İmam Humeyni Havalimanı Uçak Bileti

Havaalanı

IATA

ICAO

İmam Humeyni Havalimanı IKA OIIE

İmam Humeyni Havalimanı Hakkında Bilgi

İran'ın başkenti de olarak bilinen Tahran, tarihi ve kültürel yapısı ile dikkat çeker. İran'ın en büyük ve gelişmiş şehri olan Tahran'da petrol kaynakları oldukça fazladır. Şehir ekonomi, sanayi ve ticaret açısından geliştiği için nüfusu da oldukça kalabalıktır. Petrol nedeniyle ülke kısa süre içerisinde büyüyerek en zengin şehirler arasında yer almaya başlamıştır.

Büyük Selçuklu Devleti'nin de etkilerinin görüldüğü Tahran'da 13. Yy'dan itibaren büyük bir gelişim görülür. Rey şehrinin Moğollar tarafından işgal edilmesinden sonra tüm halk Tahran'a göçerek büyümesine katkı sağlamıştır. Farsça ve İngilizcenin kullanıldığı şehir, tarihi yapıları nedeniyle her yıl binlerce turist alır.

Iman Khomeini Uluslar arası Havalimanı, bölgenin en büyük hava yolu ulaşım merkezlerinden bir tanesidir. 1979'dan önce havalimanı inşaatı başlamıştır. 13.500 hektarlık büyük bir alana yayılan havalimanı, yolcuların rahat bir şekilde seyahatlerini gerçekleştirebilmeleri adına özel olarak tasarlanmıştır. Tahran'da uluslar arası hizmet veren havalimanlarından bir tanesi olan Iman Khomeini, ortalama 9 milyonun üzerinde yolcuya hizmet verir.

İran hava yolları şirketi tarafından işletilen mekan, 2007 yılında son onarım işlemlerini tamamlayarak hizmet vermeye devam etmektedir.

Iman Khomeini Uluslaarası Havalimanı, yılın büyük bir bölümünde, farklı ülkelere seyahat etmek isteyen yolculara hizmet verir. Havayolu ile seyahat etmek hem daha konforlu hem de rahat olduğundan dolayı vatandaşların ilk tercihleri arasındadır. Tahran'da bulunan havalimanı üzerinden yolculuk yapmak istiyorsanız, bilet işlemleri konusunda yetkililerden yardım alabilirsiniz.

Tahran'da bulunan havalimanı merkeze 30 km uzaklıkta olsa da ulaşım sağlama konusunda herhangi bir problem yaşanmaz. Taksi, Araç Kiralama, Otobüs ya da özel otomobiller ile en fazla 25 dakika içerisinde havalimanına gitmek mümkün. Tahran uçak seferleri sık olmak ile birlikte şehir içine ulaşım seçenekleri de fazladır.

Havaalanının içerisinde yolcuların ihtiyaçlarını karşılayabilmeleri ve zamanlarını en iyi şekilde değerlendirmeleri adına alışveriş için mağazalar bulunur. Aynı zamanda restoran ve büfe seçenekleri de mevcuttur. İç ve dış hatlarda bulunan farklı hizmetler sayesinde seyahat etmek daha kolay hale gelir.

Şehir merkezine havaalanından kendi araçları ile gitmek isteyenler, Tehran- Qom çevre yolunu kullanabilirler. Kendi araçları ile yolcuların en fazla 20 dakika içerisinde şehir merkezine ulaşmaları mümkündür. Havaalanından çıkıldığı andan itibaren gerekli tabelalar olduğu için ulaşım ile ilgili sorun yaşanmaz.

Daha konforlu ve hızlı bir şekilde şehir merkezine gitmek isteyenler, taksi seçeneğinden yararlanabilirler. Havalimanı önünde sabit fiyatlar ile faaliyet gösteren taksiler vardır. Ortalama 50 dakika içerisinde Tahran'daki uzak bir noktaya taksi ile ulaşım sağlamak mümkündür.

Havalimanlarında yer alan araç kiralama seçeneği, şehir merkezine ulaşım için tercih edilebilecek en konforlu yöntemlerden bir tanesidirç Imar Khomeini Havaalanı içerisinde araç kiralama hizmeti olmasa da EURcap, yolcuların önceden rezervasyon yaptırmaları durumunda ulaşım ihtiyaçlarını karşılar.

Tahran içerisinde popüler şehir içi ulaşım araçları olarak otobüs, metro ve taksi seçenekleri gösterilir. Trafiğin yoğun olduğu saatlerde ya da günlerde metro kullanmak daha faydalı olacaktır. Otobüs güzergahları ise şehrin pek çok noktasına ulaşım sağlayacak şekilde ayarlandığı için son derece avantajlıdır. Taksiler ise şehirde taksimetresiz çalışır ve sabit fiyatlar üzerinden hizmet verir.

İmam Humeyni Havalimanı Havayolları

flight
ba-favicon-white