Konya Havalimanı Uçak Bileti

Havaalanı

IATA

ICAO

Konya Havalimanı KYA LTAN

Konya Havalimanı Hakkında Bilgi

Sayısız medeniyete ev sahipliği yapmış olan Konya, Türkiye'nin büyük yüz ölçümününe sahiptir. Tarihi İpek Yolu'nda bulunmasından dolayı ticari açıdan gelişmiş bir şehirdir.

Şehirde tarihi esinti taşıyan mekanları gezmek oldukça vakit alabilir, çünkü birçok tarihi yapı vardır.

Yazları sıcak ve kurak kışları soğuk ve yağışlı bir memlekettir. İç anadolu iklimini doğrudan görebilirsiniz. Bu nedenle verimli topraklar sayesinde bir çok tarım ürünü yetiştirilmekte ve hayvancılık da yapılmıştır.

Konya Havaalanı sivil hava trafiğine 2000 yılında açılmış olup günümüzde hala faaliyet göstermeye devam etmektedir. Sivil havayolu ulaşımı 3. Ana Jet üst Komutanlığı'na ait askeri havaalanına ilave edilmiş olan sivil tesisler ile sağlanmaktadır.

Toplamda 196 bin metrekare alan üzerine kurulmuş olan Konya Havaalanı 2001 yılından itibaren dış havayolu trafiğine açılmış olup günümüzde hala dış hatlar yolcu taşımacılığı hizmeti vermeye devam etmektedir.

Havaalanı içerisinde toplamda 23.650 metrekarelik terminal binası alanı bulunmakta olup bu alanda yolculara hizmet sunulmaktadır. Bunun yanı sıra havaalanı içerisinde VIP salon ve 520 araç kapasiteli bir otopark da bulunmaktadır.

Yolcularına kaliteli hizmet sunmak amacı ile geliştirilmekte olan Konya Havaalanı oldukça modern bir havaalanı olma özelliğine sahip olmasının yanı sıra dış hat seferleri ile de önemli bir konumda yer almaktadır.

Konya Havaalanı içerisinde 23650 metrekare alan üzerine kurulmuş olan terminal binası bulunmakta ve bu bina ile hizmet verilmektedir.

Bunun yanı sıra 520 araç kapasiteli bir otopark da Havalimanı içerisinde yer alarak hizmet vermektedir. Bir diğer hizmet alanı da araç kiralama ofisidir.

Konya Havaliman ı şehir merkezine yaklaşık olarak 18 km uzaklıkta bir mesafede konumlanmıştır.

Taksiler ile kesintisiz bir şekilde 7/24 hizmet alabilir ve ulaşımlarınızı gerçekleştirebilirsiniz.

çoğu şehirde olduğu gibi Konya Havalimanı'nda da Havaş servisleri ulaşım konusunda hizmet vermektedir.

Hava limanında bulunan 5 firmadan araç kiralayabilir ve merkeze ulaşımınızı gerçekleştirebilirsiniz.

Hızı ve konforu ile ekonomik oluşu da üstüne eklenmesi ile şehrin popüler aracı tramvaylar olmaktadır.

Konya Havalimanı Havayolları

flight
ba-favicon-white