1
(12-65)
- +
(2-12)
- +
(0-2)
- +
(13-24)
- +
- +
Akıllı Arama Teknolojisi İle Biletall Seyahat Arama Motoru Hizmetinizde!
"To Fly. To Serve."
British Airways

British Airways British Airways Uçak Bileti

Kuruluş Tarihi
1924
Firma Kısaltması
BAW
Firma Merkezi
Londra
IATA Kodu
BA
Uçtuğu Şehir Sayısı
132
Çağrı Merkezi
0 (850) 282 56 02
Uçak Sayısı
295
Ortalama Kullanıcı Puanı
4,8/5
Nasıl Oy Verilir? Oy Ver

British Airways Popüler Uçak Seferleri

Amsterdam - Londra
Uçak Bileti
11 Kas 2020
Londra - Amsterdam
Uçak Bileti
15 Kas 2020
Londra - Berlin
Uçak Bileti
06 Kas 2020
İstanbul - Salzburg
Uçak Bileti
14 Kas 2020
İstanbul - Boston
Uçak Bileti
16 Kas 2020
İstanbul - New York
Uçak Bileti
04 Kas 2020
İstanbul - Miami
Uçak Bileti
03 Kas 2020
İstanbul - İbiza
Uçak Bileti
16 Kas 2020
İstanbul - Reykjavík
Uçak Bileti
29 Eki 2020
İstanbul - Malaga
Uçak Bileti
27 Eki 2020
İstanbul - Montreal
Uçak Bileti
30 Eki 2020
İstanbul - Havana
Uçak Bileti
05 Kas 2020
Rotterdam - İstanbul
Uçak Bileti
02 Kas 2020
İstanbul - Delhi
Uçak Bileti
22 Eki 2020
İstanbul - Lima
Uçak Bileti
04 Kas 2020
İstanbul - Mumbai
Uçak Bileti
22 Eki 2020
İstanbul - Hayderabad
Uçak Bileti
10 Kas 2020
25 Eki 2020
Cape Town - İstanbul
Uçak Bileti
31 Eki 2020
İstanbul - Şangay
Uçak Bileti
07 Kas 2020
Fiyatlar önümüzdeki bir ay için en ucuz uçak bileti fiyatlarıdır. Anlık olarak değişiklik gösterebilir.

British Airways Hakkında

British Airways, Birleşik Krallık'a bağlı kurulmuş bir hava yolu markasıdır. 1924'te Imperial Airways olarak kurulmuş olup daha sonra isim değiştirmiştir. 1974 yılından itibaren British Airways olarak hizmet veriyor. Oldukça büyük olan bu hava yolu şirketi Avrupa ağırlıklı olmak üzere Dünya'da birçok noktaya uçuş sağlamaktadır. 200'e yakın yurt dışı ulaşım noktası bulunuyor. İlk başlarda az uçak sayısı ile bu hizmete başlasa da şuan 295 uçakla hizmet veriyor.

 Firma içerisinde birçok uçak türü bulunuyor. Uzun yol uçakları, küçük uçaklar hava yolu ulaşımı için tercih ediliyor. Ayrıca birçok uçak firması ile ortak çalışmaları bulunuyor. Firmanın en ilgi çekici özelliği ise dünyada ilk çift katlı uçak türünü kullanmış olmasıdır. Airbus A380-800 adı verilen bu uçak sayesinde biletlerin maliyeti aza indirilmiştir. Yolculara uygun fiyatlı konforlu bir uçuş imkanı tanınmıştır.

Firmanın en popüler olduğu dönem ise İngiltere- Amerika arasındaki 8 saatlik yolculuğu 3 saate indiren uçağı kullanma dönemi olmuştur. Concord adı verilen bu uçakla ulaşım 2003 yılında durdurulsa da hala hızlı ve uygun fiyatlı uçak ulaşım hizmetleri vermeye devam eden bir firmadır.

British Airways Online Check - in

Uçmak isteyen kişiler British Airways üzerinden biletlerini aldıkları takdirde check-in yapmaları gerekmektedir. Genellikle havalimanına gidilerek yapılan bu check-in işlemini online şekilde yapmak da mümkündür. Her hava yolu şirketinde olduğu gibi British Airways'de de check-in süresi bulunur. Buna uymak şarttır. Online check-in yapmak için gerekli bilet bilgileri doğru şekilde girilmelidir. Özellikle PNR numarası girildiği takdirde online check-in işlemi tamamlanmış olur. British Airways online check-in işlemi için genelde soyad ile bilet kodu yeterlidir.

 • Online Check-In Sırasında Koltuk Seçimi ve Yemek Siparişi

Check-in işlemleri esnasında boş olan koltuklar arasında seçim yapma hakkı kişilere tanınır. Kişi oturmak istediği koltuğu herhangi bir sorun olmadan seçebilir. Ayrıca yolculuk boyunca tüketmek istediği yiyecek ve içecek siparişlerini de verme imkanı ile karşılaşır.

