Şırnak Şerafettin Elçi Havalimanı Uçak Bileti

Havaalanı

IATA

ICAO

Şırnak Şerafettin Elçi Havalimanı NKT LTCV

Şırnak Şerafettin Elçi Havalimanı Hakkında Bilgi

çok eski bir geçmişe sahip olan şırnak Güneydoğu Anadolu Bölgesi'nde yer almaktadır. Rivayetlere göre tufandan sonra Nuh'un ilk yerleştiği olarak bilinen şehirde bir çok eser bulunmaktadır.

Değişik lehçeye sahip olan halk Türkçe'nin yanında Kürtçeyi'de kullanmaktadır. Halk sıcak kanlı ve misafirperverdir.

7.152 Km ölçüme sahip olan karasal iklimin kuşatmış olduğu Şırnak, Suriye ile sınır komşuluğu yapmaktadır.

Cizreye 10 kilometre uzaklıkta bulunan Şırnak Şerafettin Elçi Havalimanı yurt içi uçuşlar için kullanılan sivil bir havalimanıdır. 120 milyon lira maliyetle yapılan bu havalimanı dönemin başbakanı tarafından açılmıştır. İsmini de 2012 senesinde vefat eden Şerafettin Elçi'nin adı verilmiştir.

Şırnak uçak bileti alarak uçmak isteyen yolcular uçaklarını beklerken vakit geçirebileceği alanların yanı sıra internet hizmeti de bulunmaktadır. Para çekmeniz için ATM noktalerı, kişisel ihtiyaçlarınızı karşılamak için alanlar da bulunmaktadır.

Şırnak Havaalanı içerisinde bir şeyler yiyip içmek için ayrılmış alanlar bulunmaktadır.

Şırnak havalimanı ulaşım seçenekleri oldukça çeşitlidir. Ekonominize ve ihtiyacınıza uygun araçlar ile ulaşım sağlanabilir.

Ulaşım konusunda rahatına düşkün olan kişilerin sık kullandığı araçlar arasında taksiler gelmektedir. İstediğiniz zaman taksileri kullanarak ulaşım sağlayabilirsiniz.

Uçakların kalkış ve iniş saatlerine göre ayarlanmış Havaş otobüsleri bulunmaktadır. Şehrin bir çok noktasında noktaları bulunan Havaş otobüsleri oldukça konforlu ve ekonomiktir.

Vakit kaybetmeyi sevmeyenler için araç kiralamak oldukça mantklı tercihtir.

Şehrin her yerine ulaşım sağlayan minibüsler ve otobüsler şehrin popüler ulaşım araçları arasında yer almaktadır.

Şırnak Şerafettin Elçi Havalimanı Havayolları

flight
ba-favicon-white