Denizli Çardak Havalimanı Uçak Bileti

Havaalanı

IATA

ICAO

Denizli Çardak Havalimanı DNZ LTAY

Denizli Çardak Havalimanı Hakkında Bilgi

Akıllarda meşhur horozu ile yer edinen Denizli, Ege Bölgesi'nde bulunan ve adının aksine denize kıyısı olmayan bir kentimizdir. Her ne kadar denizi olmasa da dağları, ovaları, gölleri ve Pamukkale Travertenleri ile muhteşem doğal güzelliklere sahiptir.

Doğusunda Afyon ve Burdur, batısında Aydın ve Manisa, güneyinde Muğla, kuzeyinde ise Uşak bulunur. İklim olarak yazları sıcak ve kurak, kışları ise ılık ve yağışlı geçmektedir. Topraklarının büyük çoğunluğunda ormanlar bulunur ve bu ormanlarda çok çeşitli ağaç türlerine raslamak mümkündür.

çardak Havaalanı Denizli şehrinde yer alan hem sivil nitelikli hem de askeri nitelikli bir havaalanı olarak dikkat çekmektedir. İlk olarak 1991 yılında hizmet vermeye başlandığı bilinmektedir. İlk başlarda küçük bir terminal alana sahip olan bu havaalanı daha sonra büyütülmüş ve hizmete de aktif hale getirilmiştir. 2008 yılında da hizmet vermesi için açılışı yapılmıştır.

Terminal alanın büyüklüğü 18.739 kilometre kare olarak belirlenmiştir. Aynı zamanda çardak Havaalanı sadece iç hatlara yolcu taşımakla kalmaz, aynı zamanda dış hatlara da yolcu taşımaktadır. Havaalanında VİP hizmeti bulunmaktadır. Yolcuların yararlanması ve rahata vakit geçirmeleri için kafe ve restoran hizmeti de ayrıca bulunmaktadır. Havaalanı DHMI tarafından işletilmektedir. 08.30-17.00 saatleri arasında mesai yapmakta olan havaalanı firması uçuş hizmetleri için 24 saat açıktır.

Turkish Airlines, Anadolu Jet ve Pegasus gibi büyük firmalarla çalışmakta olan firma düzenli olarak seferler yapmaktadır. Havaalanında iç hatlar ve dış hatlar terminalinin yanı sıra bir de genel havacılık terminali bulunmaktadır. Havaalanı elektronik sistemler vasıtasıyla korunmakta ve sürekli olarak da denetlenmektedir. Böylelikle uçuş sırasında güvenlikle ilgili bir problem oluşması engellenmektedir.

çardak Havaalanı birçok hizmeti alabileceğiniz havaalanları arasında bulunmaktadır. örneğin havaalanı, uçak beklerken ortaya çıkacak herhangi bir durumun önlenmesi için sağlık hizmetleri vermektedir.

Havaalanından dilediğiniz yere gitmek için kullanacağınız taksi hizmetleri, ATM bölümleri ve eşyalarınızı emanet edebileceğiniz dolaplar da ayrıca bulunmaktadır.

Bunun dışında havaalanının turizm danışma hizmeti de bulunmaktadır. Havaalanlarının olmaza olmazı güvenlik hizmeti de elbette vatandaşlara karşı sunulan hizmetler arasında yer almaktadır.

çardak Havaalanına gelmek istiyorsanız, kendi aracınızı kullanmayı deneyebilirsiniz. Araç otoparkında araçlar için yer bulunmaktadır.

Denizli çardak Havalimanı'na ulaştığınızda kent merkezine gitmek için havalimanı çıkışında bekleyen taksileri kullanmanız mümkündür.

Havalimanı servisleri ile de uçuşunuzun ardından Denizli kent merkezine ulaşmanız mümkündür.

Denizli çardak Havalimanı'nda bulunan araç kiralama ofislerinden bir otomobil kullanarak hem şehir merkezine ulaşabilir hem de kent içinde ve dışında dilediğiniz gibi ulaşımınızı sağlayabilirsiniz.

Fazla büyük olmayan Denizli ilinde kent içi ulaşımda çok tercih edilen ulaşım aracı minibüsler olmaktadır. Uygun fiyatları ve kısa sefer aralıkları ile Denizli halkının ulaşım ihtiyacına cevap vermektedirler.

Denizli Çardak Havalimanı Havayolları

flight
ba-favicon-white