British Airways Firmasını Seçmek İçin 7 Sebep

 1. British Airways önceden farklı ad ile kullanılıyor olsa da uzun süreli bir hizmet tecrübesi bulunuyor. 100 yıla yakın bu tecrübe ile yolcularına en konforlu, en hızlı ve en uygun fiyatlı uçuş hizmetini sunmaya devam ediyor.
 2. Dünya üzerinde ilk 10'a girmeyi başaran British Airways uçak filosu geniş bir hava yolu firmasıdır. Bünyesinde yer alan 295 uçak ile her gün uçuşlar düzenliyor. Ülkeden ülkeye gezmek isteyen, Birleşik Krallık içerisinde ulaşım sağlamak isteyenlere geniş uçak filosu ile hizmet veriyor
 3. British Airways bünyesinde çalışan her personel yolculara gerekli olan hizmeti sunuyor. Uçağa binmeden önce yapılan check- in işleminden inene kadar her alanda güler yüzlü, profesyonel ve kaliteli hizmet sunuluyor.
 4. Sağlıklı beslenme anlayışı dünya genelinde yerleşmeye başladığı için British Airways firması da yiyecek ve içeceklerinde sağlıklı alternatifleri kullanmaya yönelik çalışıyor. Uçuş saat aralığına göre sağlıklı kahvaltı, öğle yemeği, akşam yemeği yolculara sunuluyor.
 5. Engelli yolcular için özel bir davranış söz konusu oluyor. Çeşitli kolaylıklar ve imkanlar British Airways firmasında söz konusu oluyor. Kişilerin mağdur olmaması sağlanıyor.
 6. Uçak biletlerini uygun fiyata almak mümkün kılınmaya çalışılıyor. Yurtiçi ya da yurt dışı seyahatlerde uygun fiyatlı bilet kampanyaları sunuluyor. Bu kampanyalar ile ucuz bir uçuş söz konusu olabiliyor. Böylece konforlu ve uygun fiyatlı bir ulaşım sağlanıyor.
 7. Filosunda yer alan uçaklar oldukça hızlıdır. Öyle ki 2003 yılında 8 saatlik Amerika yolculuğu 3 saate indirilmiştir. Sonradan bu uçak kullanılmasa da hala hızlı ulaşım söz konusudur.

British Airways Bagaj Hakkı ve Ücretlendirme

Ayrıcalıklı ve uygun bagaj hakkı hizmetleri British Airways tarafından sunuluyor.

 • Ücretsiz Bagaj Hakkı Ne Kadar?

El bagajı ve check- in bagajı olarak iki farklı hak söz konusudur.

Bagaj: Bagaj hakkı çeşitli kısıtlamalara tabiidir. Bagaj hakkı bir bagaj için 23 ile 32 kilogram arasında değişiklik gösterebiliyor. Ekonomi sınıfında Avrupa ülkelerine ve Japonya'ya seyahatte ücretsiz olarak 2 adet 23 kg'lik bagaj verilebiliyor. Londra- Doha arasındaki uçuşlarda da 1 adet 32 kg'lik bagajlar kabul ediliyor. Gidilen yere göre değişim söz konusudur.

Kabin/ El Bagajı: Yolcuların kabinde yanlarına alacakları bagaj ise 1 el çantası ve 1 laptop ile sınırlıdır. Fazlası kabul edilmiyor.

 • Fazla Bagajım Varsa Ne Kadar Ücret Öderim?

Yurt İçi: Yurt içi bagaj hakkına bir tane daha eklemek isteniyorsa 60 Euro daha ödenmesi gerekiyor. Ancak internetten alındığı takdirde 60 Euro'dur. Check- in esnasında alınan 65 Euro şeklinde ücretlendiriliyor. Bundan sonra eklenen her bagaj için 120 Euro ödeme yapılması gerekiliyor.

Yurt Dışı: Yurt içi ile aynı ücretlendirme söz konusudur. Ancak gidilecek mesafeye göre değişiklik söz konusu oluyor.

 • ABD Bagaj Kuralları

ABD'ye yapılan yolculuklar için herhangi bir fark olmamaktadır. İki adet 23 kg'lik bagaj hakkı tanınıyor. Bunun dışında alınan ilk bagaja 60 Euro sonraki bagajlara ise 120 Euro ek ücret ödemesi söz konusu oluyor.

 • Kayıp, Hasarlı, Eksik ve Geç Teslim Edilen Bagaj

British Airways markası kullanıldığı takdirde kişiler bagaj konusunda herhangi bir problem ile karşılaşmaz. Bagajlar her daim sırasıyla, bir sorun olmadan gelir. Ancak olası problemlerde ise Kayıp ve Buluntu Eşya Ofisi'ne başvurarak gerekli olan taleplerde bulunulabilir.

