Frankfurt Main Havalimanı Uçak Bileti

Havaalanı

IATA

ICAO

Frankfurt Main Havalimanı FRA EDDF

Frankfurt Main Havalimanı Hakkında Bilgi

Frankfurt, aşağı Main Nehri'nin her iki yakası ile Taunus`un güneyinde, orta Almanya`nın güney batısında kurulmuştur. Ekonominin merkezi niteliğinde olan şehir, önemli şehir ormanlarla çevrilidir.

Frankfurt'un en yüksek noktası Berger tepesinde kurulu Seckbach semtidir. Skyliners gökdelenleri bu şehrin sembolik özelliklerindendir. 690 bin nüfusuyla Hessen eyaletinin başkentidir. Turizm açısından çok değerli yapıları, Rönesans Dönemi'nden ve Barok mimarisinden çok özel manzaralar sunar.

üs, 1936 yılında bir Alman ticari havaalanı olarak hizmete açıldı; üssün kuzey kısmı, sabit kanatlı uçaklar için bir alan ve Zeppelinheim yakınlarındaki aşırı güney kısmı, sert hava gemileri için üs görevi gördü. Rhein-Main'in bu bölümü daha sonra Hindenburg için üs haline geldi.

16 Kasım 1909'da dünyanın ilk havayolu şirketi Frankfurt Main'da kuruldu: Deutsche Luftschiffahrts-Aktiengesellschaft (DELAG). DELAG daha sonra Frankfurt'taki ilk havalimanını inşa etti ve kentin batı kesimindeki Bockenheim'da bulunan ve en başta hava taşıtları için kullanılan Rebstock'daki Airship Base olarak adlandırdı. 1912'de açıldı ve I. Dünya Savaşı'ndan sonra genişledi.

1926 yılında Deutsche Luft Hansa'nın kurulmasıyla birlikte sivil hava yolculuğunun hızlı bir yükselişi başladı. Frankfurt Havalimanı, Avrupa'da en çok kullanılan iki otoyolun (A3-A5) buluştuğu Autobahn kavşağı Frankfurter Kreuz'un yanında yer almaktadır. Frankfurt-Flughafen olarak adlandırılan Frankfurt şehir bölgesini oluşturan havalimanı alanları Frankfurt Şehir Ormanı ile çevrilidir.

Almanya'nın en büyük üçüncü büyük metropol bölgesi olan Frankfurt/Ren-Main bölgesinde merkezi konuma sahip olup, merkezi Batı Avrupa Orta Avrupa megalopolisinin yoğun nüfuslu bölgesinde merkezi konuma sahiptir.

Frankfurt havayolu seyahatlerinde kullanılan havalimanı, Rhein-Main Uluslararası Havalimanı'dır. Frankfurtuçak bileti avantajlarıyla Almanya Rhein-Main havayolu seyahatini değerlendiren yolcular, diğer kentlere ve Avrupa'nın diğer bölgelerine bu havalimanından direkt ulaşım sağlayabilirler.

Havalimanı 2 terminal ile hizmet veriyor. 150'ye yakın dükkanda giyim, kozmetik ve hediyelik eşya dükkanları ile butik ve marka mağazalar bulunuyor. Restoran, cafe ve bar seçenekleri oldukça fazla ve büfelerde tüm ihtiyaçları karşılayacak donanımlar yer almaktadır.

6 farklı havalimanı oteli, konferans ve iş toplantıları için özel salonlar sunar. Havalimanı içerisinde ise 7/24 sağlık merkezi, bebek bakım üniteleri, çocuk alanları yer alır.

Bölgesel Tren İstasyonu, Terminal 1 alt kısmında yer alıyor. S- Bahn günlük yolcu trenleri, (S8 ve S9 hatları) Frankfurt'un Merkez İstasyonu (Hauptbahnhof) yönüne gider.

Kent içinde ulaşım sistemi oldukça gelişmiştir. Otobüs, metro ve tren ağıyla kentin tüm bölgelerine erişim sağlanıyor.

Frankfurt Main Havalimanı Havayolları

flight
ba-favicon-white