

Firma tarafından yolculara sunulan ikramlar pek çok takdire layık görülmektedir.

Economy Class İkramlar

Ekonomi sınıfında sunulmakta olan ikramlar, seferin süresine ve gün içerisindeki zamanına bağlı olarak değişkenlik arz etmektedir. Bu bağlamda uzun mesafeli uçuşlarda sıcak ve soğuk yemek seçenekleri sunulurken, kısa mesafeli uçuşlarda atıştırmalık seçenekleri ile içecekler sunulmaktadır.

Business Class İkramlar

Business Class yolcularına sunulan yemek seçenekleri menü halinde arz edilmektedir. Özenle hazırlanmış el yapımı tatlılar, aperatifler ve vejetaryen menülerinin de yer aldığı ana yemekler takdim edilmektedir.

Özel Yemek Servisi

Yolcuların özel yemek talepleri imkanlar dahilinde daima karşılanmaktadır. Bu bağlamda sağlık sorunları, bebek ve çocuklar, dini inanışlar gibi faktörler özel yemek seçimlerinde rol oynamaktadır.

 

Air Mauritius: Business Class

Business Class kabininde Air Mauritius eşsiz kalitede hizmetler sunmaktadır.

Koltuk Diz Mesafesi

Business Class kabininde A350 ve benzeri uzun menzilli uçaklarında Air Mauritius; yolcularına 60 inç mesafeye kadar çıkabilen geniş diz mesafeli koltuklar sunmaktadır.

Yiyecek, İçecek ve İkram

Business kabininde yolculara bir menü sunulmaktadır. Bu menü içerisinde sayısız içecek çeşidi ile vejetaryen yemeklerinin de yer aldığı ana yemekler ve aperatifler bulunmaktadır.

CIP Salonu / CIP Lounge

Başta Mauritius ve Hong Kong olmak üzere pek çok havaalanı yolcu salonunda yolcular ağırlanabilmektedir. Aynı zamanda Business yolcuların bu salonlardan istifade etmesi için kural olarak ek bir ücret ödemesine de gerek bulunmamaktadır.

 

Air Mauritius Seferleri, Rezervasyon ve Bilet Al

Air Mauritius, pek çok kıtada pek çok noktaya uçuş icra etmektedir. Bu noktalar arasında Avustralya, Amerika, Afrika, Asya ve Avrupa da yer almaktadır. Bu hatların bir kısmı doğrudan doğruya Air Mauritius tarafından işletilmekte iken, bazıları ise ortak uçuşlar ile işletilmektedir. Aynı zamanda firma tarafından uzun menzilli uçuşların yanı sıra çevre ülkelere icra edilmekte olan kısa menzilli uçuşlar da bulunmaktadır.

Air Mauritius Seferleri

Yılın her günü Air Mauritius tarafından sayısız sefer icra edilmektedir. Air Mauritius uçak seferleri hemen her kıtaya yolcuları direkt ya da aktarmalı olarak ulaştırabilmektedir. Bu seferlere ait en uygun fiyatlı biletleri bulabilmek için ise Biletall.com’un ziyaret edilmesi mümkün olabilmektedir. Bu sayede en avantajlı fiyatlardan en güvenli ödeme yöntemleri ile istifade edilmesi mümkün olabilmektedir.

Air Mauritius Rezervasyon

Rezervasyon işlemlerini yapmak için tercih edilebilecek adres Biletall.com’dur. Ne de olsa b hem rezervasyon Türk müesseseleri aracılığı ile yapılabilmekte hem de ödeme yapılır yapılmaz rezervasyona ait bir kod temin edilebilmektedir. Bu da şüphe yok ki yolcuların güvenini ve memnuniyetini bariz şekilde artırmaktadır.

Air Mauritius Bilet Al

Online bilet alabilmek için Biletall.com’dan yararlanılmaktadır. Bu sayede hem güvenli ödeme yöntemleri kullanılabilmekte hem de yerli bir işletme olduğundan dolayı kur farkı ya da kart komisyonu gibi gereksiz mağduriyetler söz konusu olmamaktadır. Bu da şüphe yok ki bütçesine önem veren gezginler için son derece önemli kabul edilmektedir.

Air Mauritius Bilet İptal/İade Prosedürü

Para iadesi, bileti satın alan kişi haricinde gerçekleştirilememektedir. Aynı zamanda biletin satın alındığı para birimi ile iade yapılmaktadır. Bununla birlikte biletlerin esnek olmayan bir tarifeden satın alınması durumunda birtakım tazminatlar ödenmesi de gerekebilecektir.