 • Bagaj Kısıtlamaları Nelerdir?

Belli miktarda sıvı taşıma izni veriliyor. Bunun dışında insanlara zarar verecek ucu sivri ürünlere kesinlikle izin verilmiyor. Zehirli gazlar, biber gazı, çakmak, para çantalarına izin verilmiyor. Bu ürünleri bagaj çantalarında taşımak mümkün olabilir. Ancak kesinlikle yolcuların yanlarına almaması gereken ürünler içerisinde yer alıyor.

British Airways Yiyecek, İçecek ve İkram

Seyahatin süresine bakmaksızın seyahat boyunca uygun yiyecek, içecek, atıştırma imkanları söz konusudur.

 • Economy Class İkramlar

British Airways 2017 yılından bu yana 5 saatten az süren yolculuklarda ücretsiz yiyecek, içecek ve atıştırmalık imkanını kaldırdı. Bunun dışında kahvaltı, akşam yemeği ve atıştırmalıklar ücretli olarak satılıyor. Çok fazla ücretleri bulunmuyor.

 • Business Class İkramlar

Ekonomi sınıfı için geçerli olan kural Business'da geçerli değildir. Bu sınıfta kahvaltı için içecekler, sandviçler, pastırma ruloları bulunuyor. Akşam yemeği için de etli yiyecekler ve cips gibi atıştırmalıklar veriliyor.

 • Özel Yemek Servisi

Bebekler, diyette olanlar, hastalar için özel yemek servisleri British Airways'da bulunuyor. Farklı menü şeklinde sipariş verilebilir. Ancak bu yiyeceklerin ücretlendirilmesi de daha farklıdır.

British Airways: Business Class

British Airways markası farklı sınıflarda yolculuk etme imkanını kişilere sunar. İster ekonomi ister business sınıfında yolculuk edilebilir.

 • Koltuk- Diz Mesafesi

Yatar pozisyona getirilebilen koltuklara sahiptir. İki koltuk arası mesafe oldukça fazladır. Kişiler bu sınıfta yolculuğu tercih ettiği takdirde oldukça rahat bir yolculuk geçirir.

 • Yiyecek, İçecek Ve İkram

Ekonomi sınıfından farklı olarak business class da ücretsiz yiyecek hizmeti bulunuyor. Kişi beğenmezse kendi damak tadına uygun olan yiyeceği de talep edebilir.

 • CIP Salonu/ CIP Lounge

Business class yolcuları uçağı beklerken buralarda bekleyerek farklı avantajlardan faydalanabilir. Havalimanı hizmetleri içerisinde yiyecek, alışveriş, eğlence, güzellik bulunuyor. Bu imkanlardan yararlanmak business yolcularına özel sunuluyor.

 • Diğer Özellikler

Hediye çantası, eğlence ekranı, okumak için çeşitli dergi ve kitaplar business yolcularına sunuluyor. Binilen uçağa ve uçuş mesafesine göre farklılık gösterse de oldukça lüks bir yolculuk söz konusu olur.

British Airways: Miles And Smiles

British Airways neredeyse tüm Avrupa ülkelerine ve Dünya'nın diğer farklı noktalarına sefer düzenleyen bir firmadır.

British Airways Seferleri, Rezervasyon ve Bilet Al

British Airways neredeyse tüm Avrupa ülkelerine ve Dünya'nın diğer farklı noktalarına sefer düzenleyen bir firmadır.

 • British Airways Seferleri: Dünya üzerindeki 183 noktaya sefer düzenleyen British Airways hava yolu markaları arasında rekor bir sayıya ulaşmıştır. Her gün ve her saat sefere sahip olan bir hava yolu markasıdır.
 • British Airways Rezervasyon: Uçak bileti alarak British Airways kullanmak isteyenler Biletall.com'dan bilet alma imkanına sahip olurlar.
 • British Airways Bilet Al: Bilet almak için British Airways merkezine gitmeye gerek yok. Biletall.com'dan uygun fiyatlı bilet alma imkanı bulunuyor.

British Airways Bilet İptal/İade Prosedürü

British Airways üzerinden alınan biletlerde birtakım sebeplerden dolayı iade ya da iptal etme durumları olabilir. Bunun için British Airways'in çağrı merkezi ya da Biletall.com internet adresi yeterli seçeneklerdir. Bilet iadesi herhangi bir şekilde mümkün olmuyor. Yalnızca vergi ücretinde geri ödeme yapılıyor. Ertelemek istendiği takdirde ise uçuşa göre ek ücret ödenerek erteleme söz konusu olur.

British Airways Diğer Önemli Bilgiler

 • Koltuk Özellikleri

Business koltuklarda yatırma özelliği bulunuyor. Ekonomi sınıfında iki koltuk arasında ortalama bir kısa mesafe olsa da uzun boylular çok fazla rahat edemeyebilir.

