Düsseldorf Havalimanı Uçak Bileti

Havaalanı

IATA

ICAO

Düsseldorf Havalimanı DUS EDDL

Düsseldorf Havalimanı Hakkında Bilgi

Düsseldorf, Almanya'da Kuzey Ren- Vestfalya eyaletinin başkenti konumundadır. Ren Nehri kıyısında kurulan kent, Dünya moda ve fuar merkezi olarak bilinir. Uluslararası alanda önemli fuarlar Düsseldorf'ta gerçekleştirilir. Kentin adı Düsseldorf Deresi'nden gelir ve Ruhr Bölgesi ile Köln'e komşu konumda yer alır.

Altstadt bölgesi şehrin en popüler alanlarından olup, Düsseldorf Deresi civarında yürüyüş yolu ve birbirinden şık cafeler, kent manzarasını izlemek için ideal yerdir. Benrath Sarayı, Kunstsammlung Nordrhein- Westfalen, Medienhafen şehrin sembolik ve turistik alanlarıdır.

Bölgedeki ilk havacılık etkinliği, 19 Eylül 1909'da Zeppelin LZ3'ün iniş yaptığı havalimanının yaklaşık 3 kilometre (1.9 mil) güneyinde yer alıyordu. Mevcut havaalanı, iki yıllık inşaatın ardından 19 Nisan 1927'de açıldı. Deutsche LuftHansa, Berlin, Hamburg, Köln ve Cenevre'ye güzergahlar açtı. İkinci Dünya Savaşı'nın başlamasıyla birlikte havalimanının sivil kullanımı, 1939 Eylül'ünde ordu tarafından kullanılan hava sahası ile durduruldu.

1950'de ana pist 2475 metreye uzatıldı. 1964 yılında 1.4 milyon yolcu kapasiteli yeni bir terminalin inşası için planlama başlamış ve 1969 yılında ana pist 3000 metreye uzatılmıştır.

1973'te yeni merkezi bina ve Terminal B açıldı ve 1975'te Düsseldorf merkez istasyonu ile havalimanı arasındaki demiryolu bağlantısı faaliyete başladı. Ek yeni A Terminali 1977'de açıldı. 1986'da C terminali açıldı ve 8.22 milyon yolcu havaalanını kullandı ve Almanya'da iki numara oldu.

Ren- Vestfalya bölgesi ve Düsseldorf Vilayeti'ne havayolu ulaşımı için kullanılan havalimanıDüsseldorf Uluslararası Havalimanıdır. Düsseldorf uçakbiletiavantajlarıyla şehre gelen yolcular, Almanya'nın diğer bölgelerine de bu alandan ulaşım sağlayabilirler.

1 Terminal ile hizmet veren Düsseldorf Uluslararası Havalimanı, kısa ve uzun süreli otopar alanları, metro istasyonu, Taksi ve shuttle durakları gibi olanaklarla hizmet veriyor.

Duty Free, butik, giyim mağazaları, kozmetik ve hediyelik eşya dükkanları gibi çok sayıda alışveriş alanı bulunur.

Alman ve Dünya mutfaklarından oluşan restoranlar, bar, pub ve kahve evleri, fast food restoranlar, büfe ve gazete- dergi bayileri ile geniş kapsamlı hizmet seçenekleri sunulur.

Tarifeli tren bağlantıları, günlük havaalanı demiryolu istasyonundan, Düsseldorf Flughafen'in çeşitli noktalarına ulaşım hizmeti veriyor. Deutsche Bahn hizmetlerine havaalanını Almanya'da pek çok şehre bağlayan bölgesel, ekspres, şehir içi ve yüksek hızlı InterCity Express (ICE) trenleri dahildir.

Taksiler gelen yolcu bölümünün önünden kalkar. Resmi operatörler arasında Taxi-Düsseldorf ve Rhein-Taxi seçenekleri bulunur. Resmi taksilerin hepsi krem renklidir.

Yerel S11 S-Bahn metro treni doğrudan havaalanı kompleksinin içine ve şehir merkezindeki Düsseldorf Hauptbahnhof'a bağlantı sağlar.

Düsseldorf şehir içi ulaşımda otobüs ve metrolar tercih edilir. Tek yön bilet fiyatı 2,5 Euro'dur.

Düsseldorf Havalimanı Havayolları

flight
ba-favicon-white