Çanakkale Havalimanı Uçak Bileti

Havaalanı

IATA

ICAO

Çanakkale Havalimanı CKZ LTBH

Çanakkale Havalimanı Hakkında Bilgi

ülkemizin kuzey batısında, Marmara Bölgesi'nde bulunan çanakkale, 9.887 kilometrekarelik bir alanı kaplamaktadır. Asya ve Avrupa kıtalarında toprakları bulunan İstanbul haricindeki diğer şehrimizdir. Kendi adını taşıyan çanakkale Boğazı ile ikiye ayrılmış olan şehir, İstanbul'dan sonra ülkemizin Trakya topraklarındaki gelişmiş şehridir.

çanakkale Havaalanı çanakkale' de bulunan tek havaalanıdır. Hem askeri hem de sivil bir alan olmasıyla dikkat çekmektedir. 1995 yılında hizmete açılmıştır ve hem iç hatlarda hem de dış hatlarda olmak üzere uluslararası olarak hizmet vermektedir. 2008 yılında yeni bir terminal oluşturulmuş ve havaalanının geliştirilmesi bir de Apron eklenmiştir. Terminal binası 1200 kilometre kare olarak dikkat çekmektedir.

çanakkale şehir merkezine 5 kilometrelik bir uzaklık söz konusudur. Otoparkı 50 araç alabilmektedir ve Rent A Car hizmeti düşünenler için böyle bir hizmet de sunulmaktadır. Otobüs, taksi ve minibüsle havaalanına da ulaşmanız mümkündür. çanakkale Havalimanı 24 saate açık uçuş yapmaktadır. Ancak gün içerisinde mesai saatleri ise 08:30-17.00 olarak dikkat çekmektedir.

Aynı zamanda yolcu bilgilendirme hizmetinden faydalanabilir ve uçuş sırasına yapılması gerekenler listesi ve havaalanı kurallarını da takip edebilirsiniz. çanakkale Havaalanı, merkez yakınında olduğu için alışveriş yapmak isteyen kişiler Kipa Avm, Carrefour Sa Express gibi marketlere gidebilirler. Aynı zamanda havaalanının turizm danışma hizmeti de bulunmaktadır. Havaalanında 60 ton su kapasitesi bulunan, yangın çıkma ihtimaline karşılık olarak bekletilen bir de havuzu bulunmaktadır.

çanakkale Havaalanı, birçok hizmeti bir arada bulabileceğiniz havaalanlarından birisi olarak karşımıza çıkmaktadır. Havaalanının sağladığı büyük hizmetlerden birisi de araç kiralama hizmeti olarak dikkat çeker.

Havaalanında uçağınızdan indikten sonra, anlaşmalı araç kiralama şirketini aradıktan sonra konuyla ilgili bilgi alabilir ve dilerseniz de araç kiralama hizmetinden de faydalanabilirsiniz.

Otopark hizmeti de aracınızı park etmeniz açısından yararlı bir hizmet olarak dikkat çekmektedir. Bunun dışında bankacılık işlemlerinizi halledebilmeniz için ATM' ler ve bekleme odaları da bulunmaktadır.

çanakkale Havalimanı' na ulaşmanın son derece kolay olduğunu söyleyebiliriz. çanakkale' de hizmet vermekte olan otobüslerin neredeyse tamamının havalimanından geçtiğin

Tüm havalimanlarında olduğu gibi çanakkale Havalimanı'nda da sizi uçuşunuzun ardından şehir merkezine götürmek için bekleyen taksileri bulabilirsiniz.

Havalimanı içerisinde ofisleri bulunan araç kiralama firmalarından dilediğiniz aracı kiralayarak ulaşımınızı sağlamanız da seçenekler arasındadır.

çanakkale içerisinde ulaşım için çok tercih edilen araçlar otobüsler olmaktadır. Kentin birçok noktasına bu araçlar vasıtasıyla ulaşmanız mümkündür.

Çanakkale Havalimanı Havayolları

flight
ba-favicon-white