 • Bebek ve Çocuk Yolcular

Bebek ve çocuk yolcular ayrıcalıklıdır. Eğer kişiler talep ederse bebek arabalarını bagaj kısmına da koyabilir. Onun dışında bebek ve çocuklar için ayrı koltuklar alınarak kemerle bağlamaları gerekir. Ayrıca bebek ve çocuklara uygun yiyecek talebinde bulunmak da mümkündür.

 • Hamile Yolcular

Hamile yolcularda uçuş için doktorun rapor vermesi ile uçuş söz konusu olabilmektedir. Ancak 36. haftadan sonra doğuma yaklaşıldığı için uçuş söz konusu olmaz.

 • Hasta ve Engelli Yolcular

Doktor raporu ile tek başına seyahat edebilecekleri kanıtlanmalıdır. Onun dışında refakatçi ile yolculuk edebilirler.

 • Evcil Hayvanlar

Bazı evcil hayvanlar yasaktır. Ancak yasak olmayan ya da engellilere yardımcı olan eğitimli hayvanlar ek ücret ile taşınabilir. Bagaj ya da kabine koyulabilir.

 • Seyahat Sigortası

Yolcular ücret karşılığında yaşanılacak problemler için seyahat sigortası yaptırabilirler.

British Airways Ucuz Uçak Bileti İçin Seferler ve Bilet Fiyatları

Güzergah Bilet Fiyatları Ortalama Sefer Süresi
Sofya - Londra 394,63 TL 1 Saat 35 Dakika
Bordo - Londra 441,73 TL 40 Dakika
Porto - Londra 538,22 TL 2 Saat 15 Dakika
İbiza - Londra 565,69 TL 1 Saat 35 Dakika
Amsterdam - Londra 579,04 TL 10 Dakika
Londra - Amsterdam 587,13 TL 2 Saat 15 Dakika
Londra - Viyana 610,96 TL 3 Saat 25 Dakika
Dublin - Madrid 612,28 TL 6 Saat 40 Dakika
Londra - Porto 630,70 TL 2 Saat 15 Dakika
Bükreş - Londra 633,70 TL 1 Saat 35 Dakika

British Airways Hakkında Sıkça Sorulan Sorular (SSS)

 • British Airways uçak bileti ne kadar?

  British Airways firmasının popüler seferlerinden en ucuzu Amsterdam - Londra olup, bilet fiyatı 579,04 TL'dir.
 • British Airways kaç yılında kuruldu?

  1924 yılında kurulmuştur.
 • British Airways firma merkezi neresidir?

  Firma merkezi Londra şehrindedir.
 • British Airways IATA kodu nedir?

  BA uluslar arası IATA kodudur.
 • British Airways çağrı merkezi numarası kaçtır?

  Çağrı merkezi numarası 0 (850) 282 56 02

British Airways Firması Hakkında En Faydalı Yorumlar

Çok İyi (75)
İyi (22)
Orta (0)
Kötü (0)
Çok Kötü (0)
%77
%23
%0
%0
%0
Ortalama Puan
4,8
97 Değerlendirme
N*** I***
19 Kasım Pazartesi
Gerçekten güzel bir firma bütün imkanları sunuyor daha ne olsun
Y*** E*** S***
7 Kasım Çarşamba
İmkanlar güzel ikramlar güzel personel güler yüzlü daha ne olsun
S*** Ö***
29 Ekim Pazartesi
Söylenilen imkanları tam olarak karşılamıyorlar gibi geldi bana
T*** A***
3 Ekim Çarşamba
Güzel diyemem ama kötü de diyemem siz deneyin kendiniz görün
M*** Ö***
8 Eylül Cumartesi
Ben şahsen yolculuktan memnun kaldım herşey için teşekkürler
2
24
Devamını Göster
Yorum Yap
Kaynaklar Hakkında Bilgilendirme

Bu sayfada kullanılan görseller veya materyaller kullanıcılara daha doğru ve açıklayıcı bilgi vermek amacı ile çeşitli kaynaklardan sağlanmış olabilir. Bu materyaller hakkında bilgi almak için bize İletişim sayfamızdan ulaşabilirsiniz. Biletall.com British Airways sayfasında sunulan veriler istatistik verileridir. British Airways Firması kendine ait kuralları ve özellikleri istediği zaman değiştirme hakkına sahiptir. ( 22.10.2020 04:50:01 )

İstanbul, (Tümü)
IS1T
TR
New York, (Tümü)
NYCT
US

Arayın, Uçak biletiniz için yardımcı olalım!

+90 (850) 360 32 58
Sizi Arayalım
Beni Ara
https://biletall-cdn.mncdn.com/img-v7/ortak/preloader.svg?v=54961
/ True
54961