Air Mauritius Diğer Önemli Bilgiler

Koltuk Özellikleri

Koltuk aralıkları uçaktan uçağa değişmekle beraber ekonomi sınıfı için genel olarak 81- 85 cm aralığındadır. Business Class koltukları ise 155 cm aralığı dahi bulabilmektedir.

Bebek ve Çocuk Yolcular

Bebek ve çocuk yolcular, iki yaşlarını dolduruncaya kadar ayrı bir koltuk rezervasyonu gerekmeden aileleri ile birlikte seyahat edebilmektedirler. Ancak elbette bu bebek ve çocuklar için ayrı bir koltuk rezerve edilmesi de mümkün olabilmektedir. Bunun yanı sıra çocuk yolcular iki yaşlarını doldurmuş iseler herhangi bir şekilde ayrı koltuk rezerve edilmeden seyahat etmeleri mümkün olamayacaktır.

Hamile Yolcular

Hamileliklerinin yirmi sekizinci ile otuz beşinci haftaları arasında bulunan anne adaylarının uçak ile yolculuk yapmalarında herhangi bir sakınca mevcut olmadığına dair gerekli olan doktor raporunu ibraz etmesi talep edilmektedir. Aynı zamanda otuz beşinci haftayı doldurmuş olan anne adaylarının ise rapor olsa dahi herhangi bir şekilde, şüphesiz ki birtakım istisnai durumlar haricinde uçağa kabul edilmesi söz konusu olamamaktadır. Bu prosedürlerin tek bebeğe hamile olan yolcular açısından söz konusu olduğu da unutulmamalıdır.

Hasta ve Engelli Yolcular

Hasta ve engelli yolculara her türlü destek Air Mauritius tarafından sağlanmaktadır. Aynı zamanda hasta ve engelli yolcular, Air Mauritius tarafından öncelikli misafirler olarak görülmektedir. Ancak özel hizmet talepleri için mutlak suretle bilet rezervasyonu sırasında talepte bulunulmuş olması gerekmektedir.

Evcil Hayvanlar

Evcil hayvanların uçağa kabul edilebilmeleri için ilk olarak geçerli bir sağlık raporları ve aşı kartları bulunması gerekmektedir. Bunun yanı sıra uçuşlarda evcil hayvanların kabinde taşınması da mümkün olamamaktadır. Evcil hayvanlar yalnızca kendilerine özel taşıma kutularında ve kargo bölümünde seyahat edebilmektedir. Buna ek olarak evcil hayvanların sahiplerine rehberlik eden türden olması durumunda kabinde seyahat etmelerine de müsaade edilmektedir.

Seyahat Sigortası

Yolcuların isteğine bağlı olan seyahat sigortası, Air Mauritius yolcuları tarafından ek ücret ödenmesi mukabilinde talep edilebilmektedir. Bu sigortanın yapılması da can ve mal selameti açısından tavsiye edilmektedir.

Air Mauritius Hakkında Sıkça Sorulan Sorular (SSS)

 • Air Mauritius kaç yılında kuruldu?

  1967 yılında kurulmuştur.
 • Air Mauritius firma merkezi neresidir?

  Firma merkezi Mauritius şehrindedir.
 • Air Mauritius IATA kodu nedir?

  MK uluslar arası IATA kodudur.
 • Air Mauritius çağrı merkezi numarası kaçtır?

  Çağrı merkezi numarası +230 207 75 75

Air Mauritius Firması Hakkında En Faydalı Yorumlar

Çok İyi (65)
İyi (17)
Orta (0)
Kötü (0)
Çok Kötü (0)
%79
%21
%0
%0
%0
Ortalama Puan
4,8
82 Değerlendirme
Z*** T***
21 Nisan Pazar
bu firmayla ik yolculuğum çok beğendim
2
1
Devamını Göster
Yorum Yap
Kaynaklar Hakkında Bilgilendirme

Bu sayfada kullanılan görseller veya materyaller kullanıcılara daha doğru ve açıklayıcı bilgi vermek amacı ile çeşitli kaynaklardan sağlanmış olabilir. Bu materyaller hakkında bilgi almak için bize İletişim sayfamızdan ulaşabilirsiniz. Biletall.com Air Mauritius sayfasında sunulan veriler istatistik verileridir. Air Mauritius Firması kendine ait kuralları ve özellikleri istediği zaman değiştirme hakkına sahiptir. ( 14.08.2020 04:39:09 )

Arayın, Uçak biletiniz için yardımcı olalım!

+90 (850) 360 32 58
Sizi Arayalım
Beni Ara
https://biletall-cdn.mncdn.com/img-v7/ortak/preloader.svg?v=73531
/ True
73531