Bologna Havalimanı Uçak Bileti

Havaalanı

IATA

ICAO

Bologna Havalimanı BLQ LIPE

Bologna Havalimanı Hakkında Bilgi

Bologna, Centro Storico'yla ünlüdür. Görülmesi gereken yerler arasında şunlar vardır: Nettuno çeşmesi, Küçük Venedik,, Giardini Margherita, Torre degli Asinelli, Mambo, Biblioteca Federico Zeri, Basilica di San Petronio, Casa Carducci ve Pinacoteca Nazionale.

Tüm Avrupa'nın en eski üniversitesinin evi olan Bologna şehri, her köşesinde güzellik, kültür ve tarih sunar. Bu büyüleyici İtalyan kasabasından en iyi şekilde yararlanmak, kültürel açıdan en zengin bölgesi Centro Storico mutlaka ziyaret edilmelidir. çok sayıda meydan, heykel, sanat sokağı ve mimarlık sunuyor. Ve tabii ki, inanılmaz lezzetiyle geleneksel İtalyan mutfağı.

Bologna Guglielmo Marconi Havalimanı olarak bilinen havalimanı, uluslararası alanda hizmet veriyor. Floransa'ya yakın bir bölgede, Bologna şehrinde; Emilia- Romagna bölgesinde yer alır. 2016 yılında Bologna Havalimanı (BLQ), İtalya'nın 7. en yoğun havalimanı (yolcu akını) olmak üzere 7.680.992 yolcu taşıdı.

BLQ Havaalanı çoğunlukla Ryanair ve Neos ile faaliyet göstermekte ve İtalya'yı Avrupa ile ve dünyanın geri kalanıyla birleştirmektedir. Bologna Havalimanı(BLQ) iki yolcu terminaline sahiptir. Ana Terminal: 3 seviye, 22 havayolu kapısı ve 35'ten fazla dükkanla hizmet veriyor. Yeni Doğu Terminali: çoğunlukla bagaj iadesi ve Gelen yolcu alanı için kullanılıyor.

Bologna'da havayolu ulaşımı için Bologna Uluslararası Havalimanı kullanılır. Bologna uçak bileti avantajlarını değerlendirerek, havayoluyla şehre seyahat eden yolcular ve İtalya'nın diğer kentlerine veya yurt dışına çıkmaları için Bologna Guglielmo Marconi Havalimanı'nı kullanabilirler.

Bologna Havalimanı'nın şehir merkezine olan uzaklığı 6 km'dir. Hızlı ve kolay şekilde ortalama 10- 15 dakikada şehir merkezine ulaşım sağlanır. Havalimanı iki farklı terminalle hizmet veriyor. Restoran, snack bar, fast food, büfeler ve barlar yer alır. Alışveriş mağazaları, Duty Free alanları, butik ve aksesuar dükkanları ile hediyelik eşya dükkanları yer alır. Bebek bakım üniteleri, sağlık merkezi, bilgi bankaları ve engelliler için özel hizmet seçenekleri bulunur. Havalimanı yakınında bulunan Sheraton Otel ve Konferans Salonu ile hizmet veriliyor.

Havalimanı şehir merkezine yalnızca 6 km uzaklıkta yer alır. Ortalama 10 dakikada ulaşım sağlanır. Shuttle servisleri ile havalimanından alınan biletler kullanılarak ulaşım sağlanır.

Avis, Budget, AutoEURpa, Autovia, EURpcar, Hertz, Locauto Rent, Maggiore and Sixt gibi araç kiralama firmalarının, terminal içerisinde satış masaları bulunuyor, Farklı seçenekler değerlendirilerek, rent a car sistemlerinden faydalanılabilir.

Turistler için popüler ulaşım aracı, kent içinde otobüslerdir. Otobüs kartları kullanılarak hem havalimanına hem de şehrin tüm bölgelerine ulaşım sağlanabilir. Kent içerisinde bisiklet kullanımı oldukça yaygındır. Kısa mesafeli ulaşımlarda genellikle bisiklet kullanılır.

Turistler için de bisiklet kiralama hizmetleri veriliyor. Ayrıca araba kiralama, yine turistler için cazip ulaşım seçenekleri arasındadır.

Bologna Havalimanı Havayolları

flight
ba-favicon-white